print header

איך להשקיע יותר במערכת היחסים?

כולם יודעים מה צריך לעשות כדי לרדת במשקל: צריך לאכול אוכל מזין, לשמור על כושר ובאופן כללי להימנע מהרגלי אכילה מזיקים. אותו הדבר תקף גם למערכת היחסים שלכם – אם אתם רוצים שהיא תעבוד ותהיה "בריאה", עליכם להשקיע בה. יתכן שכבר שמעתם דרישה להשקיע יותר במערכת היחסים מבן או בת הזוג, אבל מה זה בעצם אומר ואיך משנים את ההרגלים שגורמים לבן או בת הזוג להרגיש שאנחנו מזניחים אותם? במסגרת הכתבה הבאה נסביר לכם איך בכלל הגעתם למצב הזה ומה אתם צריכים לעשות מעכשיו.

השקעה במערכת היחסים – מה זה?

השקעה במערכת היחסים משמעותה להעניק לבן או בת הזוג את תשומת הלב שלה הם זקוקים. כדי להשקיע בזוגיות לא צריך לעשות יותר מלהיות נוכח בה, וזה מתבטא בין היתר:
  • בדברים הקטנים כמו עזרה במטבח או במטלות אחרות
  • בעמידה לצד בן או בת הזוג כשהם צריכים תמיכה
  • בלגרום לבן או בת הזוג להרגיש מיוחדים
  • בסיוע לשיכוך כאבים נפשיים של בן או בת הזוג
כשהשקעה שכזו קיימת מצד שני בני הזוג, הם זוכים למערכת יחסים בריאה ומאושרת.
איך להשקיע במערכת היחסים: זוג מבוגר מחובק

למה חשוב להשקיע במערכת היחסים?

לפני שאתם שואלים שאלה שכזו, עליכם קודם כל לשאול את עצמכם האם אתם מחויבים למערכת היחסים שלכם ולהמשכיות שלה. אם כן, זה סימן לכך שעליכם להשקיע בה, וזה תמיד קל יותר בהתחלה מאשר בהמשך. בתחילת הקשר, כשאנחנו מתחילים להתאהב באדם חדש, אנחנו נוטים להקדיש לו יותר תשומת לב ומאמץ בניסיון להרשים ולמשוך אותו, אך לאורך הזמן זה נוטה לדעוך.
במערכת יחסים ארוכה אנחנו מתחילים להרגיש יותר נינוחים, "מורידים את הרגל מהגז" ומצפים שהמכונית פשוט תמשיך לנסוע לנצח. אך אסור לשכוח שאותה מכונית זקוקה לדלק, וגם לבדיקות תקופתיות כדי לוודא שלא חסר לה את מה שנחוץ לה. באותה מידה, אם אתם מעוניינים שמערכת היחסים שלכם תפרח ותצליח, עליכם לבדוק אותה אחת לזמן מה, לוודא האם חסר בה משהו, וכמובן לספק לה "דלק" באופן קבוע.
אף אחד לא רוצה שהמכונית שלו תתקלקל באמצע הדרך, וזה מה שיקרה למערכת היחסים שלכם אם לא תשקיעו בה מספיק. עליכם לגרום אחד לשני להרגיש מיוחדים כמו בהתחלה, ויותר מכך – שתהיו מיוחדים אחד לשני גם לנצח.
איך להשקיע במערכת היחסים: אנשים דוחפים מכונית

12 סימנים לכך שאתם לא משקיעים מספיק ביחסים

אז איך בודקים את "המכונית" שלנו? אלו הם 12 הסימנים שמעידים על כך שמערכת היחסים שלכם זקוקה למעט יותר השקעה:
1. בן או בת הזוג שלכם הם תמיד אלה שמתחילים איתכם שיחות, ולא להיפך.
2. אתם לא מתקשרים אחד עם השני כמו פעם.
3. אתם לא יוצאים לדייטים או עוסקים בפעילויות משותפות.
4. אתם מפסיקים להבחין בדברים שונים בבן או בת הזוג שלכם, כמו תספורת או בגד חדשים.
5. לא אכפת לכם איך אתם נראים ואתם לא משקיעים במראה ו/או בהיגיינה שלכם.
6. אתם לא מעוניינים לדבר על איך עבר היום של בן או בת הזוג שלכם.
7. אתם מפסיקים להראות עניין בחיי בן או בת הזוג שלכם.
8. אתם מרגישים עסוקים מדי כדי להקדיש זמן ותשומת לב למערכת היחסים ולבן או בת הזוג שלכם.
9. חוסר אינטימיות – כולל מחוות פיזיות או מילוליות שאינן מיניות.
10. אתם אנוכיים במהלך קיום יחסי מין, מצפים שבן או בת הזוג יעשו את כל העבודה או עושים רק את מה שמרגיש טוב לכם.
11. אתם שוכחים תאריכים חשובים.
12. רק המחשבה על השקעת מאמץ במערכת היחסים מייגעת אתכם.
איך להשקיע במערכת היחסים: צלליות של זוג מחזיק ידיים וזוג ברוגז

10 דרכים להשקיע במערכת היחסים

אם אתם מרגישים שמערכת היחסים שלכם מצריכה קצת יותר השקעה מצדכם, או אם קיבלתם דרישה לכך מבן או בת הזוג, הנה 10 דברים שתוכלו להתחיל לעשות כבר עכשיו כדי לטפח את הזוגיות שלכם. אתם ממש לא חייבים לבצע את כולם, אלא רק את מה שאתם מרגישים שלוקה בחסר אצלכם, ובטוח תמצאו כאן כמה דברים שתקפים אליכם.

1. תקשרו טוב יותר עם בן או בת הזוג

התחילו לדבר עם בן או בת הזוג שלכם על כל דבר שהם יסכימו להקשיב לו, והיו שם גם כשהם ירצו לספר דבר שכזה לכם. חשוב לזכור שאם הם מספרים לכם דבר מה, אל תקטעו את דבריהם. הקשיבו עד הסוף ורק לאחר מכן הביעו את עמדתכם ודעתכם.

2. הראו חיבה אחד לשני

עשו זאת לא רק בין ארבעת קירות הבית, אלא גם בחוץ ובפומבי, בהתאם לרמת הנוחות שלכם ושל בן או בת הזוג שלכם עם דבר שכזה. החזקת ידיים, יד על הכתף, עזרה בעת יציאה מרכב – כל אלה מראים שבן או בת הזוג שלכם חשובים לכם.

3. צאו לעשות דברים בחוץ ביחד

במקום לצפות בטלוויזיה מדי ערב, צאו לפעמים לחוות את העולם שבחוץ. התנועה של ההליכה מספיקה כדי לעודד את המוח שלכם ליצור שיחות מעניינות יותר מאלו שיהיו לכם בישיבה על הספה בבית.

4. החמיאו אחד לשני

אל תפסיקו להחמיא לבן או בת הזוג שלכם אף פעם. תמיד תזכירו להם כמה שהם נראים טוב, כמה שהם חכמים, כמה שהם יודעים לעבוד קשה או כל מה שמתאים להגיד ושאתם באמת מעריכים בהם. מחמאות לא עולות כסף, אבל הן שוות המון.

5. פתרו בעיות בזוגיות יחדיו

במקום לטאטא את כל הבעיות אל מתחת לשטיח, שבו כמו האנשים הבוגרים שאתם ודברו עליהן עד שתגיעו לפתרון. זה יהיה קשה, כי סביר להניח שזה יצריך משניכם להתפשר ולהקריב דברים מסוימים, אבל אם תצליחו, אתם תזכו למערכת יחסים חזקה ולקשר שמבוסס על ביטחון, אותו קשה מאוד לפרק.
איך להשקיע במערכת היחסים: זוג יושב מול שולחן ומדבר

6. הקשיבו לצרכים של בן או בת הזוג שלכם

זכרו שלא תמיד הכול סובב סביבכם, ובן או בת הזוג שלכם יכולים לעבור תקופות קשות שבמהלכן הם זקוקים לעזרה שלכם. אל תנחשו כיצד לעזור – שאלו והקשיבו, ותנו את הסיוע שיקל על בן או בת הזוג שלכם ויסייע לו לעבור את התקופה הזו עם ראש מורם.

7. התחשבו אחד בשני

אפילו אם יש לכם חלוקת תפקידים שכבר ברורה לשניכם, אין סיבה שלא להפתיע לפעמים ולשטוף את הכלים או להחליף את המצעים. זה לוקח בדיוק 5 דקות, וטיפול במטלות זה הפתעה שכל אחד שמח לקבל כשהוא חוזר הביתה מהעבודה.

8. אל תפחדו להגיד "סליחה"

המילה הזו היא כה עוצמתית, ויתכן אפילו שמסיבה זו רבים מתקשים להוציא אותה מהפה שלהם, אפילו אם הם באמת מתכוונים לזה. אל תתנו לאגו שלכם להרוס את מערכת היחסים שזכיתם בה, וזכרו – התנצלות אמיתית אף פעם לא מגיעה עם "אבל..." או ניסיון לתרץ את מעשיכם.

9. השקיעו בעצמכם

לא משנה כמה זמן אתם ביחד, אסור לכם להזניח את עצמכם ואת המראה שלכם, בדיוק כמו שלא הייתם רוצים שבן או בת הזוג שלכם יעשו בעצמם. גם אם אין לכם בעיה עם זה, השקעה במראה בפרט ובהיגיינה ובבריאות שלכם בכלל היא חשובה מעצמה, ואם אתם לא יכולים לבצע אותה, יתכן שלא תצליחו להשקיע כמו שצריך גם בקשר שלכם.

10. הכניסו קצת פלפל לחדר השינה

אחרי זמן מה ביחד, יחסי המין הופכים לצפויים ולעיתים אף משעממים. אם תשברו את השגרה, תצליחו להביא את הזוגיות שלכם לגבהים חדשים בכך שתעוררו את הסקרנות של בן או בת הזוג שלכם בנוגע לאפשרויות נוספות וחדשות שאולי כדאי לנסות – לא רק במיטה, אלא בחיים בכלל. זה יגביר גם את ההנאה שלכם מכל העניין ולמעשה יהפוך את חיי המין שלכם לפעילים ועשירים יותר – אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד טריקים חדשים.
איך להשקיע במערכת היחסים: זוג מסתתר מתחת לשמיכה

כמה מילים לסיום

אנחנו חיים בעולם שבו נראה כי אין לנו זמן להרבה דברים, אך האמת היא שזה בסופו של דבר תמיד הבחירה שלנו. כעת אין לכם את האפשרות להגיד "לא ידעתי...", כי למדתם בדיוק מה עליכם לעשות כדי להשקיע יותר במערכת היחסים. כדאי שתתחילו כבר היום עם דבר אחד, ובהמשך נסו להוסיף עוד הרגל חדש ועוד אחד חדש. כך גם בני הזוג שלכם וגם אתם תהיו מאושרים ומסופקים יותר אחד עם השני, וזה מגיע לשניכם.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.