print header

10 טיפים חשובים שיעזרו לכם לשפר את מצבכם הכלכלי

כסף יכול להגיע אלינו בהרבה דרכים, ולכל אחד יש את המסלול האישי שלו לעבר עצמאות כלכלית ועושר; ישנם אנשים שהשכילו להשקיע כסף במטבע שערכו עלה עם הזמן, בעוד שאחרים העדיפו להשקיע את זמנם ומרצם בעשיית דבר מה שאהבו והאמינו בו. כך או כך, לעיתים נראה כי המזל משחק תפקיד משמעותי בדרך להצלחה כלכלית משמעותית, אך החוקר תום קורלי טוען אחרת. הוא התעניין בהבדלים שבין מנהגים של אנשים מוצלחים ועשירים לבין ההתנהלות של אלו שאינם מצליחים במישור הכלכלי, ואחרי שערך ניסוי ומחקר מקיף בנושא, הגיע ל-10 מסקנות חשובות בנוגע לדברים שכל אחד מאיתנו צריך להפסיק לעשות בניסיון להתעשר. אם תכירו את הטיפים האלה תוכלו להוביל את עצמכם כמה צעדים קדימה אל עבר העתיד הכלכלי שתמיד רציתם שיהיה לכם.
 
טיפים לשיפור המצב הכלכלי: צמחים שצומחים מתוך מטבעות
 

1. התחילו לפגוש אנשים חדשים

רוב גדול של 68% מהאנשים העשירים שהשתתפו בניסוי של תום טוענים כי הם נהנים מפגישת אנשים חדשים. הסיבה לכך היא שרוב האנשים שהגיעו ליציבות כלכלית עשו מאמץ כדי לזכות ברושם ראשוני טוב, והמשיכו להשקיע בעצמם וביחסים שלהם עם אחרים גם לאחר מכן. אותם אנשים מבוססים כללית לא שוכחים גם לברך מכרים חדשים וישנים בנוגע להצלחות שלהם, ולאחל להם חג שמח במועדים שונים במהלך השנה. על כן, כשאתם הולכים לאירועים חברתיים נסו לפגוש אנשים חדשים ולדבר איתם - מי יודע, אולי ההזדמנות העסקית הבאה שלכם תגיע מאחד מהם.

2. אל תסמכו על הגורל

רק במקרים נדירים ניתן להסתמך על המזל או על הגורל, ורק בהחלטות שאינן מהותיות לעתידכם הכלכלי. כשזה נוגע לנושאים שחשובים באמת, אנשים עשירים קובעים לעצמם את מסלול חייהם ולא מסתמכים על עתידות, וזאת לעומת אנשים רבים אחרים שלא מצליחים להגיע אל העושר ומאשימים בכך את הגורל או המזל שלהם, וכן גורמים אחרים שאינם בשליטתם – רבים מהם גם משקיעים את כספם במקומות פחות נכונים, כמו כרטיסי הגרלות ובביקורים אצל מגידי עתידות למיניהם, במקום בלמידת יכולות שיעזרו להם להתקדם ולהתעשר. העדיפו להשקיע את כספכם בשיפור יכולות שיוכלו להבטיח לכם עתיד טוב יותר, מאשר להסתמך על המזל.

3. אהבו את העבודה שלכם

85% מהאנשים שהשתתפו בניסוי של תום ושהצליחו לבסס את עצמם היטב מבחינה כלכלית טענו שהם אוהבים את עבודתם, בעוד שרוב האנשים שלא הצליחו ראו יותר חסרונות במקום עבודתם. קשה מאוד להגביר את רמת ההכנסה עם גישה שלילית, בייחוד כשמתרגלים למצב שלא מרוצים ממנו. לכן אם אינכם אוהבים את מה שאתם עושים, מומלץ שתשנו את המצב ותשקיעו את זמנכם ואת הכוח שלכם בתחום שתרצו לדחוף את עצמכם בו קדימה. בסוף המאמר תמצאו שיטה שתעזור לכם לגלות מה התחום הזה יכול להיות.
טיפים לשיפור המצב הכלכלי: קבלן בניה קופץ מאושר מול בית
 

4. שמרו על הבריאות

אנשים אמידים מקדישים זמן והשקעה רבה לשמירה על בריאותם, וזה כולל ביקורים אצל הרופא, שמירה על סגנון חיים בריא, ביצוע אימוני כושר (76% מהאנשים המוצלחים שהשתתפו בניסוי של תום מתאמנים 4 פעמים בשבוע), שמירה על תזונה מאוזנת וכמובן היעדר הרגלים מזיקים. רבים מהאנשים שאינם בעלי ממון לא מאמינים כי קיים קשר בין הצלחה בשמירה על הבריאות לבין הצלחה כלכלית, אך למעשה אי הקפדה על בריאותכם עלולה להוביל  בהמשך החיים להוצאות גבוהות בעניין זה, דבר שמייקר את המחייה ומונע את האפשרות לחסוך כסף רב, ועל כן כדאי שתתחילו לדאוג לכך כבר מהיום.

5. קחו סיכונים מחושבים

רק 6% מהאנשים בעלי ההכנסה הנמוכה שהששתפו בניסוי של תום הסכימו לקחת סיכון מסוים כדי לשפר את מצבם הכלכלי, אולם יותר מ-50% מהאנשים בעלי ההכנסה הגבוהה הסכימו לעשות זאת. על אף שיתכן כי לאותם אנשים אמידים יש פחות להפסיד מאותו הסיכון, רובם העידו כי לפחות פעם אחת בחייהם הם הסתכנו באופן שהוביל להפסד כלכלי גדול ומשמעותי, אך לאחר מכן הם המשיכו הלאה בדרכם במקום להיקלע לרגשות שליליים ממושכים בנוגע להשקעה הלא נכונה. אם לקחתם סיכון מחושב שלא צלח, למדו ממנו ועלו בחזרה על הסוס.

6. צפו כמה שפחות בתוכניות ראליטי

מבין מעוטי היכולת שהשתתפו בניסוי של תום, 78% אהבו לצפות בתוכניות שבהן יכלו להציץ לתוך חייהם האישיים של אנשים אחרים, כשלעומתם בקרב המבוססים רק 6% צפו בתוכניות ריאליטי. יש לציין כי באופן כללי המחקר הראה כי אנשים מוצלחים כלכלית צופים בטלוויזיה במשך פחות משעה אחת ביום על פי המחקר של תום, ואותו הדבר תקף גם לגבי שהייה ברשתות חברתיות באינטרנט, כך שמומלץ לצמצם את הפעילויות האלה באופן כללי אם ברצונכם לפנות לעצמכם זמן רב יותר להשקעה בפעולות שיקדמו אתכם ואת חייכם.
טיפים לשיפור המצב הכלכלי: יד מחזיקה שלט מול טלוויזיה שעל המסך שלה יש כסף

7. קראו ספרים

הסופר פיודור דוסטויבסקי אמר פעם "לא לקרוא זה לא לחשוב", ו-88% מהאנשים המבוססים שהשתתפו בניסוי של תום מסכימים עם האמרה הזו, מאחר והם מקפידים על קריאת ספרים בנושא התפתחות אישית ומקצועית וגם ספרות היסטורית, למשך לפחות 30 דקות ביום. לעומתם, רק 2% ממשתתפי המחקר שאינם יציבים כלכלית העידו שהם מקדישים זמן כה רב לקריאת ספרים. לכן בחרו כבר עכשיו ספר העשרה אחד שיעזור לכם לשפר יכולת שאתם מרגישים שחסרה לכם - ככל שתזינו את עצמכם ביותר מידע, יהיו בידכם יותר כלים להצלחה בחיים.

8. קומו מוקדם בבוקר

יותר ממחצית מאנשי העסקים בעלי ההכנסה הגבוהה קמו במחקר של תום לפחות 3 שעות לפני שהתחיל יום עבודתם – בשעה 5 בבוקר. הם בילו את רוב זמנם בשעות הבוקר בתכנון הדברים שעליהם לעשות, בעבודה על פרויקטים אישיים (אם עבדו כשכירים עבור אחרים) ובביצוע אימוני כושר, ורבים מהם ביצעו גם מדיטציה במשך 10-15 דקות. אל תטעו לחשוב שאותם אנשים לא ישנו מספיק, משום ש-89% מהם ישנו במשך 7-8 שעות בכל לילה, והלכו לישון בשעות המומלצות: בין 9-10 בלילה.

9. הכירו אנשים חיוביים שנותנים לכם השראה

ממחקרו של תום עלה כי אנשים מוצלחים נהנו בעיקר לתקשר בצורה חיובית עם אנשים שאינם שליליים, ויתרה מזאת, עם אנשים שמפיחים בהם השראה, ואילו רבים ממשתפפי המחקר שאינם מצליחנים - נצפו ככאלו שנוהגים לרכל על אחרים ולהתלונן על חייהם באוזני אחרים. אם אתם רוצים להיות מן הסוג הראשון של האנשים, תוכלו למצוא את אלו שיעוררו את השראתכם בסביבת מגוריכם, על ידי הגעה לכנסים תרבותיים או ביצוע עבודות התנדבות. 
טיפים לשיפור המצב הכלכלי: איש בחליפה לוחץ יד בבית קפה

10. השקיעו במה שחשוב באמת

רוב האנשים שאינם יציבים מבחינה כלכלית מבזבזים הרבה יותר ממה שהם מרוויחים. אתם ככל הנראה מכירים בעצמכם אנשים שרוכשים מכוניות יקרות, סמארטפונים חדשים ודברים רבים אחרים, אולם אין לכם מושג מאיפה יש להם את הכסף לכל זה. אנשים אמידים לעומת זאת שומרים על חלוקה ברורה מאוד של כספי הוצאות, על פי המחקר של תום:
  • 20% לחיסכון
  • 25% לשכר דירה או למשכנתא
  • 15% לאוכל
  • 10% לבילויים
  • 5% לרכב
  • 25% הנותרים יוצאים על בגדים, תרופות והשכלה.

אם תלכו לפי התוכנית הזו, תוכלו להגיע לכל הפחות ליציבות כלכלית, ואולי אף להתעשר אט אט ולצבור חסכונות בצורה נכונה.

אז איך למצוא את הדבר שיעזור לכם להפוך לעשירים – התשוקה שלכם?

אחרי מחקרו של תום, הוא הגיע למסקנה שאנשים מוצלחים התחילו קודם כל בלעשות משהו שהם אוהבים, שרק לאחר מכן נהפך להיות מקור להכנסה. אם אתם עדיין מחפשים את התשוקה שלכם שתוכל להפוך להיות מקור הכנסה מצליח עבורכם, הנה תוכנית פעולה שתוכל לעזור לכם:

1. ערכו רשימה גדולה של כל הדברים שאתם אוהבים לעשות, והדגישו את אלו שדורשים יכולות מיוחדות שיש לכם.

2. כעת בחרו לעצמכם 10 דברים מתוך הרשימה שאתם אוהבים לעשות יותר מכל השאר. הציבו אותם ברשימה חדשה ודרגו אותם בסולם של 1-10, כש-10 זו פעילות שאתם לא רק אוהבים, אלא זאת שגם עושה אתכם מאושרים.

3. לאחר מכן, דרגו שוב את אותן 10 פעילויות על פי רמת ההכנסה האפשרית עבורן. לדוגמה, אם אתם אוהבים לסרוג, חשבו כמה צעיפים תוכלו לסרוג בחודש וכמה כסף תוכלו להרוויח ממכירתם.

4. לבסוף, תנו ניקוד לכל פעילות על פי מיקומה בשתי הרשימות – זו שתשיג את הניקוד הגבוה ביותר תהיה הפעילות העדיפה עבורכם שתוכל גם להניב לכם כסף וגם לעשות אתכם מאושרים, מה שידחוף אתכם קדימה להצליח בה ולהפוך אותה לעסק משגשג.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.