print header

12 שיטות כיוס ערמומיות של גנבים בחו"ל

אין כמו טיול בחו"ל כדי לנקות את הראש במשך מספר ימים וליהנות מהתרבויות, המראות והאוכל שנמצאים במקומות שונים ברחבי העולם. למרבה הצער, בטיולים הללו מתרחשים גם דברים לא נעימים שלא ניתן לחזות מראש, כמו כיוסים וגניבות של פריטים שונים שאנו לוקחים איתנו. המקרים הללו בהחלט משאירים טעם מר בפה ומעוררים חשש בקרב אנשים לגביי הטיולים הבאים שלהם לאחר מכן. על מנת שתוכלו להימנע מהמצבים הללו עד כמה שניתן ולטייל בראש שקט ובלי חששות, חשוב שתכירו 12 דרכים שונות בהן כייסים וגנבים מבצעים את זממם בחו"ל.
 
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: יד של אישה מוציאה כסף מכיס של אדם אחר
 

1. "התנגשות חזיתית"

התכסיס הזה מתבצע בדרך כלל במקומות יוקרתיים, בהם יש לכייסים סיכוי לצאת עם ארנקים תפוחים של תיירים וגם של תושבים. במסגרת תרגיל מהסוג הזה הכייסים הולכים עם כוס משקה בידם, מתנגשים ב"טעות" באדם שהם סימנו כמטרה ושופכים עליו את המשקה שלהם. הכייסים מתנצלים ומנסים לעזור ולהסיר את הכתם מהבגדים, בה בעת שהם מנצלים את ההמולה שנוצרת כדי שאדם אחר המסייע להם ייקח ארנק מכיסכם או יברח עם המזוודה שנמצאת לצדכם. אם אתם מוצאים את עצמכם במצב הזה, אל תניחו את התיקים שלכם על הרצפה ואל תאפשרו לאף אדם לגעת בכם או לנסות לעזור לכם להסיר את כתם המשקה.

2. "הלב הטוב"

אחד מהמקומות הטובים ביותר עבור גנבים לבצע את זממם הוא בתחנות רכבת תחתית, שהיא כלי תחבורה פופולרי מאוד במדינות שונות ברחבי העולם. בתחנות הללו ישנם כייסים המנצלים את הצפיפות וחוסר הריכוז ומעמידים פנים שנפל להם דבר מה, ובזמן שאנשים מנסים לעזור להם ולהחזיר להם את רכושם, טובי הלב מגלים שהחפצים שלהם נלקחו. חשוב להיות ערניים למצבים הללו ואם אתם מתעקשים לסייע לאחרים, וודאו שהארנק שלכם לא חשוף לידיים אחרות ואל תשאירו תיקים לבד אפילו לרגע.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: תחנת רכבת תחתית מלאה אנשים
 

3. "המתגנב"

תרגיל נוסף שכייסים מבצעים בתחנות רכבת תחתית הוא בעצם תכסיס כפול, הכולל נסיעה חינם וגם לקיחת ארנקים של אנשים תמימים. בתרגיל הכיוס הזה, הגנבים "חותכים" אנשים שעוברים בשער של הרכבת התחתית כביכול על מנת לגנוב נסיעה, אך זה לא השלל היחיד שהם יוצאים עמו. כאשר הם עוקפים אנשים, הכייסים צריכים להיצמד אליהם והם מנצלים את הקרבה הגופנית כדי לחקור את הכיסים של עוברי האורח ולקחת מהם את מה שהם רק יכולים. חשוב להיזהר במצבים כאלו ולוודא שהארנקים שלכם נמצאים במקומות לא נגישים או כאלו שהם נסתרים על הגוף.

4. "האישה הנאה"

התרגיל הזה מכוון בעיקר לגברים צעירים שדעתם יכולה להיות מוסחת בקלות כשאישה נאה נמצאת לצידם. במצבים הללו, אישה נאה ולרוב כזו עם מחשוף גדול נעמדת ליד גבר שמוציא כסף מכספומט, ולפני שהוא מספיק למשוך את הכסף, האישה חושפת ביתר נדיבות את מרכולתה ואדם שמסייע לה מנצל את הרגע הזה של הסחת הדעת ומוציא את הכסף מהכספומט. לעתים הגנבים מצליחים לחטוף גם את כרטיס האשראי של הקורבן, שעד לפני רגע היה מאושר.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: בחורה נאה מחייכת למצלמה

5. "גב אל גב"

אתם יושבים בבית קפה, נהנים ממזג האוויר ומהיום היפה, וכאשר אתם רוצים לשלם את החשבון, אתם מגלים פתאום שהארנק שלכם נעלם... אנשים רבים חוו את הרגע הלא נעים הזה, שמתרחש בגלל חוסר מחשבה שמוביל לתוצאות נוראיות ולכן חשוב להכיר את הנסיבות שמובילות אליו. בתרגיל בתי הקפה הזה, כייסים מתיישבים עם גבם לגבו של אדם שהניח את המעיל שלו על כיסאו. באופן הזה הגנבים יכולים לחטט בכיסי המעיל ולחפש שלל ללא הפרעה ובלי שמישהו שם לב לכך. כדי למנוע את המצבים הללו, מומלץ שתשמרו את הארנק שלכם צמוד לגופכם כך שלאף אחד חוץ מכם לא תהיה גישה אליו.

6. "הכספומט"

כאשר אתם נמצאים בטיול במדינה אחרת, השתדלו שלא למשוך כסף בלילה או במקומות שאין בהם אנשים רבים. במצבים כאלו אנשים תמימים מוצאים את עצמם נשדדים על ידי קבוצה של כמה גנבים, בדרך כלל צעירים, אשר מעמידים פנים שהם לא מכירים זה את זה ורק מחכים לרגע בו יוכלו "להכות" את הקורבן שלהם. ברגע שהאדם שרוצה למשוך כסף מקליד את הקוד הסודי שלו בכספומט, הצעירים מושכים אותו הצידה בכוח או מסיחים את דעתו בזמן שחבריהם מקלידים את הסכום הגבוה ביותר שניתן למשוך מהמכונה ובורחים עם מזומנים בידם.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: יד של גבר מכניסה כרטיס אשראי לכספומט

7. "הסלפי"

זהו תכסיס מודרני שמאפשר לכייסים לגנוב ארנקים ושלל בקהלים גדולים וצפופים. במסגרת תרגיל הזה כמה כייסים מעמידים פנים שהם מצלמים את עצמם ובכך יוצרים צפיפות במקום מסוים שמאפשרת לאחד מחבריהם לחטט בכיסים ותיקים של עוברים ושבים מבלי משים. יש כאלו שאפילו מגדילים ראש ומבקשים מאחרים שיצלמו אותם, ובזמן שהצלמים המיועדים עושים זאת, אדם אחר שקשור אליהם לוקח לעצמו רכוש בלי שהקורבן שם לב.

8. "הקשישה חסרת האונים"

קשה למצוא אדם שלא ירצה לסייע לאישה קשישה וחסרת ישע, אך מתברר שלא כולן מתוקות ותמימות כפי שהן נראות... אם אישה מבוגרת מבקשת מכם לעזור לה לעלות במדרגות לביתה, או לחצות את הכביש במדינה זרה בחו"ל, וודאו שהשעון והארנק שלכם עדיין נמצאים אצלכם. לעתים הקשישה היא זו שתיקח את השלל, ובפעמים אחרות יהיה זה אדם שמסייע לה לנצל את טוב לבם של אחרים כדי לקחת מהם את רכושם.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: שתי נשים קשישות הולכות ברחוב

9. "המדרגות הנעות"

המדרגות הנעות הן המקום המושלם לקחת ארנקים וחפצי ערך מעוברים ושבים בלי שהם שמים לב לכך. כאשר כייסים רוצים לעשות זאת, הם מפילים בדרך כלל דבר מה על הרצפה רגע לפני שכולם יורדים מהמדרגות. כאשר הם מתכופפים לקחת את הפריט ש"נפל" להם, נוצר מאחוריהם פקק של אנשים, והשותף שלהם לפשע, שעומד מאחורי הקהל, מנסה להשיג את מה שהוא יכול בהמולה והבלבול שנוצרו סביבו.

10. "תרגיל השולחן"

באופן כללי, לא מומלץ לשים טלפונים ניידים וארנקים על השולחן במקום ציבורי, וזה נכון פי כמה כאשר אתם נמצאים במדינה זרה, שכן גנבים רואים בכך הזדמנות פז "לנקות" את השולחן עבורכם. הם עושים זאת בדרך מתוחכמת במיוחד כאשר הם ניגשים לקורבנות שלהם ומניחים מפה על חפציהם כדי לבקש הכוונה ליעד מסוים. בזמן שאתם מנסים להבין מה הם שואלים או איך תוכלו לסייע להם, הידיים הדביקות שלהם כבר הספיקו לארוז את המפה עם החפצים תחתיה. כייסים יכולים לבצע את התרגיל הזה במגוון דרכים ולאו דווקא עם מפה, והם עושים זאת גם כאשר תיירים שמים כסף על השולחן כדי לשלם את החשבון, שכבר לא ישולם.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: כוס קפה וטלפון סלולרי מונחים על שולחן

11. "הגנב הכפול"

אתם הולכים ברחוב ולפתע שומעים אדם קרוב אליכם צועק "גנב!". מה הדבר הראשון שתעשו? הרוב יגידו שהם ישחו את הידיים אל הכיסים שלהם כדי לוודא שהכל נמצא במקומו. אמנם מנחם לדעת שהרכוש שלנו עדיין עלינו, אך זו בעצם תחבולה שמטרתה לגלות איפה בדיוק הארנק או הטלפון הסלולרי שלכם נמצאים, על מנת שהגנבים יוכלו לכייס אתכם לאחר קריאות ה"זאב" של הכייס ש"נשדד". תחבולה דומה מתרחשת ליד שלטים עליהם כתוב "היזהרו מכייסים", שגורמים לאנשים להגיב באופן דומה ולוודא שהכל נמצא במקום, מה שבעצם מסמן לאחרים היכן בדיוק נמצאים חפצי הערך שלהם.

12. "אש וזיקוקים"

הכייסים הולכים ונהיים מתוחכמים יותר ויותר עם השנים, ואפילו עושים תרגילים מפחידים על מנת להסיח את דעתם של אנשים. במקומות רבים צעירים זורקים זיקוקים על מנת ליצור בהלה, שגורמת לאנשים לא לשים לב למה שקורה סביבם ולהיות פגיעים יותר לגניבות. בצפיפות ובבלבול שמסביב, הכייסים מוצאים הזדמנויות לקחת להם טובין.
12 שיטות כיוס ערמומיות בחו"ל: זיקוקים מונחים על הקרקע
חופשות ברחבי העולם נועדו כדי להסב לנו הנאה, וזה בהחלט לא אפשרי אם מכייסים אותנו. חשוב להיזהר ברחובות של ערים שאתם לא מכירים, לפזר כסף במספר כיסים בבגדים שלכם ולא לפחד לסרב לעזור לזרים, בייחוד כאשר נראה שהם חלק מקבוצה. היו ערניים למה שקורה סביבכם בכל עת ואל תיתנו לאף אדם את ההזדמנות לקחת את מה ששייך לכם ושהרווחתם ביושר.
מקור תמונה ראשית: Kate Sumbler

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.