print header

טריקים גאוניים שכל הורה חייב להכיר

הורות מעולם לא הייתה דבר פשוט, בייחוד כאשר הילדים הקטנים ומלאי האנרגיה מתרוצצים וגורמים לעיתים לבלגן. אחד הדברים שעוזרים לשמור על סדר בבית הוא ארגון מחושב של לוח הזמנים והחפצים, בנוסף לכמה טריקים שמקלים על ההורים לרסן את הבלגן. 17 הטיפים הגאוניים הבאים יעזרו לכם להעסיק את ילדיכם, ללמד אותם כיצד לסדר בצורה מהנה את חפציהם וגם להוריד מעצמכם לחץ רב שנוצר בניסיון הבלתי נגמר למנוע בלגן ברחבי הבית.

1. מניעת החלקה בעזרת גרביים "דביקות"

טריקים שכל הורה צריך להכיר: אדם יוצר צורות על גרביים בעזרת צבע
ילדים אוהבים להתרוצץ ולהוציא אנרגיות - וזה נהדר, אך כדי למנוע מהם להחליק, מרחו צבע עבה (ניתן להשיג בחנויות היצירה) על החלק האחורי של הגרביים שלהם בשלל צורות אהובות, כך שיוכלו לרוץ ברחבי הבית בלי חשש שיפגעו.

2. ארגון יעיל של הזמן בצורה חזותית

טריקים שכל הורה צריך להכיר: שעון עם סימונים צבעוניים ומקרא תחתיו
ילדים אוהבים ללמוד דברים בצורה חזותית, ולכן כדאי לארגן להם לוח זמנים בצורה מהנה, כמו בתמונה מעלה. צבעו שעון פשוט לפי זמנים ומשימות ורשמו מטה מקרא כך שילדיכם ידעו מתי הם צריכים לעשות כל דבר - שיעורי בית, זמן משחק, ארוחת ערב, שעת שינה וכל דבר אחר שקיים בסדר היום שלכם עם ילדיכם.

3. מניעת ריבים ברכב בעזרת מחיצות קרטון

טריקים שכל הורה צריך להכיר: אבא ברכב ומאחוריו שלושה ילדים מופרדים על ידי מחיצות קרטון
אם גם הילדים שלכם לא מפסיקים לריב בנסיעות, נסו לשים ביניהם מחיצות פשוטות מקרטון כמו שעשה האב בתמונה מעלה, שלפי הסיפוק שעל פניו הצליח במשימה.

4. התגברות על פחדים עם תרסיס נגד מפלצות

טריקים שכל הורה צריך להכיר: בקבוק תרסיס עם מדבקות של מפלצות עליו
ילדים רבים פוחדים ממפלצות שמסתתרות מתחת למיטתם או בתוך ארון הבגדים שלהם. כדי לעזור להם להתגבר על החשש, מלאו בקבוק תרסיס במים (ניתן לבשם קלות), קשטו אותו במפלצות חמודות ורססו את המקומות המועדים כדי "לחסל" את כל היצורים המפחידים.

5. הסתרת ממתקים בשקיות של ירקות קפואים

טריקים שכל הורה צריך להכיר: שוקולד מוסתר בשקית של ירקות קפואים
אם ילדכם מפריזים באכילה של דברי מתיקה, או שאתם פשוט רוצים לשמור קצת ממתקים לעצמכם - הכניסו אותם לשקיות של ירקות שכל ילד יירתע מלגעת בהן.

6. התרת שיער של בובות באמצעות סבון כלים

טריקים שכל הורה צריך להכיר: התרת שיער של בובות באמצעות סבון כלים
כדי להתיר שיער סבוך של בובות בדרך פשוטה, השרו אותו בקערה עם מים חמימים, מעט סבון כלים ומרכך. סרקו וייבשו לאחר מספר דקות של השרייה ותנו את הבובה לילדיכם כדי שישחקו בה, עד הסבך הבא.

7. מתן תרופה בזמן על ידי ציור לוח שנה על הבקבוק

טריקים שכל הורה צריך להכיר: ציור של לוח שנה קטן על בקבוק של תרופה נוזלית
אם ילדכם חולה או צריך לקבל תרופה/טיפול אחר באופן קבוע, ציירו לוח שנה קטן על הבקבוק או הכלי וסמנו כל יום ושעה בהם נתתם לו את התרופה, כדי שתדעו אם דילגתם על שעה מסוימת.

8. צינון חבלות בעזרת שקית עם מרשמלו קפוא

טריקים שכל הורה צריך להכיר: ילדה מניחה שקית של מרשמלו קפוא על הברך
ילדים נופלים לעתים וזה לא תמיד ניתן למניעה. למקרים שכאלו, שמרו שקית של מרשמלו במקפיא והניחו אותה על האזור שנחבל כדי להבטיח צינון עדין שלו וריפוי מתוק של הפציעה. 

9. שמירת סוכריות על מקל בעזרת מיכל של ביצת הפתעה

טריקים שכל הורה צריך להכיר: סוכריה על מקל בתוך מיכל של ביצת הפתעה
לעיתים ילדים מלקקים סוכרייה על מקל פעמים בודדות ומבקשים לשמור אותה למועד מאוחר יותר. כדי שלא תצטרכו לזרוק סוכריות שלמות לפח, צרו חור בתחתית מיכל פלסטיק של ביצת הפתעה, הכניסו את הסוכרייה ושטפו אותה כשילדיכם יבקשו את הטעימה הבאה.

10. שמירה על אצבעות הילדים בעזרת אטריות בריכה

טריקים שכל הורה צריך להכיר: אטריית בריכה כרוכה על משקוף
טריקת דלתות על ידיים קטנות של ילדים היא בהחלט חוויה לא נעימה, לא להם וגם לא להורים. כדי למנוע זאת גזרו אטריית בריכה וחברו אותה לחלקו העליון של משקוף הדלת, על מנת שלא תיטרק.

11. ישיבה מול שולחן ושמירה על הריכוז בעזרת כדור פיזיו

טריקים שכל הורה צריך להכיר: ילדה עם אוזניות יושבת על כדור פיזיו
כדור פיזיו (פיטבול) הוא אמצעי נהדר לשמירה על הכושר והריכוז, והוא מעולה עבור ילדים שצריכים לעשות עבודות ליד השולחן ורוצים לבצע זאת בדרך קצת שונה וגם מהנה.

12. חיסכון בנייר טואלט בעזרת סימון גבול חיתוך

נייר טואלט תלוי עם סימון חיתוך על הקיר תחתיו
כשילדים לומדים ללכת לשירותים, הם מפריזים לעתים בכמות נייר הטואלט שהם משתמשים בה. כדי ללמד אותם כמה נייר הם צריכים, קבעו גבול של כמה ריבועים מתחת לגליל והסבירו להם שיחתכו את הנייר בכל פעם שיגיעו לנקודה הזו.

13. עזרה בפיתוח הרגלי אכילה עצמאיים בעזרת צעצועים

טריקים שכל הורה צריך להכיר: ילד אוכל מבקבוק שנמצא בתוך כדור פלסטיק מחורר
זה חשוב שילדים ילמדו לאכול בכוחות עצמם, בייחוד כדי שיוכלו לשפר את היכולות המוטוריות שלהם. השתמשו בצעצוע ישן עם ידיות החזקה או כדור כמו זה שבתמונה ומקמו בהם את הבקבוק, כך שילדיכם יוכלו לאחוז בו בקלות וירכשו מיומנויות אכילה עצמאיות.
14. מניעת החלקה על שטיחים בעזרת דבק סקוטש
טריקים שכל הורה צריך להכיר: פינה הפוכה של שטיח עם חתיכת סקוטש דבוקה עליה
הטריק הזה מיועד לילדים והורים כאחד, שכן כולם יכולים להחליק בהליכה על פינות השטיחים. הדביקו דבק סקוטש (וולקרו) דו צדדי על השטיח והרצפה ומנעו תאונות מיותרות בקלות.

15. חיסכון במקום בספרייה בעזרת קולב להחזקת ספרים

טריקים שכל הורה צריך להכיר: ספרים מונחים בתוך קולב מתכת מקופל
סיפור לפני השינה הוא מסורת אהובה כבר דורות רבים, ואם גם לכם נגמר המקום בספרייה או שאתם רוצים לשמור על ספרים מסוימים בהישג יד, קפלו קולב מתכת כמו שמוצג בתמונה ותלו אותו על ידית ארון בפשטות. הניחו בו ספרים וטלו אותם בקלות ממנו בכל עת שתרצו.

16. סידור לגו בקלות באמצעות סדין גומי

טריקים שכל הורה צריך להכיר: אישה אוחזת בקצה של יריעת בד עם לגו עליה
לגו הוא האויב של כפות הרגליים שלנו וכדי שלא יינעץ בהן, פרשו סדין גומי או בד אחר על הרצפה וייעדו את האזור הזה למשחק בלגו. כך תוכלו לאסוף את החלקים בקלות, בלי שהם יתפזרו, יינעצו לכם בכפות הרגליים ויגרמו לכאבים שייחודיים רק להם.

17. סידור מכוניות צעצוע בעזרת גלילי קרטון

טריקים שכל הורה צריך להכיר: מכוניות צעצוע קטנות בתוך גלילי קרטון דבוקים לקופסת עץ
אוסף של מכוניות צעצוע הוא תמיד נחמד, וכדי לשמור עליו הדביקו את החלק הפנימי של גלילי נייר בתוך קוביית עץ ו"החנו" את כל המכוניות בקלות ובמקום אחד. 
מקור התמונות: boredpanda

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.