print header

מערכות יחסים - לכל שאלה תשובה!

איך ניתן לדעת אם זו אהבה או תאווה? האם נאמנות היא תופעה טבעית? מי בוגד יותר, גברים או נשים? והאם הגיל משחק תפקיד במשוואה? פרופסור הלן פישר, אנתרופולוגית מאוניברסיטת רוטגרס, מספקת תשובות לשאלות הנפוצות.

זוגות אוהבים

מה הקשר בין אהבה ותאווה? ולמה זה כל כך מבלבל?

ישנם מרכיבים רגשיים ופיזיולוגיים שונים לאהבה ולתאווה. משיכה רונטית ותחושת אהבה מעלות את רמת הדופאמין והסרוטונין הגורמים להתרוממות רוח וחוסר תיאבון. כשאנחנו מגיעים לתחושת היקשרות ולשלב מתקדם יותר באהבה, הגוף מתחיל לייצר יותר אוקסיטוצין (הורמון האהבה). תשוקה ודחף מיני יכולים להופיע במהלך תהליך זה על ידי עלייה ברמת הטסטוסטרון בקרב נשים וגברים כאחד. רמות מוגברות של טסטוסטרון בגוף גורמות לעוררות מינית.

להמשך קריאה על התהליכים שעוברים במוח בזמן התאהבות - לחצו כאן!

   
זוגות אוהבים האם נאמנות היא תופעה טבעית?

הניאוף טבוע בנו במידה כלשהי על פי האבולוציה ההתפתחותית. העובדה שלגבר יש 2 ילדים מאישה אחת או 5 ילדים מאישה אחרת, או גם וגם וגם קובעת במידה רבה את מידת השליטה האסטרטגית שיש לו בעולם. נאמנות במקרה זה היא ההפך להתרבות. ככל שגבר יפיץ את זרעו, כך גדל הסיכוי שהגנים שלו יועברו הלאה. ככל שהגנים שלו מועברים הלאה, כך יותר מה-DNA הנואף יהיה נוכח בדור הבא, זה מעגל שמנציח את עצמו.

להמשך קריאה על ההבדלים בין גברים, נשים, יחסי מין ואהבה - לחצו כאן!

   
זוגות אוהבים מי נואף יותר - גברים או נשים?

כ-25% מהגברים ו-15% מהנשים נואפים במהלך הנישואים. קשה לכמת את זה למספרים מדוייקים, אך מה שחשוב הוא שמדובר בתופעה נפוצה למדיי בקרב שני המינים, וכי היא נמצאת במגמת ירידה. כן, מגמת ירידה. איך זה ייתכן? נכון להיום, רוב הגברים והנשים עצמאיים יותר ומסוגלים לפרק מסגרות נישואים אומללות בקלות רבה יותר. כמו כן, גברים ונשים נוטים להתחתן בגילאים מאוחרים יותר, מתגרשים יותר וחיים לאורך זמן ממושך יותר. נתונים אלה, משאירים אותם רווקים לתקופה ארוכה יותר בחייהם הבוגרים. כלומר, הסיבה שניאוף פוחת נובעת מזמן נישואים קצר יותר.

להמשך קריאה על 10 הסיבות מדוע גברים ונשים בוגדים - לחצו כאן!

   
זוגות אוהבים האם יחסי מין ואהבה הם דברים שונים אצל גברים נשים?

לגברים יש נטייה להסתפק בסטוץ של לילה ולהתמקד בחלקי גוף וביצועים. נשים לעומתם, נוטות לקשר יחסי מין עם אהבה ואינטימיות במידה רבה יותר. מה שמעניין הוא שגברים נוטים לראות יחסי מין כאקט אינטימי הרבה יותר מנשים. מבחינה אבולוציונית זה הגיוני, וזאת מכיוון שנשים בעצם מעניקות לגברים "מתנה" במהלך ההזדווגות - את ההזדמנות להפיץ את הזרע שלהם.

להמשך קריאה על הסיבות מדוע אנו מקיימים יחסי מין - לחצו כאן!

   
זוגות אוהבים
האם הגיל משפיע על האינטרסים המיניים שלנו?

לגברים צעירים יש פי 10 יותר טסטוסטרון בתחילת שנות ה-20 שלהם, מאשר בגילאים אחרים ופי 20 יותר טסטוסטרון מנשים. השיא המיני שלהם בשנות ה-20 יילך ויתאזן ככל שיתבגרו. כתוצאה מירידת רמת הטסטוסטרון, הם הופכים רכים יותר ככל שהם מתבגרים. החשק המיני של נשים לעומת זאת, מגיע לשיא בשנות ה-20 המאוחרות ובשנות ה-30 המוקדמות, וכאשר רמת האסטרוגן שלהן יורדת עם הגיל, הן יהפכו אסרטיביות יותר. זה קשור לעובדה שרמת הטסטוסטרון במערכת של האישה משחקת תפקיד גדול כשהאסטרוגן יורד.

להמשך קריאה בנוגע לשיטה הטבעית להתמודדות עם בעיות בחשק המיני - לחצו כאן!

   
זוגות אוהבים מה התפקיד של אטרקטיביות במשוואת האהבה והתאווה?

נמצא כי זוגות אטרקטיביים יותר נוטים להתגרש יותר, כנראה בגלל שיש להם יותר הזדמנויות ליצור קשרים חדשים. באופן כללי, אנו נוטים להיצמד אל אנשים שחולקים איתנו רמה דומה של אטרקטיביות. עוד נמצא כי גברים נוטים להתאהב בפנים יפות, בעוד שנשים נמשכות מאוד לגברים עם ארנקים שמנים. מבחינה אבולוציונית זה הגיוני, כיוון שגברים מחפשים לשפר את מאגר הגנים שלהם ונשים מחפשות גברים שיעזרו להן לפרנס את הילדים.

להמשך קריאה בנושא חשיבותה של התשוקה המינית במערכות יחסים - לחצו כאן!

   

מקור תמונות: FreeDigitalPhotos.net

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.