print header

מיתוסים על סקס שמפילים את רובינו בפח

אם נודה בזה או לא, סקס הוא חלק מהותי מאורח החיים שלנו. אנחנו מוקפים בתכנים, פרסומות, מחקרים, סרטים ותמונות שיש להן נגיעה כזו או אחרת לסקס. מסתבר שאנחנו מוקפים גם במיתוסים נפוצים שמפילים את רובינו בפח...


מיתוס: הריון יכול להתרחש מיד לאחר קיום יחסי מין

מיתוס
מקור: winnond

גברים ונשים כאחד סבורים כי קיום יחסי מין לא בטוחים בימים "הבטוחים" של החודש ימנע הריון לא רצוי, אך למעשה...

הזרע לא מת רק בגלל שהגבר סגר את הרוכסן. הוא יכול להישאר בחיים במערכת הרבייה של האישה כשבוע לאחר השפיכה. רוב המומחים מסכימים על תוקף של 5-7 ימים, אך היו מקרים בהם התברר שהזרע שרד יותר משבוע. כך שקיום יחסי מין לא בטוחים בשבוע שלפני הביוץ של האישה, יכול להיות מסוכן, שכן ייתכן מאוד וזרעים חזקים עדיין שוחים במערכת הרבייה, ממתינים לביצית.


מיתוס: גברים אוהבים סקס מזדמן, נשים אוהבות סקס מחייב

מיתוס
מקור: Dundee Photographics
 

מחקר מקיף בהשתתפות 1989 גברים ונשים, הראה כי סביר יותר שגברים ייענו להצעות עבור סקס מזדמן, הרבה יותר מנשים. במהלך המחקר, סטודנטים אטרקטיביים משני המינים, פנו לגברים ונשים באופן אקראי והציעו להם סטוץ ללילה. כאמור, רוב הגברים הסכימו בלי שום בעיה, רוב הנשים סירבו. על פי המיתוס, חצי מאה של מאבק פמיניסטי ושחרור האישה לא שינו את העובדה שנשים מחשיבות יחסי מין כצעד מובהק בדרך למערכת יחסים ארוכת טווח ומחויבות רגשית עמוקה, בעוד שגברים מחשיבים סקס כאמצעי לספק חסך נקודתי. האומנם? למעשה...

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת מישגן מצא שהסיבה שנשים פחות צפויות להיענות לסקס מזדמן, לא נובעת מהיותן צנועות, חסודות או מחפשות בהכרח קשר רציני, אלא מכך שהן פשוט לא מאמינות שהן יכולות להגיע לאורגזמה. בעקבות הממצאים, הסבירה הפסיכולוגית טרי קונלי שערכה את המחקר, כי שני המינים מחפשים סקס בשביל ההנאה, אך ההבדל הוא שגברים יודעים שהם יגיעו לאורגזמה, לא משנה עד כמה הסקס גרוע, בעוד שאצל נשים, רק 35% מהן מגיעות לאורגזמה במהלך סקס מזדמן. נתון זה נלקח בחשבון במערכת השיקולים של האישה והיא מפעילה אותו ללא סנטימנטים - למה להתמסר לסטוץ של לילה כשאת יודעת שחוץ מבלאגן בחדר לא יצא לך מזה הרבה?

מחקר זה תומך בתאוריית העונג, לפיה, הרצון בסקס מגיע משיקולי הנאה הדדיים ולא מהצורך לעשות ילדים או לחזק קשר רגשי בהכרח. במילים אחרות, גם גברים וגם נשים נענים לסקס מזדמן כשהם מרגישים שזה שווה להם את החוויה.

כך באותה נשימה נמצא כי ההיסוס של נשים בי-סקסואליות כלפי סקס מזדמן מתפוגג כאשר הפרטנרית שלהן היא נקבה.

 

מיתוס: גברים ונשים מגיעים לשיא המיני שלהם בזמנים אחרים

מיתוס
מקור: Ambro

כולנו שמענו גרסאות שאומרות שגברים מגיעים לשיא המיני שלהם בתחילת שנות ה-20  ונשים מגיעות לשיא רק עשור לאחר מכן. המיתוס הזה כנראה נובע מהעובדה הביולוגית שהטסטוסטרון הזכרי מגיע לשיאו בגיל 18 והאסטרוגן הנקבי לקראת סוף שנות ה-20, אך למעשה...

ד"ר מארק גולדשטיין מאוניברסטית קורנל מסביר שהעובדה שהורמונים מגיעים לשיא, לא קובעת בהכרח את השיא המיני של האדם, שכן זה מתבסס גם על פרמטרים של בשלות, נסיון ומודעות. "בני אדם אינם בקבוקי סודה שמגיעים לנקודת תסיסה" הוא אומר.

אומנם נשים נוטות להרגיש נוח יותר עם המיניות שלהן ככל שהן מתבגרות, אך זה לא בהכרח בגלל השפעה הורמונלית, אלא בעקבות זמן וניסיון שמאפשרים להן לחקור את המיניות שלהן. בנוסף, ככל שהן מתבגרות ומצליחות להתנער מדרמות של גיל ההתבגרות, כך הן מפתחות דימוי עצמי טוב יותר.

מיתוס: סקס מוכר

מיתוס
מקור: nuchylee

לסקס יש יכולת מדהימה לכפות תשומת לב, אי אפשר להתווכח עם זה. ככה זה היום, ככה זה היה פעם וככה זה כנראה יהיה גם במציאות של הנינים שלנו. אם אתם רוצים למכור מוצר, שירות או רעיון, פשוט הצמידו אליו איברים חשופים, מסר מיני או אווירה מתירנית וזה כבר יעשה את העבודה. אך למעשה...

העובדה שסקס גורם לקהל לצפות בתוכן, לא אומרת שהוא גורם לו לקנות אותו. מחקרים מראים כי פחות מ-10% מהגברים שנחשפו לפרסומות מיניות, בכלל לא זוכרים את המותג שהפרסומת קידמה. נראה שסקס רק מרדים את המוח ולא בהכרח מעורר אותו לפעולה. יחד עם זאת, כשזה נוגע לסרטים, סקס מוכר כרטיסים. מדענים מאוניברסיטת קליפורניה חקרו יותר מ-900 סרטים שפורסמו בעשור האחרון ומצאו שסקס ועירום כפרמטרים שיווקיים, עשו את העבודה והגדילו את מכירות הכרטיסים באופן מובהק. האם הסרט היה שווה משהו? לא בטוח. 
 

 

 

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.