print header

8 משלים וסיפורים קצרים שילמדו אתכם על החיים

עוד מימי קדם היו 2 דרכים שבהן יכלו אנשים ללמוד כיצד לחיות נכון; בעזרת טעויות שעשו בעצמם או בעזרת סיפורים קצרים על אנשים אחרים ומשלים. כמובן שהדרך העדיפה היא השנייה, זאת כדי להימנע מאכזבות וטעויות שיכולות להיות בעלות השלכות משמעותיות על חיינו, ובדיוק בגלל זה אספנו עבורכם את 8 הסיפורים הקצרים הבאים שיעזרו לכם ללמוד כמה שיעורים על החיים. שתפו את כולם עם חבריכם או אפילו רק כמה מהם, ותנו לכולם ליהנות מדברי החכמה האלה כדי שכולנו נהיה נבונים יותר.
 

1. משל עם מסר על הרגלים רעים

אילן היה ילד שנהג להרביץ לילדים האחרים בבית הספר, ולא נראה היה שהוא מעוניין לשנות את דרכיו. ראובן, סבו של אילן, ידע כיצד לתקן את התנהגותו של נכדו, והוא עשה זאת בדרך יצירתית במיוחד. תוכלו אפילו לעשות את אותו הדבר עם ילדיכם, וללמד אותם איך ולמה להיפטר מהרגלים רעים בזמן.
 

2. שיעור חשוב לחיים מילד שפגשתי בפארק

ילד קטן ישב על ספסל בפארק והתקשר למישהי – הוא הציע לעזור לה לכסח את הדשא בגינתה. אף על פי שהאישה טענה כי כבר יש מישהו שמטפל בגינתה, הילד התעקש והמשיך לנסות לשכנע אותה. אדם אחר שישב ליד הילד התרשם מנחישותו וביקש ממנו שיעזור לו עם גינתו, אך לילד הייתה תגובה שהפתיעה אותו, ולימדה אותו שיעור חשוב לחיים.
 

3. סיפור עם משל מרגש

למלך אחד היו 4 נשים, והוא אהב מאוד את כולן פרט לאחת. כשהמלך היה על ערש דווי, הוא פנה לנשותיו וביקש את תמיכתן, אך לכל אחת הייתה תשובה שהפתיע אותו, פרט לאישה שאותה אהב הכי פחות מכולן. אמנם הסיפור מדבר על מלך ו-4 נשים, אך זהו משל על החיים שיכול ללמד אתכם רבות ולעזור לכם לעשות בחירות נכונות יותר כבר מהיום.
 

4. סיפור קצר על המלאך השומר של כולנו

ילדה קטנה שעומדת להיוולד מנהלת שיחה עם אלוהים ושואלת אותו על החיים שמצפים לה. היא דואגת מאוד משום שטוב לה איפה שהיא, אך אלוהים מבטיח לה שהוא ידאג לשלוח לה מלאך שישמור עליה. לכל אחד מאיתנו יש מלאך שכזה, והסיפור הבא יראה לכם מי הוא בדיוק. כשתסיימו לקרוא את המשל, שלחו אותו למלאך שלכם כדי שידע כמה שהוא חשוב לכם.
 

5. משל עם מוסר השכל על ערכה של האהבה

במשפחה חד הורית שנקלעה לקשיים כלכליים לאחר מות האם, הילדה הקטנה קשקשה עם טוש על קופסת תכשיטים שהייתה שייכת לאימה. האב התעצבן והעניש את בתו, ואף על פי כן, היא הביאה לאביה מתנה מיוחדת ומפתיעה ביום שלמחרת. אותה מתנה לא שגרתית עזרה לו להבין מה הערך האמיתי של אהבה, והיא תוכל לעזור גם לכם להשיג את אותה מטרה.

6. סיפור קצר עם מוסר השכל על המכשולים שבחיים

מורה חכם וזקן החליט להציב בפני שניים מתלמידיו מבחן שיעזור להכין אותם לקראת החיים. הוא ביקש מהם לפגוש אותו ביער, אך עליהם לעבור באחד משני מסלולים כדי לעשות זאת – האחד קל ונעים להליכה והשני קשה ומסוכן. כל אחד בחר במסלול אחר, ואחר כך הם היו צריכים לעמוד במבחן נוסף. הדרך שבה פעלו בשלב הקודם היא זו שהשפיעה על ההצלחה שלהם במבחן האמיתי...
 

7. משל עם חיות על נפש האדם

זהו סיפור אינדיאני עתיק שכל סבא מעביר לנכדו, ובו מדובר על מאבק שמתחולל בנפשו של כל אדם בין שני זאבים; האחד רשע והשני טוב. המאבק הזה ככל הנראה מתחולל גם בכם בלי הרף, אך השאלה היא איזה זאב ינצח בסופו של דבר. לכך יש תשובה, שתגלו בסוף הסיפור...
 

8. סיפור פשוט על האופי האמיתי של הכסף

הסיפור הבא מתרחש בימי התנ"ך, ובו אלוהים מצווה על משה לאסוף תרומות לבניית משכן עבורו. אלוהים הציג בפני משה מטבע בוער, אך משה לא הבין למה הציג בפניו דווקא את המטבע הזה. לאלוהים היה מסר חשוב להעביר למשה, אותו גם אתם תוכלו ללמוד כדי להבין את האופי של הכסף.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.