print header

10  דברים מעצבנים שאסור לעשות במכון כושר!

כל מי שאי פעם בחר להתאמן במכון כושר, נתקל בשלב כלשהו בחבר אחר שלא מתנהג כמו שצריך. בתור אדם שמשתדל כל בוקר (כשיש לי הכוח) ללכת למכון, אני נתקל שוב ושוב במקרים הללו, שבהם אנשים מדמיינים לעצמם שהם מתאמנים בואקום ומצפצפים על כל האחרים החולקים איתם את המכון. ומה שעצוב - הם רק הורסים לעצמם את האימון.


השארת זיעה על המכשיר

כבר כאן אני מתעצבן. למה אני צריך לרחוץ בזיעה החמוצה שלך? לכולנו יש מגבות, גם לך יש - ראיתי. אז במקרה היא נפלה באמצע האימון, נשמטה לך מאחורי הגב. לא תתכופף ותשים חזרה במקום? אתה יכול להרים משקולות של 40 קילו, אבל לא יכול להרים מגבת ששוקלת מאתיים גרם? 
חשוב מאוד לזכור, שאנשים אחרים משתמשים יום וליל במכונות הללו, ושרוב המושבים מכוסים בעור. כשאתה משאיר את הזיעה שלך על המכשיר, אתה לא רק מזהם אותו, אלא גם הורס את העור, וגורם לו לבסוף להיות חלקלק, לא נעים למגע ואף מסוכן, משום שאנשים יחליקו ממנו. אז אנא ובמטותא, למען האנשים סביבכם, ולמען המכשיר שממנו נהניתם - נגבו את הזיעה והרימו את המגבת.

 

מנוחת צהריים על המכשיר

בשעות מסוימות במכון, תמיד יש תור. חשוב לעשות את הסטים שלכם, ואז להשאיר את המכונה לאחרים. לצערי, יש אנשים שמחליטים שעתה זה הזמן לסיאסטה קלה, ומחכים כמה דקות טובות בין הסטים, כאשר לפעמים הם גם פוצחים בשיחה עם המאמנת החמודה או הולכים לשתות מים באיטיות מדהימה בזמן שאנשים אחרים מחכים בסבלנות (או בחוסר סבלנות) לתורם. יש פיתרון מאוד קל למצב הזה - שיתוף. אם גמרתם סט ולא בא לכם לעשות עוד אחד כדקה אחרי (מה שמומלץ לעשות), אז פנו לאדם המחכה והציעו לו לעשות תורות - אפילו עד 3 אנשים. ככה תקבלו את זמן המנוחה שלכם, וגם אחרים יוכלו להתאמן. זכרו שבכל מקרה, הזמן המומלץ בין סטים הוא - 30 עד 60 שניות.
 

הפלאפון החוצה


 

לכל החכמים שחושבים שהם הצליחו 'להערים' על המכון ולהגניב את הפלאפון שלהם פנימה כאוזניית בלוטות' - כולם יודעים וכולם שומעים, כאשר אתם מדברים תוך כדי אימון. אנשים מגיעים למכון הכושר לא רק בשביל להתאמן, אלא גם בשביל זמן של שקט ופינוק עצמי, זמן הרחק מדאגות המשרד והמשפחה. זה הזמן שלנו, אל תשברו לנו אותו עם שיחות סרק בטלפון שאתם יכולים לדחות לאחר כך. תנו לנו להנות משקט ומוסיקה קצבית גרועה, בשביל זה באנו.
 

שתיה דביקה

 

תודה לאל, זהו מאורע נדיר במכון שלי, אך חברים מספרים על מתאמנים שבאים עם משקאות אנרגיה דביקים, ושופכים אותם בכל מקום על רצפת המכון. אין מנקים רבים במכון, אלא בעיקר בחדר המקלחות והשירותים, כך שכל דבר שנשפך על רצפת המכון קרוב לוודאי לא ינוקה עד שהוא כבר יבש, דביק ומגעיל, ובסוף יוצר כתם מכוער על הרצפה, שנדבק לכל נעל. אז נכון שכולנו התמכרנו למים בטעמים, מיצים ומשקאות אנרגיה, אבל במכון - היו בריאים, שתו מים.

 

לא קניתם את המכונה

כל מאמן יגיד לכם - אין שום סיבה לבלות יותר מחצי שעה עד שעה על מכשיר כושר אחד. אז לכל רצני המרתון - הרשמו לתחרות הבאה, אל תבלו לי עכשיו שעתיים על המכשיר כאשר יש מספר מוגבל וכולנו רוצים להספיק את העשרים דקות המסכנות שלנו. זו לא המכונה שלכם ולא של אבא שלכם, אתם חולקים אותה עם כולם. העובדה שהגעתם קודם, רק אומרת שתתאמנו קודם, אבל לא אומרת שהיא שלכם עכשיו לעולמי עולמים. כאשר יש תור, נסו להגביל את עצמכם ללא יותר משעה, עדיף חצי.
 

   השארת המשקולות בכל מקום

כן המשקולות הן כבדות, מעצם הוויתן. זה לא אומר שאתם צריכים להשאיר אותן בכל מקום שמתחשק לכם. דווקא בגלל שהן כבדות, יש לכם חובה להחזיר אותם למקום שלהן. במציאות, אני מבלה כל בוקר כמה דקות טובות בחיפוש אחר המשקולות שלי, ולבסוף מוצא אחת במקום ששמור למשקולת כבדה פי 2, והשניה זרוקה מתחת לאחד המושבים. חבל.  לא רק שבזבזתם לי זמן, אלא גם גרמתם לאדם עם המשקולת הנכונה לשים אותה במקום שגוי, משום שתפסתם לו את התא. אז גם אם מישהו מנסה להיות הגון ולהחזיר למקום, הוא צריך להתחיל לסדר את כל המשקולות מחדש, לפי הסדר. פעם הבאה גם אתם תחפשו בנרות.

בבקשה, השקיעו 20 שניות ותחזירו את המשקולות למקום המסומן.

 

לדגור

בדיוק כמו שזה לא מתחשב לשבת זמן מיותר על המכונה, גם לא מנומס ולא נעים כשמישהו נעמד לידך בעמידה מאיימת, ונותן בך מבט מתוסכל ואינטנסיבי, כאילו אומר "נו, תגמור כבר!".  זה כל כך לא נעים ואגרסיבי, שזה הורס לי את כל ההנאה מהאימון. אם אתם רוצים לעשות תורות - תבקשו. אם אני לוקח יותר מדי זמן - תגידו. אבל אל תעמדו לידי בזמן שאני מתאמן ותהרסו לי את הריכוז עם חוסר הסבלנות שלכם. בנוסף, אתם מבזבזים לעצמכם זמן יקר בו הייתם יכולים להתאמן בעצמכם, אולי תעשו קצת כפיפות בטן בזמן שאתם מחכים, רק תזכירו לי שאתם הבאים בתור.
 

כניסה לשיעור באמצע

אם איחרתם בכמה דקות לקורס - לא נורא. אבל אם כבר עברו 20 דקות, תעשו טובה ותישארו בחוץ. לא נורא, אז פספסתם אחד. לכו למכשירים ועשו קצת כושר. פעם הבאה תבואו מוקדם יותר. אל תיכנסו באמצע, תתחילו לשאול איפה הציוד, תעשו רעש ותעברו בין אנשים שעכשיו צריכים להיזהר לא לפגוע בכם, או מנסים לשמור על איזון בזמן שאתם דוחקים אותם הצידה כדי לפנות לכם מקום.

המקלחות הן לא הבית שלכם

פה אני יכול להתייחס רק מנקודת מבט גברית ( לא נותנים לי להתלבש אצל הנשים - ביקשתי), וזה פשוט מדהים שאנשים מסוימים מתייחסים לחדר המקלחות המשותף כאילו הוא הבית שלהם. זה אומר להשאיר כל מיני חפצים לא רצויים בכל פינה, זה אומר להשאיר ג'ל גילוח ושיערות בכיורים בלי לנקות, וזה אומר להתגלח בעירום בזמן שכולנו מנסים להפנות את מבטנו באי נוחות מהטוסיק המקומט שלכם. אני יודע שרבים הגברים שחושבים שאין רע בעירום בחדר המקלחות, ובאמת שאין בזה רע. אבל כן יש לזה גבול. תעשו טובה - אם אתם הולכים לגלח כל מיני מקומות בגוף בזמן ש-20 גברים אחרים נמצאים איתכם באותו החדר - לפחות תלבשו תחתונים. בסוף תוציאו למישהו עין.
 

לא מדווחים על תקלות

 

לפני כמה ימים ניגשתי לאחד המכשירים בהם אני משתמש, ולאחר שניסיתי להזיז את המנוף הוא עף ללא חיבור למשקולת, מה שגרם לתנועה שלי לצאת משליטה, ולבסוף חבטתי את היד במתכת - לא נעים. לאחר שניה הרימה אחת הנשים המתאמנות את ראשה אלי ואמרה לי - 'כן, זה נקרע.' תודה על הדיווח לאחר המקרה. כששאלתי אם הודיעה למישהו, אמרה: 'לא, באמת כדאי לומר להם.'  - את חושבת?

מכון כושר זה אחד המקומות שבהם אנשים פוצעים את עצמם, כאשר הם מתאמנים שלא כשורה או כשהמכשיר מקולקל. אם אתם רואים שיש בעיה במכשיר, אפילו הכי קטנה, חובתכם לדווח על כך במהירות למאמנים, ולומר לכל אדם שאתם רואים שניגש למכונה שהיא מקולקלת. בקשו מהמאמנים לשים שלט על המכשיר מיד וללא השתהות.

לסיכום - אם נשמור על סטנדרטים מסוימים, כולם יוכלו להנות, לא רק מאימון מלא ומספק, אלא גם משעה של שקט נפשי ופינוק עצמי, שאחרי הכל - מגיעה לכולנו.


 

מקור: עומר שטרית
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.