maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

הסיבות שמעכבות אותנו בדרך להגשמה עצמית

 לעיתים במהלך החיים שלנו אנו מרגישים שאנחנו לא מתקדמים ושתחושת חוסר ודאות אופפת אותנו - לרוב זוהי למעשה הרגשת חוסר מיצוי עצמי. חלקנו יבחרו להאשים את הסובבים אותנו, בעוד שאחרים יבקרו את עצמם בצורה כזו שתשתק אותם, ולעומתם, יהיו כאלו שדווקא יצלחו את המכשולים הללו וימשיכו הלאה. אך מה שבטוח הוא שלא חסרות סיבות שמעכבות אותנו בדרך שלנו להגשמה עצמית והצלחה בחיים, למזלכם, אספנו 9 סיבות שכאלה ולצדן את דרכי ההתמודדות שיובילו אתכם לעתיד שבו אתם חושקים.
 
הצלחה בחיים: חלל כניסה עם 7 דלתות
 

1. רדיפה אחר חלומות לא אפשריים

כולנו אוהבים לחלום ולהגיד שיש לנו חלומות, אך חלק מאיתנו נוטים להפוך אותם לדרך חיים, ואנחנו לא מצליחים להתנתק מהאשליה ולהיות מחוברים לקרקע. בנוסף, דבר זה גורם לנו לחיות בעולם הדמיוני שלנו, כאילו שאנחנו מחכים שיקרה נס, וכך אנחנו לא נוקטים שום פעולה כדי להשיג ולהגשים את החלומות שלנו. כאשר אנחנו לא נוקטים צעד ורק נשאבים לחלומות שלנו, הסבירות שהם יתגשמו נמוכה בצורה משמעותית. כדי לשפר את הסיכוי, עליכם לנתק את הראש מהחלומות הגדולים שבהם אתם שקועים, ובמקום זאת, נסו לפרק אותם לחלומות קטנים, או לחלופין, לחשוב עליהם כשלבים שאתם צריכים לעבור כדי להגיע להגשמה.

2. חוסר היכולת להתרכז במשימה אחת בכל פעם

אנשים רבים מובלים לפי עיקרון העבודה של "עוד כמה דקות בפייסבוק ואז אני אתפנה ל...". הבעיה היא שעולמנו עשיר בפלטפורמות טכנולוגיות מגוונות שגורמות לנו להישאב אליהן וקשה מאוד להתעלם מהן. הודות לטכנולוגיות המגוונות הללו יחד עם ההתמכרות שלנו אליהן, אנחנו לא מסוגלים להתרכז במשימה אחת. כתוצאה מכך, יש לנו הרבה פערי עבודה, ערימת כלים בכיור ומעל הכל את עצמנו – שאובים ומכורים למסכים. כדי להיות יותר יעילים, עליכם לקבוע מועד אחרון לביצוע משימות ולבצע מעקב אחריהן, כך תצליחו לעמוד בזמנים ולבצע את רובן בהצלחה. 
הצלחה בחיים: מטרת עץ עם חץ תקוע באמצע
 

3. חוסר היכולת לשמור על עקביות

האם אי פעם התחלתם לבצע כמה משימות במקביל ולא הצלחתם לסיים אף אחת מהן? אנחנו בטוחים שזה קרה לרובנו לפחות פעם אחת במהלך החיים. הכוונה למשימות כגון: כושר, דיאטות, למידה של משהו חדש (כמו שפה), יצירת תחביב וכדומה, דברים שהתחלתם לבצע עם התרגשות עצומה והפסקתם לאחר שבוע או חודש. יש רק סיבה אחת לוויתור הזה – חוסר התמדה ואי הצבת מדדים להצלחה או תוצאות רצויות. ביפן, יש מונח מיוחד לתסמונת הזו – 'נזיר לשלושה ימים', המספר שלוש מסמל את כמות הימים הממוצעת שלוקח להתרגשות לדעוך ולנו לוותר על מה שהתחלנו. כדי לגבור על תסמונת זו, ניתן להשתמש בגישת קאיזן שמלמדת איך להצליח במשימות על ידי עבודה איטית באופן מתמיד ולאורך זמן, לחצו כאן על מנת שתוכלו ליישם אותה עוד היום.

4. חוסר היכולת להרגיש אחריות

לא כל דבר רע שקורה בחיים שלנו הוא בהכרח באשמתנו, אך רובם באחריותנו. אנחנו יכולים להאשים אנשים אחרים או מכשולים שבדרך אך זה לא ישנה את המצב ובטח שלא יפתור אותו, אבל על ידי לקיחת אחריות מלאה על האירועים, ניתן להשתפר, ללמוד ולבנות עתיד טוב יותר. היכולת להודות בטעויות שלנו ולתקן אותן היא השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך שלנו להצלחה. פשוט קחו אחריות על החיים שלכם וכך תוכלו להפוך את הרעיונות והחלומות שלכם למציאות. 
הצלחה בחיים: גבר מפנה אצבע מאשימה

5. אי הבעת תמיכה מצד הסביבה

אחד מהסודות להצלחה אישית הוא התמיכה שאנחנו מקבלים מהאהובים שלנו. אך לפעמים במקום לקבל תמיכה מהם, אנחנו מקבלים חוסר הבנה ושליליות, דברים המקשים עלינו מאוד להמשיך בדרך שלנו. במצב כזה, חשוב מאוד להירגע ולא לפתח מריבות או ויכוחים עם האנשים שקרובים אלינו, ובמקום זאת עלינו לומר להם כמה שאנחנו אוהבים אותם, להסביר להם שהדברים שאנחנו עושים חשובים לנו מאוד, להבהיר להם מה אנחנו מנסים להשיג וכמה חשובה לנו התמיכה שלהם בנו.

6. ביקורת עצמית רבה

ביקורת עצמית יכולה להועיל רבות אך במינונים גבוהים היא יכולה דווקא לגרום לכך שאנו נישאב למחשבות שליליות ונשקע בבעיות שלנו. כתוצאה מכך, המחשבות הביקורתיות מזינות את המוח שלנו וגורמות לנו להרגיש עצובים, דבר שעלול להוביל אותנו לדיכאון. לא רק שהביקורת העצמית לא מובילה אותנו להצלחה, יתרה מזאת, היא מרחיקה אותנו ממנה. אנחנו לא אומרים שביקורת עצמית לא טובה, פשוט צריך לגשת אליה באופן מודע, כדי שאנו נשלוט בה ולא היא בנו - זו הדרך שתעזור לכם לצאת מהמחשבות השליליות ולהעריך מחדש בצורה מושכלת את האפשרויות המגוונות שעומדות בפניכם לקראת הצלחה עתידית.
הצלחה בחיים: אישה ללא פרצוף תופסת את הראש

7. חיפוש אשמים

יש שני סוגים של אנשים בעולם – אלו שמאשימים את כל מי שסביבם ואלו שלוקחים אחריות על הטעויות והמעשים שלהם. הראשונים יפנו אצבע מאשימה כלפי הממשלה, המדינה שהם חיים בה או אפילו ההורים שלהם – לטענתם אלו הגורמים שלא העניקו להם את האפשרות להצליח בחיים. בזמן שהסוג השני של האנשים, אלו שלוקחים אחריות על המעשים שלהם הגיעו להישגים בחייהם. אנשים מהסוג השני יודעים כי ההצלחה תלויה במאמץ שהם ישקיעו, בהתמדה, במטרות שהם מציבים ובידיעה כי האשמת האחר לא תוביל אותם לשום מקום. באופן מפתיע, כישלונות אף יכולים להניע אותם להשגת הצלחות. זכרו כי אין אף אחד שאשם בכישלונות שלכם חוץ מכם ורק אתם מסוגלים להגיע לעתיד מאושר יותר ולחוות הצלחות.

8. הצבת מטרות בלתי ניתנות להשגה

לרובנו יש חלומות גדולים שאנחנו שואפים להשיג, אך אנחנו לפעמים מכוונים גבוה מדי או מצפים להצלחה מהירה שהיא כמעט בלתי אפשרית. חשוב מאוד להבין שהחלומות שלכם יכולים להפוך למטרות לחיים, אך אתם צריכים ללמוד להציב אותן בדרכים ברות יישום - נתחו את המשאבים שיש לכם, כמה זמן תצטרכו כדי להשיג אותם וכמה הם אמיתיים. כאשר תלמדו להציב יעדים להצלחה שהם ברי השגה, גם תרגישו סיפוק וגם תוכלו לבצע מעקב אחר ההתקדמות שלכם. יתרה מזאת, גם אם המטרות שאתם מציבים לעצמכם מתבהרות כלא הגיוניות, יש מוצא, נסו לשכתב אותן מחדש או לפרק אותן לתת מטרות, כך תבטיחו לעצמכם עמידה ביעדים.
הצלחה בחיים: אישה מחזיקה בלון עם ידיים פרוסות לצדדים

9. כישלונות קודמים

כל אחד מאיתנו חווה כישלונות, לעיתים אנחנו יכולים לנסות ולעשות כל שביכולתנו, אבל פשוט לא נגיע לתוצאה הרצויה. במקרה שכזה, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: לשקוע בדיכאון ולהמשיך לרחם על עצמכם או שתוכלו לנתח את המצב, להבין שעשיתם דברים בצורה לא נכונה ולנסות הכל מהתחלה. אתם יכולים להגיע להצלחה מחוויית כישלון, קחו דוגמה מסטיבן קינג, למרות שדחו אותו למעלה מ-30 עורכים כשרצה לפרסם את הרומן הראשון שלו, הוא הצליח בסופו של דבר להגיע להצלחה כבירה בתחומו. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו