print header

9 טיפים שיעזרו לכם להחזיר את הניצוץ לנישואים

 
  אתם נשואים כבר כמה שנים, מכירים אחד את השני טוב יותר מכל אדם אחר ויודעים מה בני הזוג שלכם עומדים להגיד לפני שהם עושה זאת. ההיכרות הזו עם האנשים עמם בחרנו לבלות את כל חיינו היא אמנם חשובה, אך האם היא מספיקה? האם היא עוזרת לנו לשמור על הניצוץ של חיי הנישואים שלנו? למרבה הצער, התשובה לכך היא לרוב שלילית, אך אין זה אומר שלא ניתן לשפר את המצב. על מנת שתוכלו להחזיר את הניצוץ שאובד לעתים בחיי הנישואים, חשוב שתיישמו את 9 העקרונות הבאים שיעזרו לכם במשימה וישפרו את מערכת היחסים שלכם בצורה מפתיעה.
 
זוג צעיר מתנשק בשדה חיטה
 

1. ערכו מסיבה מפתיעה

שגרת החיים עלולה לגרום לשחיקה ולעייפות, מה שמשפיע גם על חיי הזוגיות שלנו. פעמים רבות פשוט אין לנו כוח להשקיע בבילוי עם בני הזוג, וזה בהחלט לא תורם למערכת היחסים. איליין בת' כהן, מאמנת לחיים, מסבירה שהעייפות היא מובנת, אך כדי לא לתת לה להעלים את הניצוץ מהנישואים, צריך פשוט לגבור עליה ולחגוג את החיים והזוגיות. כדי לעשות זאת תוכלו לערוך מסיבה קטנה בביתכם עם האנשים הקרובים אליכם ביותר, עם כיבוד קליל שתוכלו אפילו להזמין מבחוץ. ארגון של מסיבה קטנה מסוג זה לא ידרוש מכם יותר מדי זמן והשקעה, אבל התוצאות שלה יפתיעו אתכם ויעזרו לכם להיות עם בני זוגכם בסביבה חברתית מהנה במיוחד שתעלה חיוך על פניכם.

2. התחילו לרשום יומן הודיה לבני הזוג

לעתים הניצוץ נמוג במערכות יחסים כאשר אנו מתחילים לראות את בני זוגנו כמשהו שהוא מובן מאליו במקום כאנשים שהרגשנו נלהבים לגביהם בתחילת הקשר. כאשר זה קורה, יש נטייה לזלזל מעט במה שבני זוגנו עושים עבורנו, וזה לא עוזר בדבר. כדי שתתחילו לראות שוב את בני זוגכם באור שגרם לכם להתאהב בהם, התחילו לרשום יומן הודיה. בכל יום רשמו משהו קטן שבני הזוג שלכם עשו עבורכם, ובסופי השבוע קראו את הרשימה השבועית. זה יגרום לכם להבין את החשיבות של בני זוגכם בחייכם ועד כמה הם תורמים להם ומעשירים אותם.
גבר כותב ביומן
 

3. היו אנוכיים לעתים

פעמים רבות אנו מקבלים מסרים מהחברה שעלינו לדאוג לאחרים בכל עת, במיוחד כאשר אנו נמצאים במערכת זוגית. לפי קורטני גטר, מטפלת זוגית מומחית, זה גורם לנו לשכוח את האדם המשמעותי ביותר בחיינו – את עצמנו. על מנת שתרגישו ניצוץ עם בני זוגכם, חשוב שתחושו אותו גם עם עצמכם, ותוכלו לעשות זאת רק אם תחשבו על עצמכם מדי פעם. במשך יום אחד או אפילו אחר צהריים אחד בחודש, הקדישו זמן רק לעצמכם ובו תעשו דברים שאתם אוהבים מבלי לחשוב על גורמים חיצוניים. מומלץ שתייעצו לבני זוגכם לעשות את אותו דבר על מנת שתוכלו גם אתם וגם הם "להתאוורר" משגרת היום ולחוש שהחיים מרגשים אתכם. חשוב שתהיו נלהבים מחייכם על מנת שתוכלו להעביר את ההתלהבות הזו לזוגיות שלכם, כדי לשפר אותה עבור שני הצדדים.

4. הקשיבו לרגשות בין השורות

כאשר אתם מנהלים שיחה עם בני זוגכם, האם אתם מהנהנים בהסכמה ובלי להקשיב באמת? כולנו חוטאים בכך לעתים, מה שגורם לנו לפספס לא רק את מה שבני הזוג אומרים, אלא גם את מה שהם מנסים להעביר בין השורות. כאשר בני הזוג שלכם מדברים איתכם, התרכזו בשיחה עמם בלבד ונסו להבין מה הם משדרים לכם. לעתים הם ינסו להגיד משהו שלא קל להם לדבר עליו ולא כדאי שתפספסו את זה. כשתלמדו כיצד להקשיב באמת, אתם תתחילו לראות את בני זוגכם כאנשים מעניינים יותר וככאלו שיש להם מה להגיד, וזה בהחלט יעזור להחזיר את הניצוץ לחיי הנישואים שלכם.
צללית של זוג בשדה על רקע שקיעה

5. רדפו אחר החלומות שלכם יחדיו

אנשים רבים שאינם מרוצים מהאופן בו חייהם מתנהלים, במקום העבודה למשל, מביאים את הרגשות השליליים איתם הביתה, מה שמשפיע לרעה על מערכות היחסים הזוגיות שלהם. אם אתם רוצים ליצור שינויים בחייכם, אל תהססו לעשות זאת ודברו על כך עם בני זוגכם. אולי תופתעו לגלות שגם הם רוצים לעשות דברים שהם חששו לדבר עליהם עד שנפתחתם בפניהם. השתדלו לא לשפוט אחד את השנייה על מה שנאמר, אלא תמכו זה בזו ורדפו אחר החלומות שלכם יחד. זה אולי יהיה מפחיד לעתים, אבל אתם תחושו ריגוש מחודש מחייכם וזה יחלחל למערכת היחסים שלכם בצורה חיובית יותר מאשר המירמור שאולי חשתם לפני הניסיון לשנות את פעולותיכם.

6. תמחקו את הציפיות שלכם

זה אולי נשמע מעט נחרץ, אבל זו בדיוק הכוונה של העצה הזו. כאשר אתם נמצאים במערכת יחסים, אתם לא צריכים להנמיך את הציפיות שלכם אלא להעלים אותן כליל. לפי מאמנת החיים פאם באוור, כאשר אנשים מצפים לדברים מסוימים מבני הזוג שלהם והם לא מתממשים, תמיד תהיה תחושה של אכזבה במערכת היחסים. עם הזמן הציפיות וחוסר המימוש שלהן הופכים לתרגיל של ספירת נקודות בו צד אחד תמיד יוצא מופסד, מה שבהחלט יכול לקטול את הניצוץ בקשר. זכרו שבני זוגכם אינם יודעים לקרוא מחשבות והם אינם יודעים למה אתם מצפים או מה אתם רוצים. ברגע שתעשו זאת, תוכלו להשתחרר מהתסכול שחשתם כאשר הציפיות שלכם לא התממשו ולעבוד על שיפור מערכת היחסים בצורה שמתאימה לשניכם.
ידיים של גבר ואישה מחזיקות זו את זו

7. נסו יחד דברים שמעולם לא עשיתם

השגרה היומית של מרביתנו כוללת עבודה, מטלות ביתיות, חיי משפחה ושינה. המנהגים הקבועים הללו גורמים לאנשים רבים להזניח את מערכת היחסים, מה שעלול להפיג ממנה את הניצוץ החמקמק. על מנת להחזיר אותו למערכת היחסים שלכם, בצעו דברים שמעולם לא עשיתם יחד עם בני זוגכם. זה יכול להיות משהו קטן כמו הכנה של מנה שתמיד רציתם לטעום או משהו גדול ומרגש כמו צניחה חופשית. הפעולות הללו יעזור לכם לחזק את הקשר ביניכם ולהתרגש שוב זה מחברתה של זו ברגעים הגדולים וגם ברגעים הקטנים של החיים.

8. למדו להבחין בין ביקורת שלילית ובין תלונה

כמה פעמים קרה לכם שניהלתם שיחה עם בני זוגכם שגלשה לריב? זה קורה לרוב כאשר הם אומרים לנו דבר מה כדי לבקש מאיתנו משהו מסוים, אך במקום להבין שזו בקשה, אנו שומעים את המילים כביקורת צורמת. כדי למנוע זאת, חשוב שתבינו את ההבדל בין ביקורת ובין תלונה. ביקורת שלילית נאמרת כמשהו שאמור לפגוע באופיו של הצד השני, ואילו תלונה נועדה לשיפור הפעולות שלו. אם למשל אתם שומעים משפט כמו "פעם עזרת יותר בניקיון הבית", אל תיפגעו. זו בקשה לעזרה ולא תקיפה אישית, ואין צורך לפתוח בריב מיותר. שמירה על מערכת היחסים על מי מנוחות וניהול שיחות בריאות ולא תוקפניות תעזור לכם לתקשר בצורה טובה יותר ולהרגיש נוח זה עם זו יותר מאי פעם.
זוג יושב על מעקה בטון ומתווכח

9. השאירו את האגו מחוץ לדלת

לאגו אין מקום במערכת היחסים, והוא עלול להזיק לכם יותר ממה שאתם חושבים. ויכוחים רבים הופכים למשיכת חבל שמטרתה לקבוע מי צודק במקום להיות שיחות שאמורות לקדם ולהפרות את מערכת היחסים. בכל פעם שאתם מרגישים שעומד להתרחש ריב, חשבו האם זה יעזור למערכת היחסים או פשוט יזין את האגו שלכם כאשר יתגלה שאתם צודקים? במרבית הפעמים ודאי תבינו שהאפשרות השנייה היא זו שאתם חותרים לקראתה, ומומלץ להימנע מכך. כאשר אתם מדברים עם בני זוגכם השאירו את האגו מחוץ לדיון ואל תיכנסו למלחמה על מי צודק. זה יעזור לרכך את הצד השני וגם יתרום במידה ניכרת לריגוש ההדדי זה מזו כאשר לא תעסקו בכל רגע בשאלה מי מבינכם צודק.
 
מקור תמונה: Guian Bolisay
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו