print header

9 סימנים לכך שצריך לשנות גישה בחיים

אמונה במחשבות שליליות היא המחסום הגדול ביותר שלנו בדרך אל האושר. במצבים שכאלה, ראיית העולם שלנו מגיעה מתוך הכלוב הרגשי שסגרנו את עצמנו בתוכו. גישה שכזאת אינה מועילה לחיים שלנו וגם לא לחיים של הסובבים אותנו, אך יש דרך לשנות אותה. עליכם רק להכיר את 9 הסימנים לכך שהגישה שלכם לחיים אינה מועילה לכם ושעליכם לשנות אותה.

שינוי גישה
 

1. אתם רואים כל דבר באור שלילי

אם אתם נחושים להשיג הנאה מהרגע, עליכם ללמוד להתרכז בחיובי ולא בשלילי. אין צורך להקדיש תשומת לב למחשבות השליליות שלכם או של אחרים. התעלמות ממחשבות שליליות אינה אומרת לקבור אותן בתוך הראש, אלא זו פעולה מחושבת שלא מאפשרת להן לערפל את החזון שלכם, ובכך עוזרת לכם לשלוט על החוויה של הרגע.

שום רגע לא מקבל חיזוק על ידי שליליות. אפילו למרות שאנו כבני אדם מתוכנתים לחשוב מחשבות שליליות לעתים, לדאוג ולפחד עבור מטרות פונקציונליות והישרדותיות, אין הן עוזרות לפתירת אף בעיה. התרכזות בדברים השליליים לא הפכה אף אדם לטוב או מצליח יותר, ולא עזרה לאף אחד. למעשה, האמת היא הפוכה לגמרי.

2. אתם מסרבים להכיר באמת

היו מודעים לדרך שבה אתם מדברים. נסו לראות אם אתם תופסים את עצמכם מתלוננים באופן מודע או לא מודע על מצב חייכם בהווה. בכל פעם שאתם מתלוננים, אתם מסרבים לקבל את המציאות. יחד עם המנהג הזה, אתם סוחבים אתכם מטען עצום של שליליות ולחץ והופכים את עצמכם לקרבן. עם זאת, כשאתם עושים פעולה חיובית הכוח נמצא בידיים שלכם. אם משהו מטריד אתכם מאוד, שנו את המצב או שחררו וקבלו אותו. כל אפשרות אחרת לא מועילה לכם. 

הזכירו לעצמכם שוב ושוב אם אתם חייבים: כשמשהו לא יכול להשתנות, עליכם לשנות את גישתכם אליו. אחרי שעשיתם את כל מה שביכולתכם לעשות, האושר הוא להרשות לעצמכם להיות "בסדר" עם מה שיש במקום לדאוג לגבי מה שאין ולבקש אותו. מה שיש זה מה שיש וזה מה שצריך להיות, ואם לא, זה לא היה. אם לא תקבלו זאת, אתם סתם מתווכחים עם החיים.

3. יש לכם נטייה להאשים אחרים

שחרור נותן לנו חופש רגשי, וחופש רגשי הוא התנאי היחידי לאושר. אם בלבכם אתם נאחזים ברגשות שליליים כמו כעס, טינה, קנאה וכדומה, לא תצליחו להשתחרר מהעוגנים שלכם בחיים. אחיזה ברגשות האלה לא משנה את ליבם של אחרים, אלא רק את שלכם. הניחו את החרב והפסיקו לתקוף אנשים בראשכם. האדם החזק הוא לא הלוחם הטוב ביותר, אלא האדם ששולט בעצמו כשהוא כועס ויודע כיצד ללמוד מהמצב ולהתפתח בזכותו.

שינוי גישה

4. אתם דואגים לגבי כל דבר

דאגה לא רק גונבת את השמחה שלכם, אלא היא גם שומרת על כך שתהיו עסוקים בלעשות כלום. זה כמו להשתמש בדמיון שלכם כדי ליצור דברים שאינכם רוצים. עליכם להפסיק להכניס את עצמכם למצבים בראשכם שאינכם רוצים להיות בהם, שכל האפשרויות בהן רעות.

זכרו שזה לא משנה על מה אתם מסתכלים, אלא מה אתם רואים. תמיד יש לפחות 2 דרכים לגשת לכל מצב בחיים. כל דרך היא כמו לבנה שאפשר להשתמש בה כדי לבנות שביל, או להרים אותה בפחד ולהשתמש בה כדי לשבור את החלון של התקווה והאושר.

בשורה התחתונה, לא כל מה שבחוץ צריך להיות מושלם והגיוני כרגע. הפסיקו לדאוג והתרכזו במודעות שלכם. בראשכם אתם יכולים ללכת לכל מקום שרק תרצו, והמקום שאליו הולך הראש הוא המקום שאליו אתם מובילים את עצמכם לאט לאט.

5. הציפיות שלכם מלחיצות אתכם

שחררו את הציפיות האין-סופיות שלכם והעריכו את מה שיש לכם כעת. זה לא משנה אם הכוס חצי ריקה או מלאה, פשוט הודו על כך שיש לכם כוס ושיש בתוכה משהו. הבחירה להיות בעל גישה חיובית של הערכה משפיעה על כל דבר שאתם עושים. העוצמה של האושר וההצלחה שלכם קשורים באופן ישיר ופרופורציונלי לעוצמת המחשבות שלכם והדרך שבה אתם חושבים על דברים.

שום דבר לא מסתדר בדיוק כפי שאנחנו רוצים שיסתדר. ניתן רק לקוות לטוב ביותר ולצפות לפחות מזה. העריכו את המציאות ואל תילחמו בה. אל תתנו למה שציפיתם שיקרה לעוור אתכם כלפי כל הטוב שיש סביבכם. אפילו אם הציפייה שלכם לא התממשה כלל, היא עדיין שווה את הכל אם היא גרמה לכם להרגיש משהו חדש ולימדה אתכם משהו חדש על עצמכם.

6. אתם רוצים חיים ללא כאב

כאב הוא חלק מציק בהיותנו בני אדם, אך הוא חשוב מאוד. הכאב מחזק את המוח, הלב והגוף. אינכם יכולים להיות אנשים חזקים, אמיצים ומצליחים בעולם הזה אם קרו לכם אך ורק דברים טובים בתוך הבועה שבה אתם חיים. אתם צריכים לחוות דברים אמיתיים, ושום דבר לא הופך לאמיתי עד שחוויתם אותו בעצמכם.

החיים הם כמו משחק שח-מט. כדי לנצח עליכם לעשות כל צעד שנדרש, אפילו אם זה צעד קשה והדברים לא הלכו כמתוכנן. הידיעה איזה צעד לקחת מתלווה לתובנה וידע, ועל ידי למידת השיעורים הבלתי צפויים ולעתים כואבים שאתם חווים לאורך הדרך, אתם צומחים ומשתפרים.

 
שינוי גישה

7. אתם אף פעם לא מסופקים ממה שיש לכם

הלחץ והתסכול שלנו הם תמיד גדולים יותר ככל שיש לנו יותר דברים ממה שאנחנו באמת צריכים. כבני אדם אנחנו חווים פחות חוסר סיפוק דווקא כשחסרים לנו דברים מאשר כשאנחנו מנסים להשיג עוד ועוד ללא הפסקה. על מנת לרצות פחות, עליכם להעריך יותר.

אנשים רבים נאחזים במה שהם לא יכולים לקבל, עד כדי כך שהם לא חושבים אפילו לרגע על מה שהם באמת רוצים. שאלו את עצמכם: "האם הדברים האלה באמת טובים יותר ממה שכבר יש לי, או שאני תמיד לא מרוצה ממה שיש לי?" בסופו של דבר, אושר נמצא בגישה של הכרת תודה באופן יומיומי. אנחנו יכולים להפיק את המיטב מהרגע או את הדבר הגרוע ביותר, וכך אנו יכולים לעשות את עצמנו מאושרים וחזקים או אומללים וחלשים. כמות המאמץ שדרושה לשתי הגישות היא זהה.

8. עבר זמן מה מאז שלמדתם משהו חדש

התרופה הטובה ביותר לעצב או לתחושה שאנו תקועים במקום היא ללמוד משהו חדש. זה לעולם לא נכשל, משום שאתם חווים התקדמות באופן מודע. הגוף שלכם יכול להיות זקן ושברירי, אתם עשויים לשכב ערים בלילה ולהאזין לחרטות שלכם מהעבר, להתגעגע לאהבה היחידה והגדולה ביותר שהייתה לכם בחיים, לראות את העולם סביבכם מתמלא במנהגים רעילים ומרעילים, אך יש תרופה אחת שתמיד עוזרת – ללמוד משהו חדש.

למדו על הסיבה לכך שהעולם שסביבכם עובד בדרך שבה הוא עובד וגלו מה מניע את זה. גלו מה מרגש אתכם ולמדו עוד על הנושא. זה המאמץ היחידי שעליכם לעשות כדי לשפר את הרגשתכם, והמשאב הזה לעולם לא נגמר משום שתמיד יש עוד ועוד דברים חדשים ללמוד. אם אתם מרגישים שהחיים שלכם תקועים בזמן האחרון, זה בהחלט מה שעליכם לעשות.

9. אתם חיים את העבר

נוסטלגיה היא דבר טוב והתרפקות עליה מסבה לנו פעמים רבות אושר. זו דרך שבה אנו יכולים להיזכר בשיעורים שעברנו בחיים ולראות את כל מה שהשלמנו עד היום. עם זאת, בו זמנית, אם אתם משתמשים בנוסטלגיה כדי לחזור לתקופה שמצוירת בצבע ורוד עם פרחים וכעת נראית כמו רגע רחוק מאיזו אגדה, ביחוד אם אתם מאמינים שההווה שלכם לא מספק אתכם, אתם שומרים על גישה שלילית שמאמללת אתכם ומייצרת כלום פרט לתסכול ותחושת חוסר סיפוק גדולה יותר.

אל תתנו לעבר שלכם לגנוב את ההווה. העבר שלכם לא אמור להגדיר אתכם, להרתיע אתכם או אפילו להביס אתכם. העבר שלכם אך ורק חיזק ובנה את מי שאתם היום. שמרו על הגישה הזו והמשיכו הלאה עם מבט אל העתיד, אותו ביכולתכם לשנות ולעצב בדיוק לפי מה שאתם רואים בראשכם, כל עוד אתם עושים זאת בגישה החיובית הנכונה.

שינוי גישה

כמה מילים לסיום

גישה חיובית ויעילה היא כזו שמשתמשת במשאבים שברשותנו – זמן, אנרגיה ומאמץ – כדי ליצור שינוי חיובי בחיינו. אין צורך להגיד "כן" לכל דבר ולנסות הכל רק כדי לשמור על גישה חיובית, אלא צריך לנצל את מה שביכולתנו כדי ליהנות מהתהליך שבונה את החיים שהיינו רוצים לעצמנו.

הגישה שלכם היא הבסיס לכל דבר שקורה בחייכם. זה האוסף של האמונות, ההתנהגויות, הרגשות והתחושות שלכם. בזמן שאתם עובדים על שינוי הגישה שלכם, הנה כמה דברים שאתם יכולים לצפות להם ברגע שתחוו את האיזון בחייכם:

  • תחושת אמונה הדוקה עם וודאות ומטרה.
  • דחף חיובי, ריכוז ותחושת משמעות בנוגע לשאיפות שלכם בחיים.
  • תובנות ברורות לגבי המכשולים וההזדמנויות שעומדים בדרככם בחיים.
  • תחושת שלווה פנימית ואושר שמתעצם מיום ליום.

כל אחד יכול לשנות את הגישה שלו ולחיות את החיים שהוא רוצה לעצמו. הבחירה היא אך ורק בידיכם, ואת השינוי אתם יכולים להתחיל כבר מעכשיו.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.