print header

13 טיפים לחיים מאושרים ומספקים

יש אנשים שיגידו שהחיים קשים, בעוד שאחרים יספרו שהחיים הם מהנים ומלאים בחוויות חיוביות. בסופו של דבר, הכל תלוי בנקודת המבט שלכם, ואם אתם נוטים לראות שחורות, לא רק שתראו את הדברים הרעים שבחיים, אלא גם תחפשו אותם. מאידך, אם תחליטו שאתם מסתכלים על מחצית הכוס המלאה, תגלו שהיא יכולה להרוות את צימאונכם בדיוק כמו כוס מלאה לגמרי, ובמידה שתשמרו על גישה חיובית היא לעולם לא תתרוקן ותמיד יישאר בה משהו עבורכם. אלו הם רק מילים ומטאפורות, אך 13 המשפטים החכמים הבאים יעזרו לכם לראות שהחיים יכולים להיות הרבה יותר טובים, מספקים ומאושרים אם רק יודעים כיצד לחיות אותם בדרך הנכונה.

1. על השנים שעוברות

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

ככל שאנו מתבגרים, אנחנו מתגעגעים לתקופות אחרות בהן הגוף שלנו היה בריא וחזק יותר, אך בעוד שגופנו נחלש עם השנים, המוח שלנו רק מתחזק. כמובן שקיימות גם מחלות שעלולות להשפיע עליו, אך מדובר בניסיון החיים ובידע שאנו רוכשים. העריכו כל יום שבו אתם מבינים שהזמן עובר ושאי אפשר לעצור אותו. אתם אולי מזדקנים עם השנים, אך אתם גם נהיים חכמים ונבונים יותר. אם המחשבה הזו עדיין מטרידה אתכם, פעלו כעת כדי לדאוג לכך שגופכם יישאר חזק ונמרץ בעזרת תזונה נכונה, כושר גופני ואורח חיים בריא.

 

2. על אהבה וחברות

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

לא משנה כמה שנים הייתם נשואים לאהבת חייכם, גירושין זו אפשרות שתמיד קיימת במידה ששני אנשים כבר לא מוצאים מכנה משותף שמחזיק אותם יחד. עם זאת, חברות היא לעולם אינה מחייבת כמו אהבה, ולכן פרידה היא לעולם אינה אפשרות שנמצאת בראשנו עבורה. למרות ההשקעה הרבה שעלינו להקדיש לאהבה, זכרו שהחברים שלכם לא דורשים מכם דבר, פרט לכך שתהיו שם בשבילם כמו שהם נמצאים שם בשבילכם.

 

3. על תנועה מתמדת

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

זכרו שבכל רגע שבו אתם נעים קדימה, אתם נעים במסלול הנכון של החיים, אשר יוביל אתכם להצלחה. יש שיגידו שהחיים קצרים, אך הכל יחסי ואסור לחשוב עליהם ככאלה כשזה נוגע להתקדמות שלנו בהם. גם כשהייתם תינוקות לקח לכם שנים עד שהתחלתם ללכת ועוד מספר חודשים עד שהתחלתם לרוץ. התקדמות היא התקדמות ללא קשר לזמן שזה לוקח לה לקרות, ואפילו אם החיים עצמם מחזירים אתכם אחורה לעולם אסור לכם לוותר. קומו על הרגליים ודחפו את עצמכם קדימה – זו הדרך היחידה להצלחה.

 

4. על מה שאחרים חושבים

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

לא מומלץ להתעלם מהדברים שמשפיעים עלינו בחיים ולחשוב שהם יעברו מעצמם, וחשוב שנפעל למען שיפור חיינו, אך לפעמים אנחנו כן צריכים לשים מחסום על העיניים שלנו ולהתעלם מהדברים שלא משפיעים עלינו באמת. הכוונה היא למה שאחרים עושים בחייהם, חושבים עלינו, או אפילו אומרים עלינו מאחורי הגב. מי שמכיר אתכם באמת יודע מי אתם ומה אתם שווים, ומי שלא, יראה זאת דרך הפעולות והמעשים שלכם. התרכזו במסלול שבו אתם הולכים ואל תחשבו על מה שאומרים האנשים שאיבדו את הריכוז בנתיב שלהם.

 

5. על עצות לחיים

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

לכל אדם יש את מסלול החיים שלו, ולא כל מה שמתאים לאחרים מתאים גם לנו. כמובן שחשוב לקבל עצות כדי להחכים וללמוד מניסיונם של אחרים, אך הרצון והצורך צריך להגיע מכם. אנשים רבים ינסו לייעץ לכם מה עליכם לעשות, אך במידה שכבר יש לכם מסלול מתוכנן בראשכם משלב א' ועד ת', מומלץ שתתעלמו מהעצות שנותנים לכם אנשים שלא באמת מכירים אתכם. בנוסף, הימנעו גם אתם מלתת עצות כשלא מבקשים מכם אותן מכם – הציעו עזרה במקום.

 

6. על היחס שלנו לעצמנו

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 
 

לפעמים אנחנו יכולים להיות האנשים הכי ביקורתיים כלפי עצמנו בנוגע לכל תחום בחיים, אך כשנראה אדם שיקר ללבנו עושה טעות או מועד, אנחנו לרוב נהיה שם כדי לעזור לו לקום בחזרה על הרגליים ולהראות לו שלא הכל נגמר. נסו לגלות כלפי עצמכם את אותה החמלה שאתם מעניקים לאנשים שיקרים לכם – בסופו של דבר גם אתם יקרים לעצמכם, וזה מה שהייתם מצפים שחבריכם ואהוביכם יעשו עבורכם.

 

7. על כעסים בזוגיות

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

כמובן שלא נוכל להבליג על כל דבר שבני הזוג שלנו ישכחו שקשור אלינו, ואם לא נקבל פרחים ליום הנישואים או מתנה קטנה ליום ההולדת נרגיש פגועים. עם זאת, אסור שנשליך את המקרה הזה על מערכת היחסים כולה, במיוחד במקרה שבשאר ימות השנה מדובר במערכת יחסים תומכת ומכילה. כשאתם מבלים את חייכם עם האדם שאתם אוהבים, כל יום משותף הוא מתנה.

 

8. על קבלת עזרה

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

בניגוד למתן עצה לא רצויה, עזרה מעשית היא כמעט תמיד דבר שמומלץ להסכים לקבל. אנשים רבים מסרבים לקבל עזרה מבני משפחה ומחברים, אך הם שוכחים שכשהם עושים זאת, הם פוגעים ברגשות של אותו האדם שרוצה לעזור. מתן עזרה זו מתנה שאנחנו לרוב אוהבים להעניק אחד לשנייה, משום שאנחנו נהנים מהידיעה שזקוקים לנו ושיש לנו השפעה חיובית על הסביבה שלנו ועל חייהם של יקירינו.

 

9. על לקיחת סיכונים

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

שום דבר בעל ערך משמעותי בחיים לא מגיע בקלות, ותמיד יש מחיר או סיכון שעלינו לשלם או לקחת בהתאמה כדי להשיג את המטרות שלנו. דברים תמיד יכולים להשתבש, ולפתע הכסף שהוצאנו או ההחלטה שעשינו עשויים להחזיר אותנו מספר צעדים אחורה, אך אם אתם מרגישים שהחיים שלכם כבר עכשיו הולכים לאחור אט אט, מומלץ שתיקחו את הסיכון ותעבדו לקידום השאיפות שלכם. אין אחוזים מדויקים שיכולים תמיד להראות לכם מה הסיכוי להצלחה או לכישלון, ועדיף להתרכז בדבר שאותו אתם רוצים להשיג ולא במה שאתם מפחדים לאבד.

 

10. על קבלה והתמודדות

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

אנחנו מלמדים את הילדים שלנו שכשקורה להם משהו רע, אין סיבה להיות מצוברחים וצריך לקום על הרגליים ולהמשיך הלאה. הילדים לרוב ימשיכו לבכות ולחשוב על כך שאם הבעיה הנוכחית לא הייתה צצה, הם היו מקבלים את מה שהיו רוצים, ואנחנו המבוגרים נוטים לעשות בדיוק את אותו הדבר מבלי לשים לב. מה שקרה קרה, וכעת נותר רק לחשוב כיצד ממשיכים הלאה. חרטה לא מובילה לפיתרון או לשיפור המצב, לכן מחקו אותה מראשכם והשתמשו בכלים שברשותכם כדי לתקן את המצב מעתה ואילך.

11. על תחושת נקמה

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

לפעמים אנחנו רוצים לגרום סבל לאנשים שגרמו לנו לסבול, וזו תחושה נורמלית בדיוק כפי שאנו רוצים לגמול בתודה לכל מי שעושה לנו מעשה טוב. עם זאת, חשוב לזכור שכמו שרגשות חיוביים מעצימים את עצמם, כך גם רגשות שליליים, והנקמה לא תמיד תגרום לכם להרגיש טוב כמו שאתם מצפים. זכרו שכשאדם מאחל לכם משהו רע, הנקמה הטובה ביותר היא להראות לו שהאיחולים שלו לא יתממשו לעולם.

 

12. על למידה מתמדת

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

במהלך החיים אנחנו נתקלים בבעיות רבות, כשחלקן גורמות לנו להיכשל או להרגיש שאנחנו בדרך לכישלון. בדיוק כמו שבבית הספר יש מועד ב' למבחנים שלא הצלחנו בהם, גם החיים נותנים לנו לרוב הזדמנות שנייה, וכישלון הוא לא השלב הסופי בשום תהליך. לימדו מהשיעורים שהחיים מעבירים לכם כדי שתוכלו להתמודד עם הבעיות שאתם חווים כשהם מציבים אתכם במבחן. אם נכשלתם, נסו שוב בעזרת הידע החדש שברשותכם.

 

13. על העתיד

טיפים לחיים מספקים ומאושרים
 

חרטה יכולה לעלות בליבנו על דברים שעשינו כמו גם על דברים שלא עשינו, אך מה שבטוח זה שהיא מגיעה רק לאחר זמן מה, ולפעמים לאחר שנים רבות. שאלו את עצמכם על אילו דברים תתחרטו כשתהיו על ערש דווי – האם על כך שלא השקעתם מספיק בקריירה או על כך שלא הקדשתם מספיק זמן למשפחה? אתם יודעים את התשובה, כעת נותר רק לעשות את ההחלטה הנכונה.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.