print header

המדריך המלא לאתר בא-במייל המשודרג

כבר שמתם לב ששדרגנו את המראה של בא-במייל, וכולנו תקווה שאתם אוהבים את העיצוב החדש. מרבית השינויים הינם אסטטיים בלבד, והאופן בו אתם משתמשים באתר לא השתנה כמעט בכלל, אבל אנחנו עדיין רוצים לתת לכם הסבר על המעט שכן השתנה, כמו גם על התוספות החדשות. המדריך הזה יקל עליכם להתמצא באתר החדש, במיוחד אם אתם מבקרים אותנו מהנייד או מהטאבלט. בנוסף, נעבור על כמה בעיות נפוצות שעלולות לקרות לחלקכם בעיצוב החדש ופתרונן.

המדריך מחולק לחמישה חלקים. בחלק הראשון נעבור על השינויים שתראו במחשב האישי או במחשב נייד. בחלק השני נעסוק בבעיות נפוצות אשר שלחתם לנו למייל. בחלק השלישי נספק לכם "קורס ריענון" על מה שלא השתנה בעיצוב החדש, אבל עדיין שווה לדעת.

בחלק ארבע, נסקור את השינויים בעיצוב החדש ואיך הם ישפרו את חווית השימוש למי שמגיע מהסמארטפון או הטאבלט. לסיום, חלק חמש יעסוק בגלישה השוטפת בבא-במייל על מכשירים ניידים.

כולנו תקווה כי העיצוב החדש ישדרג את חווית הגלישה שלכם באתר. כל הקוראים שלנו מאוד חשובים לנו, ונשמח אם תמשיכו ליהנות מהמאמרים ולשתף אותם.

ניתן לדלג לכל חלק במדריך על-ידי לחיצה על הקישורים למטה.

במידה ואתם גולשים בבא-במייל ממחשב אישי או לפטופ, אנא עברו על חלקים 1-3

חלק 1 – מה חדש בגרסה הרגילה

חלק 2 – בעיות נפוצות ופתרונן

   בעיה נפוצה 1 – אני לא רואה את רשימת אנשי הקשר שלי

   בעיה נפוצה 2 – האתר מבקש ממני להתחבר כל פעם מחדש

חלק 3 – ריענון קצר על מה יש בבא-במייל

במידה ואתם גולשים בבא-במייל מהנייד או מטאבלט, אנא עברו על חלקים 4-5

חלק 4 – מה חדש למשתמשי סמארטפון וטאבלטים

חלק 5 – ריענון קצר על גרסת המובייל של בא-במייל

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

חלק 1 - מה חדש בגרסה הרגילה

שינוי המראה של האתר נועד לעדכן אותו, לשפר אותו מבחינה אסטטית ולהפוך אותו לנוח יותר לשימוש ממכשירים ניידים. מבחינת שימוש שוטף, לא נעשו שינויים מרחיקי לכת, אבל כן שינינו כמה דברים פה ושם. בואו ונעבור על השינויים כדי להקל עליכם להתמצא באתר:

1. בחירת הקטגוריות זמינה תמיד בראש הדף

תפריט הקטגוריות עבר שדרוג וכעת הוא יופיע בראש הדף באופן קבוע (התפריט עם הקטגוריות דוגמת "בריאות ולייף סטייל", "הומור ופנאי" וכו'...), וזאת על-מנת שתמיד תוכלו למצוא אותו, בלי קשר לכמה גללתם את הדף למטה. עכשיו אם אתם רוצים לשנות קטגוריה, אין יותר צורך לגלול חזרה לראש הדף:

מדריך לבא-במייל החדש
 

שימו לב שאם אתם גולשים בבא-במייל במכשיר בעל מסך קטן והאתר נראה שונה מאשר בתמונה למעלה, סימן שזיהינו שהרזולוציה שלכם יותר קרובה למכשיר נייד, ולכן הועברתם לגרסה הנ"ל. במידה וזה קורה, לחצו כאן כדי לעבור למדריך למכשירים ניידים.

 

2. תצוגת קטגוריות חדשה

קיבצנו את תתי הקטגוריות לשמונה קטגוריות ראשיות, כך שמה שהופיע בעבר כ"בדיחות ומצחיקים", "חידות", ו"משחקים" יופיע כיום תחת הומור ופנאי. ניתן עדיין לגשת לתתי-הקטגוריות מתוך הקטגוריה הראשית, שכן הם מופיעים עכשיו בצד שמאל, קרוב לראש הדף.

לחצו על אחת מהקטגוריות הראשיות. (בתמונה נבחרה הקטגוריה "טכנולוגיה").

בדף שנפתח, הביטו לצד שמאל בראש העמוד ושם תמצאו את תתי-קטגוריות.

מדריך לבא-במייל החדש
 

בחרו בתת קטגוריה הרצויה וקראו בהנאה.

 

3. אפשר לשנות את גודל הטקסט באתר

אם אתם מתקשים לקרוא את הטקסט באתר בשל גודלו, יש לנו פתרון קל ומהיר בשבילכם! בראש כל מאמר בצד ימין תמצאו שני עיגולים עם פלוס ומינוס כשלידם הכיתוב "גודל גופן".

לחיצה על הפלוס תגדיל את הטקסט ולחיצה על מינוס תקטין אותו בחזרה. במידה ואחרי לחיצה אחת הטקסט עדיין לא מספיק גדול, ניתן ללחוץ על הפלוס שוב ושוב עד שהגודל מספק אתכם.

מדריך לבא-במייל החדש
 

4. עכשיו יש היסטוריית מאמרים לכל מאמר שקראתם בבא-במייל

זוכרים שקראתם את המדריך ההוא אבל שכחתם איך הוא נקרא? אם תסתכלו בצד שמאל של הדף תגלו חלונית חדשה של "נצפו לאחרונה".

בכל פעם בה תקראו מאמר חדש, הוא יתווסף לראש החלונית ומאמרים ישנים יותר ירדו למטה:

מדריך לבא-במייל החדש
 

אם אתם רוצים לראות מאמרים יותר ישנים, לחצו על "הצג הכל" ותועברו לדף בו תוצג כל היסטוריית המאמרים שקראתם, לפי סדר כרונולוגי:

מדריך לבא-במייל החדש
 

5. אפשר לראות כמה אנשים קראו ואהבו כל מאמר

במידה ותמיד רציתם לדעת כמה עוד אנשים קראו את המאמר הזה, וכמה מהם ממש אהבו אותו, עכשיו אתם יכולים. בצד שמאל בראש המאמר ישנם שני אייקונים ולידם מספרים. העין מסמלת כמה פעמים נצפה המאמר והלב מסמל כמה אנשים אהבו אותו:

מדריך לבא-במייל החדש

 

6. עכשיו אפשר לגלול למטה לצפייה באינסוף מאמרים

התוספת האחרונה לאתר היא רשימה אינסופית של מאמרים אשר תופיע ותתעדכן בתחתית הדף. ככל שתגללו למטה, האתר יציג לפניכם עוד ועוד מאמרים לקריאה, וכך תוכלו למצוא תוכן מעניין בקלות ובמהירות.

 

חלק 2 – בעיות נפוצות

בעיה 1: אני לא רואה את רשימת אנשי הקשר שלי כשאני מנסה לשתף מאמר

סיבה: קיבלנו מספר פניות לגבי הנושא מאז השינוי ויש לכך הסבר מאוד פשוט. הגרסה החדשה של האתר "החליפה" את הגרסה הקודמת ולכן כל מי שהיה מחובר באופן אוטומטי צריך להתחבר מחדש. במידה ולא התחברת מחדש, לא תוכל לגשת לרשימת אנשי הקשר שלך, או להיסטורית המאמרים שלך.

פתרון: כל מה שצריך לעשות זה להתחבר חזרה.

אפשרות 1 – בכניסה הראשונה לאתר תקפוץ לך הודעה המזמינה אותך להרשם:

מדריך לבא-במייל החדש
 

בתחתית החלונית מצד שמאל, לחצו על "לחץ כאן".

מדריך לבא-במייל החדש
 

יש להזין את כתובת הדוא"ל עמה נרשמת וללחוץ על "בוצע". 

מדריך לבא-במייל החדש

 

אפשרות 2 – במידה וסגרתם את החלון, לחצו על מאמר המסומן בVIP אדום ואז תתבקשו להתחבר.

מדריך לבא-במייל החדש
 

הזינו את כתובת הדוא"ל שלכם בחלונית ותחוברו חזרה לאתר.

מדריך לבא-במייל החדש
 

הידעתם?

לא צריך להיות מחובר כדי לגלוש באתר. אם קופצת לכם חלונית המבקשת שתירשמו לאתר, ניתן לסגור אותה ע"י לחיצה על ה"X" בראש החלונית.

חשוב לציין שמאמרים המסומנים כVIP אינם ניתנים לקריאה ללא התחברות.

מדריך לבא-במייל החדש
 

בעיה 2: בכל כניסה לאתר אתם מתבקשים להתחבר מחדש

סיבה: גם בנושא הזה קיבלנו כמה פניות, ואנחנו מבינים את התסכול שזה יכול ליצור כשזה קורה. לרוב הסיבה נעוצה בהגדרות הדפדפן שלכם. כשאתם מתחברים, אנחנו שולחים הודעה לדפדפן בו אתם גולשים כדי לבדוק אם אתם רשומים ולאפשר לכם לגלוש באופן חופשי. במקרים מסוימים, ההגדרות בדפדפן לא מאפשרות לנו לתקשר אתו, או שהדפדפן מוחק את הרישום בכל סיום שימוש. במידה וזה אכן קורה, אתם תידרשו להתחבר מחדש כל פעם.

פתרון: ההודעה שאנחנו שולחים לדפדפן נקראת "קוקי" בעולם המחשבים. במידה ואינכם רוצים להתחבר בכל פעם מחדש, יש לנקוט במספר פעולות אשר ינחו את הדפדפן שלכם לשמור את הקוקי שלנו.  למדריך ויזואלי לפתרון בעיה זאת, לחצו כאן.

 

 

חלק 3: ריענון קצר למשתמשי מחשב

למרות שהאתר נראה שונה ממה שהתרגלתם אליו, רוב האפשרויות הישנות נשמרו. הנה מספר דברים שניתן לעשות באתר ושווה לזכור:

1. עזרה ומדריכים

אם אתם מתקשים בתפעול האתר או נתקלים בבעיה כלשהי, כנסו לדף העזרה שלנו, שם תמצאו את הפתרון המתאים לכם. הכניסה לדף נמצאת בראש העמוד, בצד שמאל (יש לגלול עד לראש העמוד על מנת שיופיע הקישור). במידה ודף העזרה שלנו לא הועיל ואתם עדיין מתקשים בפתרון בעיה זאת או אחרת, תוכלו לשלוח אלינו הודעה פרטית בה תוכלו להסביר לנו מה הבעיה ולאיזו כתובת דוא"ל לחזור אליכם.

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

2. תנו לנו פידבק באמצעות כפתור ה"אהבתי"

אם נהניתם לקרוא את המאמר, ספרו לנו על זה. אנחנו נהנים לקבל פידבק וזה עוזר לנו להבין איזה סוג של כתבות אתם מעדיפים. הדרך הכי מהירה להגיד לנו שאהבתם את המאמר היא ללחוץ על כפתור "אהבתי" הנמצא בתחתית המאמר, בצד ימין:

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

3. שתפו מאמרים עם חברים

אם נהניתם לקרוא מאמר ואתם חושבים שמישהו מבני משפחתכם או חבריכם ייהנו לקרוא אותו גם, תוכלו לשלוח להם את המאמר באמצעות כפתור "שלח לחבר" הנמצא בתחתית המאמר. תוכלו אפילו להעלות רשימת אנשי קשר קבועה איתם תרצו לשתף מאמרים בעתיד ולשלוח לכולם בבת-אחת. אפשרות נוספת היא כפתור "שתף", אשר משתף את המאמר בדף הפייסבוק שלכם.

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

4. שתפו את דעתכם בתגובות

אנחנו מאוד נהנים לקרוא את התגובות שלכם למאמרים שאנחנו מפרסמים, והן גם מספקות לנו מידע רב לגבי מה אתם אוהבים (וגם מה שלא). ספרו לנו מה קיבלתם בחידונים, איזו תמונה הכי אהבתם, או שתפו עם כולם עצות שימושיות הקשורות למאמר. אזור התגובות נמצא מתחת לכפתורי ה"אהבתי"\"שתף"\"שלח לחבר". במידה ואתם רשומים לאתר, השם שלכם יופיע עם התגובה. במידה ותרצו לראות את כלל התגובות למאמר ולא רק את הכי חדשות, לחצו על "הצג את כל התגובות", כך תוכלו לראות מה אחרים חושבים ולנהל דיונים בנושא המאמר:

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

5. שינוי הגדרות בחשבון שלכם

כדי לשנות את ההגדרות בחשבונכם, לחצו על הקישור שמגיע במיילים שאתם מקבלים מאתנו:

מדריך לבא-במייל החדש

גלישה נעימה לכל גולשי בא-במייל במחשב!

 

חלק 4 – מה חדש למשתמשי סמארטפון וטאבלט

השינויים הבולטים ביותר הם באופן שבו האתר מופיע במכשירים ניידים. הגרסה הישנה של האתר סבלה מבעיות תאימות במכשירים ניידים, ורצינו שכל הגולשים שלנו יוכלו ליהנות מהאתר גם מהנייד שלהם, ולשם כך ביצענו שינויים רחבים בדרך שבה האתר עובד על מכשירים ניידים. בחלק הזה נסקור את השינויים הללו כדי שתוכלו להמשיך ליהנות מהמאמרים, הבדיחות, הסרטונים, ועוד.

1. יש לכם תפריט חדש!

מהיום בא-במייל עובד בתאימות מלאה עם מכשירים ניידים, ולכן נוסף תפריט חדש המאפשר לכם לדלג בין הקטגוריות השונות בקלות ובמהירות. התפריט זמין בכל דף בו תבקרו, וניתן למצוא אותו בראש העמוד, בצד ימין. כפתור התפריט מופיע כמרובע עם 3 קווים במאוזן. למטה תמצאו תמונה המראה כיצד זה יראה במכשיר הנייד שלכם:

מדריך לבא-במייל החדש
 

כאשר תלחצו על כפתור התפריט, תיפתח חלונית עם מבחר אפשרויות, כמו דף הבית, הרשמה לאתר ועוד. כפי שתראו בתמונה למטה, התפריט מאפשר לכם גישה מהירה לכל קטגוריות התוכן ולאזור הוידאו שלנו:

מדריך לבא-במייל החדש
 

אחרי שבחרתם בקטגוריה הרצויה אתם תועברו לדף הרלוונטי, בו יוצגו הכתבות הכי חדשות באותה הקטגוריה. תוכלו לקרוא את הכתבות הנ"ל או לגלול למטה ולמצוא כתבות ישנות יותר. בראש הדף בצד ימין יופיע כפתור "לכל הנושאים" – לחיצה על הכפתור תפתח תפריט המאפשר לכם לבחור בתת-קטגוריה שמעניינת אתכם:

מדריך לבא-במייל החדש
 

כעת תוכלו לראות כל כתבה בתת-הקטגוריה הרצויה, אך יש לציין כי כתבות המסומנות בVIP אדום מצריכות רישום לאתר. במידה ואתם רשומים, ודאו כי נכנסתם לחשבונכם.

 

2. עכשיו יש היסטוריית מאמרים לאלו שקראתם לאחרונה

הוספנו אפשרות לראות את היסטוריית המאמרים שקראתם לאחרונה, בדיוק כמו בגרסת המחשב. עקב מגבלות גודל, חלונית ההיסטוריה לא מופיעה בדף הראשי, ולכן אם אתם רוצים לגשת אליה, עליכם ללחוץ על כפתור התפריט:

מדריך לבא-במייל החדש
 

בתפריט, בחרו את "צפית לאחרונה" ותועברו לרשימה. הרשימה מסודרת באופן כרונולוגי, כך שמאמרים שנקראו לאחרונה יופיעו בראש הרשימה ואילו מאמרים שנקראו בעבר יופיעו יותר למטה, אז המשיכו לגלול את המסך עד שתמצאו את המאמר שאתם מחפשים:

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

3. עכשיו אפשר לערוך את הגדרות הפרופיל שלכם מהנייד

בתפריט החדש לניידים הוספנו את האפשרות לערוך את הגדרות הפרופיל שלכם בקלות. בכדי להגיע להגדרות, בחרו בתפריט את "עריכת פרופיל":

מדריך לבא-במייל החדש
 

לאחר הלחיצה אתם תועברו לדף חדש בו תתבקשו להזין את כתובת הדוא"ל שלכם לצורך הזדהות:

מדריך לבא-במייל החדש
 

לאחר הזנת הדוא"ל תוכלו לערוך הגדרות כגון אילו קטגוריות ותתי-קטגוריות אתם מעוניינים לראות ולקבל למייל, פרטים אישיים, עדכון כתובת הדוא"ל ולשנות את כמות המיילים שאתם מקבלים מאתנו בכל יום.

 

4. ניתן לגשת לדף העזרה גם ממכשירים ניידים

במידה ואתם חווים בעיות במהלך הגלישה בבא-במייל במכשיר הנייד, תוכלו לגשת לדף העזרה על-ידי לחיצה על כפתור התפריט, ובחירה באפשרות "עזרה" בתחתית התפריט. במידה ודף העזרה שלנו לא הועיל ואתם עדיין מתקשים בפתרון בעיה זאת או אחרת, תוכלו לשלוח אלינו הודעה פרטית בה תוכלו להסביר לנו מה הבעיה ולאיזו כתובת דוא"ל לחזור אליכם.

 

5. עכשיו אפשר לחפש תוכן בכל מצב

אם אתם מחפשים מאמר מסוים שקראתם לפני כמה חודשים, במקום לגלול בין קטגוריות תוכלו ללחוץ על כפתור החיפוש בראש הדף. הכפתור נראה כמו זכוכית מגדלת, ולחיצה עליו תפתח שדה חיפוש בו תוכלו להקליד את החיפוש שלכם:

מדריך לבא-במייל החדש
 

6. עכשיו אפשר לגלול למטה לצפייה באינסוף מאמרים

התוספת האחרונה לאתר היא רשימת מאמרים אינסופית בתחתית הדף. ככל שתגללו לתחתית הדף, האתר יוסיף מאמרים חדשים למטה. אפשרות זאת נועדה להקל עליכם למצוא מאמרים מעניינים ומבדרים בקלות ובמהירות.

 

חלק 5 – ריענון קצר למשתמשי סמארטפון וטאבלט

כולנו תקווה שהגרסה החדשה של בא-במייל תקל על השימוש באתר, בעיקר למשתמשים ניידים. בנוסף לשינויים שעשינו, ישנן מספר אפשרויות שלא השתנו:

1. תנו לנו פידבק בעזרת כפתור "אהבתי"

אם נהניתם לקרוא את המאמר, ספרו לנו. ככל שנקבל יותר פידבק, נוכל לדעת מה אתם אוהבים יותר או פחות, ולשנות את התוכן שלנו בהתאם. הדרך הכי קלה לתת לנו פידבק היא על-ידי לחיצה על כפתור "אהבתי" המופיע בתחתית המאמר.

 

2. שתפו מאמרים שאהבתם עם חברים ובני משפחה במייל

למרות מתיחת הפנים של האתר, המידע שלכם עדיין שמור, ולכן אתם יכולים תמיד לגשת לרשימת אנשי הקשר שלכם ולשלוח אליהם מאמרים שאהבתם. רק וודאו כי אתם מחוברים לאתר ובחרו באפשרות "שלח לחבר" המופיעה בתחתית הדף.

 

3. שתפו מאמרים שאהבתם עם חברים ובני משפחה בפייסבוק ובוואטסאפ

במידה ואתם מעדיפים לשתף את המאמר דרך הפייסבוק או דרך וואטסאפ. תוכלו לעשות זאת על-ידי שימוש בכפתור ה"שתף" שבתחתית המאמר כדי לשתף את המאמר בפייסבוק, או לחיצה על כפתור WhatsApp כדי לשתף דרך וואטסאפ.

מדריך לבא-במייל החדש
 

 

4. ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות

אנחנו אוהבים לקרוא את התגובות שאתם משאירים לנו – הן מספקות לנו פידבק חשוב ומוסיפות מידע רב לגולשים רבים. כדי להשאיר לנו תגובה בזמן שימוש במכשיר נייד, גללו את הדף למטה עד אחרי סוף המאמר, ושם תמצאו את אזור התגובות. פה תוכלו לרשום את תגובתכם ולשלוח אותה אלינו. במידה ואתם מחוברים לאתר, שמכם יופיע באופן אוטומטי עם התגובה. ספרו לנו מה קיבלתם בחידון, או איזו תמונה הכי אהבתם במאמר. אם אתם רוצים לראות תגובות של משתמשים אחרים, לחצו על כפתור "הצג את כל התגובות":

מדריך לבא-במייל החדש

גלישה נעימה לכל משתמשי בא-במייל הניידים! 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.