print header

המדריך המלא לאתר בא-במייל המשודרג

כבר שמתם לב ששדרגנו את המראה של בא-במייל, וכולנו תקווה שאתם אוהבים את העיצוב החדש. מרבית השינויים הם אסטטיים בלבד, והאופן בו אתם משתמשים באתר לא השתנה כמעט בכלל, אבל אנחנו עדיין רוצים לתת לכם הסבר על המעט שכן השתנה, כמו גם על התוספות החדשות. המדריך הזה יקל עליכם להתמצא באתר החדש, במיוחד אם אתם מבקרים אותנו מהנייד או מהטאבלט. בנוסף, נעבור על כמה בעיות נפוצות שעלולות לקרות לחלקכם בעיצוב החדש ופתרונן.

המדריך מחולק לחמישה חלקים. בחלק הראשון נעבור על השינויים שתראו במחשב האישי או במחשב הנייד. בחלק השני נעסוק בבעיות נפוצות אשר שלחתם לנו למייל. בחלק השלישי נספק לכם "קורס ריענון" על מה שלא השתנה בעיצוב החדש, אבל עדיין שווה לדעת. בחלק הרביעי, נסקור את השינויים בעיצוב החדש ואיך הם ישפרו את חווית השימוש למי שמגיע מהסמארטפון או הטאבלט. לסיום, החלק החמשי יעסוק בגלישה השוטפת בבא-במייל עם מכשירים ניידים.

כולנו תקווה כי העיצוב החדש ישדרג את חווית הגלישה שלכם באתר. כל הקוראים שלנו מאוד חשובים לנו, ונשמח אם תמשיכו ליהנות מהמאמרים ולשתף אותם. ניתן לדלג לכל חלק במדריך על-ידי לחיצה על הקישורים שבתוכן העניינים.

מדריך לבא-במייל החדש: דף הבית

מה חדש בגרסה הרגילה

שינוי המראה של האתר נועד לעדכן אותו, לשפר אותו מבחינה אסטטית ולהפוך אותו לנוח יותר לשימוש ממכשירים ניידים. מבחינת שימוש שוטף, לא נעשו שינויים מרחיקי לכת, אבל כן שינינו כמה דברים פה ושם. בואו ונעבור על השינויים כדי להקל עליכם להתמצא באתר:

1. תצוגת קטגוריות חדשה

קיבצנו את תתי הקטגוריות ל-11 קטגוריות ראשיות, חלקן בעלות עיצוב מיוחד ושונה משלהן, כמו למשל קטגוריות ״בחן את עצמך״, ״מתכונים״ ו-״בדיחות״.

לחצו על אחת מהקטגוריות הראשיות. (בתמונה נבחרה הקטגוריה "טכנולוגיה ומחשבים").

בדף שנפתח, הביטו לצד ימין בראש העמוד ושם תמצאו את האפשרות ״בחר קטגוריה״, בה תוכלו לגשת לתת קטגוריות נוספות.

מדריך לבא-במייל החדש: בחירת תת קטגוריה

בחרו בתת קטגוריה הרצויה וקראו בהנאה.

2. אפשר לשנות את גודל הטקסט באתר

אם אתם מתקשים לקרוא את הטקסט באתר בשל גודלו, יש לנו פתרון קל ומהיר בשבילכם! בראש כל מאמר בצד ימין תמצאו שני אותיות א׳ - אחת גדולה ואחת קטנה - כשלידן הכיתוב "גודל גופן".

לחיצה על ה-א׳ הגדולה תגדיל את הטקסט ולחיצה על ה-א׳ הקטנה תקטין אותו בחזרה. אם אחרי לחיצה אחת הטקסט עדיין לא מספיק גדול, ניתן ללחוץ על ה-א׳ הגדולה שוב ושוב עד שהגודל מספק אתכם. שימו לב ששינוי האפשרויות האלו עלול להוביל לבעיות תצוגה בתכנים מסוימים.

מדריך לבא-במייל החדש: שינוי גודל גופן

3. עכשיו אפשר לשמור מאמרים במועדפים שלכם באתר

אם קראתם מדריך שהייתם רוצים לשמור להמשך או שנתקלתם בכתבה שלא היה לכם זמן להתעמק בה בזמן שהיא נשלחה אליכם, תוכלו כעת להוסיף אותה למועדפים ולגשת אליה בקלות ובנוחות. כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על כפתור ״שמור למועדפים״ שנמצא מעל לתוכן הכתבה.

מדריך לבא-במייל החדש: שמירה במועדפים

כדי לצפות בתוכן ששמרתם במועדפים, לחצו על ״המועדפים שלי״ בצדו השמאלי העליון של הדף, מתחת לקטגוריות. אם בטעות יצאתם מכתבה מבלי לשמור אותה במועדפים, תוכלו ללחוץ גם על ״צפית לאחרונה״ ולצפות בכל הכתבות שראיתם באתר, לפי סדר יורד, כלומר הכתבה האחרונה שאותה קראתם תופיעה ראשונה ברשימה.

מדריך לבא-במייל החדש: צפייה במועדפים ובהיסטוריית מאמרים

4. אפשר לראות כמה אנשים אהבו כל מאמר

אם תמיד רציתם לדעת כמה עוד אנשים קראו ואהבו את המאמר הזה, עכשיו אתם יכולים. בצד שמאל בראש המאמר ישנו אייקון של לב ולידו מספר, אשר מסמל כמה אנשים אהבו את המאמר.

מדריך לבא-במייל החדש: סימון כמות האנשים שאהבו מאמר

פתרון בעיה: בכל כניסה לאתר אתם מתבקשים להירשם מחדש

הסיבה: קיבלנו פניות רבות בנושא זה, ואנחנו מבינים את התסכול שזה יכול ליצור כשזה קורה. לרוב הסיבה נעוצה בהגדרות הדפדפן שלכם. כשאתם מתחברים, אנחנו שולחים הודעה לדפדפן בו אתם גולשים כדי לבדוק אם אתם רשומים ולאפשר לכם לגלוש באופן חופשי. במקרים מסוימים, ההגדרות בדפדפן לא מאפשרות לנו לתקשר איתו, או שהדפדפן מוחק את הרישום בכל סיום שימוש. אם זה קורה, אתם תידרשו להתחבר מחדש כל פעם.

הפתרון: ההודעה שאנחנו שולחים לדפדפן נקראת "קוקי" בעולם המחשבים. אם אינכם רוצים להתחבר בכל פעם מחדש, יש לנקוט במספר פעולות אשר ינחו את הדפדפן שלכם לשמור את הקוקי שלנו. למדריך ויזואלי לפתרון בעיה זאת, לחצו כאן.

ריענון קצר למשתמשי מחשב

למרות שהאתר נראה שונה ממה שהתרגלתם אליו, רוב האפשרויות הישנות נשמרו. הנה מספר דברים שניתן לעשות באתר ושווה לזכור:

1. עזרה ומדריכים

אם אתם מתקשים בתפעול האתר או נתקלים בבעיה כלשהי, היכנסו לדף העזרה שלנו, שם תמצאו את הפתרון המתאים לכם. הכניסה לדף נמצאת בראש העמוד, בצד שמאל. במידה שדף העזרה שלנו לא הועיל ואתם עדיין מתקשים בפתרון בעיה כזו או אחרת, תוכלו לשלוח אלינו הודעה פרטית בה ניתן להסביר לנו מה הבעיה ולאיזו כתובת דוא"ל לחזור אליכם.

מדריך לבא-במייל החדש: עזרה

2. תנו לנו פידבק באמצעות כפתור ה"אהבתי"

אם נהניתם לקרוא את המאמר, ספרו לנו על זה. אנחנו נהנים לקבל פידבק וזה עוזר לנו להבין איזה סוג של כתבות אתם מעדיפים. הדרך הכי מהירה להגיד לנו שאהבתם את המאמר היא ללחוץ על כפתור "אהבתי" הנמצא בתחתית המאמר, בצד ימין, או זה שנמצא מתחת לכל תמונה במאמר:

מדריך לבא-במייל החדש: אהבתי

3. שתפו מאמרים עם חברים

אם נהניתם לקרוא מאמר ואתם חושבים שכמה מבני משפחתכם או חבריכם ייהנו לקרוא אותו גם, תוכלו לשלוח להם את המאמר באמצעות כפתור "שלח לחבר" הנמצא בתחתית המאמר. תוכלו אפילו להעלות רשימת אנשי קשר קבועה איתם תרצו לשתף מאמרים בעתיד ולשלוח לכולם בבת-אחת. אפשרות נוספת היא כפתור "שתף", אשר משתף את המאמר בדף הפייסבוק שלכם.

מדריך לבא-במייל החדש: שיתוף

4. שתפו את דעתכם בתגובות

אנחנו נהנים לקרוא את התגובות שלכם למאמרים שאנחנו מפרסמים, והן גם מספקות לנו מידע רב לגבי מה אתם אוהבים (וגם מה שלא). ספרו לנו איזו תמונה הכי אהבתם, שתפו עם כולם עצות שימושיות הקשורות למאמר או העירו לנו אם מצאתם טעות או שגיאה. אזור התגובות נמצא מתחת לכפתורי ה"אהבתי"\"שתף"\"שלח לחבר". אם אתם רשומים לאתר, השם שלכם יופיע עם התגובה. במידה שתרצו לראות את כלל התגובות למאמר ולא רק את הכי חדשות, לחצו על "הצג את כל התגובות", כך תוכלו לראות מה אחרים חושבים ולנהל דיונים בנושא המאמר.

מדריך לבא-במייל החדש: תגובות

5. שינוי הגדרות בחשבון שלכם

כדי לשנות את ההגדרות בחשבונכם, לחצו על ״עריכת פרופיל״ בחלקו העליון של המסך, מתחת לקטגוריות.

מדריך לבא-במייל החדש: עריכת פרופיל

מה חדש למשתמשי סמארטפון וטאבלט

השינויים הבולטים ביותר הם באופן שבו האתר מופיע במכשירים ניידים. הגרסה הישנה של האתר סבלה מבעיות תאימות במכשירים ניידים, ורצינו שכל הגולשים שלנו יוכלו ליהנות מהאתר גם מהנייד שלהם, ולשם כך ביצענו שינויים רחבים בדרך שבה האתר עובד על מכשירים ניידים. בחלק הזה נסקור את השינויים הללו כדי שתוכלו להמשיך ליהנות מהמאמרים, הבדיחות, הסרטונים ועוד.

1. יש לכם תפריט חדש!

מהיום בא-במייל עובד בתאימות מלאה עם מכשירים ניידים, ולכן נוסף תפריט חדש המאפשר לכם לדלג בין הקטגוריות השונות בקלות ובמהירות. התפריט זמין בכל דף בו תבקרו, וניתן למצוא אותו בראש העמוד, בצד ימין. כפתור התפריט מופיע כמרובע עם 3 קווים במאוזן. למטה תמצאו תמונה המראה כיצד זה יראה במכשיר הנייד שלכם:

מדריך לבא-במייל החדש: תפריט

כאשר תלחצו על כפתור התפריט, תיפתח חלונית עם מבחר אפשרויות, כמו דף הבית, הרשמה לאתר ועוד. כפי שתראו בתמונה למטה, התפריט מאפשר לכם גישה מהירה לכל קטגוריות התוכן ולאזור הוידאו שלנו, וכן למועדפים, למאמרים שצפיתם בהם לאחרונה, למסך עריכת הפרופיל שלכם ועוד.

מדריך לבא-במייל החדש: תפריט

2. עכשיו אפשר לחפש תוכן בכל מצב

אם אתם מחפשים מאמר מסוים שקראתם לפני כמה חודשים, במקום לגלול בין קטגוריות תוכלו ללחוץ על שורת החיפוש בראש הדף. 

מדריך לבא-במייל החדש: חיפוש

3. עכשיו אפשר לגלול למטה לצפייה באינסוף מאמרים

התוספת האחרונה לאתר היא רשימת מאמרים אינסופית בתחתית הדף של כל קטגוריה. ככל שתגללו לתחתית הדף, האתר יוסיף מאמרים חדשים למטה. אפשרות זאת נועדה להקל עליכם למצוא מאמרים מעניינים ומבדרים בקלות ובמהירות.

ריענון קצר למשתמשי סמארטפון וטאבלט

כולנו תקווה שהגרסה החדשה של בא-במייל תקל על השימוש באתר, בעיקר למשתמשים ניידים. בנוסף לשינויים שעשינו, ישנן מספר אפשרויות שלא השתנו:

1. תנו לנו פידבק בעזרת כפתור "אהבתי"

אם נהניתם לקרוא את המאמר, ספרו לנו. ככל שנקבל יותר פידבק, נוכל לדעת מה אתם אוהבים יותר או פחות, ולשנות את התוכן שלנו בהתאם. הדרך הכי קלה לתת לנו פידבק היא בעזרת לחיצה על כפתור "אהבתי" המופיע בתחתית המאמר.

2. שתפו מאמרים שאהבתם עם חברים ובני משפחה במייל

למרות מתיחת הפנים של האתר, המידע שלכם עדיין שמור, ולכן אתם יכולים תמיד לגשת לרשימת אנשי הקשר שלכם ולשלוח אליהם מאמרים שאהבתם. רק וודאו כי אתם מחוברים לאתר ובחרו באפשרות "שלח לחבר" המופיעה בתחתית הדף.

3. שתפו מאמרים שאהבתם עם חברים ובני משפחה בפייסבוק ובוואטסאפ

אם אתם מעדיפים לשתף את המאמר דרך הפייסבוק או דרך וואטסאפ, תוכלו לעשות זאת על-ידי שימוש בכפתור ה"שתף" שבתחתית המאמר כדי לשתף את המאמר בפייסבוק, או לחיצה על כפתור WhatsApp כדי לשתף דרך וואטסאפ.

מדריך לבא-במייל החדש: שיתוף

4. ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות

אנחנו אוהבים לקרוא את התגובות שאתם משאירים לנו – הן מספקות לנו פידבק חשוב ומוסיפות מידע רב לגולשים רבים. כדי להשאיר לנו תגובה בזמן שימוש במכשיר נייד, גללו את הדף למטה עד אחרי סוף המאמר, ושם תמצאו את אזור התגובות. פה תוכלו לרשום את תגובתכם ולשלוח אותה אלינו. אם אתם מחוברים לאתר, שמכם יופיע באופן אוטומטי עם התגובה. ספרו לנו מה קיבלתם בחידון, או איזו תמונה הכי אהבתם במאמר. אם אתם רוצים לראות תגובות של משתמשים אחרים, לחצו על כפתור "הצג את כל התגובות".

מדריך לבא-במייל החדש

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.