maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

אפליקציות חינמיות שיגנו על ילדיכם מפני סכנות האינטרנט

אנחנו ההורים נעשה הכל כדי להגן על ילדינו ולרוב אנחנו עושים זאת בהצלחה רבה, אולם יש נושא אחד שבו כמעט כולנו צריכים עזרה, והוא התחום הדיגיטלי. לילדינו יש גישה כמעט חופשית לאתרי אינטרנט ולתכנים שלעתים לא היינו רוצים לאפשר להם גישה אליהם, אך במקום לראות את התחום הדיגיטלי כאויב, תוכלו לעשות שימוש במגוון כלים חינמיים ונוחים לשימוש שיעזרו לכם חסום את הגישה של הילדים לתכנים הלא ראויים. כל שעליכם לעשות זה להכיר את האפליקציות והאפשרויות שיקלו עליכם בשמירה על הילדים, לעתים אפילו מבלי שתצטרכו להשגיח עליהם בעצמכם.

בכתבה הבאה תגלו 3 אפליקציות יעילות לאייפון ולאנדרואיד אשר יעזרו לכם לשמור על ילדיכם ועל המידע שבסמארטפון שלכם מפניהם, ובסופה מדריך שיעזור לכם למנוע מהילדים לבצע רכישות בסמארטפון כך שלא תהיה להם גישה לפעולות שהם אולי לא מבינים במלואן.

 
איך להגן על הילדים ברשת
anthony kelly

Family Locator – מאתר בני משפחה לאייפון ולאנדרואיד

אם אתם, כמו הורים רבים, דואגים לגבי מה שקורה עם ילדיכם כשהם יוצאים מהבית וכבר לא נמצאים תחת השגחתכם, תוכלו להשתמש באפליקציית "Family Locator" אשר תאפשר לכם לדעת היכן נמצאים האנשים האהובים עליכם בכל רגע נתון, ואף להתריע ברגע שיגיעו לאזור מסוים או יעזבו את האזור שבו הם נמצאים. כך למשל תוכלו לקבל התראה כשילדיכם עוזבים את בית הספר, מגיעים לבית של חבר וכדומה, וזה ימנע את הצורך לשלוח להם הודעה ולשאול אותם היכן הם נמצאים. בנוסף לכל אלה, האפליקציה כוללת כפתור מצוקה שיתריע ויעדכן את כל יתר בני המשפחה במידה ואחד מהם לחץ עליו.

את האפליקציה יש להתקין במכשיר שלכם (ההורים) וכן במכשיר של הילדים. לאחר ההתקנה תתבקשו להזין את מספר הטלפון בהתאם למכשיר שבו התקנתם את האפליקציה, לבחור תמונה ולהזמין את האנשים שתרצו שישתמשו באפליקציה – בני המשפחה שלכם (על פי ספר הטלפונים שבמכשירכם).

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

 

מדריך לשימוש באפליקציית Family Locator:

1. לאחר ההתקנה תתבקשו להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם ולאחר מכן שם משתמש וסיסמה. בעת בחירת שם המשתמש והסיסמה דאגו לסמן את הריבוע שתחתם, אשר מסמל שקראתם והסכמתם לתנאי השימוש. לסיום לחצו על Register שבתחתית המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

2. במסך הבא תתבקשו להזמין את בני המשפחה שתרצו שישתמשו גם הם באפליקציה (האפליקציה צריכה להיות מותקנת גם אצלם). תוכלו לדלג על השלב הזה אם ברצונכם להשלימו מאוחר יותר על ידי לחיצה על Skip שבפינה הימנית העליונה של המסך. כדי להזמין את בני המשפחה לחצו על Invite שבתחתית המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

3. לאחר מכן תצרו לעצמכם "אזור בטוח" שהאפליקציה תיידע אתכם כשבני המשפחה מגיעים אליו, הבית שלכם הוא אזור מומלץ לשימוש בשלב הזה. כדי לעשות זאת, לחצו על Add Home שבתחתית המסך, או לחצו על Skip שבפינה הימנית העליונה כדי לדלג על שלב זה.

4. אם בחרתם להוסיף גם את האזור שסביב הבית, תיפתח בפניכם מפה שבה תוכלו לבחור את הסביבה הביתית המוגנת שלכם. תוכלו להגדיל את המפה על ידי מתיחת התמונה, כמו בשימוש בתמונות או במפות אחרות בסמארטפון. רשמו "בית" בשורת הטקסט, ואם תרצו תוכלו ללחוץ על More שבתחתית המסך, ולבחור לקבל התראות כשמישהו נכנס לסביבת הבית (On enter) או עוזב אותה (On leave). לסיום בחירת האזור הבטוח, לחצו על Save שבפינה העליונה הימנית של המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

5. לבסוף תוכלו לבחור לעצמכם תמונה מהאפשרויות הקיימות, או ללחוץ על המצלמה בכדי לצלם את עצמכם. כדי לסיים את התהליך לחצו על Continue שבתחתית המסך. אם בחרתם במצלמה, כעת תצטרכו לצלם את עצמכם. לחצו שוב על Continue במסך הבא ואתם מוכנים להתחיל להשתמש באפליקציה.

6. כדי להוסיף אזורים נוספים שיחשבו כ"בטוחים", "מסוכנים" או "אזורים חד פעמיים" שתרצו לקבל לגביהם התראות כשבני המשפחה מגיעים או יוצאים מהם, לחצו על כפתור התפריט שבחלקו העליון השמאלי של המסך ובחרו ב-Zone Alerts. שימו לב שבמסך הזה נמצא גם כפתור המצוקה (SOS).

איך להגן על הילדים ברשת
 

7. במסך Zone Alerts תוכלו לראות את כל האזורים שכבר הגדרתם וכן להגדיר אזורים חדשים. כדי לעשות זאת, לחצו על סימן הפלוס שבחלקו העליון הימני של המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

8. כעת יפתח בפניכם אותו המסך שנפתח כשבחרתם את אזור הבית. רשמו את שם המקום, בחרו האם לסמן אותו כאזור בטוח (Safe), מסוכן (Danger) או חד פעמי (One-time), ושוב תוכלו ללחוץ על More ולבחור באילו מצבים ברצונכם לקבל התראות.

9. כאמור, את האפליקציה יש להתקין בכל המכשירים שתרצו שיצורפו למשפחה שלכם בתוכה, ולהשלים את תהליך ההרשמה (לא חובה לקבוע מקומות להתראות בכל מכשיר).

 

Kids place – אזור הילדים באנדרואיד

בעזרת האפליקציה הנהדרת הזו תוכלו להכין לילדיכם אזור משחקים מיוחד בסמארטפון שלכם, ממנו הם לא יוכלו לצאת ולהגיע לשאר האפליקציות והפונקציות שנמצאות במכשירכם. האפליקציה מדמה עבור הילדים את מסך הבית, אלא שבתחילה הוא יהיה ריק עד שתחליטו אילו אפליקציות יוכל הילד להפעיל מתוכו. בהמשך הכתבה תמצאו מדריך להורדה ושימוש באפליקציה The Toddler Lock App שמציעה אפשרויות דומות למשתמשי אייפון.

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

מדריך לשימוש באפליקציית Kids Place:

1. כשתפעילו את האפליקציה לראשונה יהיה עליכם לאשר את התנאים לשימוש בה. לאחר מכן תצטרכו לבחור סיסמה על ידי לחיצה על Set PIN בתחתית המסך. בחרו סיסמה בת 4 ספרות, רשמו אותה שוב בשורת הטקסט השנייה ולאחר מכן לחצו על Update PIN.

איך להגן על הילדים ברשת
 
איך להגן על הילדים ברשת
 

2. הקלידו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם על מנת שתוכלו לשחזר את הסיסמה שלכם במידה ותשכחו אותה, ובשורת הטקסט השנייה רשמו רמז שיעזור לכם לזכור את הסיסמה. למשל, אם הסיסמה שלכם היא 4 הספרות האחרונות של מספר הטלפון שלכם, תוכלו לרשום "מס' הטלפון שלי". לבסוף לחצו על Continue שבתחתית המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

3. בעת כניסתכם לאפליקציה בפעם הראשונה, לחצו על Select Apps for Kids Place כדי לבחור באפליקציות שתרצו שיופיעו באזור הילדים. האפליקציות שתבחרו יסומנו בלבן. לחצו על Done בתחתית העמוד כדי לסיים את הבחירה.

4. לחצו על הסמל העגול שבראש העמוד כדי להיכנס להגדרות. 

איך להגן על הילדים ברשת
 

5. הקישו את הסיסמה שלכם ולחצו על סימן האנטר (חץ ב-90 מעלות). במסך ההגדרות:

  • לחצו על Manage Apps כדי להוסיף אפליקציות נוספות לאזור הילדים, כמו שעשיתם כבר בסעיף הקודם. אחרי שסיימתם להוסיף אפליקציות לחצו על Done בתחתית העמוד כדי לסיים את הבחירה.
  • לחצו על Parental Controls כדי לשנות את הגדרות נעילת המכשיר. בחירה ב-Lock home button תהפוך את היציאה מאזור המשחקים לקשה יותר עבור הילדים. אפשרות זו מומלצת בכדי למנוע מהם לצאת מהאפליקציה. אם תסמנו אותה, תישלחו לעמוד שבתחתיתו תצטרכו ללחוץ על Lock Home Button, ולאחר מכן ללחוץ על Kids Place ולבחור ב"תמיד".
איך להגן על הילדים ברשת
 
  • במסך Parental Control, בחירה ב-Auto restart apps תגרום לכך שכל אפליקציה תפעיל את עצמה מחדש מספר שניות לאחר שילדכם יסגור אותה. זאת על מנת למנוע מהילד לסגור בטעות את המשחק שבו הוא משחק, ועל כן אפשרות זו יכולה להיות שימושית במיוחד עבור פעוטות שיוצאים ממשחקים בטעות ומתקשים לחזור אליהם בעצמם.

9. כדי לצאת מאזור הילדים לחצו על סמל היציאה שבמסך הראשי, רשמו את הסיסמה שלכם ולחצו על סמן האנטר (חץ ב-90 מעלות).

איך להגן על הילדים ברשת
 

The Toddler Lock App – נעילת מסך אינטראקטיבית לפעוטות באייפון

בעזרת האפליקציה הזו תוכלו לנעול את מסך הסמארטפון שלכם, אולם רק באופן חלקי. הכוונה היא שילדיכם יוכלו להשתמש בסמארטפון וליהנות מתכני אנימציה שמסופקות על ידי האפליקציה ומתמונות וסרטונים שנמצאים במכשירכם, אך בפועל לא תהיה להם שום גישה לאפליקציות ולאפשרויות שפתוחות עבורכם, כמו למשל עריכת התמונות או מחיקתן.

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון

 

כדי להשתמש באפליקציה ביעילות המרבית תרצו גם לנעול את כפתור הבית באמצעות סיסמה, משום שאם ילדיכם ילחצו עליו הם יחזרו למסך הראשי של המכשיר שלכם. כדי לעשות זאת עליכם לאפשר גישה מודרכת לאפליקציה בעזרת המדריך הבא:

1. היכנסו ל"הגדרות" (Settings), לחצו על "כללי" (General) ואז על "נגישות" (Accessibility) ולבסוף על "גישה מודרכת" (Guided Access).

2. הפעילו את הגישה המודרכת ולחצו על "הגדרת קוד גישה".

3. הקישו את קוד הגישה שברצונכם לקבוע ואז הקלידו אותו שוב.

השלב הזה הוא חד פעמי. כדי להפעיל את הגישה המודרכת באפליקציה עקבו אחרי המדריך הבא:

  • הפעילו את האפליקציה ולחצו 3 פעמים ברציפות על מקש הבית.
  • יתכן שתצטרכו להכניס את הקוד שהזנתם אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים זאת.
  • כדי להפעיל את הגישה המודרכת, לחצו על "הפעל" בראש המסך.
  • כדי לשחרר את הנעילה, לחצו 3 פעמים ברציפות על מקש הבית והזינו את הקוד שלכם.

שימו לב שתוכלו לעשות זאת עם כל אפליקציה באייפון ולכך למנוע מהילדים לבצע פעולות ושינויים.

איך להגן על הילדים ברשת
jenny downing

Safe Browser Parental Control – דפדפן אינטרנט בטוח לשימוש לילדים

האפליקציה הזו היא דפדפן אינטרנט שאינו שונה בהרבה מהדפדפן שבו אתם רגילים להשתמש, אלא שהוא יחסום את האתרים שאינם בטוחים לילדים, אשר מציגים תוכן שאינו ראוי או מסוכן עבורם. זה כולל אתרי פורנו, רשתות חברתיות למבוגרים, אתרי היכרויות ועוד 50 קטגוריות נוספות שמומלץ שילדיכם לא יחשפו אליהן בשלב מוקדם מדי. ניתן להוסיף לרשימה אתרים לבחירתכם בעזרת המדריך בהמשך.

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון

מדריך לשימוש באפליקציית Safe Browser Parental Control:

1. בכניסתכם הראשונה לאפליקציה, יתכן שהיא תציע לכם להתקין את אפליקציית Kids Place, אשר הוצגה כבר בכתבה. כדי להתעלם מההודעה לחצו על No.

2. בתוך האפליקציה לחצו על סמל האפשרויות שבפינה הימנית העליונה של המסך ובחרו ב-Settings.

איך להגן על הילדים ברשת
 

3. בעמוד שיפתח לחצו על Parental Controls ולאחר מכן על Manage Web Content Filtering.

4. במידה וזו כניסתכם הראשונה לחצו על Sign Up בתחתית המסך. אם זו אינה כניסתכם הראשונה, הקלידו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם ואת הסיסמה, לחצו על Sign In בתחתית המסך ודלגו על השלב הבא.

5. רשמו את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, ובשורה הבאה את הסיסמה שתבחרו ב-2 שדות הטקסט (פעמיים). לבסוף לחצו על Register Account.

6. מכאן תוכלו לחסום אתרים לפי קטגוריות באפשרות Blocked Categories, להוסיף אתרים ל"רשימה השחורה" על ידי לחיצה על Black List, להוסיף אתרים ל"רשימה הלבנה" על ידי לחיצה על White List או לחסום מילות חיפוש מסוימות שתבחרו, כמו למשל "רובים". בכל אחת מהאפשרויות מלבד רשימת הקטגוריות, רשמו את כתובת האתר או המילה שבחרתם בשורת הטקסט (בהתאם לאפשרות שבחרתם) ולחצו על סימן הפלוס שלצד שורת הטקסט. במידה ובחרתם לחסום אתר, מומלץ לסמן גם את הריבוע שלצד Whole Domain, על מנת למנוע מהילד גישה לדפים שנמצאים בתוך האתר, אליהם הוא יכול לגשת דרך מנועי החיפוש.

איך להגן על הילדים ברשת
 

לסיום – איך למנוע מהילדים את האפשרות לקנות אפליקציות ותכנים בסמארטפון

ילדים לפעמים לא מבינים שכאשר הם קונים דברים בחנות האפליקציות או בתוך האפליקציות עצמן, מדובר בכסף אמיתי שמגיע מההורים שלהם, ולעתים ההורים עצמם לא מודעים לכך שהאפליקציה החינמית שהורידו לילדם מכילה בתוכה פרסומות ואפשרויות רכישה. כדי למנוע מילדיכם את האפשרות לשלם בכספכם לחנות האפליקציות או לאפליקציות עצמן, עקבו אחרי המדריכים הבאים לאנדרואיד ולאייפון:

מניעת רכישות מתוך אפליקציות באנדרואיד:

1. היכנסו לGoogle play (חנות רכישת האפליקציות) ולחצו על כפתור התפריט שנמצא בפינה הימנית העליונה של המסך.

איך להגן על הילדים ברשת
 

2. לחצו על הגדרות, ובמסך החדש שיפתח לחצו על "נדרש אימות לביצוע רכישות".

איך להגן על הילדים ברשת
 

3. לחצו על האפשרות "לכל הרכישות דרך Google Play במכשיר", הקלידו את סיסמת חשבון הגוגל שלכם, וכעת בכל פעם שילדיכם ירצו לקנות משהו בחנות האפליקציות או בתוך האפליקציות עצמן, יהיה עליהם לדעת ולהקליד את הסיסמה שלכם. במידה ולא התבקשתם להקליד סיסמה, זה סימן לכך שהאפשרות כבר פועלת במכשירכם.

מניעת רכישות מתוך אפליקציות באייפון:

1. היכנסו למסך ההגדרות ולחצו על "כללי".

2. בחרו באפשרות "הגבלות", ובמסך שיפתח לחצו על "הפעל הגבלות".

3. חפשו ברשימה את האפשרות "רכישות בתוך יישום" וכבו אותה. 

איך להגן על הילדים ברשת
 

כעת לא ניתן יהיה לרכוש אפליקציות או הצעות מתוך האפליקציות, אפילו בעזרת שם המשתמש והסיסמה של חשבון האייטונס. במידה וברצונכם לבצע רכישה בעצמכם, הפעילו מחדש את האפשרות.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו