print header

פתרונות ל-5 הבעיות הנפוצות ביותר בסמארטפון

 למרות שלכל אחד מאיתנו יש סמארטפון אותו הוא מכיר כמו את כף ידו, כשצצות בעיות כגון מסך שאינו מגיב או אפליקציות שמתרסקות, לרוב איננו יודעים כיצד לתקן אותן בעצמנו. חלק מהאנשים יעדיפו לקרוא לעזרתו של קרוב משפחה שמבין במכשירים שכאלה, וחלק יעדיפו להפקיד את המכשיר בידי חברת הסלולר שלהם. היום יש לכם הזדמנות לבחור בדרך שלישית והרבה יותר נוחה: אתם יכולים ללמוד כיצד לפתור את אותן הבעיות בעצמכם. בחרו את מערכת ההפעלה של המכשיר שלכם והכירו את הפתרונות ל-5 הבעיות הנפוצות שפוקדות את הסמארטפונים של כולנו.
 
 
לחצו על מערכת ההפעלה של מכשירכם כדי לצפות במדריכים
 
אנדרואיד
אנדרואיד
 

פתרון לבעיות במערכת ההפעלה אנדרואיד

 

1. מכשיר האנדרואיד לא מגיב

אם גיליתם שמכשיר האנדרואיד שלכם לא מגיב לשום לחיצה על המסך או על הכפתורים, הוא כנראה נתקע ועליכם להפעיל אותו מחדש. אולם כאשר גם כפתור הכיבוי לא מגיב, מה עושים במצב שכזה? תוכלו לאמץ את אחד משני הפתרונות הפשוטים הבאים:
 
דרך אחת היא "לאלץ" את המכשיר לכבות את עצמו. ברוב מכשירי האנדרואיד יהיה עליכם ללחוץ על כפתור הכיבוי וכפתור הגברת הצלילים בו זמנית למשך 10 שניות. אם זה לא עובד, נסו ללחוץ על כפתור הכיבוי וכפתור הנמכת הצלילים בו זמנית למשך 10 שניות, או על כפתור הכיבוי וכפתור הבית בו זמנית למשך 10 שניות.
 
אם אף אחת מהדרכים האלה לא עובדות במכשיריכם, תוכלו תמיד להוציא את הסוללה, לחכות מספר שניות, להחזיר אותה ולהפעיל מחדש את המכשיר.
 

2. מכשיר האנדרואיד נעול ושכחתם את הסיסמה

לא נעים לשכוח את הסיסמה לפתיחת המכשיר הנייד האישי שלנו, אך זה דבר שקורה ללא מעט אנשים. הפתרון הוא די פשוט, כל עוד אתם זוכרים את סיסמת חשבון הגוגל שלכם. 
 
לחצו כאן על מנת להיכנס למנהל מכשיר האנדרואיד שלכם דרך המחשב. אחרי שתקלידו את שם המשתמש והסיסמה של חשבון הגוגל שלכם, תוכלו ללחוץ על "Enable Lock & Erase" כדי לאפשר את אפשרות נעילת המכשיר דרך גוגל. כעת לחצו על Lock
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
בשורה הראשונה שתופיע לכם הקלידו את הסיסמה החדשה שברצונכם להגן באמצעותה על המכשיר. הקלידו אותה שוב בשורה שמתחת, ותוכלו להקליד בשורה השלישית הודעה שתופיע במסך הנעילה (למשל רמז לסיסמה כדי שלא תשכחו אותה שוב). בשורה הרביעית הקישו מספר טלפון שאליו תוכלו להתקשר גם אם המכשיר נעול.
 
לחצו שוב על Lock כדי להחל את הסיסמה החדשה במכשירכם, ואחרי מספר דקות המכשיר יתעדכן. כעת כשתפתחו את מסך הנעילה תתבקשו להקליד את הסיסמה החדשה, שתעקוף את הסיסמה הישנה ששכחתם.
 

3. אפליקציות מתרסקות במכשיר האנדרואיד

אתם משחקים או מתכתבים להנאתכם בסמארטפון ולפתע, ללא הודעה מוקדמת, האפליקציה מתרסקת ומולכם מופיע מסך הבית של המכשיר. אם נתקלתם בבעיה הזו יתכן שעליכם לעדכן את האפליקציה שבה אתם משתמשים. 
 
ראשית נסו להיכנס לתפריט האפליקציות שפועלות ברקע, על ידי לחיצה על כפתור התפריט שמצד שמאל לכפתור הבית, ושם כבו את כל האפליקציות הפתוחות. נסו להשתמש שוב באפליקציה שנפלה בפעם הראשונה, ואם היא מתרסקת גם הפעם, עליכם לוודא שהגרסה שעל מכשירכם היא המעודכנת ביותר. כדי לעשות זאת היכנסו לחנות האפליקציות ושם לחצו על כפתור התפריט שבצדו הימני העליון של המסך. כעת לחצו על "האפליקציות והמשחקים שלי" ולחצו על הכפתור "עדכן הכל".
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
אם זה לא עוזר, אתם יכולים לנסות להסיר את האפליקציה מהמכשיר ולהתקין אותה מחדש. תוכלו לעשות זאת על ידי כניסה להגדרות, לחיצה על תפריט האפליקציות ובחירה באפליקציה שברצונכם להסיר. לאחר מכן לחצו על "הסר" או "Uninstall" כדי למחקה, ולבסוף היכנסו לחנות האפליקציות והתקינו אותה מחדש.
 

4. מכשיר האנדרואיד עובד לאט מדי

אם אתם משתמשים במכשיר האנדרואיד שלכם במשך יותר משנה, כנראה שהוא כבר לא עובד באותה המהירות שהייתה לו ביום שבו רכשתם אותו. זו בעיה שפוקדת כל סוג של מכשיר אלקטרוני דומה אחרי שימוש ממושך, וזאת בשל העומס שנוצר על הזיכרון שלו, אך החדשות הטובות הן שיש מה לעשות בנידון.
 
ראשית מומלץ שתמחקו את כל האפליקציות שאתם לא משתמשים בהן יותר, על פי הצעדים שהוצגו בסופו של הסעיף הקודם. לאחר מכן מומלץ שתמחקו את כל התמונות והסרטונים שאין לכם צורך בהם, או שתרכשו כרטיס MicroSd שיגדיל את מקום האחסון של מכשירכם ואליו תוכלו להעביר אותם.
 
אם זה עדיין לא עזר נסו למחוק את ה-Cache של האפליקציות שלכם. זהו כלל המידע שנשמר בכל אפליקציה, והיא עושה בו שימוש באופן קבוע כדי להקל על ההתחברות אליה, אך הצטברותו מאטה את פעילות המכשיר. כדי למחוק את ה-Cache היכנסו להגדרות המכשיר שלכם, לחצו על "אחסון" (storage) ושם בחרו ב"נתונים מאוחסנים במטמון" (Cached data). כעת אמורה לקפוץ הודעה שתשאל אתכם האם ברצונכם למחוק את ה-Cache, ועליכם לאשר זאת באמצעות לחיצה על "מחק".
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
שימו לב שאפשרות זו עשויה למחוק התקדמויות שעשיתם במשחקים השונים המותקנים על מכשירכם.
 
אם גם הפתרון הזה לא עזר, תוכלו לנסות לבצע Factory reset. אמנם אפשרות זו תמחק את כל המידע שבמכשירכם, אך היא תחזיר אותו למצב שהיה ביום שקניתם אותו. לפני שתבצעו את הפעולה הזו מומלץ שתגבו את המידע שבמכשירכם. כדי לעשות זאת, היכנסו להגדרות, בחרו באפשרות "גיבוי ואיפוס" (Backup and reset) וודאו שאפשרות הגיבוי מופעלת. אם כן, כל המידע שמצוי במכשירכם, כגון סיסמאות לרשתות אל-חוטיות והגדרות, יגובו על שרתי גוגל ויחזרו למכשירכם אחרי האיפוס. אם הפעלתם את האפשרות רק ברגע זה, תנו למכשיר מעט זמן לגבות את הנתונים. 
 
אם אתם רוצים לגבות את התמונות והסרטונים שלכם, מומלץ שתשתמשו באפליקציית אלבום התמונות של גוגל, אשר שומרת את כל קבצי המדיה שלכם על ידי אחסון בענן של גוגל. רוב הסיכויים שהיא כבר מותקנת במכשירכם ועליכם רק להיכנס אליה ולאשר את השימוש בה. אם היא לא מותקנת במכשירכם מסיבה כזו או אחרת, לחצו כאן כדי להוריד אותה. תוכלו גם ללחוץ כאן כדי לעבור למדריך מפורט יותר בנושא גיבוי המידע שבסמארטפון.
 
כעת, אחרי שגיביתם את כל המידע שעל מכשירכם, לחצו על "איפוס לנתוני יצרן" (Factory data reset) והמכשיר שלכם ימחק מעצמו את כל המידע שנשמר עליו. אם גיביתם את המידע שעל מכשירכם, הוא אמור לחזור אליו באופן אוטומטי, כולל האפליקציות שהיו מותקנות בו (תוכלו לבטל את אפשרות חזרת האפליקציות על ידי איפוס האפשרות "שחזור אוטומטי" במסך "גיבוי ואיפוס", לפני ביצוע הפעולה).
 

5. איך לבטל את תיקון השגיאות האוטומטי במקלדת

יתכן שכבר יצא לכם להיקלע למצב מביך שבו ניסיתם לרשום בהודעה מילה אחת אך יצאה לכם מילה אחרת. האשם המרכזי במקרה הזה הוא מערכת תיקון השגיאות האוטומטית שבמקלדת מכשיר האנדרואיד, אשר לעתים מזיקה יותר מאשר עוזרת. כדי לכבות את הפונקציה הזו עליכם רק להיכנס להגדרות, ללחוץ על "שפה ומקלדת" או "שפה וקלט", ללחוץ על המקלדת שבה אתם משתמשים (למשל במכשירי סמסונג הבחירה תהיה "מקלדת של Samsung") ולבסוף ללחוץ על אפשרות "השלמת מילים" ולכבות אותה. 
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
 

 

פתרון לבעיות במערכת ההפעלה של אייפון

1. האייפון לא מגיב

אם אתם מגלים שמסך המגע של האייפון שלכם לא מגיב, לרוב כשתנסו ללחוץ על כפתור הכיבוי או כפתור הבית תגלו שגם הם לא מגיבים. להוציא את הסוללה זה לא עניין פשוט כשמדובר באייפון, לכן הפתרון שלכם הוא "לאלץ" את המכשיר לכבות את עצמו על ידי לחיצה על כפתור הכיבוי וכפתור הבית (הכפתור שמתחת למסך) בו זמנית למשך כ-10 שניות. לאחר מכן אמור להופיע על המסך הלוגו של חברת אפל, שמסמל על כך שהמכשיר הופעל מחדש.
 

2. האייפון נעול ושכחתם את הסיסמה

אם שכחתם את הסיסמה שלכם לאייפון אל תרגישו רע, זה קורה להרבה אנשים ויש פתרון לבעיה. חברו את האייפון למחשב בעזרת כבל USB והפעילו את תוכנת ה-iTunes
 
ראשית מומלץ שתגבו את כל המידע שבסמארטפון שלכם על ידי לחיצה על המכשיר שלכם תחת הכותרת Devices, ולאחר מכן לחיצה על Back Up Now (שימו לב שהאפשרות This comuper מסומנת). תוכלו ללחוץ כאן כדי לעבור למדריך מפורט יותר בנושא גיבוי המידע שבסמארטפון.
 
לאחר מכן בצעו סנכרון למכשיר על ידי לחיצה ימנית עליו בצד שמאל באייטונס ובחירה ב-sync. ברגע שהסנכרון יסתיים, לחצו על Restore iphone באייטונס. בזמן התהליך תצטרכו ללחוץ גם במסך הסמארטפון על אותה האפשרות כשתופיע. 
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
אם אתם עדיין מתבקשים להכניס סיסמה גם אחרי ששחזרתם את האייפון דרך האייטונס, תצטרכו לפתור את הבעיה בדרך אחרת. עליכם להיכנס ל-Recovery Mode על ידי לחיצה על כפתור הכיבוי וכפתור הבית בו זמנית מבלי לשחרר, גם אחרי שהאייפון נדלק מחדש, עד שהלוגו של חברת אפל יתחלף במסך ה-Recovery Mode. שם בחרו באפשרות Restore in iTunes, אך קחו בחשבון שהפעולה הזו תמחק את כל המידע שבאייפון שלכם, לכן חשוב מאוד לגבות את המידע כפי שהוזכר קודם לכן. כדי להחזיר למכשיר את המידע שגיביתם, לחצו על Restore Backup באייטונס.
 

3. אפליקציות מתרסקות באייפון

אולי קרה לכם פעם ששיחקתם באחד המשחקים שעל הטלפון החכם, או התכתבתם עם חברים באחת האפליקציות שלכם, ולפתע בהרף עין, האייפון חזר למסך הבית. זה אומר שהאפליקציה שבה השתמשתם התרסקה, והיא עלולה לעשות זאת שוב ושוב עד שתסדרו את הבעיה. 
 
ראשית לחצו פעמיים על כפתור הבית וכבו את כל האפליקציות שפועלות. נסו להשתמש שוב באפליקציה שנפלה, ואם היא מתרסקת גם הפעם, יהיה עליכם לוודא שהיא מעודכנת. הדרך הפשוטה ביותר לדאוג לכך שהאפליקציות שלכם מעודכנות היא על ידי כניסה להגדרות, בחירה ב-iTunes ולאחר מכן ב-App Store. שם תראו את האפשרות להפעיל את העדכונים האוטומטיים לאפליקציות – Automatic Updates. מומלץ לוודא שאתם מחוברים לרשת אל-חוטית על מנת שלא תחרגו מחבילת הגלישה הסלולרית שלכם בזמן העדכונים.
 
אם האפליקציה עודכנה ועדיין ממשיכה להתרסק, יתכן שהבעיה היא במערכת ההפעלה שלכם ושעליכם לעדכן דווקא אותה. לשם כך, היכנסו להגדרות הכלליות על ידי לחיצה על General, לחצו על Settings ולאחר מכן לחצו על Software Update (עדכון תוכנה). תוכלו לעשות זאת גם על ידי חיבור האייפון למחשב בעזרת כבל USB, הפעלת תוכנת ה-iTunes, לחיצה על לשונית Summary  ולחיצה על Check for Updates. במקרה שנמצאו עדכונים זמינים, לחצו על Download and Update.

4. האייפון עובד לאט מדי

כשקניתם את האייפון שלכם הוא בטח עבד במהירות, אך עם הזמן הוא הגיע למצב שבו כל פעולה אורכת מספר שניות. ברוב המקרים הסיבה לשינוי החד הזה נעוצה בעובדה שכשקניתם את האייפון הוא היה ריק מתוכן, אך אט אט הוספתם לו אפליקציות, תמונות, סרטונים ושירים שתופסים מקום בזיכרון שלו וגורמים לו לעבוד לאט יותר. 
 
כדי לטפל בבעיה, נסו למחוק אפליקציות שאתם כבר לא משתמשים בהן או תמונות וסרטונים שאין לכם צורך בהם או לחלופין - להעבירם למכשיר אחר, כמו למשל המחשב הביתי. בנוסף, אם אתם משתמשים ברקע חי מומלץ שתבטלו את האפשרות הזו ותבחרו בתמונה פשוטה שלא תאמץ את המכשיר בכל רגע.
 
אם כל אלה לא עבדו, כנראה שעליכם לנקות קצת Cache, שהוא מידע שהאייפון שלכם שומר כדי להקל על ההתחברות שלכם לאפליקציות ולהשתמש בהן במהירות רבה יותר. עם הזמן מצטבר ב-Cache מידע שכבר אינו נחוץ, למשל מאפליקציות שאינכם משתמשים בהן יותר, ולכן מומלץ לנקות אותו כל כמה חודשים. באייפון עליכם להשתמש באפליקציה ייעודית כדי לעשות זאת, כמו למשל Battery Doctorאחרי שתתקינו את האפליקציה היכנסו אליה, לחצו על לשונית Junk שבתחתית המסך ולחצו על CLEAN UP CACHE
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון
שימו לב שהפתרון הזה עלול למחוק מידע שחשוב לכם, כמו למשל התקדמות במשחקים או סיסמאות שנשמרו.
 
תוכלו גם לשחרר מעט זיכרון בעזרת אותה אפליקציה על ידי לחיצה על לשונית Memory שבתחתית המסך ולאחר מכן לחיצה על BOOST, אולם פתרון זה לא תמיד עובד ואף עלול לגרום לתוצאות הפוכות במקרה שאין הרבה תכנים השמורים בזיכרון של המכשיר שלכם. 
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון

5. איך לבטל את תיקון השגיאות האוטומטי במקלדת של האייפון

לכולנו כבר יצא למצוא את עצמנו במצב מביך שנוצר בעקבות פעולת מערכת תיקון השגיאות האוטומטית שבמקלדת האייפון. אם גם לכם נמאס מכאב הראש שהיא גורמת, תוכלו לכבות אותה ולהתמודד בעצמכם עם השגיאות שלכם, מבלי שהיא תגרום לכם לחשוב שיש מי שדואג לכם אך בו זמנית משלים מילים אליהן לא התכוונתם בפועל.
 
כל שעליכם לעשות זה להיכנס להגדרות (Settings), לבחור ב"הגדרות כלליות" (General) , ללחוץ על "מקלדת" (Keyboard) ולבסוף לבטל את אפשרות תיקון השגיאות האוטומטי (Auto-Correction).
פתרונות לבעיות נפוצות בסמארטפון

מקור התמונות:  ubergizmo , iosdevicerecovery , Google Inc

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.