print header

על זרעים וכנות - סיפור קצר על הסוד להצלחה

איש עסקים מצליח שהקים במו ידיו תאגיד עסקי משגשג התקרב לגיל הפרישה וידע שהגיע הזמן לבחור יורש שינהל אחריו את העסק. במקום לבחור את אחד המנהלים הבכירים שתחתיו או להוריש את העסק לילדיו, הוא החליט לעשות מעשה שונה. הוא זימן את המנהלים הצעירים בחברה לשיחה במשרדו הענק וכך הוא אמר להם:
 
"בקרוב יגיע זמני לפרוש ולבחור במקומי את המנכ"ל הבא", אמר להם, "והחלטתי לבחור אחד מכם!" המנהלים הצעירים היו המומים, אבל נדמה שהבוס היה רציני. "אני עומד לתת לכל אחד מכם זרע מיוחד מאוד. אני מבקש מכם לשתול אותו, להשקות אותו ולחזור לכאן בעוד חצי שנה עם מה שהצלחתם לגדל. אני אבחן את הצמחים שגידלתם ועל סמך התוצאות שתציגו אני אבחר את המנכ"ל הבא".
 
סיפור מרגש על זרע והצלחה
 

 

שמו של אחד מהאנשים שהיו בחדר היה דן, והוא היה מנהל מחלקה צעיר שרק עכשיו קודם לתפקידו. כשדן קיבל את הזרע שלו הוא מיהר לחזור הביתה בהתרגשות ולספר לאשתו את הסיפור. האישה עזרה לו לבחור עציץ מרווח, לדשן את האדמה ולשתול את הזרע. השניים סידרו מקום מיוחד לעציץ על אדן החלון שלהם, השקו אותו וציפו לראות אותו גדל, אבל שום דבר לא קרה.

ככל שהזמן עבר החלו שאר המנהלים בעבודה לספר על הזרעים שלהם, כיצד הם צמחים בקצב מדהים ואף מתחילים לפתח פרחים צבעוניים. בכל הזמן הזה דן שמר על שתיקה ולא התערב בשיחות. עבר שבוע, חודש, חודשיים ועדיין - שום דבר. דן הרגיש שהוא נכשל במשימה וגרוע מכך, שהוא היחיד מבין כל החברה שנכשל כך.
 
בכל יום שעבר הוא המשיך להקפיד להשקות ולדשן את האדמה, הוא כל כך רצה שהזרע יינבט ושגם לו יהיה מה לספר לשאר המנהלים. אחרי חמישה חודשים אשתו של דן ניסתה לגרום לו להפסיק להתעסק בזרע בצורה כפייתית כל כך, אך דן המשיך לנסות לגרום לזרע לנבוט עד הרגע האחרון, עד ליום שבו עברה חצי שנה מאז אותו מפגש בחדר המנכ"ל וכל המנהלים הצעירים זומנו פעם נוספת.
 
סיפור מרגש על זרע והצלחה
 

 

דן אמר לאשתו שהוא מפחד ומתבייש לקחת עציץ ריק אל המנכ"ל, אבל היא ייעצה לו להיות כן והוא החליט לאמץ את דברי החכמה שלה. דן נכנס למשרד כשהוא חש בושה ופחד כמו שלא חש מעולם בכל חייו. על כל שולחן של מנהל הוצג לראווה עציץ עם צמח מטופח ורק הוא הניח על שולחנו עציץ מלא באדמה ולא יותר. חלק מעמיתיו החלו להתלחש בינם לבין עצמם, חלק אף צחקו בקול על המנהל הזוטר ובכל הזמן הזה דן לא היה יכול להוריד את מבטו מהפרחים הצבעוניים והצמחים המגוונים שקישטו את המשרד ולשאול את עצמו מדוע דווקא הוא נכשל.
 
 
כל הלחשושים והצחוק נפסקו במהירות כאשר מנכ"ל החברה יצא ממשרדו, בירך את המנהלים הצעירים והכריז בקול : "איזה עציצים יפים גידלתם!" אמר, "היום, אחד מכם ימונה למנכ"ל הבא!". לפתע הבחין המנכ"ל בדן שהתחבא בקצה החדר והורה לו להתקרב אליו עם העציץ. דן היה מבוהל וידע שרוב הסיכויים הם שהמנכ"ל יחשוב שהוא כישלון ויפטר אותו. המנכ"ל הסתכל על דן, הסיט את מבטו לעציץ של שולחנו, חייך והודיע למנהלים הצעירים: "אני שמח להציג לפניכם את המנכ"ל הבא שלכם!".
 
סיפור מרגש על זרע והצלחה
 
 
דן לא האמין, הוא הרי לא הצליח לגדל שום דבר. "איך הוא יכול להיות המנכ"ל החדש?" התפלאו האחרים, וכך הסביר להם המנכ"ל:
 
"לפני כמה חודשים נתתי לכל האנשים בחדר הזה זרע קטן, ביקשתי מכם לשתול ולהשקות אותו. מה שאתם לא יודעים זה שנתתי לכם זרעים מתים, כאלה שלא יכולים להצמיח שום דבר. כולכם, למעט דן, הבאתם לי צמחים ופרחים יפים, אבל הם לא צמחו מהזרע שהבאתי לכם. כנראה שכאשר ראיתם שהזרע שהבאתי לכם לא מצמיח שום דבר, החלפתם אותו באחר. יכול מאוד להיות שאתם גידלתם בעצמכם את הצמחים היפים האלה והשקעתם בהם עבודה רבה, אבל דן היה היחיד עם האומץ והיושר לבוא עם הזרע האמתי שקיבל. לכן הוא יהיה המנכ"ל הבא!"
 
 
מוסר ההשכל מסיפורו של דן הוא מאוד פשוט:
 
אם תשתלו כנות, תוכלו לקצור אמון
אם תשתלו ענווה, תוכלו לקצור גדולה
אם תשתלו טוב לב, תוכלו לקצור חברים
אם תשתלו התמדה תוכלו לקצור שביעות רצון
אם תשתלו עבודה קשה, תוכלו לקצור הצלחה
דעו היטב איזה זרע אתם שותלים בזה הרגע,
הוא יקבע את הפירות שתקצרו בהמשך חייכם.
מקור: בועז מנצור
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.