print header

לי-לי וחמותה - משל סיני עתיק

לפני הרבה שנים בסין הרחוקה, חיה לה נערה בשם לי-לי. לי-לי התחתנה ועברה לגור עם בעלה הטרי, בבית של חמותה. תוך זמן קצר, מצאה לי-לי שהיא לא מסתדרת עם חמותה כלל וכלל. האישיות של כל אחת הייתה שונה לחלוטין, ולי-לי התעצבנה על רבים מן המנהגים של חמותה. בנוסף, חמותה של לי-לי ביקרה אותה כל הזמן על כל פעולה שעשתה.

עברו ימים, עברו שבועות. לי-לי וחמותה הפסיקו להתווכח ולריב, אך מה שהחריף את מערכת היחסים ביניהן היה מנהג סיני עתיק, על פיו צריכה הייתה לי-לי להשתחוות מול חמותה ולציית לכל בקשתה. לבסוף, לי-לי נשברה, ולא הצליחה לסבול יותר את המזג הרע של חמותה, ולכן החליטה לעשות מעשה.

לי-לי הלכה לחברו הטוב של אביה, שהיה בעל חנות לעשבי מרפא ששמו מר האנג. לי-לי שאלה את מר האנג אם יסכים להביא לה קצת רעל, כדי שתוכל לפתור את בעייתה אחת ולתמיד. מר האנג, שחב לאביה של לי-לי חוב גדול של הוכרה וכבוד, הביא לה מספר עשבים שלדבריו אמורים לסיים את חיי החמות אט אט. כל מה שלי-לי צריכה לעשות, הוא להכניס קצת מהעשבים לתוך האוכל של החמות בכל יום, ואם תהיה סבלנית, תקבל את מבוקשה.

על מנת שאיש לא יחשוד בלי-לי, הזהיר אותה מר האנג שתהיה חייבת להיות זהירה במיוחד ונחמדה לחמותה. "אל תתווכחי אתה, תצייתי לדבריה והתייחסי אליה כאל מלכה." אמר לה לפני שעזבה את החנות. לי-לי הודתה למר האנג ומיהרה לביתה על מנת להחיל את המזימה שתכננה לחמותה.

לי-לי זכרה את עצתו של מר האנג, ולכן שלטה ברגשותיה, צייתה לכל מה שציוותה עליה חמותה, והתייחסה אליה כאל אמה שלה. לאחר כ-6 חודשים, הבית השתנה. לי-לי התאמנה בשליטה על מזגה החם, כך שהתעצבנה פחות ופחות. היא לא התווכחה עם חמותה, שכעט נראתה לה כנחמדה וכאישה שניתן להסתדר אתה.

היחס של החמות ללי-לי השתנה גם הוא, היא התחילה לאהוב את לי-לי ממש כמו בת. החמות סיפרה לכל חברותיה ומשפחתה כמה לי-לי היא הכלה הטובה ביותר שיכלה למצוא. לי-לי וחמותה התייחסו אחת לשנייה כאימא ובת, ובעלה של לי-לי שמח מאוד.

יום אחד, הגיעה לי-לי לחנות צמחי המרפא של מר האנג וביקשה ממנו שוב עזרה: "מר האנג היקר, בבקשה ממך, עזור לי להרחיק את הרעל שהורג את חמותי מגופה. היא השתנתה, והפכה לאישה כל כך נחמדה. אני אוהבת אותה כמו את אמי שלי, ואיני רוצה שתמות בגלל הרעל שהשקיתי אותה בו".

מר האנג חייך ואמר "לי-לי, אין לך מה לדאוג, אף פעם לא הבאתי לך רעל. העשבים שהבאתי לך היו מלאים בוויטמינים כדי לשפר את בריאותה של חמותך. הרעל היחידי היה בראשך ובגישתך כלפיה, אך הרעל הזה נשטף החוצה על ידי האהבה שהענקתן אחת לשניה."

מה אנו יכולים ללמוד מהסיפור?

הדרך בה אתם מתייחסים לאחרים, מכתיבה את הדרך בה אחרים יתייחסו אליכם.

אמרה סינית עתיקה אומרת: " אדם שאוהב את האחר, יאהבו אותו בחזרה. אלוהים אולי מנסה לעזור לאדם אחר דרכך".

שלחו את המשל הזה לכל האנשים שאתם אוהבים!

"נר לא מפסיד דבר על ידי הדלקת נר אחר"

מקור: אירית נעמה
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.