print header

שיעור בדינמיקה - הקדימו שינוי לחיים!

העובדה כי איננו יכולים לנבא את השינויים שיבואו בחיים, אינה אומרת שאיננו יכולים להיערך לקראתם. היערכות, לא מחייבת דריכות וחרדה מתמדת, להפך, אם איננו יכולים לנצח את הדינאמיקה, עלינו להושיט לה יד, לתרגל אותה!

שיעור בדינאמיקה מתחיל בעשיית משהו חדש בכל יום. זו דרך להתמודד בנוחות עם אי הנוחות. לפניכם 10 שיעורי דינאמיקה שיסייעו לכם לתרגל שינויים, להקדים את כניסתם אל החיים שלכם ולהתמודד איתם בהבנה וקבלה:

דברים חדשיםאנשים חדשים

לפחות פעם בשבוע, דברו עם אדם שלא דיברתם איתו לפני-כן. היו מודעים לכך, אפילו תהיו אלה שיוזמים את התקשורת; שיחה רעננה באוטובוס או ברכבת, במעלית או בתור לבנק, מהווה שינוי מרענן.

 

דברים חדשיםהרגלים חדשים

אמצו לעצמכם תחביבים מתחלפים - הרשמו לסדנת בישול, קורס צילום, תחרות ארמונות בחול.. הכוונה היא לא אימוץ פעילות שגרתית קבועה, אלא התנסויות שונות. זה יסייע לכם לתרגל מקצבים שונים של דינאמיקה. בנוסף, נסו לאמץ הרגל של הכרת תודה. בכל ערב, לפני שאתם חותמים את היום, הודו על דבר אחד לפחות שהתקיים בו.

 

דברים חדשיםמראה חדש

המציאו את עצמכם בכל יום מחדש. אל תיצמדו למראה הקבוע, לתסרוקת הנוחה ולצבעים המוכרים - נסו לרענן את המראה שלכם, כך שבכל יום תקפידו לשלב פריט חדש, צבע אחר או תסרוקת שונה. כך תתרגלו שבירת שיגרה ומחסומים אישיים.

 

דברים חדשיםריחות חדשים

החליפו לעיתים תכופות את השמפו, המרכך, הדאודורנט, הבושם, קרם הגוף, מטהר האוויר, סבון הרחצה ומרכך הכביסה. אין זה אומר שעליכם לבזבז הון תועפות על ארון ריחות מגוון, אלא בכל פעם שאחד המוצרים נגמר, החליטו כי תקנו את המוצר בריח אחר. כך תתרגלו חוסר היצמדות.

 

דברים חדשיםדרכים חדשות

בכל יום חזרו הביתה בדרך קצת אחרת. אל תיצמדו בהכרח לשבילים המוכרים ולמסלולים הבטוחים. שברו שיגרה בכך שתאפשרו להפתעות חדשות להזדמן אל דרכיכם. רק חיים שאינם ממופים יכולים לזמן הפתעות. כך תתרגלו פתיחות וקבלה.

 

דברים חדשיםמוסיקה חדשה

הקשיבו בכל יום לתחנת רדיו אחרת. כך אתם עשויים להיחשף למנגינות ושירים שאינכם מכירים ועשויים למצוא חן בעיניכם. אין צורך שתגדירו לעצמכם טעמים מוסיקליים - אתם אוהבים הכול ומוכנים להקשיב לכל מה שנשמע. כך תתרגלו נכונות וסובלנות.

 

דברים חדשיםטעמים חדשים

הסכימו לטעום מאכלים חדשים בסגנונות בישול שונים. אל תתחמו את חוש הטעם למה שהוא כבר יודע, מכיר וחושב שהוא אוהב. הרשו לעצמכם חוויות קוליניאריות ותפריט מגוון, כך תתרגלו התמודדות עם שפע ובחירה.

 

דברים חדשיםמקומות חדשים

הקפידו לפחות פעם בשבוע לבקר במקום חדש שלא הכרתם, מסעדה שעוד לא התנסיתם בה או מפגש עם אנשים שאינכם פוגשים לעיתים תכופות. כך תתרגלו פתיחות והסתגלות.

 

דברים חדשיםספרים חדשים

הקפידו לבחור חומרי קריאה מגוונים - בין אם זו ספרות מקור, ספרות מתורגמת, מגזין החיים הטובים, כתבי עת שונים או עיתונים יומיים. העשרת הידע האישי שלכם במגוון תחומים, תסייע לכם לצבור כוח וביטחון ותאפשר לכם לפתח פרספקטיבה נכונה על החיים.

 

דברים חדשיםמילים חדשות

בכל יום למדו מילה אחת חדשה. אם זה בשפה שלכם ואם זה בשפה זרה. רשמו אותה במחברת, גלגלו אותה על הלשון. מילים יסייעו לכם להביע את עצמכם והבעה היא דרך לתרגל הבנה ושינוי.

 

החוכמה ב-10 שיעורי הדינאמיקה האלה, היא לא להיצמד להרגל קבוע, לטעם מוכר ולניחוח אחיד, אלא לזמן את התחלופה וההתחדשות ולתרגל את המקצבים השונים - לא רק שזה יאפשר לכם ללמוד התמודדות עם שינויים עתידיים, אלא גם יגוון ויחדש לכם את הקיים. בהצלחה!

חיברה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.