print header

21 דרכים אל האושר...

 

"כל המקבל את הקיים בהבנה מאושר הוא.
האושר נמצא בהישג יד ואין לחפשו במקום רחוק או אחר"
(רבי נחמן מברסלב)
 
 
האושר נמצא סביבנו כל הזמן. אנשים מאושרים מהלכים סביבנו כל העת. אין זה אומר שהם לא חשים מעט עצב או כעס לעיתים, אך אושר אופף את חייהם לאין ערך. הסוד טמון במספר צעדים, בדברים שהם עושים וחושבים. הכל טמון בהם.
 
מהו סוד האושר שלהם? מה הם עושים למענו?
 
לפניכם 21 צעדים במעלה גבעת האושר:
 
1. העריכו את החיים - היו אסירי תודה בכל בוקר על יום חדש שהחל. הזכרו בילדותכם לעיתים קרובות, נסו לנשום את ניחוח הילדות התמים שכל כך אפיין אתכם. התמקדו ביופי שיש בכל דבר, בכל יום. אל תקחו שום דבר שיש לכם בחיים, כדבר מובן מאליו.
 
2. בחרו את חבריכם בחוכמה - הקיפו את עצמכם באנשים שמחים וחיוביים, ששותפים לחלק מהתחביבים, השאיפות או השפה שלכם. חברים בעלי אותם ערכים שאתם מזדהים עימם, שיעזרו לכם להגשים את המטרות שלכם בחיים. שיעזרו לכם להרגיש טוב בקשר לעצמכם. שיהיו שם להישען או להוביל ברגעים שצריך.
 
3. התחשבו בזולת - קבלו אחרים כמו שהם, כבדו אותם בגלל מה שהם. עשו מחוות קטנות שיגעו בליבם של האנשים סביבכם. השתדלו תמיד לעזור לאחר כאשר אתם יכולים, מבלי לנסות לשנות אותו. נסו להאיר את היום לאנשים הנמצאים בסביבתכם.
 
4. לימדו ללא הפסקה - עקבו אחר החדשות ודעו תמיד מה קורה במדינתכם ועירכם, מה חדש בתחומי העניין שלכם. תעיזו לעשות דברים חדשים, פתחו את העיניים. עשו כל מה שאתם אוהבים ונרתעתם ממנו עד כה.
 
5. חשבו על פתרונות יצירתיים לבעיות - נסו להמנע מלשקוע ברחמים עצמיים ברגעים של משבר. בעת שאתם נתקלים בבעיה, נסו לחשוב על הפן החיובי שלה. בעתות של לחצים כלכליים לדוגמה, נסו למצוא פתרון יצירתי שיעזור לכם לחסוך כסף. ייתכן וההזדמנות הזו תשתלם לכם לכל המשך חייכם. למדו לסמוך על האינסטינקטים שלכם, הם כמעט תמיד צודקים.
 
6. עשו מה שאתם אוהבים - הסטטיסטיקה מראה כי 80% מהאנשים לא אוהבים את מקום עבודתם. לא פלא שיש כל כך הרבה אנשים לא מאושרים בעולם. אנחנו נמצאים רוב שעות היום בעבודה, שרובנו מוצאים כלא מספקת, לא מתאימה. למה לבלות את מרבית חייכם במקצוע או עבודה שאתם לא אוהבים? בחרו מקצוע או נישה תעסוקתית שתספק אתכם ותסב לכם אושר. תוך זמן קצר וודאי תרגישו את התועלת הכלכלית והנפשית שבכך.
 
7. מצאו תמיד זמן להנות מהחיים - קחו זמן להנות מהיופי השורר סביבכם. החיים הם הרבה יותר מעבודה, בית, חובות ומיני מחוייבויות אחרות. קחו זמן להריח את הורדים, לראות את השמש שוקעת עם אדם אהוב, להלך יחפים לאורך החוף, לטייל בנחלים ולהרגיש את הטבע. למדו לחיות את הרגע הנוכחי ולנצור רגעים משמחים בליבכם. לעולם אל תברחו למחוזות העבר או העתיד הלא נודע, תחיו עכשיו!
 
8. תצחקו - אל תקחו את עצמכם או את החיים כל כך ברצינות. תוכלו למצוא הומור כמעט בכל סיטואציה. צחקו על עצמכם, אף אחד לא מושלם. הפכו נסיבות לחוויות וחייכו אליהן.
 
9. תסלחו - שמירת טינה פוגעת בכם, באופן גדול יותר משהיא פוגעת באחר. סלחו לאחרים לשם שלוות הנפש שלכם, גם כשזה קשה. כאשר אתם עושים טעות בעצמכם, הודו בכך, זה אנושי. בקשו סליחה ולמדו לסלוח גם לעצמכם מעצם הבקשה.
 
10. תעריכו - פתחו גישה מעריכה כלפי החיים. העריכו כל דבר שיש לכם. הכל, גם הדברים שנראים לכם טריוויאליים. היו אסירי תודה על הבית שלכם, על העבודה ובמיוחד על המשפחה והחברים. מצאו זמן להגיד להם שאתם אוהבים אותם וכמה אתם מעריכים שהם חלק מחייכם.
 
11. השקיעו ביחסים הקרובים שלכם - תמיד וודאו שהאנשים שאתם אוהבים יודעים על אהבתכם, גם במצבים קשים ובעיקר אז. השקיעו בזמן איכות עם חברים טובים ועם בני משפחה. קיימו הבטחות שלכם לאהוביכם, היו תומכים ואוהבים כל זמן שאתם חיים.
 
12. שימרו על סודות של אחרים - אמינות וכנות הן צמד מילים המתארות את ההתנהלות הטובה ביותר מול אנשים. שמרו על אתיקה סוציאלית, שכל פעולה ודיון שיתקיימו ביניכם ובין אחרים יהיו מבוססים על כנות. היו כנים עם עצמכם ועם האנשים האהובים עליכם.
 
13. העניקו לעצמכם זמן מדיטטיבי - מדיטציה מעניקה לראש ולנפש זמן להתחדש. לאחר ההתחדשות, התחושה הפנימית והתפקוד הפיזי עולים ברמה משמעותית. זמנים כאלה יכולים להיות חלק משיעור יוגה או פילאטיס, מסאג', פעילות אירובית, או סתם ישיבה בגינה בתוך שקט מוחלט. מצאו זמן שקט לעצמכם. התרגלו לפעילות מהנה שתספק לכם את הזמן הזה ובצעו אותה בתדירות גבוהה.
 
14. התעסקו בשלכם - התרכזו ביצירת החיים שלכם, כפי שאתם הייתם רוצים ואל תתעסקו בחייו של אחר. דאגו לכם ולמשפחתכם. אל תתעסקו במה שאנשים אחרים עושים או אומרים, לכו בדרככם. אל תדברו על אחר מאחורי גבו ונסו להמנע מנוכחות בשיחת ריכולים. אל תשפטו. לכל אחד יש את הזכות לבחור את הדרך שלו בחיים - כולל לכם!
 
15. שמרו על אופטימיות - נסו להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה. ראו את הצד החיובי בכל סיטואציה שנקרית בדרככם. זה שם, גם אם לפעמים קשה להבחין בכך. דעו שכל דבר קורה מסיבה רוחנית כלשהי למרות שייתכן שלעולם לא תדעו מהי. אלו השיעורים היוקרתיים ביותר שהחיים מעניקים לנו. 
 
16. תאהבו ללא גבולות - קבלו אחרים בגלל מה שהם. אל תשימו גבולות לאהבה שלכם. אפילו אם לעיתים לא מסכימים, אתם אוהבים אותם תמיד. כך זה צריך להיות, כך זה צריך להיראות.
 
17. תתמידו - לעולם אל תוותרו. התמודדו עם כל אתגר שנקרה בדרככם, תוך הקפדה על צעדים מדודים לעבר היעד. לעולם לא תיכשלו אם תקפידו על צעדים נכונים והתמדה עיקשת. התמקדו במה שאתם רוצים, למדו את הדרך שברצונכם ללכת ואל תפסיקו לצעוד לעולם. אנחנו תמיד מאושרים יותר בזמן עשייה, למען משהו שאנחנו אוהבים.
 
18. היו מציאותיים - קבלו את מה שיש ומה שאין בידכם לשנות. אנשים מאושרים לא מבזבזים אנרגיה על נסיבות שאין להם שליטה עליהם. כך הם שומרים אותה עבור דברים שמעצימים את החיים שלהם. קבלו את הגבולות שהעולם האנושי הציב לנו. אך אל תפסיקו לעולם לעמול על דברים שיש וניתן לשנות. 
 
19.  דאגו לעצמכם - דאגו לבריאותכם ונפשכם. ערכו בדיקות תכופות, אכלו בריא ובצעו פעילות ספורטיבית. תדאגו לנוח מספיק ולאמן את הראש והנפש באתגרים ובפעולות שממלאות אותם.
 
20. העריכו את עצמכם - אל תנסו להיות מישהו שאתם לא. אחרי הכל, אף אחד ממכם לא רוצה לחיות חיים בתחושה של צביעות. הגדירו לעצמכם, מי אתם מבפנים, מה אתם אוהבים או לא אוהבים. היו בטוחים במי שאתם. עשו תמיד הכי טוב שאתם יכולים ולעולם אל תפקפקו בעצמכם.
 
21. קחו אחריות - אנשים מאושרים יודעים ומרגישים שהם אחראיים באופן אבסולוטי, של 100%, על חייהם. הם לוקחים אחריות מלאה על מצבי הרוח שלהם, הגישה, המחשבות, הפעולות והמילים שיוצאות להם מהפה. הם תמיד הראשונים להגיד כשהם טועים. זה הסוד לאנשים מאושרים.
התחילו כבר היום לקחת אחריות על האושר שלכם.
אמצו את הצעדים האלה כחלק מהדרך הארוכה שלכם בחיים.
ככל שתתמידו ביותר סעיפים, כך תהיו מאושרים יותר.
אלה לא סעיפים קשים לביצוע, הכל עניין של מחוייבות ואמונה. 
 
כתבה וערכה: חן שאול.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.