print header

10 דברים שתתחרטו עליהם בעוד פחות מ-10 שנים

אנשים רבים מתחרטים על הדברים שהם עשו, אך האם אי פעם התחרטתם על הדברים שלא עשיתם? על ההזדמנויות שלא לקחתם כי הייתם עסוקים מדי, או על הבחירות הנכונות שלא עשיתם כי פחדתם? מסיפורים וחוויות של אינספור אנשים ומזינוי דפוסי התנהגות שביצעו אנשי מקצוע, אפשר כבר עכשיו לדעת על מה אתם עלולים להתחרט תוך פחות מ-10 שנים, ואתם יכולים להימנע מזה אם רק תכירו את החרטות הנפוצות האלה ותעשו את הבחירות הנכונות כבר היום. 
 

1. לתת לאחרים להגיד לכם כמה אתם שווים

אנחנו נוטים לשכוח שרוב האנשים שופטים אותנו בהתאם לחוויות החיים שלהם, והדעות שלהם קשורות יותר למי שהם ופחות למי שאנחנו. לפיכך אל לכם לעצב את הערך העצמי שלכם בהתאם למה שאנשים אחרים חושבים או אומרים, כי כך אתם תחיו על פי נקודת המבט שלהם ולא שלכם – אם יגידו לכם דברים טובים, תרגישו טוב עם זה, ואם לא, תרגישו רע. אתם למעשה נותנים לאנשים אחרים לשלוט לכם ברגשות, גם אם לא תעשו שום דבר שגוי, ואתם תתחרטו על זה כשתצליחו לראות את זה בהסתכלות לאחור.
דברים שתתחרטו עליהם בעוד 10 שנים: אישה בים מחבקת את עצמה

2. הניסיון להרשים אחרים ולשכוח מסדר העדיפויות שלכם

בעוד 10 שנים לא ישנה לכם אילו נעליים נעלתם היום, איך היה נראה השיער שלכם או איזה מותג נהגתם ללבוש. מה שישנה זה איך חייתם ומה למדתם לאורך הדרך. אם אתם רוצים להרשים מישהו, הרשימו את עצמכם על ידי כך שתתקדמו בדבר מה שאתם גאים בו מאוד. כשתפסיקו לדאוג בנוגע למה שאחרים חושבים יהיה לכם חופש גדול יותר להיות מי שאתם, להשתפר ולהתפתח.

3. לאפשר לאי הוודאות לעצור אתכם

עלינו ללמוד לאמץ את אי הוודאות, מכיוון שהפרקים המופלאים ביותר בחייכם יגיעו דווקא מחוויות שיגרמו לכם לצאת מאזור הנוחות שלכם בדרך כזו או אחרת, וזה יתברר רק לאחר זמן מה. החיים מלאים בסיכונים, ואתם מסתכנים בכל החלטה שאתם עושים – אפילו בכך שאתם יוצאים מהמיטה בבוקר. עם זאת, יש סיכונים שאתם מסכימים לקחת, ואילו אתם נותנים לסיכונים אחרים להכתיב את הדרך שלכם בכך שאתם נמנעים מהם. אי אפשר לדעת מה ילך לנו ומה לא, אך גם אם טעיתם, אתם תמיד יכולים לשנות מסלול, לתקן את מה שלא היה נכון ולהמשיך בחיים מבלי להסתכל לאחור בחרטה.

4. התרכזות בכישלון במקום בהזדמנויות שהוא מביא איתו

כישלון זה דבר כואב, אך רק בעזרתו אפשר לצמוח ולהפוך להיות אנשים חכמים ונבונים יותר. כל כישלון עלול לפצוע אתכם בדרך מסוימת, אך פצע קטן שכזה יכול ללמד אתכם רבות על מי שאתם, על הבחירות שלכם ועל הדרך להשתפר. כשהייתם תינוקות למשל למדתם ללכת רק אחרי שניסיתם ונפלתם, אך אם לא הייתם מנסים לעולם, לא הייתם הולכים על שתי רגליים גם היום. 
דברים שתתחרטו עליהם בעוד 10 שנים: תינוק הולך

5. היאחזות בדרך שבה דברים ״אמורים״ להיות

אי אפשר לאבד את מה שמעולם לא היה שלכם, ואי אפשר לשמור על מה שלא שייך לכם. הניסיון לעשות את הדברים האלה רק יטריף אתכם, ומה שאתם צריכים להפנים זה שרוב הדברים הם חלק מחייכם פשוט כי אתם נותנים להם מקום במחשבות שלכם. הפסיקו לחשוב על מה שמכאיב לכם ופנו מקום למה שמרגיש נכון, ובמילים אחרות – אמרו ״להתראות״ למה שלא מתאים לכם וברכו לשלום את מה שאתם רוצים שיהיה לכם. כל סוף הוא התחלה של משהו אחר, אך רק אם תסכימו לסיים את הפרק ולהתחיל אחד חדש.

6. התחושה שאתם הקורבן

החיים לא תמיד הוגנים, אך אתם לא יכולים לתת לעבר שלכם להגדיר את מי שאתם. אם תמיד תרגישו שאתם קורבנות, בסופו של דבר אתם הם אלו שתהפכו את עצמכם לכאלה ולא מה שקרה לכם פעם. בסופו של דבר תהליך הריפוי יהיה תלוי בנכונות שלכם לקחת אחריות על חייכם מעתה ואילך, ואין זה משנה מה קרה עד עכשיו. כשתצליחו לעשות זאת תוכלו אפילו להפוך את הכאב למקור כוח והשראה ולהמציא את עצמכם מחדש בעזרת חוויה שייחודית לכם, וכשתגיעו למצב שכזה, זהו רמז גדול מאוד לכך שאתם בדרך הנכונה להתפתחות אישית.

7. המתנה תמידית ואי לקיחת צעדים

רובנו מחכים לרגע המתאים לעבור למסלול שאנחנו מעוניינים ללכת בו, אך אנחנו שוכחים שמסלולי חיים נוצרים רק אחרי שמתהלכים בהם, לא כשמחכים להם. לכן, כשאתם מוצאים את עצמכם בנקודה שבה עליכם לקבל החלטה חשובה, אל תיפלו לתוך מעגל של ניתוחים והיסוסים, כי זה לא יקדם אתכם לשום מקום. קחו נשימה עמוקה, שברו את המעגל הזה וקחו צעד ראשון. אפילו אם זה יהיה צעד לא נכון, אתם תלמדו ממנו משהו חשוב שיראה לכם לאיזה כיוון אתם כן צריכים ללכת כדי להתקדם הלאה.
דברים שתתחרטו עליהם בעוד 10 שנים: איש לוקח נשימה עמוקה

8. להיות עסוקים מכדי ליהנות מהחיים

עבדו קשה, אך אל תשכחו לעצור מפעם לפעם וליהנות מהדברים הטובים שבחיים. גם ביום עמוס אתם יכולים לקחת הפסקה קטנה ולעשות משהו שמשמח אתכם; זה יכול להיות סרטון מצחיק, או אפילו יום חופש – כל מה שאתם צריכים כדי להרגיש עד כמה יפים החיים. זכרו שהחיים לא עוצרים לרגע, אך אי אפשר להקדיש את כל הזמן רק לעבודה וללחץ. צריך לתת גם קצת מקום למה שעושה את הכול שווה את זה.

9. בילוי זמן מועט מדי עם האנשים הנכונים

בנקודה מסוימת בחייכם תרצו להיות מוקפים במעט אנשים – אלו שגורמים לכם לחייך ומהסיבות הנכונות. במקום לחכות לרגע הזה, הקדישו לאותם אנשים את מרב היחס שלכם כבר היום, כי זה מגיע להם עכשיו ולא רק בעתיד. בו זמנית אתם תבלו פחות זמן עם האנשים שממררים לכם את החיים או שלוחצים עליכם בדרך כזו או אחרת להרשים אותם, מה שיקל רבות על הנפש שלכם היום ובעתיד.

10. חוסר ביטוי של אהבה באופן מלא

אתם תאבדו אנשים לאורך החיים, וזה מצער מאוד, אך אם תזכרו את העובדה הזו תוכלו להקדיש להם יותר מזמנכם וגם להראות להם כמה שאתם אוהבים אותם כבר עכשיו, במקום להיזכר בכך שהייתם צריכים לעשות זאת כשכבר מאוחר מדי. אל תלמדו את השיעור הזה בדרך הקשה – בטאו את אהבתכם כל עוד אפשר, כי אתם לא יודעים מתי זה כבר לא יהיה אפשרי יותר.
דברים שתתחרטו עליהם בעוד 10 שנים: צללית של זוג אל מול שקיעה
כמה מילים לסיום
גם אם אתם מגיעים לשלב בחיים שבו אתם מתחרטים עד דבר מה מהעבר, זכרו שמה שקרה כבר קרה ושאי אפשר לשנות אותו. יתכן שהיום אתם עדיין לא מי שרציתם להיות, אך באמת שהכול תלוי בכם, ואתם יכולים כבר עכשיו להתחיל לשנות את ההרגלים ודפוסי ההתנהגות והמחשבות שלכם כדי שבעוד 10 שנים תוכלו להסתכל לאחור ולהיות מופתעים מהדרך שעשיתם ושהביאה אתכם למקום שאתם שמחים להיות בו.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.