print header

10 דברים שעליכם לוותר עליהם כדי לחזור למסלול הנכון

החיים שלנו מלאים בשלבים – חלקם מבורכים ועל חלקם היינו מעדיפים לוותר. לפעמים נהיה שמחים ומאושרים עד הגג, ולעיתים נסבול ונחווה קשיים וספקות. אי אפשר להיפטר לחלוטין מהשלבים הקשים, אך בהחלט אפשר לצמצם אותם או להקל על עצמנו במהלכם, ולשם כך עלינו לוותר על דברים מסוימים שהתרגלו להיאחז בהם למרות שהם מזיקים לנו. לא מדובר בדברים חומריים, אלא אך ורק על תהליכים מסוימים שמתרחשים במחשבותינו, והכוח להיפטר מהם נמצא בכם במלואו. עליכם רק להיות מודעים אליהם כדי שתוכלו לדעת ממה להימנע ועל מה צריך לוותר.
 

1. ותרו על להעמיד פנים שאתם חייבים להיות מי שהייתם פעם

כשאנחנו עוברים זמנים קשים, המאבק הגדול ביותר שלנו הוא בדרך כלל בין מה שאנחנו זוכרים מעברנו לבין מה שאנחנו מרגישים בהווה. לפיכך, אחת ההחלטות הקשות ביותר שעלינו לעשות היא לשים את הזיכרונות שלנו בצד ולהמשיך הלאה. לפעמים עלינו להסתכל על חיינו מנקודת מבט חיצונית ולזכור שאנחנו תמיד בתהליך של צמיחה שיוביל אותנו להיות מי שאנחנו אמורים ויכולים להיות.
דברים שצריך לוותר עליהם כדי להיות מאושרים: יד מחזיקה שתיל

2. ותרו על להלקות את עצמכם בגלל מה שאתם לא

חשוב שתהיו אדיבים לעצמכם במחשבות, במילים ובפעולות שלכם בדיוק כמו שחשוב שתהיו אדיבים לאחרים. אהבו את עצמכם – את האני האמיתי שלכם. התגברו על הפחדים שלכם ועל כל שאר הדברים שמורידים לכם את הביטחון העצמי, והיפטרו מהכעס שלכם על ידי שחרור אנרגיה באימון גופני במקום להוציא אותו על האנשים שאתם אוהבים. 
 
אל תכאיבו לעצמכם על ידי הסתרת הבעיות שלכם, במקום זאת עזרו לעצמכם לצמוח מעבר להן – זה התמצית של הטיפול העצמי. עליכם להתמודד עם הבעיות שקיימות בנפשכם ושגורמות לכם להאמין שאתם פחות ממה שאתם באמת. עליכם ללמוד כיצד לראות את עצמכם יפים, כמו שאתם באמת. זה לא להתעלם מהחסרונות שלכם, אלא פשוט לדעת שהם שם כדי לאזן את הכוח הרב שיש לכם.

3. ותרו על חרטות והיאחזות בעבר

כשאתם מתחרטים על החלטה שעשיתם בעבר שיכלה להוביל אתכם למקום אחר שאתם מאמינים שהייתם צריכים להיות בו, אתם למעשה מפספסים את היופי והאושר בדברים שיש לכם כעת. כמו כשמרכיבים פאזל, בהתחלה קשה מאוד למצוא את החתיכות שיתאימו אחת לשנייה, אך לאורך הזמן התמונה מתבהרת והכל מתחבר יחדיו באופן מושלם. 
 
אז תגידו תודה גם כשלא הכל מסתדר, כי מה שקרה פשוט פינה מקום לדברים אחרים להתקיים בחייכם. הודו גם לאנשים שמתרחקים מכם – לא משנה מה הסיבה – כי הם מפנים מקום לאחרים שיכניסו צבעים וחווית חדשים לחייכם. כמו שאומרים, כל סוף הוא התחלה חדשה, אך יש גם דרך אחרת להתייחס למשפט הזה – כל התחלה מצריכה סיום של דבר מה אחר שהתחיל פעם.
דברים שצריך לוותר עליהם כדי להיות מאושרים: ילדה מחליפה רקע אפרורי לרקע בהיר

4. ותרו על שקיעה בשליליות שסובבת אתכם

להיות אדם חיובי בזמנים שבהם נראה כי יש מסביב רק חדשות רעות זה לא סתם אופטימיות מטופשת. זה להתבסס על העובדה שההיסטוריה האנושית היא לא רק סיפורים של טרגדיה, אלא גם של הצלחה, הקרבה, אומץ, אדיבות וצמיחה, והדבר שעליו נבחר לשים את הדגש בהיסטוריה הסבוכה הזו יקבע את איכות חיינו. 
 
אם נסתכל רק על הדברים הרעים לא תהיה לנו יכולת לעשות את מיטב יכולתנו. אם לעומת זאת נזכור את הדברים הטובים והמופלאים שקרו לנו ושהלכו לנו טוב, זה ייתן לנו מוטיבציה ומרץ לפעול, וכך למעשה את האפשרות לשנות את העולם לטובה, אפילו אם במידה קטנה.

5. ותרו על המחשבה שלכולם קל יותר מאשר לכם

כשהזמנים ממש קשים, זכרו את האמת הזו: אם זה שווה משהו, זה לא יהיה קל. אם אתם נאבקים בדבר מה שחשוב לכם מאוד ואתם מרגישים שהחיים שלכם לא הוגנים, הסתכלו על האנשים שסביבכם ותבינו שכל אחד מהם נאבק עם או על דבר מה שחשוב לו, ועבורו זה קשה בדיוק כמו שקשה לכם. 
 
כמובן שגודל הבעיות של כל אחד מאיתנו הוא שונה, אך בסופו של דבר – בעיה היא דבר מה שמפריע לתוכניות שלנו להתקיים, ולא משנה מה גודלה, מדובר בצרה שמעיקה רבות על חיינו ושהיינו מעוניינים להיפטר ממנה. זה משפיע על כולנו באותה צורה. 
דברים שצריך לוותר עליהם כדי להיות מאושרים: אישה מרכינה ראש מול מחשב

6. ותרו על לרצות להיות איפה שאחרים בחייהם

הפסיקו להשוות את עצמכם לאחרים ואת המקום שבו אתם נמצאים למקום שאליו הם הגיעו. זה לא מקדם אתכם ולא משפר את מצבכם בשום צורה, ובהחלט לא מוסיף לרמת האושר שלכם. זה רק מתדלק את ההרגשה שלכם בנוגע לכך שאתם לא מספיק טובים או שאתם מתביישים במצבכם, ובסופו של דבר אתם נשאבים לזה.
 
האמת היא שאף אחד לא נמצא במסלול אחד ויחיד שמתאים לכולם. המסע שאדם אחר עובר לאו דווקא מתאים לכם, וזה בסדר. המסע שלכם הוא לא רע ולא טוב יותר – הוא פשוט שונה. החיים שלכם לא אמורים להיראות בדיוק כמו חייו של אדם אחר. יש לכם מטרות, מכשולים, חלומות וצרכים משלכם, ובסופו של דבר אתם תגיעו בדיוק למקום שבו אתם אמורים להיות.

7. ותרו על לתת לשיפוטיות של זרים לשלוט בכם

אנשים זרים אולי יודעים איך קוראים לכם, אך לעולם לא את סיפור חייכם. הם אולי שמעו על מה שעשיתם, אך לא מבינים מה עברתם. התייחסו לדעות שלהם בספקנות ואל תייחסו לה משקל רב, כי בסופו של דבר אין זה משנה מה אחרים חושבים עליכם, אלא מה אתם חושבים על עצמכם. לפעמים עליכם לעשות את מה שנכון עבורכם מבלי להתחשב במה שאחרים חושבים – במיוחד לא כאלה שלא מכירים אתכם.
דברים שצריך לוותר עליהם כדי להיות מאושרים: אישה שמדברים עליה מאחורי גבה

8. ותרו על לתת למערכות יחסים רעילות להפיל אתכם על בסיס יומיומי

לא כל מערכת יחסים רעילה היא מייסרת בכוונה. חלקן כוללות אנשים שבאמת אוהבים אתכם – אנשים שיש להם כוונות טובות, אך מאחר שיש להם צרכים משלהם, הם מכריחים אתכם להתפשר על דברים מסוימים, כולל על האושר שלכם. הם לא אנשים רעים, אך הם גם לא האנשים שאיתם אתם צריכים להעביר את חייכם באופן יומיומי.
 
עד כמה שזה יכול להיות קשה, עלינו להרחיק את עצמנו מאנשים שלא מאפשרים לנו לחיות את חיינו כמו שהיינו מעוניינים לחוות אותם. עליכם להציב את הרווחה הנפשית שלכם בעדיפות העליונה. יש לכם את הזכות לבקש לעצמכם את המרחב שאתם זקוקים לו, גם אם זה מצריך מכם להיפרד ממישהו, כולל בני משפחה, חברים ובני זוג.

9. ותרו על לחשוב ולדאוג יותר מדי על כל דבר

כשהפחדים והחרדות שלכם גורמים לכם להסתכל יותר מדי לעומקם של דברים, זה יוצר בעיות ולא פותר אותן. אם תשקיעו את כל זמנכם במחשבה, לא יהיה לכם זמן להיות מאושרים. דאגה לא מרחיקה מכם את הצרות של המחר, אלא גוזלת מכם את השלווה והאושר האפשריים עבורכם היום, והחיים קצרים מדי בשביל זה.
דברים שצריך לוותר עליהם כדי להיות מאושרים: אישה מחזיקה שעון

10. ותרו על האמונה בכך שאתם לא חזקים מספיק כדי לקחת עוד צעד קדימה

תמיד אפשר להתקדם קדימה, לא משנה עד כמה זה נראה בלתי אפשרי. יש דברים, כמו אבל למשל, שלא נעלמים לעולם באופן מוחלט, אך אחרי זמן מה הם לא מציפים אותנו כמו בהתחלה. אז קחו נשימה – אתם תהיו בסדר. זכרו שכבר הייתם במקום דומה בעבר – חשתם לא בנוח, חסרי מנוחה ומפוחדים, אך שרדתם את זה. קחו עוד נשימה ודעו שתשרדו גם הפעם.
 
אל תתנו לתחושות האלה לעצור אתכם. הן כואבות ושואבות מכם הרבה אנרגיה, אך תנו לזה זמן ובסופו של דבר הן יחלפו. אולי לא מיד, אך בקרוב זה יקרה, וכשזה יקרה אתם תסתכלו לאחור על הזמן הזה שהעברתם בסבל ותגידו תודה על כך שלא פקפקתם בחוסן הנפשי שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.