print header

10 דרכים לטפח את השיער ולהסתפר לבד בבידוד

שיערכם גדל בזמן משבר הקורונה ואתם נראים כמו יהושע הפרוע? אתם חייבים לקצר או לטפח את הרעמה, אבל אין לכם ספר שיוכל לעזור לכם? אל דאגה, אתם לא לבד – גברים רבים מסתובבים עם שיער ארוך מהרגיל ולא מסודר בעליל, ויש לא מעט נשים עם קצוות מפוצלים ופוני ארוך מדי שכבר מסתיר את העיניים. מצד אחד, צרת רבים חצי נחמה ואין טעם להשקיע אם גם ככה אף אחד לא רואה אתכם כי אתם בבית, אך מצד שני, כן חשוב שתיראו טוב לפחות בשביל עצמכם. ספרים רבים ימליצו לכם להתרחק מהמספריים ולתת לשיער שלכם לגדול ולהתפרע עד לחלוף זעם, ובטח שלהימנע משינויים קיצוניים ומבדיקת תסרוקות חדשות. יש בכך היגיון רב, אך אם אתם בכל זאת מתעקשים ולא יכולים להסתכל על עצמכם במראה, אספנו עבורכם תשובות ל-10 שאלות, שיעזרו לכם להסתפר ולטפח את שיערכם – לבד.
 
טיפים להסתפר ולטפח את השיער לבד: בחורה בלונדינית מחזיקה את שיערה

1. כמה צריך לקצר?

אנו בטוחים שאתם מכירים מצוין את השיער שלכם, אך אתם לא מתמחים בכל רזיו, ולכן אם אתם רוצים לקצר אותו, עליכם לדעת שאתם צריכים לגזור פחות ממה שנראה לכם. למשל, אם אתם רוצים לקצר את הפוני ב-2 ס"מ, קצרו אותו רק ב-1 ס"מ. חשבו על כך, אתם תמיד יכולים לקצר את השיער כשהוא ארוך – אך לא יכולים לתקן את התספורת כשהוא כבר חתוך וקצר מדי. עליכם להשתמש בטיפ זה בעיקר אם יש לכם שיער ישר, שאותו מומלץ לעצב בעודו רטוב או לח. כמובן שגם כדאי להיעזר בעצה הזו לגבי שיער גלי או מתולתל, ובמקרה הזה כדאי לעשות את הקיצור כשהשיער יבש.

2. באלו מספריים צריך להשתמש?

אנשים שרוצים לקצר את הפוני או לספר את עצמם, מכירים את הכלל הבסיסי לפיו צריך להשתמש במספריים מתאימים, ולכן לוקחים את אלו שגוזרים הכי טוב נייר ונוחים לאחיזה. מעטים כנראה יודעים אילו מספריים מתאימים לשיער, ולכן כדאי להקשיב לספרים ולמומחים, שממליצים על זוג עם קצוות חדים, כמו אלו שבתמונה. מספריים שכאלו מתאימים לכל סוגי העיצוב, החל מתיקונים קטנים כמו קיצור פוני ועד לתספורות חדשות לחלוטין, שמהן, כאמור, כדאי להימנע כרגע. בעוד ששימוש במספריים רגילים שנועדו למשל לגזירת נייר עלול לגרום לקצוות מפוצלים, מספריים חדים עשויים להעניק לשיער שלכם מראה נפלא ובריא יותר.
טיפים להסתפר ולטפח את השיער לבד: מספריים חדים ואדם עם זקן מעוצב

3. איך להסתרק נכון?

כמו שלמדנו כיצד לשטוף ידיים נכון בעקבות משבר הקורונה, היום תדעו איך צריך להסתרק כדי לזכות במראה שיער בריא, מלא ברק ונטול קשרים. ראשית, הסתרקו לפחות פעמיים ביום – בבוקר ולפני שאתם נכנסים למיטה, למשך דקה בכל פעם. בנוסף, אל תברישו את השיער מהשורש כלפי מטה, כפי שרבים מאיתנו נוהגים לעשות, כי פעולה שכזו עלולה להזיק לכם. במקום זאת, הסתרקו קצת מעל הקצוות כלפי מטה, והעלו את המסרק בכל פעם – בעיקר אם יש לכם שיער ארוך. כך תתירו את הקשרים שלכם כמו שצריך ומבלי לתלוש שיערות, ותזכו במראה נפלא.

4. איך מקצצים קצוות מפוצלים?

קצוות השיער שלכם נהיים מפוצלים ו"שרופים"? תוכלו לקצץ אותם בעצמכם בבית, מבלי לחשוש לקצר את השיער יותר מדי, בדרך הפשוטה שמוצגת בסרטון הבא. כל מה שאתם צריכים לשם כך הוא מספריים חדים ומסרק, וכדי להתחיל בקיצוץ, סרקו ראשית את השיער. לאחר מכן, תפסו תחתית של קווצת שיער בעזרת 3 אצבעות באופן הבא – העבירו את קווצת השיער מתחת לאצבע המורה ולקמיצה, ומקמו את הקצה שממנו יוצאים קצוות מפוצלים – מעל האמה. לאחר מכן, אחזו את המספריים כך שגב כף היד מופנה אליכם, והמספריים לצד השני, וגזרו בעדינות את הקצוות שקופצים החוצה. אם השיער שלכם מדורג, החליקו מטה את האצבעות, והמשיכו עם התהליך עד לקצוות הנמוכים ביותר. השתמשו בשיטה הזו על כל השיער, עד שכל הקצוות הסוררים ייעלמו.

5. איך לשמור על שיער צבוע בגוון בהיר?

רוצים לשמור על הגוון הבלונדיני שלכם? הטיפ הבא מתאים לאנשים עם צבע אחיד, או עם שילוב של גוונים מאותו צבע בהיר. צרו תערובת אחידה של מעט מהצבע שאתם צריכים ומרכך, ערבבו ומרחו אותה כרגיל על השיער בזמן המתאים במקלחת. קחו בחשבון שכדי שהצבע ייספג בשיער, עליכם להשאיר את התערובת למעט יותר זמן מהרגיל, אך חשבו על התוצאה הסופית – המרכך יעבוד יותר זמן, ולכן טוב יותר, ושיערכם יראה בריא ונפלא. הפתרון הזה אמנם לא יעזור בצביעת השורשים, אך הוא יקנה לשאר חלקי השיער מראה חיוני.

6. כיצד יוצרים פוני ישר יש מאין?

ספרים רבים יגידו שזה ממש לא זמן טוב לבדוק כיצד אתם נראים עם פוני, אך אם אתם בכל זאת חייבים לשנות – יש דרך פשוטה לעשות זאת, שבה לא תסתכנו בפוני עקום. תחילה, אספו בקדמת הפנים את קווצת השיער שאתם רוצים לקצר, הרטיבו אותה וסרקו. עד כאן – נשמע מוכר, וסביר להניח שלא חדשנו לכם יותר מדי. כעת, עליכם לגלגל כל קווצת השיער הזו לאורכה, כפי שניתן לראות בסרטון האינסטגרם הבא, ואז לגזור בקו ישר מעט יותר נמוך מהאורך שאתם רוצים. לאחר מכן, סרקו שוב את הפוני, יבשו אותו, ותראו שהוא באמת יצא ישר וכפי שרציתם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cᴀᴍɪʟᴀ Bʀᴀᴠᴏ (@kamilabravo) on

7. האם כדאי להסתרק כשהשיער יבש או רטוב?

למרות שרבים מאיתנו נוהגים להסתרק מיד אחרי המקלחת, ספרים רבים ימליצו לכם להימנע מכך, מכיוון ששיער רטוב נחשב לחלש ורגיש יותר, והסיכוי שהוא ינשור או יינזק – גבוה יותר. במקום זאת, סרקו אותו כשהוא יבש, למשל, רגע לפני שאתם הולכים להתרחץ, והשתדלו לשמור על צורתו הטבעית ולא ליצור קשרים חדשים בעת החפיפה. אם אתם מתעקשים לסרק אותו כשהוא לח, השתמשו במסרק עם שיניים עבות, שנועדו בדיוק למצבים שכאלו, ובעיקר לשיער גלי או מתולתל. 

8. איך עושים תספורת לגברים?

שיערכם הקצוץ גדל ואתם מתחילים להיראות כמו יהושע פרוע? תוכלו לקצר אותו בתהליך קצרצר שמתואר נהדר בסרטון הבא של "כאן". קודם כל, עליכם להצטייד במכונת תספורת, מספריים ומסרק. כמה דגשים שעולים מהסרטון ומתווספים אליו, הם שעליכם לגלח מלמטה כלפי מעלה, ולהשתמש במסרקי הגבהה במספרים הנמוכים ב-2 מידות לפחות כדי לקצץ בצדדים ובחלק האחורי של הקרקפת. כשאתם מקצרים את החלק האחורי שקרוב לצוואר, כדאי לגלח דווקא מלמעלה למטה. על מנת לספר את החלק העליון של הקרקפת היעזרו במסרק הגבהה עם מספר גבוה יותר, או לחלופין במספריים ומסרק או אצבעות, לפי מה שנוח לכם. צפו בסרטון כדי להבין את כל התהליך מההתחלה ועד הסוף.

9. איך שומרים על שיער צבוע בגוון כהה?

קצוות השיער הצבוע שלכם מתחילים לאבד את גוונם הכהה? רגע לפני שאתם מחליטים לגזור אותם או לצבוע מחדש, נסו את הפתרון הבא. שפכו לקערה מעט צבע ושתי לחיצות של שמפו, ערבבו את התערובת ומרחו אותה על שיער יבש לכמה זמן. השמפו אמנם ידלל את הצבע ולכן יהפוך אותו למעט יותר בהיר – אך הוא יעניק לשיער שלכם מראה בריא וזוהר יותר, ולכן כדאי לכם להתפשר מעט על הגוון המתקבל. 

10. איך מקצרים פוני?

כבחורה שמתהדרת בפוני כבר הרבה מאוד שנים, אני מבינה כמה מורכב לטפח אותו, בעיקר בימים אלו שבהם אי אפשר ללכת לספר. אם גם לכם יש פוני ארוך שכבר מכסה את העיניים, נסו את הטיפים הבאים. ראשית, גזרו אותו תמיד כשהוא יבש, בעיקר אם הוא מתולתל או גלי, מאותה סיבה שפרטנו בתשובה הראשונה וקשורה לאורך שכדאי לכם לקצץ. בנוסף, מומלץ למרוח על הפוני בטרם הגזירה איזשהו קרם שיער או תכשיר אחר שימנע ממנו לזוז בזמן הקיצוץ. אני מודה שאם הייתי מכירה את הטיפים הלו קודם – הייתי מונעת מקרים רבים שבהם צחקו עליי כי הפוני שלי נראה מוזר...

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.