print header

10 עצות לחיי נישואים טובים מפי עורכת דין לענייני גירושים

ישנם בעלי מקצוע שלרוב אנו פונים אליהם רק בשעת צרה, כשנישואינו עולים על שרטון ועומדים בפני פירוק מוחלט, ואלו הם עורכי דין לענייני גירושין. לעיתים, נדמה לנו שהם אלו המרוויחים מצרותינו, אבל תתפלאו לשמוע שישנם כאלו מהם שבהחלט ישמחו אם נישואיכם דווקא ישגשגו ותצליחו להגיע להבנה ולאהבה אמיתית במקום לפרק את החבילה. כך למשל ג'ורין ג'נקינס, עורכת דין ותיקה המתעסקת בדיני משפחה ושייצגה עד היום לקוחות רבים בתיקי גירושין, מעדיפה לחלק מחכמתה על מנת להשאיר זוגות יחדיו מאשר לדרבן אותם להתגרש. מדובר באשת מקצוע שראתה ולמדה במהלך שנות עבודתה הרבות הרבה מאוד בכל הקשור למערכות יחסים, ולכן אספנו עבורכם 10 מעצותיה החכמות המסבירות כיצד נישואים יכולים להצליח ולא להיגמר בכישלון ובפנייה להליך הגירושין. 
 
זוג אוחז ידיים
 

1. הבינו שנישואים כרוכים בעבודה קשה

מהרגע שבו אתם נישאים, מומלץ שתאמצו אל ליבכם את הרעיון ששניכם צריכים לעבוד קשה יחד מדי יום ביומו על מערכת היחסים שלכם. אתם חייבים להבין שנישואים אינם סתם מצב נתון, אלא עבודה מתמשכת, מתמדת ומאומצת. לכן, אל תתעלמו מבעיות כאשר אתם מבחינים בהן לראשונה, ופתרו אותן ביניכם לפני שהן יסלימו. אל תהפכו את הזוגיות לדבר מובן מאליו, התייחסו האחד לשנייה כאילו כל יום הוא יציאה לדייט שבו אתם צריכים להרשים ולהיות במיטבכם. אל תתנו למגורים המשותפים ולקרבה היומיומית שנוצרת ביניכם מהרגע בו אתם נישאים להפוך לשגרה חסרת רגש שתוביל לתחושות של זלזול בקשר ביניכם. 

2. דעו כי בן הזוג לא עומד להשתנות בצורה ניכרת

ג'נקינס טוענת כי במרבית מקרי הגירושין בהן טיפלה, הודו בפניה הלקוחות שהם ידעו והכירו את החסרונות של בן זוגם עוד טרם הנישואים. אף על פי כן, ב-95% מהמקרים הם האמינו, באמת ובתמים, שהדברים הללו ישתנו לאחר החתונה. אבל אם להיות כנים, סביר להניח שבני זוגכם לא ישתנו באופן קיצוני עם השנים, ולמעשה, אם אתם מוצאים פגמים משמעותיים בבני זוגכם טרם ההתמסדות, דעו שהם עלולים להפוך לגרועים יותר ככל שהזמן חולף. לכן לפני שאתם עושים את הצעד המשמעותי ונישאים, הכירו את בני זוגכם לעומק, שקלו את הדבר בכובד ראש והגיעו להחלטה ברורה: האם אתם מוכנים ויכולים לחיות איתם למשך שארית חייכם? 
אישה עם כפפות איגרוף נותנת אגרוף לבן זוגה

3. התחתנו עם מישהו שחולק איתכם את אותה השקפה על ענייני כסף

אמנם לא צריך להיות עורך דין לענייני גירושין כדי להבין זאת, אבל גם ג'נקינס מודה שכסף הוא הסיבה הרווחת ביותר לגירושין; לכל אחד מאיתנו יש תפיסה נפרדת כיצד לנהל את כספו, וכאשר אנחנו באים בברית הנישואין ומחליטים לחיות יחד, ישנו חשש שלא תדעו כיצד לתאם ולסנכרן בין תפיסותיכם השונות. האחד יהיה יותר בזבזן, השני יותר חסכן, האחד ירצה להוציא את הכסף על דברים מסוימים בעוד שהשני על דברים אחרים לחלוטין – ישנן שלל סיבות בתחום זה שבגינן עלולות להיווצר אי הסכמות חריפות. בהתחלה יש אהבה גדולה ו"מחליקים" הכל, אבל בהמשך הריבים והנתקים סביב העניין הכספי רק הולכים וגדלים עד שבסופו של דבר, בנקודה מסוימת, ההבדלים ביניכם יהיו כה תהומיים כך שלא תוכלו להתעלם מהם עוד, ואי אפשר יהיה להמציא תירוצים יותר. מכיוון שכך, טרם ההחלטה על נישואיכם תבדקו שמבחינה כלכלית ומבחינת ההתנהלות הכספית אתם נמצאים באותו הראש, וכי קיימת ביניכם הבנה כיצד תשתמשו בכספכם וכיצד תחסכו אותו. 

4. החליטו להתבגר ולצמוח יחד

זוגות רבים מתחתנים לפני שהם גיבשו את עמדתם בתחומים רבים, כמו למשל בתחום הכלכלי, כפי שהזכרנו בסעיף הקודם. לפעמים הדבר הזה מעורר קושי, אך מהצד השני הוא גם יכול להוות מנוע לצמיחה, להתבגרות, ולגיבוש עמדות ודעות משותפות בנושאים השונים. לכן, אל תתביישו ללכת ביחד לשיעורים, הרצאות או קורסים הנוגעים לניהול הכספי, לגידול ילדים ולנושאים משפחתיים נוספים, לפני שהבעיות והמחלוקות השונות הנוגעות לחיים המשותפים ירימו את ראשן המכוער. אם תחנכו את עצמכם יחד ותגבשו את דעתכם באופן משותף, הדבר יבטיח שהמידע הנכון יימצא בידי שניכם, וכך תוכלו להחליט ביחד כיצד להתמודד עם הסוגיות השונות מיד כשהן צצות ולפני שהן הופכות לבעיות המכבידות על הזוגיות.
זוג מבוגר מביט דרך משקפות
 

5. חלקו תחביב משותף

בנוסף ללמידה המשותפת, חשוב גם לבלות זמן איכות יחד. אין זה אומר שאתם חייבים לחלוק את כל התחביבים שלכם האחד עם השנייה, אבל מומלץ שלפחות חלק מהם יהיו משותפים, מאחר שהתחביבים הם אלו התופסים חלק נכבד מהזמן הפנוי המשותף שלכם. אז צפו בסרטים, האזינו למוזיקה, צאו להתאמן - עשו ביחד כל דבר שעושה לכם טוב, שיש לכם בו עניין משותף וששניכם אוהבים. במקרה שאין דבר כזה, או שישנם מספר דברים מועטים שאתם נהנים לעשות יחדיו, כדאי מאוד שתפעלו על מנת לשנות את המצב. שבו עם בן או בת זוגכם ונסו לעניין ולהלהיב אותם בנוגע לדברים שאתם אוהבים, כך שגם הם ייפתחו בהם עניין. אם למשל אתם חובבי כדורגל ובן או בת זוגכם לא, נסו להציע להם לצפות יחד במשחק, ותוך כדי צפייה הסבירו להם בסבלנות מה קורה בו שמלהיב אתכם. 

6. שיקלו טוב האם לחתום על הסכם טרום נישואין

הסכמי טרום נישואים, הכוללים סיכומים שונים הנחתמים טרם הנישואים וקובעים באופן משפטי הסדרים שונים במקרה של גירושים, הפכו לפופולריים בשנים האחרונות ומשמשים כמעין ביטוח לזוגות העומדים להינשא. הסכמים אלו מוצגים פעמים רבות על ידי אלו העוסקים בתחום כסוג של "תעודת ביטוח, על כל מקרה שלא יבוא". אבל ג'נקינס עצמה לא ממליצה לחתום עליהם, כי בסופו של דבר, כך היא אומרת, אם אתם לא באמת מוכנים להבטיח האחד לשנייה שתישארו יחד באש ובמים, וכבר עתה אצים להתדיין בכובד ראש על דברים שיקרו אם נישואיכם יסתיימו, יכול בהחלט להיות שאתם כלל לא צריכים להינשא. למרות שמרבית עורכי הדין ייעצו לכם לחתום על הסכם טרום נישואין כצעד כלכלי נבון, צעד חכם הרבה יותר יהיה להבין אם אתם עושים את ההחלטה הנכונה, ואם לא אז להמתין ולהתחתן עם מישהו שאתם יכולים לסמוך עליו לחלוטין ושלא תרגישו צורך לחתום עימו על שום מסמך שכזה. 
 
איש חותם על מסמך

7. עשו מקלחת ביחד

מכיוון שסביר להניח כי המקלחת היומית היא נוהג קבוע של שניכם, מקלחות משותפות הן לא דבר שקשה להכניס לשגרת החיים, או לפחות לעשותן מדי פעם, כשמזדמן. היתרונות של מקלחת משותפת הם רבים: היא מאפשרת לכם לחוות זמן משותף, תוך כדי ששאתם מתפנקים ונהנים תחת זרם המים, ולקחת פסק זמן קצר מכל שאר טרדות היום. המקלחת המשותפת תגרום לכם להרגיש קרובים האחד לשנייה, לא רק מבחינה נפשית, אלא גם מבחינה אינטימית, ובאופן כללי אין שום דבר רע בלראות ולהרגיש האחד את השנייה מדי יום ביומו.

8. לעולם אל תפסיקו לקיים יחסי מין

בסופו של דבר, יחסי מין הם החלק המשמעותי ביותר באינטימיות הגופנית הקיימת ביניכם. זהו אחד מהדברים היחידים שאתם חולקים עם בני זוגכם בלבד ולא עם אף אחד אחר. אפילו אם אתם החברים הכי טובים האחד של השנייה, כבני זוג נשואים אתם הרבה יותר מכך; באופן הבסיסי והיצרי ביותר, הזוגיות שלכם צומחת מתוך הקשר האינטימי והמיני שלכם זה עם זאת. לכן, אפילו אם אתם חשים עייפים, אין לכם מצב רוח, המשיכה שלכם לבני זוגכם לא בשיאה כרגע, השתדלו בכל זאת לקיים יחסי מין על בסיס מסוים, אפילו אם אינו יומי או שבועי. 
זוג שוכב על הדשא

9. העשב של השכן לא באמת ירוק יותר – אל תתפתו לבגוד

למרות שישנם כאלו המתפתים לתור כל הזמן אחר ריגושים חדשים ולברוח למחוזות אחרים מזוגיותם, צריך לזכור שהמהומה והצער שעלול להביא עימו רומן אסור לא באמת שווים את הריגוש שאתם עשויים להפיק מכך, ולאחר שהאבק ישקע אתם ממש לא תהיו מאושרים. לכן, השתדלו להיות כמה שיותר שמחים בחלקכם, עם האיש או האישה שבחרתם לחיות איתם את חייכם, ופעלו יחדיו כדי לזכור ולהיזכר מדי יום ביומו, מדוע בחרתם האחד בשנייה ולא באף אחד אחר. 

10. אל תוותרו על הכול בקלות

זכרו שהתחייבתם להיות יחד בטוב וברע. גם אם ישנן תקופות שזה יותר ב"רע", צריך להבין שזהו מצב בר חלוף, ושהזמנים הטובים ישובו אם תעברו את הסופה ביחד ולא תזדרזו "לקפוץ מהספינה", שפעמים רבות אינה טובעת כלל, אלא רק עוברת טלטלות שעליכם לשרוד. אם זה כך, תפסו יחד את ההגאים ועשו הכול כדי להציל את הזוגיות שלכם ולגרום לה לעבוד, כי על פי ג'נקינס זהו הסוד האמיתי שימנע מכם להגיע בסופו של דבר אל הקולגות שלה. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.