print header

10 אוספי ציטוטים עם משפטים חכמים לחיים

לעיתים, וזה קורה לכל אחד מאיתנו, נגמרות לנו המילים – אנחנו רוצים לומר משהו, לכתוב דבר מה, להעביר איזשהו מסר או סתם למלא את עצמנו ברוח חיה, אך לפתע אנו חשים שאנחנו לא יודעים את הדרך לעשות את זה או לא בטוחים בצורה. פתרון נהדר שיש בידינו להציע לכם בעיתות משבר שכאלו הוא לשאוב השראה ממילותיהם של אחרים, שאולי אמרו את מה שאנו רוצים להביע במילותיהם, או חשבו על דרך וניסחו מחשבה מקורית ומעניינת. באוסף הבא תוכלו למצוא קישורים אל 10 כתבות המכילות ציטוטים ואמרות של שלל דוברים, שיכולים בהחלט לפתוח לכם פתח לכיוונים חדשים, לעורר בכם את המחשבה הנדרשת ולעזור לכם לנסח גם את חייכם שלכם. 

1. ציטוטים ממקורות היהדות

כדי "להיתלות באילנות גבוהים" וללמוד את "כל החוכמה כולה" אין צורך להרחיק לכת יותר מדי, אלא אפשר פשוט להתחיל מלצלול למקורותינו, אל נבכי היהדות – שם יש שפע של פניני חוכמה מפי כמה מהאנשים והדמויות שנחשבות עד היום לחכמות שבבני האדם. בין אם אתם אנשים דתיים ומאמינים ובין אם לאו – הציטוטים הבאים ייגעו בנקודות הפנימיות ביותר שלכם, ויחזירו אתכם לשורשי התבונה של עמנו, עם הספר.

 

2. ציטוטים על אהבת אם

הקשר בין אמא לצאצאיה הוא אחד הייחודים בעולם כולו – ולא רק אצלנו בני האדם, אלא אצל עוד בעלי חיים ויצורים רבים אחרים בטבע. מדובר בקשר של אהבה, הגנה, הכוונה וטיפוח בין האם לבין ילדה, וגם המדע כבר הוכיח כי יש להיקשרות הזאת משמעות בל תתואר ובלתי ניתנת להחלפה, שטבועה בנו כיצורים חיים. אוסף הציטוטים הנהדרים הבאים ייתן לכם עוד נקודות מבט חכמות, מרגשות, נוגעות ללב וגם משעשעות על אימהות ועל אהבת אם, בליווי תמונות נפלאות של אימהות וילדים בטבע.

 

3. ציטוטים בנושא מושג הזמן

יש הקוראים לו "המימד החמישי", ויש כאלו שמאוד מקפידים בו ואחרים שלוקחים אותו בקלות ולא ממש "שמים" עליו;  כך או כך הזמן הוא מרכיב מפתח בעולמנו בכל רגע ורגע (תרתי משמע), ולכן הוא גם כה חשוב לנו, אך יחד עם זאת גם עמום ומסתורי. אז אם אתם רוצים לנצל את הזמן שלכם כראוי ולנסות לפענח מה למעשה אומר המושג המופשט הזה "זמן" – עיינו בציטוטים הבאים, שיכולים להעניק לכם תובנות וזווית הסתכלות על הזמן שטרם יצא לכם לחשוב עליה.

 

4. ציטוטים על מנהיגות

להוביל אנשים זו אינה משימה פשוטה כלל – כדי להיות מנהיגים צריך שיהיו לכם תכונות מסוימות מאוד, כאלו שאולי נולדתם איתן או שרכשתם לעצמכם במהלך החיים. מי שרוצה להבין יותר מה הם המאפיינים שיכולים להעלות כל אחד להנהגה ולהפוך אותו לאדם מוביל – צריך להכיר את הציטוטים הבאים על מנהיגות וחשיבותה. אלו הן אמירות שיכולות לעורר בכל אחד מאיתנו השראה.

 

5. ציטוטים של זוכי פרס נובל

פרס נובל הוא אחד הפרסים המכובדים ביותר כיום שיכולים להינתן לאדם, והוא ללא ספק יכול להעיד על גדולתה ותרומתה של האישיות לה הוענק בכל הקשור למחקר האנושי, לטכנולוגיה או לחברה באופן כללי. לכן, כל כך מחכים ופותח אופקים חדשים לשמוע ולהכיר את מה שהיה לזוכי הפרס הגדולים ביותר לאורך השנים להגיד לעולם, ואוסף הציטוטים הבא ללא ספק יעורר בכם מחשבה אמיתית.

 

6. ציטוטי הרב קוק

בראיה היסטורית, הרב קוק הוא אחד מן הדמויות החשובות והמשפיעות בהיסטוריה הציונית. האדם שהיה הרב האשכנזי הראשון בארץ ישראל, פוסק, מקובל והוגה דעות היה דמות שרבים הלכו ועודם הולכים לאורה ולאור פסיקותיה, ולא בכדי הוא נחשב לאבי הציונות הדתית. בין אם אתם מחסידיו של הרב ובין אם מאלו החולקים על תורתו – כדאי לכם להכיר מקרוב את רעיונותיו ואת הדברים שכתב ואמר, כי הם ללא ספק הניחו יסודות לזרם ציוני שלם, וכן כי יש ברבים מהם חוכמה כללית שכדאי לאמץ.

 

7. ציטוטים חכמים ומצחיקים על גיל וזקנה

יש שאומרים "לא משנה הגיל, העיקר התרגיל" ויש כאלו שכבר מצעירותם מקטרים על זקנתם, אך כך או כך – הזדקנות היא אינה דבר שצריך להעכיר את הרגשתנו כלל וכלל, כי יכולים להיות לה יתרונות רבים, אם רק יודעים איך להסתכל עליה. אחרי שתקראו את 15 הציטוטים הנהדרים שבאוסף הבא, מפי אנשים שיודעים כנראה דבר או שניים על חלוף השנים וחלקם ודאי יעלו על פניכם חיוך גדול, תבינו עד כמה הזקנה עשויה להיות ברכה לאלו הפתוחים לכך.

8. ציטוטים משירים ישראליים

אין ספק כי השירה העברית היא אחת מנכסי התרבות הגדולים ביותר של עמנו. משוררים כדוגמת חיים נחמן ביאליק, שאול טשרניחובסקי, לאה גולדברג ועוד הניחו את היסודות לה, אך גם אלו שבאו אחריהם לא שקטו על השמרים, והוסיפו לחיינו מילים ופזמונים שנותנים להם הרבה אור. באוסף הציטוטים הבא תמצאו כמה מהשורות היפות והנוגעות ביותר ללב שנכתבו על ידי משוררים, פזמונאים, ואמנים כותבים ישראלים, ובכוחן בהחלט להאיר לכם את היום.

 

9. ציטוטים של המנטור והקאוצ'ר טוני רובינס

לעיתים, כשאנחנו רוצים להכיר אמרות שייתנו לנו השראה, יניעו אותנו לפעולה וייתנו לנו מוטיבציה, אנחנו פונים למקורות קדומים ומחפשים אחר ציטוטיהם של אישים מההיסטוריה; אך לא תמיד חייבים ללכת רחוק אל ימים עברו כדי למצוא את המילים שיניעו אותנו לפעולה. טוני רובינס הוא איש עסקים, מרצה, מנטור וקאוצ'ר ידוע ומבוקש בכל העולם, והמסרים שלו ללא ספק יכולים לדרבן ולעורר אתכם לפעול, לעשות ולהגשים – ולכן טוב תעשו אם תכירו את ציטוטיו הגדולים.

 

10. ציטוטים מרגיעים לזמנים לחוצים

כל אחד מאיתנו חווה בחייו רגעים מלחיצים – יש כאלו שזה קורה להם מדי יום ביומו, מתוקף תפקידם או אישיותם, ויש כאלו הנתקפים בהם רק מדי פעם, אך בכל מקרה לא מדובר בחוויה נעימה במיוחד. ללחץ רב מדי עלולות להיות השפעות שליליות עלינו, ולכן כדאי כמה שניתן להוריד את מינוניו – והציטוטים החכמים הבאים יכולים לסייע לכם מאוד כדי לתפוס נקודת מבט טובה עליו, כזו שתשחרר אתכם ממנו לחופשי ותוביל את נפשכם למחוזות רגועים יותר.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.