print header

על כוחה של המחשבה ועל מדיטציה סאבלימינלית:

האם אי פעם רציתם משהו בכל לבכם, אבל בכל פעם שניסיתם להביא את הרצון הזה לידי ביטוי הוא חמק לכם מבין הידיים, השתבש, או פשוט לא התממש? לפעמים נדמה לכם שמשהו אפילו "חסום" או "לא יכול לקרות". בחלק מהמקרים הסיבה לכך היא חיצונית ולא קשורה להתנהגות שלכם, אבל האם חשבתם פעם על כך שאולי ניתן לפתור את הבעיה על ידי הסתכלות פנימה? התמקדות שכזאת יכולה להיות משמעותית מאוד, משום שהמחשבות שלנו הן מה שמניע את ההחלטות וההתנהגות שלנו, ושינוי שלהן לכיוון חיובי ומעצים יכול להיות המפתח לפתרון של בעיות שחוזרות על עצמן בחיינו. גלו מהי הטכניקה שתעזור לכם לשנות את דפוסי המחשבה שלכם לטובה בקלות, במהירות ובחינם, ותעזור לכם לצאת לחיים חדשים ואופטימיים יותר.
 
מדיטציה סאבלימינלית - דג בורח מאקווריום
 

רצון מודע לעומת רצון לא מודע

לכל אחד מאיתנו יש רצונות שהוא מצהיר עליהם בפני אחרים או בפני עצמו, אבל גם רגשות שנמצאים מתחת לפני השטח, ברמה הלא מודעת, והם אלה שמייצגים את מה שאתם מרגישים בתוך תוככם. במקרים רבים המחשבות והרצונות הלא מודעים הם אלה שמונעים מכם להגשים את הרצונות הגלויים שלכם. לדוגמה: אדם שמחפש זוגיות, אך בפועל הוא אדם סגור שלא מתעניין באנשים אחרים. מטבע הדברים גם אם אותו אדם ירשם לכל אתרי ההיכרויות וייפגש עם מאות נשים, הוא כנראה לא ימצא את הזוגיות המיוחלת. הסיבה לכך היא שלמרות שהוא "רוצה" זוגיות, בפועל הוא שולח מסרים לסביבה שזה בעצם משהו שהוא לא מעוניין בו.
מדיטציה סאבלימינלית - צלליות פנים בשני צבעים שונים

מהי התכווננות, ואיך היא יכולה לשנות את המצב?

לפני שתוכלו לשנות את המחשבות, אתם צריכים להבין מהו הכיוון שאליו אתם רוצים להפנות אותן. תהליך של התכווננות נועד לברר מה הם הרצונות האמתיים שלנו, ולא רק מה אנחנו מצהירים שאנו רוצים. התכווננות היא דיוק של הרצונות, שנעשה באמצעות הגדרה של מה שאנחנו מבקשים לקבל מהעולם. השאלות העיקריות בתהליך של התכווננות יהיו:
  • מה בעצם אני רוצה?
  • איך זה יראה?
  • למה אני רוצה לקבל את זה?
  • מה אני מוכן לתת כדי שזה יתקיים?
המטרה של התכווננות היא ליצור תמונה של מה שאנחנו רוצים שתהיה ברורה כמה שיותר, כדי לקבל מעין "מפת דרך" וכך לדעת לאן לפנות.

כוחה של המחשבה בתהליך של שינוי

בעקבות המחשבות מגיע האדם למעשים, ושינוי המחשבות משמעו שינוי מקיף ויסודי ביותר בחייו של אדם, בתגובותיו ובבחירותיו. יותר מכך, לפי תיאוריית המגנוט, המחשבה היא כוח פועל במציאות, והיא מביאה אל חייו של אדם את מה שהוא שואף אליו בתוך תוכו. בין אם אתם מאמינים שהמחשבה היא כוח משפיע בפני עצמו ובין אם לאו, יש להודות שהמחשבה היא חלק עיקרי בחיי האדם ושהיא ממלאת תפקיד חשוב בהגשמת חלומותיו. זאת הסיבה לכך שאימוץ דפוסי מחשבה חדשים וטובים יותר יכול להוביל לשינוי משמעותי, ולהשפיע על כל תחומי חייו של האדם.
מדיטציה סאבלימינלית כלי שח-מט עם כתר על הראש

הקושי בתהליך של שינוי מחשבתי

שינוי אמיתי בדפוסי המחשבה הוא תהליך ארוך ומורכב. מקורו של האתגר הראשון בתהליך של שינוי שכזה נעוץ בעובדה מאוד ברורה: כדי לשנות דפוסי מחשבה צריך קודם כל להיות מודעים אליהם. אתגר נוסף הוא הקושי בשינוי עצמו: דפוסי מחשבה הם הרגל לכל דבר, וקשה להתנתק מהם או לשנות אותם. האתגר השלישי בתהליך של שינוי הוא התמודדות עם השינוי עצמו ועם השלכותיו, שכן כבר התרגלנו לסוגי אירועים מסוימים שחוזרים על עצמם בחיינו, ויש לנו תגובות מוכנות מראש שעוזרות לנו להתמודד איתם ללא מאמץ. כשנתחיל להתייחס לאירועים בדרך אחרת אנחנו נחווה התמודדויות שונות מבדרך כלל, ויהיה קושי להגיב ולהתרגל למצבים האלה. עם האתגר השלישי אין מנוס מלהתמודד, אבל את שני הקשיים הראשונים אפשר "לעקוף" באופן זמני בעזרת שימוש במסרים סאבלימינליים.

מהי מדיטציה סאבלימינלית?

מסרים סבלימינליים הם מסרים שהחושים שלנו כמעט קולטים והמוח לא יכול להספיק לעבד אותם. לדוגמה: האזנה למוזיקה או רצועת קול שמכילה מסרים מוקלטים שעוצמת הקול שלהם מונמכת מתחת למה שאוזן אנושית יכולה לשמוע. המסרים המוקלטים שנמצאים ברצועות הקול האלו מסווים באמצעות רעש לבן שהתדר שלו זהה לתדר של הדיבור, כך ששומעים את המילים באופן חלש ולא בבירור. משום שאנחנו לא שומעים את המסרים האלו באופן מודע, המוח שלנו לא עוסק בניתוח, קבלה או דחייה שלהם. המעבר הישיר של המסרים אל התודעה מאפשר שינוי דפוסי חשיבה, על ידי הטמעת דפוסים חדשים חיוביים יותר - זוהי למעשה המדיטציה הסאבלימינלית. בתוך זמן יחסית קצר אפשר יהיה להבחין בשינוי: מחשבות ורגשות חיוביים ובעלי השפעה מעצימה מתחילים לצמוח ולהחליף את דפוסי החשיבה הישנים.

איך מתרגלים מדיטציה סאבלימינלית?

אפשר להקשיב למסרים סאבלימינאליים בעזרת אוזניות או רמקולים, ללא הגבלת זמן ובכל שעות היום, אפילו תוך כדי שינה. כדאי להקשיב לקטעי המדיטציות הסאבלימינליות במשך תקופה באופן קבוע, כדי שהמוח יאמץ את דפוסי המחשבה החיוביים שטמונים בהם, וימשיך להשתמש בהם בעצמו. ההשפעה שתתחילו להרגיש היא רגשות ודפוסי חשיבה חדשים ומעצימים שעולים בכם יותר ויותר, ונותנים לכם כוח ויכולת להתקדם ולהשיג את המטרות שלכם. יש מדיטציות סאבלימינליות שעוזרות לאדם לשפר את המוטיבציה, להשתחרר מהעבר או אפילו להפוך לעשיר יותר. הנה כמה דוגמאות למדיטציות כאלה:
 

מדיטציה סאבלימינלית לשפע:

מדיטציה סאבלימינלית לשיפור המוטיבציה:

מדיטציה סאבלימינלית לשיפור האהבה העצמית:

מדיטציה סאבלימנילית לשחרור מהעבר:

 

לסיכום, מסרים סאבלימינאליים הם כלי נפלא שאפשר להשתמש בו כדי לתמוך בתהליך של שינוי, לחזק את המחשבות החיוביות ולהעצים את עצמנו. זאת טכניקה קלה ליישום, חינמית במקרים רבים וזמינה לכולם דרך האינטרנט. אם אתם מחפשים שינוי או רוצים להשיג מטרה כלשהי בחייכם, בהחלט כדאי לכם לנסות אותה. תוכלו להאזין לקטעי המדיטציה שהופיעו פה בכתבה או לחפש מקורות נוספים בעצמכם, בכל מקרה מה שחשוב הוא שתתמקדו בעצמכם ובשינוי לטובה שמגיע לכם לקבל.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.