print header

מדריך לשימוש במשחקים שבאתר "משחקים ולומדים"

  כל ילד אוהב ללמוד, ללא יוצא מן הכלל, ואפילו אלה שמקבלים ציונים נמוכים בבית הספר נהנים להעשיר את הידע שלהם, אך ככל הנראה לא בדרך שנהוגה בבתי הספר, אך כן באמצעים אחרים. כבר מגיל קטן ילדים לומדים על העולם בעזרת משחקים וצעצועים, ועל כן למה שלא להמשיך את שיטת הלמידה המהנה הזו גם כשמדובר בנושאים שנלמדים בבית הספר? חברת Lnet הינה הזכיינית של משרד החינוך ללמידה מרחוק, והיא מייצרת פתרונות לתהליכי למידה שניתן לבצע מהמחשב הביתי. את משחקי המתמטיקה שלהם תוכלו על ידי לחיצה כאןאולם באתר "משחקים ולומדים", ילדיכם יוכלו ללמוד גם עברית ואנגלית בדרך מהנה ומעשירה, ואפילו אתם תשמחו לנסות את חלק מהמשחקים שקיימים כי חלקם בהחלט מאתגר ומעשיר. לפניכם מדריך שיסביר לכם איך לגשת למשחקי העברית והאנגלית, כולל הסברים לארבעת סוגי המשחקים שתמצאו באתר "משחקים ולומדים".
 
אתר משחקים ולומדים: ילדה כותבת בטאבלט
 

איך לגשת למשחקי העברית והאנגלית באתר "משחקים ולומדים"?

כדי להגיע למשחקי העברית והאנגלית לחצו כאן על מנת להיכנס לאתר משחקים ולומדים, ולאחר מכן לחצו בתפריט הימני על האפשרות הרצויה – עברית או אנגלית, ובפניכם יפתח תפריט עם המשחקים שקיימים בכל נושא – פשוט לחצו על כל משחק כדי להתחיל לשחק בו.
 

תפזורת

אתר משחקים ולומדים: משחק תפזורת
 
במשחקי התפזורת ילדיכם יקבלו לוח שעליו מפוזרות אותיות, ולצדו המילים שעליהם לחפש. בעברית תמצאו נושאים כמו תפזורת עצים או תפזורת שביל ישראלבעוד שבאנגלית ישנם נושאים שונים ומתקדמים יותר כמו תפזורת רשת חברתית (Social network) או תפזורת עבודות ומקצועות (Jobs & Professions)

איך משחקים?

 • בצד ימין יופיעו המילים שעליכם לחפש בתפזורת.
 • לחצו על האות הראשונה של המילה שברצונכם לסמן, ומבלי לשחרר את כפתור העכבר העבירו את הסמן אל האות האחרונה במילה שברצונכם לסמן ושחררו את כפתור העכבר.
אתר משחקים ולומדים: תפזורת
 • שימו לב שביכולתכם לסמן מילים מימין לשמאל, משמאל לימין, מלמעלה למטה, מלמטה למעלה ובאלכסון.
 • בחלקו העליון של המסך תוכלו לראות את הזמן שעבר מאז שהתחלתם לפתור את התפזורת וכמות הנקודות שצברתם. זכרו: ככל שעובר יותר זמן כך תאבדו יותר נקודות.
 • בתפריט העליון תוכלו ללחוץ גם על עזרה (Help) כדי לקבל תזכורת בנוגע לחוקים, על "הפעלה מחדש" (Restart) כדי להתחיל משחק חדש ועל כפתורים להגדלת או הקטנת האותיות.
 • אם נתקעתם ואתם לא מוצאים מילה מסוימת, תוכלו ללחוץ על "פתור" (Solve) שליד אותה המילה, והמערכת תסמן אותה עבורכם בתפזורת. עם זאת, במקום לסמן V על יד המילה, המערכת תסמן על ידה X, וזה יגרום לכם לאבד מעט נקודות.
אתר משחקים ולומדים: תפזורת

הפוךבה

אתר משחקים ולומדים: הפוכבה
המשחק "הפוךבה" יוביל אתכם במסלול מסוים בעזרת רמזים שכל אחד אמור להתקשר לצעד הבא שעליכם לבצע. לדוגמה, במשחק "מדינות ודגליהן" ילדיכם יקבלו שם של מדינה ויצטרכו לבחור בדגל שלה. לאחר מכן הדגל יתהפך ויחשוף שם של מדינה חדשה שעל ילדיכם יהיה ללחוץ על הדגל שלה, כך עד שמסיימים לעבור בין כל הדגלים. אותו הרעיון מקבל צורות חדשות בשלל המשחקים השונים, כמו "חודשים" בו על ילדיכם לבחור את החודש הנכון מבין חודשי השנה בעזרת הרמז שיקבל, או "חרוזים" (Rhymes) בקטגוריית האנגלית, בה ילדיכם יקבלו מילה אחת ויצטרכו ללחוץ על התמונה שהחפץ שבה מתחרז איתה.

איך משחקים?

 • לחצו על המשבצת שרשום עליה "התחלה" (Start) כדי לחשוף את הרמז הראשון.
 • לחצו על המשבצת שבה מופיעה התשובה לרמז.
אתר משחקים ולומדים: הפוכבה
 • כשתסיימו ללחוץ על כל הדגלים, לחצו על "סיום" או (The end) ותוכלו לראות כמה זמן לקח לכם לסיים את המשחק, כמה שגיאות עשיתם וכמה לחיצות ביצעתם. תוכלו ללחוץ על "נסו שוב" (Try again) כדי לשחק שוב.

זיכ?ון

אתר משחקים ולומדים: משחק זיכרון
את משחק הזיכרון כולם מכירים, אולם לרוב יהיה על הילדים למצוא שתי תמונות זהות לחלוטין. במשחק הזה לעומת זאת יהיה עליהם למצוא מושג מסוים ולשייך אותו לתמונה המתאימה, כמו למשל במשחק "מדינות ודגליהן" או במשחק "מנהגי החג" שבקטגוריה העברית. בקטגוריה האנגלית תוכלו למצוא משחקי זיכרון אחרים, כמו למשל מציאת הפכים במשחק "חברים" (Friends) או תרגום לעברית כמו במשחק "רשתות חברתיות" (Social networking).

איך משחקים?

 • לחצו על המשבצת שברצונכם להפוך ולחצו על משבצת נוספת. זכרו את המיקומים של המילים או התמונות שראיתם ונסו ליצור צמדים מתאימים.
אתר משחקים ולומדים: משחק זיכרון
 • בסיום המשחק יעלה בפניכם מסך שיראה לכם את כמות הלחיצות שביצעתם במהלך המשחק, כמות הטעויות שהיו לכם והזמן שלקח לכם לסיים את המשחק. תוכלו ללחוץ על "נסו שוב" (Try again) כדי לשפר את התוצאה שלכם.
אתר משחקים ולומדים: משחק זיכרון

איות

אתר משחקים ולומדים: איות
במשחק האיות ילדיכם יקבלו רמזים שונים שיובילו אותם למילה שעליהם לא רק לכתוב, אלא גם לאיית בצורה הנכונה. בקטגוריה העברית ישנו רק משחק איות אחד של "מכות מצרים"אולם בקטגוריה האנגלית יש שלל משחקי איות נוספים, כמו פירות (Fruit) או רגשות (Emotions), כשלפעמים צריך לאיית מילה באנגלית ולפעמים את תרגומה לעברית ועוד. 

איך משחקים?

 • לחצו על "התחל" (Start) כדי להתחיל לשחק.
 • כעת תקבלו רמז, שאת התשובה לו תצטרכו לאיית בעזרת האותיות שלמטה – לחצו על האותיות לפי סדר הופעתן בתשובה כדי להרכיב אותה.
אתר משחקים ולומדים: איור
 • בתחילת המשחק יהיו לכם רק 3 פסילות, אולם על כל מילה שתצליחו לאיית בצורה נכונה תקבלו פסילה נוספת.
 • אם אינכם יודעים את התשובה ואתם צריכים רמז נוסף, לחצו על "תנו לי רמז", אולם אפשרות זו קיימת אך ורק במשחק בעברית.
 • בכל שלב במהלך המשחק תוכלו ללחוץ על סמל הרמקול כדי להשתיק את הצלילים של המשחק.
 • אם תיפסלו יעלה בפניכם מסך שיראה לכם כמה מילים הצלחתם לאיית נכונה, כמה טעויות עשיתם, מה היה הזמן הכולל של המשחק שלכם ומה הניקוד שצברתם.
אתר משחקים ולומדים: איות
כעת כשאתם יודעים כיצד להשתמש באתר "משחקים ולומדים" תוכלו ללחוץ כאן כדי לעבור אליו ולהתחיל לשחק וללמוד!
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.