print header

9 יצירות מקסימות מנייר קרפ עבור ילדים

נייר הקרפ הנודע, על שלל גווניו, ליווה את מרביתנו בשנות ילדותנו בהן יצרנו בעזרתו דברים נפלאים ככל שעלה על רוחנו. הנייר העדין והייחודי הזה פופולרי כיום יותר מאי פעם, וגם ילדיכם יכולים לשאוב ממנו שעות של הנאה הודות ליצירות שניתן להכין בעזרתו, אשר יפעילו את הדמיון, הידיים ושרירי החיוך שלהם וגם שלכם. את 9 היצירות המיוחדות הבאות תוכלו להכין מניירות קרפ ומספר אביזרים פשוטים, והן מושלמות לבילוי של ימי החורף בתוך הבית או לכל זמן אחר שבו תרצו להיות יצירתיים יחד עם ילדיכם.
 

1. ציורים תלת ממדיים

יצירות מנייר קרפ: ציורים תלת ממדיים מנייר קרפ
היצירה הראשונה מתאימה לילדים בכל הגילאים, ועם מעט דמיון הם יוכלו ליצור ציורים נפלאים שתוכלו לתלות על המקרר או להכניס לאוסף היצירות שלהם. כדי להכין את הציורים הססגוניים הללו כל שעליכם לעשות הוא לגזור חתיכות קטנות של נייר קרפ בצבעים הרצויים, לכווץ אותן לכדורים קטנים, לצייר קווי מתאר על דפי נייר ולהדביק את הכדורים בתוך הציור. אם מדובר בילדים קטנים, מומלץ שאתם ההורים תגזרו את הנייר כדי למנוע פציעות, והילדים כבר יעשו את שאר העבודה.

2. פונפונים צבעוניים

יצירות מנייר קרפ: פונפונים על שידה ותלויים מתקרה
קישוטים לבית יכולים להיות יקרים למדי, אבל אתם לא תמיד חייבים לרוץ לחנות כדי להוסיף צבע לחדרים של ילדיכם או לכל חלל אחר בבית. במקום זאת, פשוט הכינו פונפונים צבעוניים מנייר קרפ שתוכלו לתלות או להניח בכל מקום שתרצו, וכך תוסיפו נגיעות של צבע ומרקם לביתכם. כדי לעשות זאת, תחילה גזרו נייר קרפ למלבנים בצבעים הרצויים ולאחר מכן כווצו אותם במרכזם. החזיקו חופן של ניירות מכווצים כאלו באזור הכיווץ וקשרו אותם במרכזם בעזרת חוט, כפי שמוצג בשלבים 3 ו-4. לאחר מכן פזרו את הניירות לצדי הפונפון שיצרתם והניחו אותו בכל מקום שדורש קצת צבע.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת פונפון
 

3. פירות העונה

יצירות מנייר קרפ: ארגז עם תפוזים מנייר קרפ
היצירה הבאה היא לא רק מהנה, אלא יכולה ללמד את ילדיכם על פירות העונה בצורה צבעונית במיוחד. בעזרת נייר קרפ וכדורי קלקר שניתן לרכוש בחנויות יצירה, תוכלו להכין דגמי פירות מכל עונה בשנה, כמו פירות הדר חורפיים למשל. תחילה עליכם לגזור מלבן גדול של נייר קרפ בצבע של הפרי, לכווץ את מרכזו, להכניס כדור קלקר לצד אחד ולעטוף אותו בעזרת הצד השני. לאחר מכן גזרו את הנייר העודף שבקצה הכדור והדביקו אותו כך שלא ייפתח. צרו שקע קטן בתוך החלק המכווץ של הדגם בעזרת מקל שיפודים או צ'ופסטיק (שלב 5) והכניסו לתוכו מקל עץ קטן ועלה שתגזרו מנייר קרפ והנה - קיבלתם "פירות" מיוחדים שיחזיקו מעמד הרבה לאחר שעונתם תיגמר.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת תפוזים

4. לוכד רוח

יצירות מנייר קרפ: לוכדי רוח תלויים בבית
הרוח השורקת בחוץ "תיתפס" במהרה בלוכד הרוחות המיוחד הזה - שמעיד על כך שהיא נכנסת לביתכם. היצירה הזו מהווה הזדמנות מצוינת עבור הילדים לעשות את אחד הדברים האהובים עליהם – להתלכלך, אך עיתון תחת אזור הציור יפתור את הבעיה הזו. בשלב הראשון עליכם לגזור צלחות נייר לחצי ולתת לילדיכם לצייר על החצאים פסים צבעוניים בכל גווני הקשת. לאחר מכן המתינו עד לייבוש הצבע, הפכו את חצאי הצלחות והדביקו עליהן רצועות ארוכות של נייר קרפ – כל אחת מאחוריי הצבע הזהה לה. המתינו לייבוש הדבק ותלו את לוכד הרוח ליד חלונות, דלתות או בכל מקום אחר שבו ילדיכם ירצו לראות את היצירה שלהם.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת לוכד רוח

5. זרים לראש

יצירות מנייר קרפ: ילדות עם זרים לראשזרים לראש הם תמיד תוספת נחמדה שניתן להסתובב איתה ברחבי הבית ולשחק במשחקי דמיון, וילדיכם יאהבו במיוחד את אלו שתכינו עם נייר קרפ. כדי להכין את הזרים הללו תוכלו להשתמש בקשת מפלסטיק או ליצור אחת מחוט מתכתי, לגזור קצוות של מלבנים קטנים מנייר קרפ ולכרוך אותן סביב הקשת, כפי שמוצג בסרטון שלפניכם שמפרט את התהליך הפשוט של יצירת הזרים.
יצירות מנייר קרפ: סרטון של הכנת זר לראש

6. מבוך "לייזר"

יצירות מנייר קרפ: ילדים משחקים במבוך לייזר
משחקים בתוך הבית הם תמיד מהנים, ואתם לא תמיד צריכים לשלוף חפיסת קלפים ישנה או משחק קופסה מוכר כזה או אחר כדי ליהנות מהם. במקום זאת, פשוט תלו רצועות ארוכות של נייר קרפ בין שתי קירות שיחסית קרובים זה לזה בצורה אלכסונית ליצירת "מבוך לייזר". המטרה של המשחק שתיצרו היא לעבור בין הניירות מבלי לקרוע אותם, ואם תמדדו זמן לכל משתתף, תוכלו להעניק פרס למי שיהיה הכי מהיר!

7. פרפרים מרחפים

יצירות מנייר קרפ: פרפרים
נייר הקרפ העדין הוא חומר הגלם המושלם ליצירת פרפרים עם כנפיים עדינות, שנראים כאילו הם מרחפים באוויר. כדי להכין את המעופפים הצבעוניים הללו, גזרו נייר קרפ בצורת ריבוע ועיגול צמודים זה לזה, כפי שמוצג בשלבים 1 ו-2 בתמונה. לאחר מכן, קפלו את העיגול מקצהו אל נקודת החיבור עם הריבוע, ועשו את הפעולה ההפוכה עם הריבוע. קשרו את נקודת החיבור עם חוט כדי לשמור על צורת הפרפרים, ציירו עליהם ליצירת המראה הפרפרי וחברו אליהם מקל או הניחו אותם בחדר של ילדכם כדי שייהנו מהיצירה.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת פרפרים

8. זר חמניות

יצירות מנייר קרפ: זרי חמניות
בעזרת היצירה הבאה תוכלו להכניס את הטבע לביתכם וליצור דגמי פרחים בצורה פשוטה מאין כמוה. כדי להכין חמניות או כל פרח אחר, גזרו רצועה דקה וארוכה של ניירות קרפ בצבעים הרצויים. לאחר מכן גזרו לאורך הרצועות גדילים דקים (עד מרכז הנייר על מנת שלא ייקרעו, כפי שניתן לראות בשלב 1). בשלב השני הדביקו שני צבעים רצויים אחד לצד השני וגלגלו אותם מהקצה של הצבע שאמור להיות הפנימי. הדביקו את הפרח שיצרתם על מקל, גזרו והדביקו עליו עלים והכינו לכם זרי "פרחים" יפים ומיוחדים.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת זר חמניות

9. פיניאטה מתוקה

יצירות מנייר קרפ: פיניאטה מרובעת
פיניאטה הוא משחק מקסיקני מסורתי שבו ילד שעיניו כוסו חובט בקופסה שתלויה מעליו כדי לחלץ ממנה ממתקים שמתחבאים בה, וגם אתם יכולים להכין גרסה צבעונית ומתוקה במיוחד של משחק הילדים החביב הזה, בעזרת קופסת ממחטות נייר, דבק ונייר קרפ. תחילה רוקנו את הקופסה מתכולתה, הכניסו לתוכה ממתקים והדביקו על כל צידיה דפים לבנים. לאחר מכן הכינו רצועות צבעוניות של נייר קרפ וגזרו לאורכן גדילים דקים (עד מרכז הנייר על מנת שלא ייקרעו). הדביקו שכבות מהרצועות האלו אחת על גביי השנייה לפי העדפתכם מבחינת הצבעים, ותלו את היצירה המוכנה ממקום גבוה. תנו לילדכם מערוך או כל כלי אחר שבעזרתו יוכל לחבוט בקופסת ההפתעות הזאת, כסו את עיניו והניחו לו לנופף את כלי העזר באוויר עד שיצליח לפצח את הפיניאטה וליהנות מתכולתה.
יצירות מנייר קרפ: שלבי הכנת פיניאטה

מקור התמונות: רחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.