print header

9 דרכים לזהות רהיטים באיכות ירודה

אחד ממקורות ההוצאה הגדולים בחיים של רובנו הוא הבית, על כל המשתמע מכך: אנחנו משלמים עליו מיסים שונים, מטפחים אותו וממלאים אותו בחפצים וברהיטים. כאשר אנו מעצבים מחדש את הבית ורוצים להחליף רהיטים ישנים ופגומים, חשוב שנרכוש כאלו שיחזיקו לאורך זמן ויאפשרו לנו ליהנות מהם במשך שנים ארוכות. אין זה אומר שצריך לרכוש רהיטים יקרים, אך חשוב לשים לב שהאיכות שלהם טובה ושהם אכן יעמדו במבחן הזמן. 9 הסימנים הבאים יעזרו לכם לאתר רהיטים באיכות נמוכה, כך שלא תרכשו פריטים שיתבלו במהרה ושתצטרכו להחליף חדשות לבקרים.
 
סלון מגורים
 

1. בדקו האם יש לעץ ציפוי רגיש לפגעים

רהיטי עץ רבים מכוסים בשכבת ציפוי חיצונית שעובייה כ-3 מ"מ, אשר נועדה לתת לרהיט מראה יוקרתי וגימור נקי וחלק. למרות המראה המושך של רהיטים מסוג זה, הם נוטים להיות רגישים יותר לפגעי הזמן' והשכבה הזו נפגמת בקלות מחבלות חיצוניות וגם מתרחבת ו"נקרעת" מעצמה. כאשר אתם שוקלים לרכוש פריט ריהוט מעץ, תשאלו האם יש לו שכבת ציפוי כדי לדעת האם כדאי לרכוש אותו.
לוח עץ

2. בדקו האם סוגי החיבורים ברהיט עמידים

רהיטי עץ איכותיים מורכבים מכמה חלקים שמחוברים ביניהם באמצעות זנביונים או זיזים מעץ ולא בדרכים אחרות. כאשר אתם שוקלים לרכוש פריט ריהוט מעץ, בדקו את החיבורים וודאו האם חלקי הרהיט חוברו על ידי סיכות, מסמרים או דבק, שכן רהיטים שמורכבים בדרכים הללו לא מחזיקים מעמד זמן רב לעומת אלו שיש בהם חיבורי עץ שמתאימים זה לזה בצורה מושלמת ומקנים לרהיט עמידות. אם אין ברהיט חיבורי זנביונים וזיזים, כנראה שהוא הורכב על ידי מכונה ולא באופן ידני, ולכן סביר שרהיטים מסוג זה לא יחזיקו מעמד זמן רב.
מגירות

3. בדקו האם יש סימטריה ברהיט שמעידה על איכות ירודה

כאמור, רהיטים שמורכבים בצורה תעשייתית ועל ידי מכונות הם פחות עמידים ביחס לרהיטים שמורכבים באופן ידני ועם תשומת לב לכל פרט, ולכן חשוב לשים לב לסימני התראה שמעידים על כך שמדובר ברהיט תעשייתי, כמו בפריטים סימטריים לחלוטין. אם אתם רוכשים רהיט מעץ עם שלבים שמורכבים זה לצד זה והם נראים זהים, כנראה שפריט הריהוט הורכב במכונה ולא יחזיק זמן רב. בכל הנוגע לרהיטי עץ, אסימטריה היא דבר חיובי ו"פגמים" אסתטיים מעידים על כך שהם הורכבו מחתיכות של עץ טבעי ולא מלאכותי.
שולחן עשוי עץ
 

4. בדקו האם הרהיטים מתפקדים כפי שהם אמורים

זה אולי נשמע מובן מאליו, אך אנשים רבים לא חושבים לבדוק האם הרהיט שהם קונים "מתפקד" כפי שהוא צריך. הכוונה היא האם כיסאות אכן מחזיקים משקל בצורה טובה, האם דלתות של ארונות נשארות פתוחות כאשר מוציאים מהם דבר מה והאם מגירות יוצאות ונכנסות ממקומן כמו שצריך. אל תהססו לבדוק את כל הדברים הללו בחנות כדי לדעת האם הפריט שאתם רוצים לרכוש הוא עמיד ויעשה את תפקידו כמו שאתם מצפים; שבו על כיסא ובדקו האם הוא מתנדנד, פתחו דלתות של ארונות בגדים ובחנו האם הן נשארות פתוחות או נסגרות מעצמן ופתחו מגירות כדי לוודא שאין בעיה בצירים שלהן.
ארונות פתוחים

5. בדקו האם המילוי של "רהיטים רכים" הוא קשיח 

אין כמו לנוח על ספה נעימה בסופו של יום ארוך, וכדי לוודא שזו שאתם רוכשים תחזיק מעמד לאורך זמן, בחנו את הכריות שלה. רהיטים רכים כמו ספות או כורסאות באים עם כריות שתואמות בהרכבן לשאר חלקי הרהיט, כמו המושבים. פתחו אחת מהכריות הקטנות האלה ובדקו האם הספוג או המילוי מכוסים בשכבת בד מגנה נוספת. אם לא, סביר להניח כי פריט הריהוט הזה לא יחזיק זמן רב והוא יתרכך עם הזמן. אם המילוי עשוי ספוג, בדקו גם את צפיפות החומר; עליו להיות קשה, עבה ודחוס, מה שיבטיח שהוא יעמוד בפני מגע יומיומי ומשקל ויישאר נוח לאורך זמן.
מילוי כרית

6. בחנו האם קפיצים ברהיטים מסוימים חוזרים למקומם במהרה

רהיטים מסוימים עם מילוי, כמו ספות למשל, מכילים קפיצים וחשוב לבדוק שהם יכולים לעמוד בעומס משקלם של האנשים היושבים עליהם. ספות קשיחות מכילות סלילי קפיצים רגילים ואילו ספות רכות יותר מורכבות מקפיצים בתצורת זיגזג. כדי לבחון את העמידות של הרהיטים הללו, הסירו את כריות הישיבה הגדולות שלהם, לחצו על בסיס הרהיט ובחנו את תגובתו.
 
הקפיצים אמורים לחבור למקומם במהירות לאחר שלוחצים עליהם, ואם זה לא כך, סימן שהריהוט הוא מאיכות ירודה ולא יחזיק לאורך זמן. אם לא מתאפשר לכם להסיר את כריות המושבים בחנות, פשוט שבו על הספה ובדקו האם קל או קשה לקום ממנה. אם קל, סימן שהקפיצים חזקים ומתוחים כמו שצריך, אך אם אתם מתאמצים כדי לקום, יכול להיות שהם שקעו ולכן לא מומלץ לרכוש ספה שכזו.
אנשים יושבים על ספה

7. בדקו האם רגלי הרהיטים עשויות עץ עמיד או חומרים אחרים 

כאמור, ספות, כורסאות ורהיטים רכים אחרים שלא מורכבים רק מעץ צריכים לעמוד במשקל ובעומס לאורך זמן. כדי שזה יקרה, חשוב שהם יעמדו על בסיס איתן ועמיד, שהוא הרגליים שלהם. כאשר אתם רוכשים ספה או רהיט רך אחר, בדקו שהרגליים כבדות, עשויות עץ ומולחמות ישירות למסגרת של הרהיט ולא ממוסמרות אליו. רגליים שעשויות מפלסטיק, גומי או מתכת עלולות להזיק לרצפה שלכם ולקרוס עם הזמן. מאפיין נוסף של ספות עמידות הוא רגל חמישית נוספת במרכז הספה שמשמשת לתמיכה נוספת, ולמרות שהיא לא נמצאת בכל רהיט, היא יכולה להיות תוספת טובה שתבטיח שהספה שלכם תעמוד איתנה לאורך זמן.
ספה עם רגליים

8. בחנו האם גימור הרהיט רגיש לפגעים כמו שריטות קטנות

רהיטי עץ כמו ארונות, כיסאות ושולחנות סופגים מהלומות כאלה ואחרות במהלך השנים, ממגע עם גורמים שונים. שולחנות הם אחד מפריטי הריהוט שנמצאים בשימוש יומיומי, ולכן הטיפ הזה תקף במיוחד לגביהם; על מנת שתוכלו להיות בטוחים שהרהיט שלכם יחזיק זמן רב ולא יישרט חדשות לבקרים במגע עם כל דבר, בחנו אותו עוד בחנות. בחרו נקודה נחבאת על פני השטח של הרהיט והעבירו את הציפורן שלכם עליה. אם נשאר סימן או שריטה מהמגע העדין הזה, לא מומלץ לרכוש את הרהיט הזה שכן הסימנים רק יתרבו לאורך השימוש והזמן ויותירו אתכם עם פריט שנראה בלוי ולא אסתטי.
רהיט שרוט

9. בדקו שהרהיט עשוי עץ מלא או משכבות רבות של עץ סנדוויץ'

ככלל, רהיטים שמכינים מעץ מלא וטבעי הם טובים יותר מפריטי ריהוט תעשייתיים, אך גם רהיטים מ"עץ סנדוויץ" שמכינים במפעלים יכולים לעמוד במבחן הזמן. אם אתם רוכשים פריט ריהוט מעץ מלא, שימוש לב שאין לו "עיניים" רבות, אותם עיגולים כהים שנוצרים בעץ באופן טבעי. הסימנים האלו רגישים יותר לפגעי הזמן והם נפתחים ומתרחבים עם השנים, מה שפוגע באיכות הרהיט. חפשו רהיטי עץ מלא עם כמה שפחות כתמים כאלו כדי להיות בטוחים שהפגמים הטבעיים שנוצרים בהם לאורך זמן יהיו מזעריים. כאשר מדובר בעץ סנדוויץ' תעשייתי, ככל שיש ברהיט יותר שכבות, כך תוכלו להיות בטוחים שהוא יחזיקו יותר זמן. בדקו שיש ברהיטים האלו לפחות 9 שכבות בעץ הסנדוויץ', מה שיבטיח חוזק מבני ועמידות.
תקריב של עיניים מעץ

אין כמו רכישה של פריט ריהוט חדש כדי לרענן את מראה הבית ולהחליף רהיטים ישנים, אך כדי לוודא שאתם מבצעים רכישה משתלמת וכזו שלא תאכזב אתכם, שימו לב לסימנים שמעידים על איכות הרהיט על מנת שתוכלו לעשות בחירה מושכלת וכזו שתיהנו ממנה לאורך זמן.

מקור התמונות: Emhoo~commonswikiRobert YHjemSharon Drummond, buhnynataliejclg20171Oxley Woods Photos

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.