print header

7 ציטוטים משני חיים על חשיבותה של אהבה עצמית

זה טבעי שכל אדם רוצה להיות נאהב ומעוניין לחלוק את אהבתו עם אחרים, אך אנשים רבים כל כך עסוקים בלרצות את הסובבים אותם או נאבקים להישאר במערכת יחסים בכל מחיר, עד שהם שוכחים את עצמם ולא מסוגלים לגייס את האנרגיה כדי לקבל ולאהוב את מי שהם. זו טרגדיה מכיוון שאדם חייב לאהוב את עצמו כדי שיאהב אחרים! במערכת יחסים בריאה אנו לא יכולים להסתמך רק על אחד מבני הזוג שישמש כמשענת, לצורך הכרה ואישור עבור בן הזוג השני. אהבה עצמית לא מופיעה יש מאין, אלא היא תהליך הדרגתי שבסופו תרוויחו אהבה וקבלה שלא יהיה ניתן לקחת מכם - מעין מקור של עוצמה שיוביל אתכם להגשמה עצמית, וגם למערכות יחסים הרבה יותר טובות ומכילות. לפניכם כמה ציטוטים בנושא של אנשים גדולים מהחיים, אשר יזניקו עבורכם את המסע הנפלא הזה לעבר אהבה וקבלה עצמית מלאה.
 
תאהבו את עצמכם קודם, וכל הדברים בחייכם יסתדרו במקומם. אתם באמת חייבים לאהוב את עצמכם כדי לעשות כל דבר בעולם הזה
 
האסטרטגיה הכי מסוכנת בה אנשים עלולים לנקוט היא להיתלות באהבתם של אחרים על מנת להרגיש חשובים בעיני עצמם. אמנם זה נכון שכשאחרים מעניקים לנו אהבה, נראה לנו שאנו יכולים להתגבר על כל אתגר ולהשיג כל מטרה, אבל אם אהבה זו נעלמת, וזה יכול לקרות מסיבות שונות, גם הדימוי העצמי עלול לרדת והרצון להתגבר על מכשולים נבלם. ויתור על שאיפות והזנחת היעדים שהצבתם לעצמכם בחיים יכולים להימנע אם יש ביכולתכם להישען על אהבה עצמית שלא תלויה באף אחד. 
 
הציבו לעצמכם מטרות והוכיחו לעצמכם שאתם יכולים להגיע אליהם בלי אישורם והשפעתם של גורמים חיצוניים.  
לדאוג לעצמכם זה אף פעם לא מעשה אנוכי - זו רק דרך לשמור על המתנה היחידה שיש לכם, המתנה שנולדתם בשביל לתת אותה
אם אורח החיים שלכם עמוס מדי, וודאי התרגלתם למקם את צרכיהם של אחרים לפני הצרכים שלכם. אך כשאתם לא קשובים לצרכים שלכם (רוגע, התעמלות, התבודדות, תזונה בריאה, זמן לבילוי) תחושו לבסוף מרמור ונטירת טינה כלפי הסובבים אתכם. זה ימנע מכם לחלוטין לא רק את האפשרות לאהוב את עצמכם, אלא גם את האפשרות לקיים מערכת יחסים בריאה עם אחרים.
 
עשו קודם כל את הדברים שהופכים אתכם למאושרים, ורק לאחר מכן ענו על צרכיהם של אחרים, בתנאים שלכם.
אדם לא יכול להיות שלו מבלי שיקבל את עצמו
 
אנשים שנמצאים במערכת יחסים ולא אוהבים את עצמם מספיק, גם לא יעריכו מחמאות וחיזוקים שיקבלו מבני זוגם. הסיבה לכך היא שאם הם לא אוהבים את עצמם, כנראה שהדימוי העצמי שלהם נמוך, כך שהם לא יאמינו שאנשים אחרים חושבים עליהם דברים חיוביים. 
 
אם וכאשר יגיע אדם שתרצו לחלוק את חייכם אתו, הקבלה והאהבה שלו פשוט תתווסף לאלו שלכם ותהא למקור נוסף של שמחה. 
אנשים מעריכים יותר מדי את מה שהם לא, מאשר את מה שהם כן
מתי בפעם האחרונה ישבתם וציינתם בפני עצמכם את ההצלחות שלכם או בחנתם את התכונות הטובות שלכם? כשאתם מעריכים יתר על המידה את מה שיש לאנשים אחרים, אתם מסתכנים בלהתעלם מהמעלות שלכם, וכתוצאה מכך אתם לא מגשימים את מלוא הפוטנציאל שלכם.
 
הזכירו לעצמכם את הדברים שאתם טובים בהם, אמצו אותם והפכו אותם למקור של הערכה ואהבה עצמית.
הכבוד העצמי שלנו מכתיב את הבחירות שנעשה. בכל פעם שאנחנו מתואמים עם האני האותנטי שלנו, אנחנו מכבדים את עצמנו. זה כל כך פשוט. כל בחירה חשובה
כדי לאהוב את עצמכם כמו שצריך, אתם חייבים להבין מי אתם באמת. השקיעו בזמן איכות עם עצמכם על בסיס קבוע, וגלו וכבדו את הדברים שמעניינים אתכם. בצורה זאת, אתם לעולם לא תלכו לאיבוד במערכת יחסים עם אדם אחר.
 
היו גאים במי שאתם!
ביקרת את עצמך במשך שנים- וזה לא עבד. נסה לקבל את עצמך וראה מה יקרה
קל לחשוב שביקורת עצמית עוזרת להשתפר, אך במציאות זה לא עובד ככה. למעשה מתקבלת התוצאה ההפוכה, שכן ביקורת עצמית מביאה לעלייה באנרגיה שלילית המלווה את הבחירות והפעולות שתעשו, מה שמגביר את הסיכויים לטעויות בהמשך הדרך. 
 
התחילו לשבח את עצמכם על פעולות חיוביות, במקום לקטול את עצמכם ברגעי אכזבה.
אף אחד לא יכול להשפיל אותך ללא אישורך

לצערנו, בכל מקום שבו נהיה ימצאו גם אנשים שירצו לגרום לנו להרגיש נחותים, בין שעל ידי העלבה ישירה ובין שעל ידי הערות ציניות או השוואתכם למישהו אחר.

למרות זאת, יש לכם את יכולת הבחירה - אתם יכולים לבחור לקחת את הדברים האלה ללב, או להתעלם מהם. 

ברגע שתאהבו את עצמכם באמת, אתם תהיה בלתי ניתנים לעצירה. כשאתם אוהבים עצמכם, אישורים של אחרים נעשים תוספת מעצימה ולא צורך שאתם לא יכולים בלעדיו. אתם אף פעם לא תפסידו מלשמור על יחס טוב, אוהב ומכבד כלפי עצמכם, אז הפכו את האהבה העצמית שלכם למטרה מספר אחת בחיים!
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.