print header

40 טיפים מומלצים שיפשטו לכם את החיים

פעמים רבות במהלך החיים אנו נוהגים לסבך את כל המחשבות, המטלות והנושאים שמטרידים אותנו, ולהפוך אותם לקשים הרבה יותר ממה שהם באמת, מה שבהכרח מותיר לנו משימות רבות, ואף מוביל לתחושת חוסר אונים ודיכאון. זו הסיבה שריכזנו עבורכם רשימה שמכילה 40 עצות מגוונות בשלל תחומים, שיסייעו לכם לפשט את הפעולות שאתם עושים, את הרכוש המיותר שבבעלותכם, כמו גם את המחשבות ומערכות היחסים שלכם. כמובן שאין צורך לעקוב אחר כל העצות האלו, אך אפילו יישום חלקי שלהן בתחומים הנוגעים אליכם, יבטיחו לכם חיים פשוטים ומאושרים הרבה יותר.  

פשטו את הפעולות שלכם

1. התחילו תמיד עם מה שאמרתם שתבצעו ראשון – פעמים רבות אנו משננים בראשנו את הדבר החשוב ביותר שעלינו לבצע עם הגעתנו לעבודה או לביתנו, ובכל זאת דוחים אותו להמשך היום. אם תחליטו לעמוד בסדר העדיפויות שהצבתם לעצמכם, תזכו ליהנות מסדר בראשכם ולהרגשה שלווה יותר. 

2. הגידו "לא" אם אתם כבר מחויבים למשהו אחר – אל תאפשרו לעצמכם לקחת יותר מידי מחויבויות על עצמכם רק כדי למנוע תחושת אי נעימות. אם הנכם עסוקים מידי, סרבו בנימוס והסבירו יש לכם דברים רבים לעשות שהתחייבתם אליהם קודם לכן. 

3. בקשו עזרה ברגעים שבהם אתם זקוקים לה – רובנו התרגלנו להסתדר בעצמנו ואיננו נהנים להיות תלויים באדם אחר, אך ברגעים שבהם אתם מרגישים שאינכם יכולים לעמוד בעומס שמוטל עליכם, אל תהססו לבקש עזרה מאנשים שיעשו זאת בשמחה עבורכם. פעולה זו תסיר מכם לחצים נפשיים רבים.

4. סיימו כל דבר אותו אתם מתחילים – במקום להתחיל נושא אחד, לעצור ולהמשיך עם נושא אחר, רצוי שתסיימו את הפעילות שבה בחרתם לעסוק קודם לכן. זאת מאחר שכך תוכלו להשקיע את מרב הריכוז בפרויקט אחד, מה שיאפשר לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם
 

5. השאירו מקום פנוי בלוח הזמנים שלכם – במרוץ החיים שבו אנו משתתפים קשה למצוא רגעים של שלווה ונחת לעצמנו, ואנו בדרך כלל עמוסים בשלל פעילויות כאלו ואחרות. לפיכך, חשוב לפנות זמן לעצמכם שלא יכלול אף התחייבות, כשאין צורך לקבוע מראש מה אתם עומדים לעשות בו. 

6. החזיקו רשימה אחת בלבד של דברים שעליכם לעשות – רשימות ארוכות שמכילות את כל הדברים שעלינו לעשות לא מפשטות את המצב, ובדרך כלל נותרות מלאות במשימות לא ממומשות. לכן, הקפידו לעקוב אחר רשימה אחת קצרה בלבד, שתכלול את הדברים החשובים ביותר שעליכם לעשות בזמן הקרוב. 

7. סקרו את ההישגים שלכם בסוף כל שבוע – ברגע שתעברו על הדברים שביצעתם במהלך השבוע, תדעו כיצד לתכנן טוב יותר את השבוע המתקרב, ותבינו אם עליכם להפחית מעט מהעומס או שתוכלו להספיק קצת יותר.

8. רכשו פחות מוצרים במהלך הקניות בסופר – רבים מאתנו נוהגים לקנות יותר מוצרים ממה שאנו צריכים, מה שמסתיים בהשלכת רבים מהם לפח. השתדלו לרכוש את המוצרים ההכרחיים, ובמקרה שיחסר לכם מוצר מסוים תוכלו לקנות אותו בנפרד. חשיבה שכזו לא רק תפשט את הקניות שלכם, אלא גם תחסוך לכם לא מעט כסף. 

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

9. היו אסירי תודה על הדברים שיש לכם ועל המצב שלכם – במקום לבזבז את זמנכם על התעסקות בדברים שאין לכם, הוקירו תודה על המקום שבו אתם נמצאים כיום ועל היכולות שרכשתם שמאפשרות לכם לעשות את כל הפעילויות שאתם מבצעים מידי יום. 

10. נסו להשתמש בתחבורה ציבורית או באופניים – יש שלב מסוים בחיים שבו אנו לא מסכימים להתפשר יותר על נוחות, ותפיסה זו עלולה לגרום לנו לאבד זמן יקר. נסו לנסוע לעבודה ברכבת, מה שיחסוך מכם את העומס הרב והכעסים שמתלווים לכל נסיעה מתסכלת בפקקים. 

צמצמו את כמות הדברים שלכם

11. היפטרו מבגדים שאינכם לובשים – עשו סדר בארון והוציאו את כל הפריטים שלא לבשתם חצי שנה, ואם הם תקינים תרמו אותם לנזקקים. הסדר שתזכו לקבל בארון יחד עם התרומה שביצעתם יגרמו לכם להרגיש נפלא!

12. תרמו או זרקו 2 פריטים על כל פריט שאתם רוכשים – תוכלו להימנע מאגירה ממושכת כפי שצוין בסעיף הקודם, ברגע שתחליטו להיפרד משני פריטים לא נחוצים עבור כל פריט חדש שרכשתם. דרך זו תסייע לכם לשמור על ארון עדכני ומסודר ללא כל בעיה או עבודה מרובה. 

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם
 

13. השאילו יותר דברים לחברים – פעמים רבות אנו משאילים פריטים שונים לחברים כדוגמת שמשייה, צידנית או ספר, כשבסוף השימוש שלהם אנו מקבלים אותם בחזרה. בפעם הבאה שתעשו זאת, אל תבקשו שיחזירו לכם את הפריטים שבהם אתם לא משתמשים, ותוכלו לחסוך מקום רב בביתכם. 

14. הדביקו שלט על הדלת או על תיבת הדואר שלכם שמבקש להימנע מדואר לא רצוי – רעיון זה עשוי להפחית באופן משמעותי את כמות הפליירים והמכתבים המיותרים שנוהגים למלא את תיבת הדואר שלכם או את סף דלתכם, וכך גם את ההתעסקות שלכם בהם. 

15. דמיינו שאתם עוברים דירה – נסו להעביר סוף שבוע אחד בביתכם בתחושה שאתם עומדים לעבור ממנו. העמדת פנים זו תסייע לכם להיפטר מפריטים רבים שנמצאים בביתכם למרות שאין לכם כל צורך בהם. 

16. ארגנו את המסמכים והקבצים שלכם – מי מכם שנוהג לשמור מסמכים שונים בכל רחבי הבית או המשרד, עלול להתקשות למצוא אותם במקרה הצורך. חשוב מאוד לסדר את הניירת והמסמכים בצורה נכונה ונוחה, כמו גם את קבצי המחשב השונים שיכולים להעמיס על המחשב ולהתיש אתכם בזמן שאתם מחפשים קובץ מסוים.

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם
17. זרקו דברים מיותרים מרכבכם – מאחר שאנו מעבירים לא מעט זמן ברכב שלנו, לעתים הפתרון הכי קל הוא להשאיר את אריזת הבמבה או את בקבוק המים על הרצפה של המכונית, מה שגורם לבלגן רב. השתדלו לזרוק מיד לאחר השימוש עטיפות ושאריות למיניהן ואל תתנו פתח לאגירת לכלוך ברכבכם. 

פשטו את מערכות היחסים שלכם

18. העדיפו אמת על פני שקרים לבנים – דבקות באמת המוחלטת תמנע מכם בעיות מורכבות בהמשך, מאחר שלא ניתן להתבלבל ולמסור פרט מידע שגוי על דברים כנים שנאמרו. 

19. התייחסו לכולם בכבוד, לא רק לחברים ולמשפחה – לעתים קרובות אנו מגלים חוסר סבלנות כלפי אנשים זרים, בעיקר בזמן הנסיעה בכביש ובתור לסופר, מהסיבה שהם לא אנשים שחשובים לנו. עם זאת, השתדלו להתייחס לכולם באותו האופן שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם וכך נוכל כולנו להפוך את העולם למקום טוב יותר.

20. סמכו יותר על אנשים – במקום לאמץ את הגישה שגורסת שכולם צריכים להוכיח את נאמנותם לפני שאנו סומכים עליהם, נסו להסתכל על כולם כאנשים אמינים – עד למקרה שבו הם יוכיחו אחרת.

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

21. קבלו את הסובבים אתכם כפי שהם – אל תצפו מחבריכם וממשפחתכם להשתנות בהתאם לדרישות שלכם, וקבלו אותם בדיוק כפי שהם באמת. כמובן שתוכלו להעיר הערות בונות ולקבל כאלה בעצמכם, אך אין לנסות להפוך את אופיים ולשנות לחלוטין את התנהגותם. 

22. השוו את עצמכם אליכם בלבד – בדרך כלל אנו נוהגים להשוות את עצמנו לחברים או לעמיתים לעבודה, בזמן שבעצם עלינו להשוות את ההתקדמות שלנו ליכולות שלנו בלבד. הרי איננו יודעים אילו פעולות נקטו הסובבים אותנו על מנת להצליח, כך שאין כל צורך לבזבז את הזמן בהשוואות שכאלה ולהתמקד אך ורק בהתפתחות של עצמנו. 

23. שמרו את כל אנשי הקשר שלכם במקום מרוכז אחד – מאז שהפסקנו לזכור בעל פה את מספרי הטלפון של חברינו ומשפחתנו הודות למכשירי הסמארטפון שלנו, אנו נתונים לחסדו בלבד ועלולים להיות חסרי אונים במקרה שהוא יאבד. לכן, חשוב לגבות את מספרי הטלפון בענן, בסנכרון עם המייל או על ידי רשימתם בפנקס.

24. פשטו את הכוונות שלכם – בזמן שבו אתם מעוניינים להעביר נקודה מסוימת לבן משפחה או לחבר קרוב, אל תלכו סחור סחור וגשו ישר לנקודה. דברים שנאמרים כפי שהם ובפשטות מועברים לצד השני בצורה הטובה ביותר.

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

25. צמצמו את הזמן שבו אתם מבלים עם אנשים שליליים – במקום להעביר את זמנכם עם אנשים שמכבידים על נפשכם, העדיפו לבלות עם אנשים חיוביים שגורמים לכם לחייך ולהרגיש טוב עם עצמכם.

26. התנצלו מיד לאחר שפגעתם באדם אחר – אל תאפשרו לכם ולאדם אחר "להתבשל" במילים שנאמרו לא במקום, והקפידו להתנצל מיד לאחר מכן. בקשת סליחה אינה מפחיתה מערככם, אלא רק מוסיפה להגינות וליושרה שלכם. 

27. הכינו מתנה במקום לקנות אותה – אין דבר יותר משמח ממתנה שמישהו אהוב עמל בשבילה עבורכם. אי לכך, בכל פעם שצץ לכם רעיון מקורי שתוכלו להכין לחבר או לבן משפחה, העדיפו ליישמו במקום לרכוש מתנה רגילה. היא ללא ספק תהייה חשובה הרבה יותר עבורו.

28. צלצלו למישהו שיקר לכם ללא סיבה – אנו נוטים לצלצל לחברים או לבני משפחה רק בזמן שאנו צריכים מהם דבר מה, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שהם ישמחו ויתרגשו מאוד אם תתקשרו ללא סיבה מיוחדת פשוט כדי לאחל להם יום נפלא.

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

29. אל תניחו לדברים שונים להפריע לכם בזמן הארוחה המשפחתית – החל משיחות טלפון מהעבודה וכלה בתוצאות של משחק חשוב, אל תניחו לאירועים זניחים להפריע לכם בזמן שאתם נמצאים בארוחה משפחתית. אל תפתחו צוהר לאפשרות שבה תסתכלו לאחור ותצטערו שלא ביליתם איתם מספיק זמן.

30. הקשיבו לאחרים ואל תתמקדו רק בעצמכם – רבים מאתנו נוהגים להסיט את תשומת הלב של השיחה לחוויה שאנו עברנו, במקום להתמקד בחבר או בבן המשפחה שהעלה את הנושא. השתדלו להקשיב יותר לאחרים ותהיו בטוחים שגם לכם יהיה מספיק זמן להביע את עצמכם בכל רגע שבו תחפצו בהמשך.

פשטו את המחשבות שלכם  

31. הסתפקו בבריאות, אהבה ואושר – ישנם אינספור אנשים שמבינים רק בשלב מאוחר מידי שרכוש וכסף לא חשובים כמו בריאות, אהבה ואושר, והם גם בדרך כלל לא יכולים לשלם כדי לזכות בהם. עליכם להודות על הבריאות שלכם ולשמוח מהאהבות שממלאות את חייכם באושר, ולא לחכות לרגעים רעים או קיצוניים כדי להבין זאת. 

32. התאמנו יותר – אם תבצעו יותר פעילות ספורטיבית תזכו לטהר את מוחכם והמחשבה שלכם, מה שישמור עליכם בריאים ורגועים יותר לאורך זמן. 

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

33. מצאו דבר מה שמרגיע אתכם ודמיינו אותו כדי להפיג לחצים – שגרת חיינו העמוסה לעתים מונעת מאתנו את הרגע לעצור ולהירגע, כך שחשוב למצוא דרכים יצירתיות יותר להפגת לחצים; כמו חשיבה על טיול במדינה רחוקה או שייט בספינה.

34. הניחו לדברים מהעבר – ברגע שתפנימו כי לא ניתן לשנות את הדברים שהתרחשו בעבר, לא משנה עד כמה נרצה לעשות זאת, תוכלו לפנות את הריכוז שלכם לחוויות עכשוויות שיכולות לספק לכם רגעי הנאה ושלווה.

35. בטאו את האהבה שלכם לאחרים – אל תמנעו מעצמכם את הכוח לחלוק את אהבתכם לאחרים, והפסיקו להשאיר את המחשבות החיוביות הללו במוחכם בלבד. הפגינו חיבה ואהבה לכל מי שגורם לכם להרגיש טוב.

36. התעמתו עם הפחדים שלכם – יתכן שהפחדים שאגרתם עם השנים הם תוצר של מחשבות סרק שתעתעו במוחכם, כך שהדרך הטובה ביותר היא לנסות להתמודד עם אותן החששות שמהוות מחסום זמני. עשו זאת באופן הדרגתי ותגלו כיצד המחשבות שלכם מתפנות לעיסוקים מעניינים יותר וחשובים. 

רשימה שתסייע לכם לפשט את חייכם

37. היצמדו לגבולות שלכם – אל תתחייבו לבצע דברים שנמצאים מעבר לגבול היכולת שלכם. הרצון לספק את כולם עלול לגרום לכם לאבד משלוותכם, וימלא את ראשכם בדאגות מיותרות!

38. הפסיקו לשאוף לשלמות – אף אחד מביננו הוא מושלם, והצורך להגיע לתוצאה מושלמת עלול למנוע מכם להתקדם ולשגשג בחיים. השקיעו את כל היכולות שלכם וגייסו את מרב המאמצים על מנת להגיע לתוצר הכי טוב שהייתם יכולים ליצור, גם אם הוא אינו מושלם.  

39. חיו את הרגע – אל תבזבזו זמן על דאגות מיותרות והתחילו לחיות את ההווה במלוא העוצמה. בצורה זו תזכו ליהנות מהחיים עד תומם ותניחו לראשכם מהתעסקויות שלא מניבות תוצאות חיוביות. 

40. בחרו להיות מאושרים ושלמים עם עצמכם – בסופו של יום אנחנו אלה שהולכים לישון עם עצמנו ועם המחשבות שאופפות את מוחנו, כך שחשוב להגיע למעין השלמה עם מי שאנחנו. בחרו להסתכל על חייכם באור חיובי והגישה הזו תזמן אליכם דברים טובים וחוויות נהדרות.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.