print header

כל שצריך לדעת על בעיות בתפקוד המיני!

החשק המיני נעלם לו. התשוקה שבעבר בערה בכם, כבר לא ניצתת בקלות ונדמה שיחסי-מין כבר לא ממש מעניינים אתכם, ובטח שלא מעסיקים אתכם. נשמע לכם מוכר?

אנשים רבים סובלים מהעדר חשק מיני אך לא מודים בזה, בטוחים שהוא ישוב מעצמו או משכנעים את עצמם שאין להם צורך בו, משום שהם נבוכים מדיי מכדי לחפש פתרון או להתמודד עם המצב. אבל מה כאשר המצב פוגע במערכת הזוגית שלכם? כאשר הוא מייצר פערים מול בן הזוג ומשפיע על הדימוי העצמי שלכם? האם גם אז תתייחסו לחשק המיני שנעלם לו בביטול? מחקרים רבים מראים שיחסי מין בריאים, לגוף ולנשמה, ולמרבה המזל, יש מגוון פתרונות זמינים. הגיע הזמן להחזיר את התשוקה לחייכם!

נשים שמאבדות עניין ביחסי מין, זו תופעה נפוצה ואף סטיגמה רווחת שהשתרשה בתרבות המערבית. עד כדי כך נפוצה, שיש שרואים בה גזירה שלא ניתן להתנער ממנה. לחצי היום-יום של ניהול משק בית, פיתוח קריירה וטיפוח משפחה, יחד עם תופעות ביולוגיות של "גיל המעבר" מהווים אבני דרך בולטים במחזור החיים של כל אישה ויש להם קשר ישיר למידת החשק המיני שלה. גם גברים עשויים לסבול מתופעות פיזיולוגיות שעלולות לפגוע בתפקוד המיני שלהם. כך למשל, לא רק ירידה הדרגתית בהורמון המין הגברי, הטסטוסטרון, אלא גם לחצים מתמידים בחיי היום-יום, יכולים לפגוע בעוררות המינית שלהם.

זוג במיטה

האם העדר חשק מיני חייב להיות גם סוף תקופת המיניות?

הרפואה הקונבנציונאלית והרפואה הטבעית, התפתחו מאוד בשנים האחרונות וגובשו לא מעט דרכים לשחזר עוררות וחשק מיני, אצל שני המינים.

לאורך השנים, נשים עוברות שינויים פיזיולוגיים ורגשיים שמשפיעים על ההרגלים, ההתנהגויות ושגרת החיים שלהן. חלק נכבד מהסיבות שגורמות לנשים לאבד עניין קשורות למחלות שונות, כמו: מחלות לב, לחץ דם גבוה, בעיות בכליות, דלקת פרקים ומחלות נוירולוגיות שונות. סיבות פיזיולוגיות עקיפות יכולות לנבוע מניתוחים, אנמיה, עלייה במשקל, אלכוהול, עישון, תופעות לוואי של תרופות נגד דיכאון, שינויים הורמונאליים במהלך ההריון, לידה, הנקה ותופעות גיל המעבר. כל אלה יכולים לפקוד אישה בכל גיל ולהוות מחסום נפשי ופיזי שעשוי לגרום לתופעה של HSDD - Hypoactive sexual desire disorder - הפרעה מינית המתבטאת בהעדר פנטזיות מיניות או תשוקה לפעילות מינית. תהא הסיבה שתהא, התוצאה מדכאת ומייאשת - האישה מאבדת עניין בחיי המין וזה עשוי להזיק עד מאוד ליחסים הזוגיים, כמו גם לבריאות הפיזית והרגשית שלה.

HSDD היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר שסובלים מהם מבוגרים, וככל שמתבגרים הסיכוי לסבול מהמחלה רק גדל. אין זו תופעה המיוחסת לנשים בלבד: ההערכה היא כי 31% מהגברים ו-43% מהנשים, סובלים מחשק מיני ירוד או העדר חשק בכלל, אך רופאים מאמינים כי המספרים האמיתיים גבוהים בהרבה, אלא שאנשים פשוט מתביישים להודות בכך או לגשת לטיפול.

נשים רבות מאמצות מחויבויות שונות במרוצת החיים; בין אם זה לגידול הילדים או ניהול הבית ובין אם זה לפיתוח קריירה והגשמה עצמית. פסיכולוגים רבים מסבירים שאם אישה תלמד להאט את קצב החיים ולהתבונן בעצמה במראה, לפחות פעם ביום, היא תצליח לשבור את מחסום האפאטיות ולהשיב את הרצון לגירוי מיני. לטענת רבים, כאשר הרצון הנפשי קיים, כל שנותר הוא לפתור את בעיית החשק הפיזי וזה כבר תהליך פשוט יותר.

מה גורם לבעיות בתפקוד המיני אצל גברים? ההיבטים הפסיכולוגיים והפיזיים שמשפיעים על האישה, תקפים ברוב המקרים גם לגברים. כך למשל, גורמים פיזיים כמו מחלות לב וכלי דם, הפרעות נוירולוגיות, חוסר איזון הורמונאלי, סוכרת, מחלות כרוניות כמו אי ספיקת כליות, שימוש מוגבר באלכוהול וסמים, כמו גם תופעות לוואי של תרופות מסוימות כמו תרופות נוגדות דיכאון, יכולים להשפיע במובהק על תפקודו המיני של הגבר. במקביל, גורמים פסיכולוגיים שקשורים למתח בעבודה, חרדות ביצוע, בעיות בחיי הנישואים, דימוי גוף נמוך, דיכאון, תחושת אשמה או השפעה של טראומה מהעבר, עשויים להוות פרמטרים מטרידים גם כן.

בעוד שבעיות מיניות של גברים סובבות בעיקר סביב מצבים של שפיכה מוקדמת, אין-אונות או עכבות בתשוקה מינית (אובדן ליבידו), אצל נשים הבעיות המיניות יכולות להתבטא בין היתר ביובש בנרתיק, נטייה לפטרת ובריחת שתן. כאשר בעיות מיניות אינן מטופלות כהלכה, הן עלולות לגרום לנזקים רגשיים; לפגוע בדימוי העצמי, להגביר פחד מאינטימיות ולייצר מצוקות נפשיות, ברמה האישית וברמה הזוגית. איך מתמודדים עם זה?

חשק מיני
 

שיטות הטיפול בבעיה

השיטה הקונבנציונלית: מועילה אך מזיקה בו זמנית
על פי רוב, הרפואה הקונבנציונאלית מציעה טיפולים תרופתיים-הורמונאליים, כגון: תרופות מעכבות ספיגת סרוטונין. עבור נשים, הרפואה מציעה טיפול הורמונאלי לחיזוק האסטרוגן, שמטרתו לווסת את שומני הדם, למנוע בריחת סידן וחילוף חומרים. עבור גברים, תרופות כמו ויאגרה, סיאליס או לויטרה, מטרתם להגביר את זרימת הדם לאיבר המין. הטיפולים רובם ככולם הם טיפולים הורמונאליים חלופיים המסופקים לגוף על ידי תוספים כימיים.
למרות שאלה עשויים לשפר את הבעיות המיניות, הרי שהם מגבירים את הסכנה לאירועים מוחיים, קרישיות דם, אירועי לב, דמנציה, סרטן השד ועוד.

השיטה הטיפולית: מועילה, בתנאי שמצאתם מטפל טוב ומקצועי - מזיקה אם פספסתם.
בחלק מהמקרים, הפתרונות מגובים בייעוץ פסיכולוגי או טיפול זוגי. החוכמה היא לבחור מטפל מקצועי, שהוסמך לטפל בבעיות כגון אלו ושקיבלתם עליו המלצות. מטפל טוב הוא קוסם, אך מטפל לא מקצועי ולא מיומן עשוי, בין היתר, להעצים את התופעה לכדי דרמה וליצור התנגדות ורתיעה גדולים יותר וקשים יותר לפתרון.

השיטה הטבעית: מועילה בלי חשש לנזק
בשנים האחרונות, היקף הצריכה של מוצרי טבע ותוספי תזונה, נמצא במגמת עלייה. נכון להיום, יותר ויותר רופאים ממליצים להשתמש בתוספי תזונה וצמחי מרפא כמענה למגוון צרכים רפואיים. בכל הנוגע לבעיות תפקוד וחשק מיני, צמח המאקה נמצא כפתרון צמחי יעיל עבור גברים ונשים כאחד, שכן להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית שמציעה להכניס לגוף הורמונים וכימיקליים מבחוץ, צמח המאקה תורם להגברת ייצור עצמאי של הורמוני המין ואיזון הגוף מבפנים.

צמח המאקה, גדל באנדים הפרואנים בתנאים עוינים ולכן פיתח תכונות הסתגלות והישרדות חזקות במיוחד. הוא מכיל כ-13% חלבון וחומצות אמינו חיוניות, מה שהופך אותו לצמח רב השפעה. פעילותו של צמח המאקה ייחודית בכך שמצד אחד הוא משיב את האיזון ההורמונאלי, ומצד שני הוא מעורר את החשק המיני.

עבור נשים:

  • צמח המאקה משפר את תפקוד בלוטות המין והפוריות.
  • צמח המאקה מעורר ומגביר את האנרגיה והחשק המיני.
  • צמח המאקה מייצר איזון הורמונאלי ומקל על תסמונות קדם-וסתיות: כאבים, מיגרנות ועייפות.
  • צמח המאקה מסייע במקרי דיכאון, חרדה, מתח ועצבנות.
  • צמח המאקה מקל על תהליכי הזדקנות ומשפר את איכות החיים בגיל מבוגר.

עבור גברים:

  • צמח המאקה משפר את החשק המיני והזיקפה בכל גיל.
  • צמח המאקה משפר את תנועתיות הזרע ומגביר את יצורו, מה שמטיב למידת הפוריות.
  • צמח המאקה מצמצם את נזקי הגיל: התקרחות, השמנה, אוסטאופורוזיס, בעיות ראייה וירידה בתפקוד הקוגנטיבי.
  • צמח המאקה מייצר איזון רגשי ומנטרל מצבי עצבנות, עייפות וחרדה.

אל תוותרו ללבידו שלכם! תנו לעצמכם הזדמנות נוספת להכניס שמחה וסיפוק לחייכם.

אומנם תסמיני גיל המעבר לגברים ולנשים מופיעים סביב העשור ה-4 וה-5 לחייהם, אך עם השנים, כאשר תוחלת החיים עולה בהדרגה, עולה גם הצורך בשיפור איכות החיים. אם באמת נכונו לנו 120 שנים (כפי שכולנו מאחלים זה לזה), האם לא כדאי שנהפוך את רוב שנות חיינו לשנים איכותיות, פוריות ומפרות? אין ספור מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין תוחלת חיים, איכות חיים ואושר לבין חיי מין פוריים וטובים. אל תתביישו לרצות להיות מאושרים - זו זכותכם המלאה!

מקור תמונות: FreeDigitalPhotos.net

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.