print header

14 ענפי ספורט שלא תאמינו שקיימים

כשמדברים על ספורט שמערב בעלי חיים, אתם בטח חושבים על מירוץ סוסים ופולו. אולי אתם גם מכירים סוגי ספורט שנויים במחלוקת כמו קרבות שוורים ותרנגולים. עם זאת, יש הרבה ענפי ספורט אחרים - ומזעזעים לא פחות - שמערבים ספורט ובעלי חיים. הנה 14 סוגי ספורט שכנראה לא הכרתם ויש סיבה טובה לכך..

התעללות בבעלי חיים או אנשים משועממים? אתם תחליטו!

מכנסי החמוס

ספורט עם בעלי חיים

מכנסי החמוס זה למעשה תחרות בה המנצח הוא מי שמצליח להחזיק את החמוס במכנסיו זמן רב יותר. הספורט הפך לפופולארי בקרב כורי הפחם ביורקשייר, אנגליה, במהלך 1970, אך היום נראה לעיתים קרובות בפסטיבל סלטיק.

איך משחקים?
במשחק זה מתמודדים רק גברים. המתמודדים קושרים את המכנסיים בקרסוליהם, מכניסים לתוכם חמוס ומהדקים את החגורה. המשתתפים אינם רשאים ללבוש תחתונים, והחמוסים חייבים להיות עם סט מלא של שיניים. המנצח הוא מי שמצליח להחזיק זמן רב יותר עם החמוס במכנסיו.

החמוסים הם חופרי מנהרות טבעיים ונהנים בחללים סגורים. שוחרי הספורט טוענים כי רוב הסיכויים הוא שאחד מהמתמודדים יפגע (והכוונה היא לא לאחד מהחמוסים). עם זאת, יש לתהות אם באמת החמוס יוצא ללא פגע רגשי אחרי שבילה מספר שעות במכנסיים של אדם שהולך בסגנון קומנדו.

 

היאבקות גמלים

ספורט עם בעלי חיים

למרות שהגמלים נאבקים בטבע, הספורט של היאבקות גמלים נוצר כאשר מובילים נאקה מיוחמת לפני שני זכרים, או על ידי הרעבת הגמלים - דבר ההופך אותם להיות אגרסיבים יותר. גמלים נלחמים בעזרת צווארם, ומנסים להצמיד את היריב לקרקע. גמל מוכרז כמנצח לאחר שהגמל השני נפל או ברח.

ספורט זה נפוץ בעיקר בטורקיה, אך קיים גם בחלקים אחרים במזרח התיכון ובדרום אסיה. בשל האופי האלים של התחרות, היאבקות גמלים זה ספורט שנוי במחלוקת.

 

אולימפיאדת החזירים

ספורט עם בעלי חיים

חזרזירי הספורט, כפי שהם נקראים, משתתפים במירוצים, בשחייה בבריכות קטנות ואפילו מתחלקים לקבוצות לרדיפה אחר כדור שמכוסה בשמן דגים - כל זה בתקווה לזכות במדליית זהב באולימפיאדת החזירים השנתית של רוסיה.

החזירים האתלטיים האלה לא הופכים להיות מאכל, הם משמשים לייצור דור חדש של חזרזירי ספורט.

 

יריקת צרצרים

ספורט עם בעלי חיים

תחרות יריקת צרצרים - כשמה כן היא. כל מתחרה מניח צרצר (בדרך כלל צרצר מת) בפיו, ויורק אותו הכי רחוק שהוא מסוגל. המתחרה שיורק את הצרצר הכי רחוק מוכרז כמנצח.

מאחורי התחרות עומד טים טרופין, פרופסור לחקר החרקים מאוניברסיטת פורדו, אינדיאנה. מאז שהמציא אותו, הספורט כבר הוצג בבתי ספר, פסטיבלים ואירועים אחרים.

 

מירוץ יונים

ספורט עם בעלי חיים

בספורט זה, יוני מירוץ מיומנות, משוחררות ממרחק של כ-100 עד 1,000 ק"מ, כאשר מרגע ההזנקה, נמדד הזמן שלוקח להן לחזור לשובך. לעיתים קרובות, מספר מועט של שניות מפרידות בין המפסיד למנצח - שזוכה בפרס הכספי.

מאמני היונים מלמדים אותן להתגבר על טורפים, סופות ואיומים אחרים והיונים מאותרות על ידי שבב המחובר לרגלן. ישנן מספר תאוריות על האופן בו היונים שבות ליעדן - ניווט בעזרת השמש משמש מעין מצפן טבעי המאפשר להן לדעת היכן הצפון ולנווט הביתה.

 

מבחני שוורים

ספורט עם בעלי חיים

מבחני שוורים פופולריים בחלקים מסויימים של ספרד וצרפת. שני שוורים גוררים סלע מלבני גדול במשקל של כמעט טון מצד אחד של הכיכר למשנהו. מטרת התחרות היא להשלים כמה שיותר הקפות בזמן נתון.

התחרויות המודרניות כוללות זמן של כ-30 דקות אך יש גם תחרויות שנמשכות שעתיים ויותר.

 

תחרות קפיצות ארנבים

ספורט עם בעלי חיים

בתחרות קפיצות ארנבים - יתכן וזה הספורט החמוד ביותר שהומצא אי-פעם - ארנבים מאומנים, מדלגים מעל מכשולים בגבהים ואורכים שונים.

הספורט החל בשנת 1970 בשבדיה, וכיום בסקנדינביה יש יותר מ-50 מועדוני קפיצת ארנבים. הספורט תפס תאוצה גם בבריטניה ובאמריקה, אך ישנן מעט מאוד תחרויות בין-לאומיות בגלל החוקים השונים שבין המדינות.

 

פולו פילים

ספורט עם בעלי חיים

ספורט זה הוא סוג של משחק פולו, רק שבמקום סוסים יש פילים. על כל פיל רוכבים שני אנשים: הראשון מנווט את הפיל, והשני אומר לראשון לאן ללכת וחובט בכדור.

המשחק פופולארי בנפאל, הודו, סרי לנקה ותאילנד.

 

מירוץ חלזונות

ספורט עם בעלי חיים

במירוץ חלזונות משתתפים שני חלזונות או יותר, בדרך כלל על מסלול מעגלי עם רדיוס של 35 ס"מ. מספרי המשתתפים נצבעים על הקונכיה שלהם או מודבקים עליהם בעזרת מדבקות קטנות, כך שיהיה ניתן להבדיל בין כל מתחרה.

מירוצי חלזונות רבים מתקיימים ברחבי העולם, אך אליפות העולם במירוצי חלזונות בבריטניה היא האירוע הפופולרי ביותר בתחום.

 

מלחמת חרקים

ספורט עם בעלי חיים

מלחמת חרקים זה ספורט פופולארי במדינות אסיאתיות רבות, כאשר תחילתו מזוהה עם תחילת שושלת טאנג בסין. מגוון רחב של חרקים משתתפים בהאבקויות, אך הפופולרים שביניהם הם: חיפושית האייל, חיפושית הקרנף, גמל שלמה, חגב וחיפושית גוליית - בעיקר בגלל גודלם והיכולת שלהם לקפוץ, מה שהופך אותם ליריבים אימתניים.

את חלק מבעלי החרקים אפילו מאמנים להיות חזקים ואגרסיביים יותר על ידי האכלתם בקנה סוכר ושימוש בקריאות הנקבה להזדווגות, דבר שמלהיב אותם.

 

באולינג תרנגולי הודו

ספורט עם בעלי חיים

משחק זה - שהוא אירוע שנתי פופולרי בקהילות מסויימות - כרוך בשימוש בתרנגולי הודו קפואים במקום כדור באולינג. המשחק משוחק בדרך כלל על משטחי קרח, והוא נפוץ בעיקר בליגות של הוקי בארה"ב וקנדה.

למקרה שתהיתם, התרנגולים הקפואים, שמשמשים ככדורי באולינג, הם תרנגולי הודו שלא כשירים למאכל.

 

מלחמת פרות

ספורט עם בעלי חיים

פרות נלחמות באופן טבעי כדי לקבל דומיננטיות בעדר והספורט השוויצרי הזה מנצל את ההתנהגות הזאת. בכל שנה, מתחרות פרות בשוויץ על התואר "La Reine des Reines" שמשמעותו "מלכת המלכות", באירוע שמושך כ-50,000 צופים.

הפרות הנאבקות דוחפות את ראשיהן האחת בשנייה, כך שמלחמת פרות זה למעשה תחרות דחיפות.

 

מירוץ גמלים

ספורט עם בעלי חיים

בדומה למירוצי סוסים, מירוצי גמלים הם אירועים פופולריים עבור הימורי ספורט. המירוצים פופולריים במיוחד בהודו, במזרח התיכון, בצפון אפריקה ואוסטרליה.

בעבר, הגמלים הונהגו על ידי ילדים, אך הדבר נאסר בגלל הדאגה לשלום הילדים ופחד מסחר בילדים. כיום מונהגים הגמלים על ידי רובוטים.

 

פולו שלג

ספורט עם בעלי חיים

פולו שלג הוא גרסה קצת שונה למשחק הפולו שאותו משחקים על משטח עמוס בשלג.

הסוסים נועלים נעליים עם מסמרים כדי לספק להם אחיזה טובה יותר והכדור מעט גדול יותר ובצבע אדום כדי להתאימו לתנאי השלג.

עריכה: אוהד שלום

תרגום מאנגלית - מילה שירותי תרגום

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.