print header

חשיבות ההומור בזוגיות והדרכים לתחזק אותו

 אם הייתם צריכים להגדיר את התכונות של בן או בת הזוג האידיאליים עבורכם, אנו משוכנעים שברשימה של רובכם היה מופיע "חוש הומור" - ואין זאת הפתעה, כיוון שלאורך השנים תכונה זו הפכה לנחשקת ומחברת בין אנשים. הומור לכשעצמו מסוגל לנחם בימים קשים, להעצים בימים שמחים ולהפוך את הזוגיות שלכם לבהירה, קלילה ומהנה יותר בכל רגע. אך לעתים, אנו נוטים להזניח את ההומור בזוגיות ככל שחולפות השנים וכתוצאה מכך גם מאבדים את היכולת להתמודד עם מצבים שונים בחיים בקלילות, בהומור וביחד - אבל אנחנו כאן כדי לעזור לכם לשמר את זה! נבהיר לכם מהי חשיבותם של ההומור והצחוק בקשר הזוגי וניתן לכם גם כמה טיפים כיצד להגבירם. 

החשיבות של הומור בזוגיות

חיוני בכל שלב בזוגיות

בתחילת דרככם, כשאתם עדיין זוג טרי, ההומור הוא המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לזוגיות שלכם - הוא יעזור לכם להתגבר על המבוכה שבצעדים הראשונים, יסייע לכם להכיר טוב יותר אחד את השנייה ויאפשר לכם לדבר בחופשיות גדולה על החששות והדברים האינטימיים שלכם. גם בהמשך, כשעברתם את השלבים הראשוניים והפכתם לזוג "מן המניין", ההומור עדיין ממשיך לשחק תפקיד חשוב במיוחד - הוא עוזר לכם לבקר את בן או בת הזוג שלכם מבלי להיות שיפוטיים. במילים אחרות, הוא הופך אתכם ל"דיפלומטים" שיודעים להעביר ביקורת מבלי לתקוף את השותף שלכם לחיים וליצור אווירה שלילית.

חשיבות ההומור בזוגיות וכיצד לשמור עליו: זוג מבוגר מסתכל על מסך המחשב ומחייך

עוזר להתגבר על חיכוכים

גם הזוגות המושלמים ביותר נתקלים במצבים שמכניסים מעט מתח ליחסים, אך דעו לכם שאין כמו הומור משובח כדי להוציא אתכם מסערת רגשות שלילית. נכון, זה לא פשוט להיפטר מהפנים הזועפות שלנו כשאנחנו לא מרוצים, אבל במקום ללכת למקום של העצמת החיכוך מוטב להשתמש בהומור שלנו כדי לעלות על נתיב אחר - כזה שיוביל את המצב הנוכחי לסוף חיובי יותר. זכרו, כל מה שצריך כדי לצאת ממצבים כאלה הוא דבר אחד פשוט - להשתמש בהומור כדי לשחרר את האווירה ו"לשבור" את הקרח.

סימן של קרבה

גם אם תודו בזה וגם אם לאו, אנחנו בטוחים שבפעם האחרונה שראיתם זוג מצחקק להנאתו אחת עם השני חשבתם לעצמכם "הם בטח ממש מאושרים יחד". הומור בין בני זוג הוא סימן של קרבה שבנוסף גם מעיד על גילוי עניין האחד בשנייה - כשאתם צוחקים עם בן או בת הזוג שלכם אתם מהדקים את הקשר והופכים אותו לכזה שמתבסס על הבנה הדדית מיוחדת. זה תמיד כיף כשבני הזוג שלכם מבינים אתכם ואת הבדיחות שלכם ומחזירים לכם בחיוך או בצחוק טוב - אפילו אם מדובר בבדיחה הגרועה ביותר שהייתה לכם.

חשיבות ההומור בזוגיות וכיצד לשמור עליו: זוג מתחבק וצוחק

גם המדע מסכים: מי שצוחק ביחד נשאר ביחד!

במחקר שנערך בשנת 2018 באוניברסיטת קליפורניה התגלה שזוגות ותיקים דיווחו שלהומור הייתה השפעה חיובית על נישואיהם ושברוב המקרים הוא החליף את הצורך בריבים. מתברר, גם על פי המדע, שהומור הוא כלי חיוני במיוחד לתחזק את הזוגיות על ידי כך שהוא מאפשר לפתור חיכוכים, לספק נוחות ולייצר קרבה ואווירה טובה - בדיוק כפי שכבר תיארנו בפניכם עד.

כיצד ניתן לשמור על הומור מתמשך בזוגיות?

אין כמו בדיחות פנימיות

אם "צחוקים" והומור בין אנשים יוצרים קשר עמוק יותר, אז ניתן להתייחס לבדיחות הפנימיות שלכם כמעין "ספק הכוח" של אווירה טובה ונעימה בזוגיות. כשאתם צוחקים על משהו שרק אתם מבינים אתם לא רק מחזקים בכך את הקשר שלכם, אלא גם יוצרים את היכולת להבין טוב יותר האחד את השנייה. כמו כן, הדבר מאפשר לכם לבדל את עצמכם מהסביבה ולייחד אתכם כזוג - כי אחרי הכול, ההומור הפנימי שלכם הוא דבר שרק שניכם מבינים! אך אם בכל זאת תתקשו למצוא בסיס להישען עליו, תמיד תוכלו לצפות במשותף בקומדיות בטלוויזיה או בקולנוע, או אפילו ללכת להצגות מצחיקות בתיאטרון, לדלות משם מצבים מצחיקים ומהנים שאתם מזדהים איתם ולהפוך אותם לבדיחות הפרטיות שלכם.

חשיבות ההומור בזוגיות וכיצד לשמור עליו: זוג מאזין לאוזניות

הפכו את הבילויים שלכם ליצירתיים

זה בחלט כיף לצאת לארוחות ערב יוקרתיות ומפנקות עם בני הזוג שלכם אחת לשבוע או שבועיים, אך מדובר בבילוי שלא תמיד יעודד אתכם לחזק את הקשר שלכם דרך הומור. אז לצד היציאה האהובה עליכם למסעדות גורמה, תוכלו להכניס במהלך החודש גם בילויים יצירתיים ובלתי רגילים שיחדדו אצלכם את חוש ההומור. כך לדוגמה, אתם יכולים לקבוע ללכת ביחד למוזיאון בנושא מדע או חלל, לצאת לשחק באולינג, לנסות להחליק ביחד על הקרח או אפילו לשבת צמוד בפארק העירוני ולצפות באנשים - אתם תופתעו כמה הבילויים האלה, שהם אולי לא רגילים במחוזותיכם, יהפכו את הזוגיות למעניינת וגם יוציאו מכם את ההומור המשובח מהמצבים אליהם תיקלעו. 

התגרו בבני זוגכם - אבל בצחוק!

להתגרות במישהו זה לא בהכרח משהו חיובי ועלול להיות חוויה מרגיזה במיוחד - אך בני זוג יכולים להפוך את הכלי הזה למתוק ומבדר! על בסיס ההיכרות שלכם עם בן או בת הזוג והידע שלכם על "הקווים האדומים" שלהם, נסו להתגרות בהם יותר בנושאים שהם יהיו מוכנים "לספוג" ולעשות מהם צחוק. אך קחו בחשבון שהשיטה הזו תעבוד רק אם אתם תהיו מוכנים שיתגרו בכם בחזרה...

הוציאו את האני האמיתי והמוזר שלכם

במערכת יחסים בריאה אף אחד מבני הזוג לא אמור להסתתר מאחורי מסכות - כל אחד צריך להיות עצמו וגם אם זה אומר שתעשו מעצמכם מדי פעם צחוק! תנו מדי פעם דרור למחשבות שלכם והפכו להיות הגרסה המוקצנת ביותר של עצמכם, מתוך הבנה שבן או בת הזוג צריכים להכיר אתכם באמת - שירו בקול רם גם אם אתם מזייפים, תעשו פרצופים מצחיקים לפעמים ואפילו תרשו לעצמכם לרוץ בבית כמו ילדים. כולנו מוזרים, הכול עניין של יחס ומצב - אז אחרי שאתם כבר תקופה עם בן או בת הזוג ומרגישים בטוחים מספיק, נסו להוציא מעצמכם מעט את ה"מוזרות", כדי שיהיה על מה להתבדח! אתם תופתעו כמה זה יהפוך את הזוגיות שלכם לנוחה וקלילה ואפילו תידהמו לגלות את הצדדים הפרועים יותר של בני הזוג שלכם...

חשיבות ההומור בזוגיות וכיצד לשמור עליו: זוג צוחק

הפכו אווירה מתוחה למצחיקה

אנשים לרוב מפחדים לזרוק בדיחה לאוויר כשהאווירה היא מתוחה או סוערת כדי לא להרגיש מטופשים. אבל זכרו, לא כולנו קומיקאים מדופלמים ואנחנו לא אמורים להיות כאלה -  הרעיון הוא לא טיב הבדיחה אלא עצם הכוונה להכניס הומור למצב שכזה. גם אם הבדיחה שלכם תהיה הכי גרועה שיש, בני הזוג שלכם עשויים למצוא בזה משהו מקל ו"להשתחרר" מעט מן האווירה העכורה שנוצרה. אך חשוב מאוד לשמור על כמה כללים: אל תשתמשו בהומור פוגעני או קשה מדי להבנה במצבים סוערים, הקפידו על הבעה היתולית או לכל הפחות לא כועסת ותראו במופגן את כוונתכם לשפר את האווירה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.