print header

5 דברים שצריך להפסיק להאמין בהם אחרי גיל 40

  במהלך החיים אנחנו מספרים לעצמנו שקרים רבים – אנחנו לא טובים בהשוואה לאחרים, גופנו לא מושך מספיק כמו זה של דוגמניות ודוגמנים במגזינים ובטוחים שדברים מסוימים שקורים לנו הם גזירת הגורל ולא צריך לנסות ולשנות אותם. עם הזמן אנחנו מבינים שהחיים הם לא רק שחור או לבן, אך כשאנחנו עוברים את גיל 40 לפתע מתחילים להגיע שקרים חדשים שאנחנו שוב בטוחים בכך שהם נכונים. אם הגעתם לגיל העמידה, יתכן שגם אתם מספרים לעצמכם את 5 השקרים הבאים, אך הגיע הזמן שתפסיקו להאמין בהם.
 
איש בן כ-40 מסתיר את הפה שלו עם היד
 

1. אני לא יכול להוריד את המשקל העודף שלי

כשאנחנו מגיעים לגיל העמידה חלקנו עולים במשקל ולפתע נהיה קשה יותר להשיל את הקילוגרמים המיותרים, אך אין זה אומר שזו משימה בלתי אפשרית ומומלץ שלא תוותרו עליה אם אתם סובלים ממשקל עודף שמזיק לבריאותכם. הסיבה לכך היא שהסכנות הבריאותיות שמתלוות למשקל העודף הופכות לחמורות יותר מגיל 50 ומעלה, זאת על פי מחקר משנת 2006, שהראה כי נשים שהשמינו ב-10 ק"ג ויותר במהלך גיל המעבר הגבירו את הסיכויים שלהן ללקות בסרטן השד באופן משמעותי. מחקר אחר, שבו נבדקו 7,000 נשים בין הגילאים 45-50 בעלות BMI של 25 ומעלה (משקל עודף), הראה שהסיכון שלהן ללקות בסוכרת עלה גם הוא באופן משמעותי.
 
ירידה במשקל בגיל העמידה היא מאתגרת אך חיונית, שכן מגיל 45 הגוף שלנו מתחיל להשיל כ-10 אחוז ממסת השריר שלו בכל עשור (כחצי ק"ג שריר בכל שנה) ובמקומו הגוף אוגר שומן באותו המשקל. משום ששומנים שורפים פחות קלוריות בהשוואה לשרירים, כמות הקלוריות היומית הנדרשת לנו יורדת, ועל כן עלינו לצרוך פחות מזון. אם עברתם את גיל 40, מומחים ממליצים שתצרכו כ-200 קלוריות פחות ממה שצרכתם עד היום, ואם עברתם את גיל 50 כדאי שתתחילו גם לעשות כושר שיעזור לשרוף קלוריות עודפות ויעזור לבריאותכם הכללית.
רגליים עומדות על משקל

2. לאף אחד כבר לא אכפת מאיך שאני נראה

עבור נשים וגברים כאחד קשה לעתים להתמודד עם העובדה שראשים כבר לא מסתובבים לכיווננו ברחוב, וגם אם זה מעולם לא היה המצב, תמיד היה מי שהחמיא לנו על המראה שלנו, אולם כעת נראה אולי שאין כל כך הרבה על מה להחמיא. ובכל זאת, אנחנו רוצים שיבחינו בנו גם אחרי גיל 50 ויראו בנו אנשים חזקים ובעלי ביטחון עצמי גבוה. כדי להשיג את תחושת הביטחון הזו, הסתכלו במראה ושאלו את עצמכם האם אתם מרוצים מהמראה שלכם – זו הדעה היחידה שאמורה לעניין אתכם.
 
אם לא הבנתם זאת עד היום, הלבוש שאתם שמים על עצמכם, התסרוקת שאתם עושים בשיער והאיפור שאתם מורחים על הפנים הם עבורכם ולא עבור אחרים. לכל אחד מאתנו יש את הסגנון האישי שלו וכל אחד יודע מה חשוב יותר עבור ההרגשה האישית שלו – נוחות או נוכחות. זה לא נכון שלאף אחד כבר לא אכפת מאיך שאתם נראים, משום שיש אדם אחד לפחות שזה כן משנה לו, וזה אתם! השקיעו במראה שלכם באופן שיהיה לכם נוח ושימשיך לשקף את מי שאתם רוצים להראות לעולם.
אישה מאופרת
 

3. העבודה שלי היא החיים שלי, ולכן אמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה

אנשים רבים מרגישים שהעבודה שלהם היא חייהם, וקשה להם לדמיין את עצמם מפסיקים לעסוק בה אחרי 40 שנה במהלכם לקחו ימי חופש ספורים בשנה. עם זאת, לא לשווא קיים גיל פרישה, שכן בשלב מסוים הגיל עושה את שלו ומקשה עלינו לעשות פעולות שהיו קלות עד לפני 20 שנה. יתכן שאתם מרגישים שחייכם יראו ריקים אם תפסיקו לעבוד, אך האם לא התעייפתם לעבוד בשביל בוס שאומר לכם מה לעשות? 
 
במשך שנים רבות התחריתם בעמיתיכם לעבודה במטרה לקבל קידום, ניסיתם לשלב בין המשפחה למשרד ויצאתם לחופשות רק אחרי שקיבלתם אישור או בתקופות החגים בלבד, וגם זה בתנאי שיכולתם להרשות זאת לעצמכם. כעת יש לכם הזדמנות לבלות זמן רב יותר עם המשפחה והחברים ואתם יכולים להקדיש יותר מזמנכם לתחביבים שלכם, שיתכן כי הזנחתם במשך השנים. בנוסף זה הזמן המושלם לעשות דברים שלא עשיתם מעולם, כמו להירשם לחוג ריקוד או לצאת לחופשה ארוכה בחו"ל. פרישה יכולה להיות שינוי מפחיד עבור חלקנו, אך זכרו שהחיים לא נגמרים אחרי שמסיימים לעבוד – הם רק מתחילים.
זוג מבוגר רוקד

4. אין לי מספיק כסף כדי לצאת לפנסיה

בהמשך לסעיף הקודם, זהו גם שקר שאנחנו לעתים מספרים לעצמנו כשאנחנו מתקרבים לגיל הפרישה. ברוב המקרים הדרך לדאוג לכך שיהיה לכם מספיק כסף אחרי הפרישה היא פשוטה מאוד – היו מאושרים עם מה שיש לכם. במהלך החיים צברתם דברים רבים, אך הטבע שלנו גורם לנו תמיד לרצות עוד. כמות הכסף החודשית שתיכנס לחשבונכם כנראה תהיה נמוכה יותר מהמשכורת שלכם, אך אין סיבה לחשוש – עליכם פשוט לשנות הרגלים מסוימים בהתאם. כעת יש לכם יותר זמן לבשל בבית במקום לאכול בחוץ, אתם יכולים לוותר על נסיעה במכונית וליהנות מהנחה של חצי מחיר בנסיעה בתחבורה ציבורית, ושירותים רבים אחרים מגיעים לכם בחינם או בהנחה משמעותית. 
 
אם אתם עדיין חוששים שהפנסיה שלכם לא תצליח לכסות את ההוצאות החודשיות, דעו שגיל הפרישה מספק הזדמנות מצוינת להשתמש בניסיון החיים והתעסוקה שצברתם כדי לצאת לדרך חדשה ולהתחיל פרויקט משלכם. זה לא חייב להיות דבר גדול – עליכם רק לדעת כיצד לנצל את היכולות שרכשתם במהלך השנים כדי לעשות דבר מה שרציתם עד היום ואף פעם לא היה לכם זמן עבורו. אתם יכולים להמשיך לעבוד, אך מומלץ שתעשו זאת בשביל עצמכם ובהתאם למצבכם הבריאותי, ולא עבור מישהו אחר.
איש מבוגר עייף

5. אני האדם היחידי שיכול לבצע את העבודה שבה אני עוסק

בין שניהלתם עסק עצמאי במשך 40 שנה ובין שקודמתם פעם אחר פעם עד לעמדת ניהול, יתכן שאתם מספרים לעצמכם שאין אף אדם אחר שיוכל לעשות את עבודתכם באותה יעילות כמוכם. המחשבה הזו גורמת לכם להרגיש חשובים, אך היא לא נכונה. העולם מלא באנשים מוכשרים שיכולים להיות אפילו טובים יותר מכם בעבודתכם, ואין שום דבר רע במכירת העסק שעבדתם בו כמעט כל חייכם או בפינוי המשרה הבכירה שלכם למישהו צעיר שנמצא רק באמצע או בתחילת דרכו.
 
אם אתם רוצים להרגיש שיש לכם מה לתרום לעולם ושאתם בעלי ערך מסוים, אתם לא צריכים את העבודה שלכם לשם כך. חשבו לרגע על רגעים בחיים בהם הרגשתם סיפוק אמתי, האם הם הגיעו אך ורק מהצלחות בעבודה? המשפחה שלכם והחברים שלכם זקוקים לכם לא פחות מהעסק בו אתם עובדים, והסיפוק שתקבלו מבילוי איתם ועזרה להם הוא גדול יותר מכל הצלחה שתוכל להיות בעבודה. 
שני אנשים מבוגרים הולכים זה לצד זה

כמה מילים לסיום

ככל שאנו מתבגרים ומזדקנים, אנחנו עלולים לחשוב שכבר הבנו איך העולם עובד ושיש דברים שהם בלתי ניתנים לשינוי, מה שיגרום לנו לקבל על עצמנו דברים שאנחנו לא באמת רוצים לעשות. יתכן שלא תצליחו לשנות את הדרך שבה אתם חושבים, אך זכרו שלא משנה במה אתם מאמינים, לא קיימת אמת אחת ותמיד יש דרך אחרת לעשות דברים. שקרים חדשים יצוצו בראשכם ככל שהשנים יעברו, והדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות זה להחליט שלא להאמין בהם ותמיד לנסות לראות דברים שאינכם שלמים איתם מנקודת מבט אחרת.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו