print header

ניסור בטון - טכניקות, המקרים בהם הוא נדרש וטווח מחירים

  בתחום של עבודות הבטון יש מספר עבודות קבועות ונפוצות עם חומר הגלם האיתן, המכונה 'בטון'. במרבית המקרים, עבודות הבטון יהיו חלק מהליך שיפוצים נרחב והן יתבצעו באמצעות כלים מיוחדים המיועדים להתעסקות עם הבטון העוצמתי. אחת מן העבודות בתחום זה מכונה ניסור בטון, והיא יכולה להתבצע רק על ידי גורם מוסמך ומקצועי. 
 
ניסור בטון: איש חותך בטון עם מסור
לעיתים, אנשים אינם מבינים או יודעים איך לעבוד עם הבטון ומנסים לבצע זאת באופן עצמאי ודי מהר נתקלים בבעיות ובחוסר הצלחה. ניסור בטון הוא לא משהו שכל אחד יכול לבצע ובטח שלא באמצעות כל כלי עבודה. הבטון ידוע ומוכר כחומר גלם חזק מאוד ולרוב, לא ניתן לחדור אותו בלי להיעזר בכלי עבודה ייעודיים.
 
כלי העבודה שבעזרתו מבצעים ניסור בטון הוא דיסק יהלום. כלי זה נוצר באמצעות טכניקה מתקדמת שאפשרה לייצר כלי עבודה עוצמתי אשר יכול להתמודד עם חומר גלם חזק כמו הבטוןדיסק יהלום זהו כלי עבודה שיש לו מעין שיניים חיצוניות שעשויות משבבי יהלום – הידוע כאחד החומרים העוצמתיים ביותר שיש בטבע. בעזרת כלי זה אפשר לבצע מספר עבודות בתחום הבטון, ביניהן גם ניסור בטון וגם קידוח. 
 
שתי פעולות אלו נחשבות למורכבות מאוד ומאפשרות שינויים במבנה קיים. הן מתבצעות רק על ידי גורם מוסמך וזאת כדי לוודא שהעבודה תהיה מקצועית וחשוב מכך – בטיחותית. יש לציין כי אדם שעובד עם דיסק יהלום אך לא עבר הכשרה בהפעלתו, עלול להביא לתוצאה הרסנית ומסוכנת. הגורם האנושי הוא החשוב ביותר בעבודות כמו ניסור וקידוח בטון ולכן כאשר מזמינים איש מקצוע בתחום הבטון, חשוב מאוד להתעניין בניסיון ובהכשרה שלו.

מה ההבדל בין ניסור בטון לקידוח בטון?

קידוח וניסור בטון הן שתי פעולות שונות. כשמדובר בניסור בטון, לרוב טווח העבודה יהיה נרחב יותר. ניסור בטון זהו תהליך שמאפשר הסרה של חלקי בטון גדולים. לעומתו, קידוח בטון היא פעולה המאפשרת חדירה אל תוך פנים המבנה שעשוי מבטון. שתי הפעולות מתבצעות על ידי כלי עבודה דומים ולעיתים אף זהים.

באילו מקרים יידרש ניסור בטון?

ניסור בטון יכול להתבצע בשל סיבות שונות, הנפוצה מבניהן היא הסרת קיר בטון או שינוי גודל וצורה של קיר בטון. לא תמיד מותר או אפשר להוריד קיר שנבנה מבטון ולכן אם חשבתם לבצע זאת תצטרכו להתייעץ תחילה עם מהנדס בניין או כל גורם מקצועי אחר שיודע להסביר ולבדוק את הנושא. 
 
במידה שיש אכן יש אישור לבצע ניסור של קיר בטון, עליכם ליצור קשר עם בעל מקצוע העובד בבטון ויודע לבצע את הפעולה באופן נכון ובטיחותי. חשוב לציין כי זלזול או חוסר הקפדה בתחום זה עלול להוביל לבעיות במבנה ובמקרים מסוימים יכול אף להביא להתמוטטות של קירות או המבנה כולו. קידוח בטון זו פעולה פחות מסובכת ולרוב היא נעשית כשיש צורך להוסיף לקיר או מבנה בטון פתח כלשהו. למשל, כאשר מעוניינים להוסיף חלון בחדר ממ"ד.

באילו שיטות נפוצות משתמשים כיום כדי לנסר בטון?

השיטה הנפוצה ביותר לניסור בטון היא השיטה עליה פירטנו קודם לכן – שימוש בדיסק יהלום. מעבר לכך, יש שיטות אחרות אך זו נחשבת לבטוחה והיעילה ביותר. דיסק היהלום זהו כלי עבודה חדשני המספק את התוצאה הנחוצה ברוב המקרים ובאמצעותו ניתן לבצע ניסור קירות בטון בכל עובי.

אילו עבודות בטון ניתן לבצע?

כפי שציינו בהתחלה, תחום זה נרחב למדי וכולל הרבה פעולות ועבודות. השימוש בבטון נפוץ מאוד בתקופה בה אנו חיים ולכן ניתן לבצע עבודות שונות ומשונות באמצעותו ובעזרתו. למשל, פתיחת דלתות או חלונות במבנים, הריסת מבנים מבטון, הסרה וניסור קירות וקורות בטון, ניסור משטחים קשיחים כמו כבישים ומדרכות וקידוח בבטון למטרות כגון צנרת, חשמל או מים. מדובר בתחום בעל היקף עבודות גדול מאוד ואם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה - רצוי לפנות לבעלי מקצוע שעוסקים בתחום הבטון באופן בלעדי.

מהו טווח מחירי ניסור הבטון בישראל?

עלות עבודות הבטון משתנה ביחס לסוג העבודה. המחיר שתצטרכו לשלם תלוי גם בכמות הקידוחים / הניסורים, משך העבודה, עובי הבטון שיהיה צריך לקדוח בו וכדומה. רצוי לבקש הצעת מחיר בטרם סוגרים עסקה וכך לקבל מושג לגבי ההוצאה הכספית שצפויה לכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.