print header

למה כדאי להשקיע בנדל"ן דווקא באירופה?

  ארבעה קירות הם לכאורה הזכות הבסיסית ביותר של כל אדם אך למרות זאת במציאות הישראלית העכשווית (והלא כל כך זולה), ישנם זוגות צעירים וגם משפחות שנאלצים לוותר על חלום הדירה. כותרות על יוקר המחייה תופסות שוב ושוב את תשומת הלב הציבורית, אך נדמה כי דבר לא משתנה והמחירים ממשיכים לעלות. והשקעות נדל"ן? מחירי הנדל"ן בישראל לא נגישים לכל אחד, ונראה כי משקיעי הנדל"ן הישראלים הפכו לקבוצה כמעט סגורה שמאפיין אותה דבר אחד מהותי: הון רב. בישראל, כמעט תמיד הון עצמי לא יספיק לרכישת דירה, וכך מוצאים עצמם החולמים על דירה (למגורים או השקעה) במעגל קסמים בלתי נגמר, שלא בטוח מראש שכדאי להיכנס אליו.
 
השקעות נדלן באירופה: איש מחזיק בית מיניאטורי
בשנת 2019, שנה בה המידע נגיש בזמינות מלאה לכל אדם על פני כדור הארץ, גם אתם יכולים ללמוד לא מעט על השקעות נדל"ן בחו"ל. עד לפני כמה שנים משקיעים שהיו רוצים לרכוש דירה להשקעה היו צריכים להסתייע ביועצים מקומיים או במומחי נדל"ן ולעבור הכשרות ממושכות לטובת היכרות עם השוק המקומי. כיום, תוכלו ללמוד המון על יעד ההשקעה המועדף עליכם כבר מקריאת מידע ברשת האינטרנט, כאשר כמעט תמיד תגלו יתרון מובהק: מחירים נגישים יותר!
 
אז מה מביא ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן בחו"ל, בדגש על יבשת אירופה? ישנן לא מעט סיבות טובות. הנה כמה מהן:

מחירי הנדל"ן פשוט נוחים ונגישים יותר

בעוד שבישראל השקעה בנדל"ן נחשבת להשקעה הרלוונטית לעשירים בלבד, באירופה המצב שונה. אם מתמקדים במדינות מזרח אירופה, כדוגמת אוקראינה, גיאורגיה ואפילו פולין, הרי שמגלים כי מחירי הנדל"ן בהרבה יותר נגישים. לא מעט ישראלים מצליחים לרכוש בוורשה, קייב וטבילסי נכס ולהישאר עם עודף מההון העצמי שלהם. אחרים, מצליחים לרכוש 2 נכסים במחיר שאינו משתווה למחיר של נכס אחד בישראל. 
 
מדובר על נתון משמעותי מאוד, שכן ההשקעות באירופה פתוחות גם למשקיעים מתחילים שעתידים לבסס את הונם באמצעות השקעה זו. חלום ההשקעה אולי נראה כעת רחוק, אך במרחק של כמה שעות בודדות ממתינים לכם נכסים שונים: דירות מגורים, דירות סטודנטים ונדל"ן מסחרי.
 
לצד המחירים, זכרו כי התשואה היא מנוע המוטיבציה שלכם. ישנן מדינות באירופה בהן התשואה הצפויה לכם כפולה מזו הממוצעת בארץ. לדוגמה, תשואה ממוצעת בפולין יכולה להגיע לכ-10% בשנה. מדובר על תשואה נאה לכל הדעות, כאשר ישנם אזורים ספציפיים שעתידים להתפתח. עם זיהוי נכון של הזדמנויות, תוכלו לרכוש נכס במחיר נוח ולמכור אותו ברווח נאה בעתיד.

ההשקעה לא כל כך רחוקה כמו שאתם חושבים

אז מהם יעדי ההשקעה המובילים נכון להיום? או במילים אחרות: איפה הכי כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל
 
מדובר על אחת השאלות החמות ביותר המעסיקות רבים. מובן כי בחירת יעד ההשקעה צריכה להתבסס על מספר רב של משתנים, לרבות מחיר הנכס, התשואה הצפויה ומידת הביקוש. 
 
עם זאת, דבר נוסף שכדאי בהחלט לקחת בחשבון ולתפוס אותו כיתרון הוא המרחק. יבשת אירופה נמצאת בסמיכות לישראל (אם כי תרבותית ישראל בהחלט נחשבת כמדינה אירופאית). אם תחליטו לרכוש נכס להשקעה בגרמניה או בפולין למשל, הרי שמדובר על דירה במרחק של כ-4 שעות טיסה בלבד.
 
מהפכת טיסות הלואו-קוסט יצרה מהפכה גם בכל הקשור לדירות ההשקעה: אם בעבר ישראלים חששו להשקיע בחו"ל בגלל המרחק, הרי שכיום אין באמת סיבה. 4 שעות נסיעה מפרידות בין מרכז הארץ לעיר אילת - אם כן, מה מונע מכם להשקיע בפולין? הטיסות לפולין, לרבות לעיר הבירה ורשה, יוצאת בתדירות יומית כאשר ישנן טיסות זולות שמאפשרות לכם בעלות נוחה ובכמה שעות בלבד לנחות ביעד בו השקעתם.

השפה האנגלית ככוח משמעותי

אמנם כל עוד תשקיעו במדינות מזרח אירופה סביר להניח כי תזדקקו לסיוע של מתרגמים, אך מה קורה ברגע שאתם משקיעים במדינה כמו אנגליה? הממלכה הבריטית מזמנת לכם שלל נכסים להשקעה, כאשר אלו המוכרים ביותר דווקא בהקשר הישראלי הם דירות המגורים לסטודנטים. מאחר והשפה באנגליה היא אנגלית, יש לכם כוח משמעותי ביד המאפשר לכם לנהל משא ומתן, לראיין שוכרים ולהכיר את הבירוקרטיה ואת שיטת המיסוי בקלות יתרה. 
 
השקעות באנגליה נכנסות לקבוצה הנחשקת של מדינות פוטנציאליות להשקעה, זאת הודות לביקוש הרב. עם השקעה בדירת סטודנטים לדוגמה, הרי שאתם זוכים לביקוש רב מסטודנטים המגיעים ללמוד באנגליה מכל קצוות תבל. מאחר ומדובר על סטודנטים, גם מדובר לרוב על חוזים ארוכי טווח – כאלו החופפים לתקופת הלימודים, הנמשכת בין שנה לשנתיים.

מנטליות דומה שמקלה על ניהול ההשקעה שלכם

אמנם יהיו אלו שיאמרו כי המנטליות הישראלית היא מנטליות מיוחדת שלא ניתן להשוות אותה לשום דבר אחר, אך בסופו של דבר אתם מגיעים ליבשת שבה המנטליות מוכרת לכם היטב. ישראל שייכת תרבותית ליבשת אירופה, ויעידו על כך ההשתתפויות הישראליות בתחרויות אירופאיות כמו היורוליג והאירוויזיון. 
 
כשאתם שוקלים את האפשרות של השקעה באירופה ומחפשים יעדי השקעה אטרקטיביים ב-2019, קחו בחשבון כי מנטליות זהה מאפשרת לכם לנהל שיח בגובה העיניים, להתנהל אל מול אנשים החולקים אתכם את אותם הערכים ולצפות מהם לשמר את הנכס ולנהל בו אורח חיים ראוי.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.