print header

אלו הסוגיות הפיננסיות שעליכם לבדוק כשאתם יוצאים לגמלאות

 אין ספק שפרישה מן העבודה ויציאה לגמלאות הם 2 מהתהליכים המשמעותיים ביותר שחווה כל גבר המגיע לגיל 67 וכל אישה המגיעה לגיל 62 (ואף מוקדם יותר, עבור אלו המועסקים במקומות עבודה המאפשרים זאת בגיל צעיר יותר). הרבה חלומות ושאיפות מחכים לרבים בגיל הפרישה, ואצל רבים מתעוררת התחושה שתקופת הפנסיה הולכת להיראות כמו רצף של הגשמות וסיפוק רצונות נטול מוגבלויות. אך לכל מי שעומד בפני פרישה צריך להיות ברור שהמציאות מורכבת יותר, וישנן החלטות רבות הנוגעות לתחום הפיננסי שעליו לקבל כדי להיות מסוגל לתכנן נכון את המשך חייו ולא להיקלע לבורות שאין לדעת כיצד יוצאים מהם. אם גם אתם עומדים בפני פרישה, כדאי שתבינו מה השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם ואילו החלטות בדיוק עליכם לקבל, לכן ריכזנו עבורכם את המידע הזה בכתבה הבאה, בסופה נבהיר לכם גם כיצד תוכלו לקבל ללא עלות ייעוץ מקיף, חיוני ומקצועי בנושא תכנון פרישה.

תכנון פרישה: זוג מבוגר מחייך

אז מה אתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם יוצאים לפנסיה?

אז עשיתם זאת – אתם מתקרבים בצעדי ענק אל הגיל שבו אתם יכולים להפסיק לקום בכל בוקר לעבודה, ובמקום זאת לפרוש לגמלאות ולהתחיל לממש את כל החלומות והתוכניות שלכם לתקופת גיל הזהב. אך רגע לפני שאתם באמת קמים ועושים זאת יש כמה סוגיות פיננסיות משמעותיות שעליכם לקחת בחשבון כדי להיערך באופן הנכון והמושכל ביותר לשארית חייכם. ניתן לסווג את הסוגיות, השאלות וההחלטות העומדות בפניכם לכמה נושאים עיקריים עליהם נפרט כעת:

1. תוחלת החיים ואורך תקופת הפנסיה – בישראל תוחלת החיים הממוצעת היא 82.41 – האם אתם ערוכים מבחינה פיננסית לעוד 15-20 שנה ויותר של חיים, בעיקר בכל מה שקשור לקצבת גמלה חודשית ולחסכונות שלכם? זוהי אחת מהסוגיות העיקריות והמשמעותיות ביותר שעליכם להיערך אליהן ולחשוב עליהן.

2. רמת החיים בתקופת הפנסיה – האם במהלך גיל הזהב שלכם, שבו סביר להניח שרמת ההכנסות החודשיות תרד, תוכלו לשמור על סגנון החיים הנוכחי שלכם? גם זה עניין שחשוב לתת עליו את דעתכם, כדי לייצר אצלכם רמת ציפיות ריאלית ומוכוונת מציאות.

3. מיצוי זכויות – בתור גמלאים עשויות להגיע לכם זכויות רבות שאתם בכלל לא מודעים אליהן, ואם לא תעשו את התכנון הראוי אתם עלולים להפסיד אותן. אז לאלו קצבאות מן המדינה אתם זכאים כפנסיונרים? מה האפשרויות השונות הגלומות בפניכם במסלולי פרישה שונים? איפה מסתתרים הכספים השונים שצברתם במהלך השנים וכעת אתם יכולים למשוך? כל אלו ועוד צריכים בהחלט להעסיק ולעניין אתכם.

4. דאגה לבני המשפחה – כמובן שגם אחרי הפרישה, המשפחה שלכם נשארת בראש מעיינכם, והשאלה כיצד להבטיח את הקיום הכלכלי של בני משפחתכם ויקירכם תופסת מקום של כבוד במכלול השיקולים שלכם ביציאה לגמלאות.

המרכז לניהול פרישה – השירות החינמי שיעזור לכם להיערך לחיים החדשים

עם כל השאלות הגדולות והמורכבות האלו, הניצבות בפניכם ובפני החיים החדשים שלכם בפנסיה, אתם ממש לא צריכים להתמודד לבד. כדי לעשות סדר בכל הסוגיות הללו ולהבטיח קבלת החלטות נכונה, המבוססת על יכולות אמיתיות ולא על תחושת בטן, כדאי להיעזר בידע ובמומחיות של אנשי מקצוע בתחום הפרישה והיציאה לגמלאות.

במרכז לניהול פרישה תוכלו לקבל ייעוץ חינמי ומקיף שיעזור לכם באיתור הכספים והחסכונות הפנסיונים שלכם מכל הגופים הקשורים לעניין, בתכנון מס למקסום גובה הפנסיה, במיצוי כל הזכויות במסגרת תכניות הפנסיה הקיימות עבורכם, במתן פתרונות ביטוחים מותאמים לכם כפורשים, באיחוד וניהול כל החסכונות הפנסיוניים שלכם תחת קורת גג אחת ועוד ועוד.

לקבלת ייעוץ חינם - מלאו את פרטיכם:
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.