print header

8 עצות לחיים טובים ללא חרטות

לפעמים החיים מרגישים ארוכים, אך ברגע אחד, בלי ששמים לב, הם פתאום מתקרבים לקיצם - ואז עולה השאלה "לאן נעלמו כל חיי?". כדי שניתן יהיה להימנע מרגע שכזה ולהגיע לעבר הסוף עם תחושה טובה ונפש ששלמה עם עצמה, צריך כבר עכשיו לחיות אותם בדרך הנכונה. אתם ככל הנראה כבר יודעים מה הדרך הזו, אך חוששים ממנה או שאולי אתם מפקפקים בעצמכם, ולכן כעת אנחנו נפיח בכם קצת ביטחון ונראה לכם איך לחיות ללא חרטות. הכירו את 8 העצות החשובות ביותר שיעזרו לכם לחיות כבר מעכשיו כמו שאתם רוצים וצריכים.
 
עצות לחיים טובים: אישה יושבת על צוק ומסתכלת על הנוף שלפניה

1. היו מחויבים למי שאתם באמת, בלי להתנצל

זה לא מוזר להיות מוזר, משום שכל אחד הוא שונה מהאחר בדרכו שלו, ולכן כל אחד הוא גם מוזר בעיניו של אחר; על כן העדיפו לחגוג את הייחודיות שלכם ואל תתביישו בה. לפעמים, דווקא התכונה הזו שבה אנו מתביישים היא מה שגורם לאחרים לאהוב אותנו ואת נוכחותנו, אז אל תנסו לשנות אותה. הייחודיות שלכם היא יקרה מפז, ועליכם למצוא את האומץ להיות מי שאתם במקום לנסות להיות כמו כולם.
 
מדובר באחד המקורות המשפיעים ביותר על רמת האושר והשלווה הפנימית שלנו – להרגיש בנוח עם מי שאנחנו. לא לנסות לשחק תפקיד של דמות אחרת, לא לוותר על חופש המחשבה ולא לשים מסכה. היו מי שאתם, ואמנם זה לא תמיד יהיה קל, אך אין מחיר גבוה מדי לשלם עבור שמירה על האמת שלכם בלי להתנצל עליה.

2. לכו במסלול שגורם לכם להרגיש חיים

התחילו כבר עכשיו ביצירת החיים שנכונים עבורכם, ולא אלה שנראים נכונים לאחרים. המאבק הפנימי הגדול ביותר שיתחולל בתוככם יהיה בין מה שאתם מרגישים שנוח לבין מה שאתם יודעים שנכון, ואחת הבחירות הקשות ביותר בחיים היא בין להישאר במקום לבין לקום ולהתחיל ללכת. לפעמים צריך לצאת מהאדם שאנחנו ולהפוך לאדם שאנו אמורים ומסוגלים להיות – האישיות האמיתית שמסתתרת בתוכנו.
 
חייכם הם המסר שלכם לעולם, לכן הפכו אותם למשמעותיים ככל הניתן. אם אתם שואפים ליצור שינוי כלשהו בעולם, עליכם להיות שונים מהשאר. העזו ללכת לבד ואל תחששו לאהוב את המסע הזה, הזכירו לעצמכם שאתם לא חייבים לעשות את מה שכולם עושים ושיש לכם את הזכות לכך, אפילו אם לא מסכימים איתכם.
עצות לחיים טובים: אישה מסתכלת לאחור על שביל עפר

3. עשו את המיטב

הסיכום העצוב ביותר לחיים יכול להיכתב בארבע מילים: "הייתי יכול והייתי צריך". החליטו שאתם רוצים את מה שאתם מייעדים לעצמכם יותר משאתם מפחדים מלהשיג זאת, וקבעו שהעבודה הקשה שווה את הסוף. כן, לפעמים החיים ייראו קשים, אך זה לרוב מרגיש קשה יותר בדמיון מאשר במציאות. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להחליט מה הצעד הבא שלכם, ולא כל המסע כולו.
 
אמרו זאת קול: "אני מי שאני היום בגלל הבחירות שעשיתי אתמול, ואהיה מי שאהיה מחר בגלל הבחירות שלי היום". במקום להתלונן על הנסיבות, העסיקו את עצמכם וצרו נסיבות חדשות. החליטו האם אתם רוצים לסבול את הכאב של המשמעת או את הכאב של החרטה.

4. קבלו את המציאות, גם אם היא כואבת

תמיד עדיף לחוות את הכאב של המציאות מאשר את הנוחות של השקר, משום שהאמת יכולה להוציא אתכם לחופשי, אך לפני זה היא קצת תשגע אתכם. כשזה קורה, נשמו עמוק, תנו לעצמכם מרחב לחשוב בבהירות ועשו צעד אחד קטן כשתרגישו שאתם יכולים לעשות. חיו בפשטות, תנו לאחרים, דברו אמת, עבדו קשה ושחררו את המחשבות שלכם בנוגע למשמעות החיים.
 
השחרור הזה הוא לרוב צעד קדימה, ולפעמים צריך להתרחק ממה שרצינו למצוא בעבר כדי לגלות את מה שאנחנו באמת צריכים ומה שאכן מגיע לנו. לפעמים צריך לשכוח את מה שאיבדנו, להעריך את מה שנשאר ולהסתכל קדימה כדי להתכונן למה שיגיע; זכרו – תקווה זה לא אמונה בכך שהחיים יתנו לכם את מה שאתם רוצים, אלא בכך שאט אט החיים יחשפו את מה שנכון.
עצות לחיים טובים: אישה יושבת על צוק ומסתכלת על הנוף שמולה

5. הכירו בפחדים שלכם והתעלו עליהם

לא צריך לפחד מדבר בחיים, אלא רק לחוות הכל וללמוד מזה. האמינו בכך שכוח עליון מכוון את חייכם במסלול מסוים, ושבסופו של דבר הכול יתאים למסגרת שתיצור תמונה שאותה ניתן יהיה לראות בכללותה רק אחרי שהיא תושלם. משהו שבטוח תלמדו אחרי הרבה עליות ומורדות בחיים, ואולי אפילו כבר למדתם אותו, זה שאין החלטות שגויות, אלא רק בחירות וההשלכות שלהן. לפעמים צריך לחוות כאב כדי להתפתח או לאבד משהו כדי להשיג דבר מה חדש.
 
בריחה מפחד היא מרוץ שלעולם לא תנצחו בו. למעשה, אם תעשו את מה שאתם מפחדים, אתם תרגישו חופשיים יותר מאי פעם. אז אל תתנו לפחד להחליט בשבילכם, אלא התעלו עליו – תנו לו להוציא אתכם לפעולה. קחו סיכונים, לכו עם תחושת הבטן שלכם והתרגשו מהחיים. 

6. לכו עם החיים במקום נגדם

הפסיקו להתרכז בכמה שאתם לחוצים וזכרו עד כמה אתם מבורכים. אנחנו שוכחים לעיתים קרובות שאושר לא מגיע כתוצאה מהשגת דבר מה שלא היה לנו, אלא מההערכה שיש לנו לדברים שכבר השגנו. אז הפסיקו לחפש סיבות להיות מצוברחים והתרכזו במה שעליכם לעשות ובסיבות שאמורות לשמח אתכם. גישה חיובית יכולה לשנות הכול.
 
אדם מאושר הוא לא אדם שנמצא תמיד במצב רוח טוב, אלא אדם שתמיד שומר על גישה חיובית, לא משנה מה קורה. יום אחד אתם תבינו שהחיים הם כמו אוקיינוס; הם יכולים להיות רגועים ושלווים או סוערים וגועשים, אך בסופו של דבר הם תמיד יפים.
עצות לחיים טובים: ים

7. רוממו אחרים בעזרת טוב לב ונדיבות

יש שלושה דברים שמגדירים אדם: הסבלנות שבבעלותו כשאין לו כלום, הגישה שלו כשיש לו הכול והבחירה שלו לעזור לאחרים כשהוא יכול. צריך הרבה כוח כדי להיות עדין ואדיב עם אחרים, אך אתם יותר חזקים ממה שאתם חושבים. אפילו כשהזמנים קשים, היו חיוביים ועשו כל מה שאתם יכולים עבור אלו שזקוקים לכם.
 
בעולם שמלא באנשים שלא אכפת להם, היו כאלה שהכי אכפת להם. היו אנשים שאחרים יצפו לראות אותם כשיגיע מחר. התנהגו כאילו שמה שתעשו היום ישפיע על מחר – כי זה אכן כך. המטרה בחיים היא לא רק להיות מאושר, אלא גם לעזור לאחרים ולהיות אדיב ורחום, משום שכך נהפוך את העולם למקום שבו גם אנחנו נרצה לחיות.

8. פנו זמן רב לאנשים שאתם הכי אוהבים

כשאנחנו מקדישים תשומת לב לאחרים, אנחנו מפיחים בהם חיים. זה חשוב במיוחד במערכת יחסים, שמתחזקת ככל שבני הזוג מקדישים תשומת לב האחד לשנייה. למעשה, שני בני הזוג מתחזקים בעצמם בזכות התמיכה, הדאגה והכוח שהם מספקים זה לזה. אז הישארו קרובים לאנשים שחשובים לכם, דברו בפתיחות על בסיס קבוע, וגם אם אתם מרגישים שאתם צריכים להשקיע מאמץ מיוחד, זכרו שאהוביכם שווים את זה.
 
בסופו של דבר, את הזמן המוגבל שיש לנו כאן על כדור הארץ עלינו להקדיש לאנשים שאנחנו אוהבים. הרי על ערש דווי, איש לא מתחרט על כך שלא עבד מספיק, אלא על כך שלא בילה מספיק עם משפחתו, אז מה סביר להניח שיקרה לכם כשיגיע יומכם? תכננו כבר עכשיו ארוחת ערב רומנטית עם בן או בת הזוג שלכם, וכמובן שאל תשכחו גם את בני המשפחה האחרים שלכם – האחים, האחיות וההורים שלכם, ואולי אפילו הכי חשוב – הילדים שלכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.