print header

מדריך לשימוש בתוכנת Duplicate Clenaer לניקוי קבצים כפולים מן המחשב

אלו מבינכם שעובדים עם מחשב, בין שבאופן יומיומי ובין שמדי פעם, ודאי מכירים את התחושה הלא נעימה הזאת שצצה כאשר הוא מתחיל לעבוד לאט ולפעמים אף "לקפוא" ולהפסיק לעבוד. במצב שכזה כל פעולה פשוטה שאתם מנסים לעשות – כמו כתיבת מסמך טקסט או גלישה באינטרנט – הופכת פתאום למסורבלת ומייגעת. במקרים לא מעטים ההאטה הזאת נגרמת עקב עומס שנוצר על זיכרון המחשב, כאשר קבצים רבים מדי "תופסים מקום" בתיקיות השונות ומכבידים על פעולת המעבד. האם חוץ ממחיקת קבצים גדולים שאין בהם צורך יש עוד משהו שניתן לעשות כדי להקל על המצב? התשובה היא כן, ובכתבה הבאה נכיר לכם כלי מצוין וקל לתפעול, שיעזור לכם לצמצם, ולו במעט, את כמות הקבצים המיותרים שנמצאים במחשבכם, מה שיסייע לכם להחזירו לקצב עבודה תקין.
 
תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: אשה יושבת מול המחשב
כשלב ראשון בדרך להסרת קבצים מיותרים המכבידים על המחשב, כדאי שתאתרו את הקבצים הכפולים שבזיכרון שלו. מדובר במסמכים, תמונות, סרטונים ועוד סוגים שונים של קבצים ששמורים על הזיכרון שלו יותר מפעם אחת, סביר להניח כי ישנם לא מעט כאלו. במקום לעבור קובץ-קובץ ותיקייה-תיקייה כדי לאתרם, תוכלו להשתמש בכלי יעיל וחינמי ששמו Duplicate Cleaner. זוהי תוכנה נהדרת שמסוגלת לאתר את כל הקבצים הכפולים המסתתרים במחשבכם, ולאחר מכן גם להסירם בן רגע. הכנו עבורכם מדריך פשוט להורדתה והפעלתה של התוכנה השימושית הזאת, שתעזור לכם להיפטר מכל אותם קבצים כפולים מיותרים שמאטים את פעולתו של המחשב שלכם. 

כך תורידו את Duplicate Cleaner ותעבדו עימה

1. בלחיצה על קישור זה תוכלו להוריד את קובץ ההתקנה של הגרסה החינמית של התוכנה. בעמוד שיפתח לכם לאחר הלחיצה על הקישור, לחצו על הכפתור הירוק הגדול שעליו רשום Download Now והורדת התוכנה תחל באופן אוטומטי לאחר מספר שניות (את העמוד שייפתח בעקבות לחיצה על הכפתור אתם יכולים לסגור לאחר תחילת ההורדה).

2. לאחר שקובץ ההתקנה הועתק למחשבכם, פיתחו אותו ובצעו את התקנת התוכנה.

3. מיד לאחר ההתקנה, התוכנה תפתח בפניכם באופן אוטומטי. בחרו בשפה שברצונכם להפעיל בה את התוכנה, ולאחר שתאשרו את הבחירה גשו אל הלשונית Search criteria המופיעה בתפריט הלשוניות העליון.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: חלונית ראשית של התוכנה

4. כאשר אתם נמצאים בתפריט הלשונית, לחצו על הכפתור Select שנמצא תחת השדה Search Filter בצד ימין של המסך.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: בחירת סוג הקבצים לאיתור

5. בחלון שיפתח בפניכם בחרו את סוגי הקבצים הכפולים שתרצו שהתוכנה תחפש במחשבכם: Documents (מסמכי טקסט), Pictures (תמונות), Audio/Music (קבצי קול/מוזיקה),Video  (קבצי וידאו) או Everything (כל הקבצים). סמנו את האפשרות המועדפת עליכם ולחצו על כפתור Select שבתחתית החלון.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: בחירת סוג הקבצים לאיתור
6. כעת בחרו את הלשונית Scan Location
תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: מעבר ללשונית בחירת היעדים לסריקה
7. בתפריט השמאלי (Available folders) יופיעו כלל התיקיות והכוננים שמרכיבים את הזיכרון של מחשבכם. באמצעות תפריט זה תוכלו לבחור באילו יעדים התוכנה תבצע את הסריקה. למשל, אם תרצו שהתוכנה תסרוק את הקבצים הנמצאים על שולחן העבודה יש ללחוץ על Desktop, לחלופין אם תרצו שהתוכנה תסרוק את הקבצים הנמצאים בתוך כונן או תיקייה לבחירתכם, מצאו את היעד המבוקש ברשימה ולחצו עליו כדי לסמנו (תוכלו ללחוץ על סימן הפלוס שלצד כל מיקום על מנת לראות את התיקיות שבו). לאחר מכן לחצו על כפתור החץ המצביע ימינה, על מנת להכניס את היעד שבחרתם אל רשימת הסריקה. באופן זה תוכלו להכניס לרשימת הסריקה מספר יעדים, שייסרקו על ידי התוכנה בבת אחת. שימו לב שאם אינכם מנוסים בעבודה עם מחשב, מומלץ שלא להכניס את התיקייה Windows שנמצאת בכונן הראשי של המחשב שלכם לסריקה זו, על מנת להימנע ממחיקת קבצים שעשויים להיות חשובים מאוד עבור מחשבכם, אפילו אם הם כפולים.
תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: הגדרת היעדים שיסרקו

8. וודאו שכל היעדים שברצונכם שהתוכנה תסרוק מופיעים תחת הרשימה שבתפריט Folders to search (התפריט הימני), ואז לחצו על כפתור Start scan שלמעלה, והתוכנה תחל במעבר מהיר על כל הכוננים והתיקיות שהגדרתם. 

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: הגדרת היעדים שיסרקו ותחילת סריקה

9. בסופו של התהליך, שאמור לקחת מספר שניות, תקפוץ בפניכם חלונית מסכמת שתציג בפניכם, בין היתר, כמה קבצים נסרקו בסך הכל וכמה קבצים נמצאו כפולים (מסומן באדום בתמונה - אם לא אותרו בסריקה קבצים כפולים כלל, המערכת תיידע אתכם גם על כך). לחצו על כפתור Close שבתחתית המסך כדי לסגור את החלונית ולהתקדם הלאה.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: חלונית סיכום סריקה

10. אם נמצאו קבצים כפולים ביעדים אותם הגדרתם לסריקה, לשונית חדשה בשם Duplicate Files תופיע ותציג את רשימת הקבצים הכפולים שאותרו. בדקו את הקבצים שברשימה באמצעות לחיצה כפולה על שמו של כל קובץ שתגרום לו להיפתח בפניכם, ואז תוכלו להיווכח אם הוא אכן כפול ומיותר מבחינתכם. אם זה המצב, לחצו על תיבת הסימן הנמצאת לצד שמו על מנת לסמן אותו ולהכינו למחיקה. שימו לב שאתם מוחקים אך ורק קובץ אחד כפול ולא את שני הקבצים יחדיו.

11. לאחר שבדקתם את הקבצים וסימנתם את המיותרים מבחינתכם, לחצו על כפתור File removal שבחלקו העליון של המסך.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: בחירת קבצים כפולים למחיקה

12. בחלון אישור המחיקה שייפתח בפניכם לחצו על כפתור Delete Files, וכל הקבצים הכפולים שסימנתם ימחקו באותו רגע מן המחשב שלכם.

תוכנה לאיתור ומחיקת קבצים כפולים מן המחשב: חלונית אישור מחיקה

השתדלו לבדוק ולסרוק באמצעות התוכנה כמה שיותר תיקיות וכוננים, למעט אלו של מערכת ההפעלה. יכול להיות שעל ידי כך תוכלו להסיר מהם כמות מכובדת של קבצים מיותרים וכך תסייעו לתפקוד טוב, מהיר וחלק יותר של המחשב. זכרו שאם יש לכם ספק בקשר למחיקה של קובץ מסוים רצוי להתייעץ עם אדם שמבין בנושא כדי שלא לגרום לנזק.

לחצו כאן כדי להוריד את התוכנה Duplicate Clenaer בחינם

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.