print header

Remote Mouse - אפליקציה חינמית שהופכת את הסמארטפון לעכבר ומקלדת מחשב

 סמארטפונים מודרניים הם גם מצלמה משוכללת, גם השער שלנו לכל הידע והבידור שיש ברשת ואף ניתן להשתמש בהם גם כדי לערוך תמונות, לשחק משחקים לבצע תשלומים ועוד. סביר להניח שעל כל השימושים האלה כבר שמעתם בעבר ואתם אולי אף נעזרים בהם באופן קבוע, אך האם ידעתם שהסמארטפון שלכם יכול אפילו להיות עבורכם מקלדת ועכבר אלחוטיים למחשב? מצאנו עבורכם דרך פשוטה וחינמית לעשות זאת, ואפילו עשינו בה שימוש ובדקנו בדיוק איך היא עובדת כדי שגם אתם תוכלו להיעזר בה. קוראים לה Remote Mouse ואחרי שתקראו את המדריך והסקירה הקצרים שהכנו לכם, תוכלו להתחיל להשתמש בה כבר בדקות הקרובות.

מתי ולמה כדאי להשתמש ב-Remote Mouse?

מה שהאפליקציה הזו למעשה עושה זה להציג על מסך הסמארטפון שלכם משטח ירוק וריק יחסית (למעט פרסומת קטנה שקל להתעלם ממנה בחלקו העליון) שהזזת האצבעות עליו מזיזה את סמן העכבר. שימוש בבקרים שונים שעליהם נרחיב בהמשך מאפשר לבצע לחיצות על כפתור העכבר הימני והשמאלי, לפתוח מקלדת ולרשום הודעות, כתובות אינטרנט ומלל חופשי בכלל, לגשת במהירות לתוכנות בשורת המשימות שלכם ועוד. נוחות השימוש בעכבר ובמקלדת אמיתיים היא ללא ספק טובה יותר, אך יש לאפליקציה הזאת מספר יתרונות ושימושים שבזכותם היא עדיין כלי יעיל ונוח מאוד לדעתנו.

בראש ובראשונה מדובר בתחליף שימושי לעכבר ומקלדת אלחוטיים עבור מקרים בהם אתם לא עובדים באופן רציף על המחשב אלא רק משתמשים בו מרחוק, למשל במסגרת ישיבת עבודה, הרצאה, שיעור, מצגת וכדומה; בנוסף, אם יש לכם מחשב שמחובר למסך טלוויזיה, תוכלו לשלוט עליו ועל התצוגה שעל המסך הגדול בקלות מבלי לקום מהספה. במקרים דומים יכול להיות שצג המחשב שלכם ניצב מול ספה או מיטה, ובזכות האפליקציה הזו תוכלו לפעול עליו מבלי לקום ממקומכם. עוד שימוש אפשרי הוא גיבוי למקרים שבהם המקלדת או העכבר שלכם לפתע מפסיקים לעבוד.

יש דרכים נוספות להתמודד עם בעיות שכאלו, אך משום שתוכנת המחשב שתומכת באפליקציה תמיד ״רדומה״ - כלומר פועלת ברקע וניתן להפעיל אותה בלחיצה באמצעות הסמארטפון, זהו לדעתנו "גלגל הצלה" נוח ושימושי מאוד. רוב הסיכויים הם שאתם תמצאו בעצמכם עוד הרבה תועלות ושימושי לכלי החינמי הזה, אז הגיע הזמן להתקדם וללמוד איך משתמשים בו.

מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: סמארטפון ומחשב נייד

מדריך התקנה ושימוש ל-Remote Mouse 

בשלב הראשון יש להוריד את האפליקציה החינמית של Remote Mouse למכשירי אנדרואיד או IOS (לחצו על שם מערכת ההפעלה כדי לעבור לעמוד ההורדה) ולאחר מכן להוריד מאתר החברה את התוכנה המקשרת למחשב שלכם ולהתקין אותה. כדי לעשות זאת, לחצו כאן ואז על הכפתור הירוק עליו כתוב "GET NOW". בחלון שייפתח אשר מוצג בתמונה, בחרו בגרסה המתאימה עבור סוג מערכת ההפעלה של המחשב שלכם - לרוב חלונות (WINDOWS) או מק (MAC). אחרי שהאפליקציה והתוכנה מותקנות על הסמארטפון והמחשב, יש לוודא ששני המכשירים מחוברים לאותה רשת Wi-Fi ואז ניתן לפתוח את האפליקציה ולהתחיל להשתמש בה.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: הורדת תוכנה למחשב
לאחר הפעלת האפליקציה בסמארטפון, יופיע בפניכם תפריט בחירה למקרה שבו יש לכם כמה מחשבים שונים שמחוברים לאותה רשת. אם יש לכם רק מחשב אחד כמו בדוגמה שבתמונה, פשוט בחרו בו ועשו שימוש בסמארטפון לפי ההוראות שיופיעו על המסך ובהמשך המדריך הזה.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: בחירת מחשב
בפעם הראשונה שתעשו שימוש באפליקציה יוצגו בפניכם מספר תמונות הסבר והדגמה לאופן הפעלתה. דעו כי לחיצה על מסך הסמאטרפון באמצעות אצבע אחת פעם אחת היא שוות ערך ללחיצה על כפתור העכבר השמאלי פעם אחת, בעוד שלחיצה בעזרת שתי אצבעות כמוה כלחיצה על כפתור העכבר הימני.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: כפתור עכבר ימני ושמאלי
כדי לגלול למעלה ולמטה במסמך או באתר אינטרנט למשל, הניחו שתי אצבעות על מסך הסמארטפון והזיזו אותן למעלה ולמטה. פעולה זו ניתן לעשות גם בדרך נוספת שנציג עוד כמה רגעים. אם קישרתם בין מחשב מק (של אפל) לסמארטפון שלכם באמצעות Remote Mouse, תוכלו גם להגדיל או להקטין את מרחק התצוגה (זום) באמצעות פתיחת או סגירת האצבעות על המשטח - כפי שאתם עושים במסך מגע של טלפון הסלולרי  באופן כללי.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: גלילה וזום
כדי "לתפוס" ולהזיז סמלים, קבצים, מלל מסומן וכדומה, לחצו על מסך הסמארטפון פעמיים ואז השאירו את האצבע לחוצה. על מסך המחשב תוכלו לראות שהאובייקט שלכם נבחר ו"הורם" - ואז תוכלו להעביר אותו למיקום הרצוי.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: בחירה וגרירה
בצד ימין ובחלק התחתון של מסך הסמארטפון תוכלו לראות עוד מספר אפשרויות לשליטה על עכבר המחשב שאולי יהיו לכם נוחות יותר. שני מלבנים לבנים ארוכים מייצגים את כפתורי העכבר הימני והשמאלי, והריבוע הקטן שביניהם הוא כפתור העכבר האמצעי או הגלגלת, וניתן להשתמש בו כדי לבצע מעבר מהיר למעלה ולמטה בעמודים שונים בקלות. דרך נוספת לעשות זאת היא בעזרת הפס הבהיר בצד ימין, שמאפשר לבצע גלילה דומה בקלות אפילו אם אתם מחזיקים את הסמארטפון ביד אחת. הניחו עליו אצבע והזיזו אותה למעלה או למטה כדי לעבור לכיוון המתאים בדף האינטרנט או המסמך שאתם צופים בו.
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: בקרים נוספים
יש ל-Remote Mouse עוד אפשרויות רבות נוספות שניתן לחקור בעזרת שורת הבקרה והתפריטים שבחלק התחתון של המסך. ניתן למשל לפתוח מקלדת ולהשתמש בסמארטפון כדי להקליד מבלי לגעת במקלדת (1), לגשת בקלות לתוכנות שבשורת המשימות שלכם (2) וכמובן לפתוח את תפריטי ההגדרות והאפשרויות השונים של Remote Mouse כדי לשנות את אופן הפעולה ולהפעיל או לכבות כלים שונים (3). 
מדריך שימוש לאפליקציה שהופכת את הסמארטפון לעכבר מחשב: תפריט האפשרויות והכלים הנוספים
כאמור, אחרי התקנה קלה ומהירה מאוד, היה נוח לעשות שימוש בכל הכלים השונים של האפליקציה החינמית הזאת. היא עבדה ללא שום תקלה במכשיר אנדרואיד מסוג Samsung Galaxy ובמחשב עם מערכת הפעלה Windows 10. כלולים בה מאפיינים וכלי שליטה נוספים שלא הצגנו לעומק במדריך הזה, אך סביר להניח שאתם תוכלו לעשות בה שימוש לכל הצרכים שתוארו בקלות וביעילות וגם למצוא דרכים נוספים ליהנות מכל האפשרויות האלו בעצמכם בהתאם לצרכים ותנאי העבודה שלכם מול המחשב.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.