print header

למדו ערבית מדוברת בעזרת 10 שיעורי הוידאו של פרויקט "מדרסה"

"אחלה", "סבבה", "מברוק", "סחתיין" –  אלו רק 4 דוגמאות מתוך מגוון עצום של מילים וביטויים בערבית שכולנו משתמשים בהם, אבל למרות זאת מעטים מאיתנו באמת יודעים לדבר בשפה הזו, שכה דומה לעברית שלנו. כדי שתוכלו ללמוד את לשון שכנינו בדרך נוחה ומבלי לשלום אגורה, אנחנו מביאים לכם כאן 10 שיעורים מוקלטים מבית "מדרסה" ("בית ספר" בערבית), יוזמה צעירה ומעניינת במיוחד ללימוד ערבית מדוברת, שזכתה להצלחה בלתי מבוטלת ברשתות החברתיות, בזכות עמודי הפייסבוק והיו-טיוב שלה. השיעורים מועברים על ידי גלעד סוויט, יוזם הפרויקט ובעל ניסיון עשיר בלימוד והוראת השפה הערבית, שיחד עם צוותו המסור מלווה אתכם צעד אחר צעד, ובאמצעות סרטונים המדגימים שיחות יומיומיות בערבית הם יסבירו לכם - בעברית קולחת - כיצד תוכלו גם אתם לדבר ערבית. 

 

שיעור ראשון  - היכרות

בשיעור זה נלמד כיצד לקיים שיחת היכרות בסיסית בערבית מדוברת. הדגמה של שיחה כזאת, לצד פירוש והסבר לכל אחת מן המילים שנאמרו במהלכה, תעזור לכם להבין כיצד לנהל שיחת חולין ראשונית בערבית.

 
שיעור שני - פגישה במסעדה
בשיעור זה נמשיך בלימוד הערבית המדוברת הבסיסית באמצעות צפייה בפגישה בין גלעד לחברתו במסעדה ובשיחת החולין שהם מקיימים ביניהם. מיד לאחר מכן גלעד יסביר לנו על כללים נוספים בשיח הערבי, כולל על "אותיות השמש" - מאפיין ייחודי לשפה הערבית.

שיעור שלישי – אותיות 

אותיות הן אבני הבניין של כל שפה, ובשיעור זה תכירו את 28 האותיות בשפה הערבית, את צורת כתיבתן וכמובן את אופן הגייתן הנכון. בערבית יש חשיבות גדולה מאוד להגייתן הנכונה של אותיות מסוימות, ולכן זה חיוני להכיר את הכללים האלו. 

שיעור רביעי – שיחה בין חברים 

בשיעור זה נמשיך ונעמיק את ההיכרות עם אופן הדיבור בערבית ונצפה בשיחה בין שני חברים שיצאו יחד לריצה. לאחר מכן גלעד המדריך ינתח עבורנו את השיחה ויסביר לנו כללי דיבור והטיה נפוצים בערבית.

שיעור חמישי – שיחה מקרית ברחוב 

שיעור זה מתחיל בצפייה בשיחה מקרית שמנהל דובר עברית שלמד ערבית בסיסית עם אישה הדוברת ערבית שוטפת. מיד לאחר מכן, גלעד המדריך ינתח את הדברים בפנינו ויסביר לנו בפירוט אילו טעויות עשה דובר העברית וכיצד נוכל להימנע מהן.
 

שיעור שישי – נטיית הפועל בעבר 

בערבית, כללי נטיית הפועל בעבר נבדלים מהכללים המוכרים לנו בעברית. כדי שנוכל לשוחח עם דוברי ערבית באופן תקין ולתאר בפניהם דברים שקרו בעבר, חשוב שנצפה בשיעור זה בו גלעד מסביר כיצד יש להטות נכון את הפעלים השונים. 

שיעור שביעי – מעברית לערבית 

שיעור זה מעט שונה מהשיעורים האחרים – במקום לצפות בשיחה קולחת בערבית ולאחר מכן לתרגמה לעברית על מנת להבינה, הפעם לוקח גלעד המדריך משפטים בעברית ומתרגמם לערבית, כדי לעמוד טוב יותר על ההבדלים הדקדוקיים שבין שתי השפות.

שיעור שמיני – נוסעים במכונית

בשיעור זה נצפה באישה שעולה לנסיעה במונית ומשוחחת עם הנהג בערבית. גלעד המדריך יעזור לנו להבין את מהות השיחה בין השניים, ילמד אותנו כיצד אומרים את שמות ימי השבוע בערבית ויפרט על עוד מספר ביטויים רווחים בשפה.

שיעור תשיעי – שיחת סקייפ בין אח לאחות 

בשיעור זה נצפה בשיחת וידאו המתנהלת באמצעות תוכנת סקייפ בין אח לאחות דוברי ערבית ולאחר מכן גלעד המדריך ינתח לנו אותה כהרגלו. באמצעות האזנה לשיחה אישית זאת נוכל ללמוד ביטויים נוספים הנפוצים ורווחים בדיבור הערבי המקובל.

שיעור עשירי – נטיית הפועל בהווה ובעתיד 

בשיעור הזה מתמקד גלעד בחוק דקדוקי נוסף של השפה הערבית שחשוב להכיר: הטיית הפועל בהווה ובעתיד. על מנת שנוכל לדבר ערבית נכונה ומדויקת יותר, חשוב שנצפה בשיעור זה ונכיר את הצורות השונות של הפעלים. 
 

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.