print header

דברים שעליכם לדעת עבור האנשים שאוהבים אתכם

לעתים האנשים שבהם אנחנו פוגעים יותר מכל, הם דווקא האנשים הקרובים ביותר אלינו ואלו שאנחנו אוהבים, ולעתים המצב הוא הפוך ואנחנו אלה שנמצאים בצד הכאוב שנפגע מהם. הסיבות לכך הן רבות, והן כוללות ציפיות מוגזמות במקרים מסוימים ואי הבנה או התחשבות במקרים אחרים. כך או כך, האנשים שאוהבים אתכם רוצים שתדעו את 11 הדברים האלה, שיעזרו לכם לעשות את ההחלטות הנכונות בנוגע אליהם בכל מצב בו הם נמצאים, בין אם הם לחוצים, עצבניים, עצובים או כאובים, כך תוכלו לעזור להם ולעצמכם לזכות בחיים משותפים מאושרים.

דברים שצריך לדעת
З2Х

1. אתם אף פעם לא באמת יודעים כמה כואב לאחרים

כל חבר או בן משפחה עלול להיות במצב רגשי עדין, וגם אם אינו מראה זאת, יתכן שהוא מרגיש כאב מבפנים. לכן עליכם לשים לב לדברים שאתם אומרים – לעולם אל תמנעו מהאנשים הקרובים אליכם תקווה, משום שיתכן שלפעמים זה כל מה שנותר להם. זכרו שיש 2 דרכים להפיץ את האור שלכם לעולם: אתם יכולים להיות להבה של תקווה או מראה שמשקפת אותה עבור מי שכבר זכה לה. בחרו באחת מ-2 הדרכים האלה ונסו לעזור לאחרים כמה שיותר ולא למנוע זאת מהם.

2. אנחנו פה כדי לעבוד ביחד ולא אחד נגד השני

תוכלו להשיג הרבה יותר בחיים אם תעבדו ביחד עם אחרים במקום נגדם. תנו את יכולותיכם למישהו שצריך אותן, הראו לאחרים שהדעות שלהם חשובות ופעלו יחדיו כדי להשיג מטרות משותפות. אם תעשו זאת, תשיגו השפעה חיובית דו-צדדית ארוכת טווח שתועיל לשניכם ותיצור חברות ומערכת יחסים ארוכה ובריאה.

3. מערכות יחסים לא יוצרות אושר, אלא משקפות אותו

אושר מגיע מעבודה עצמית ומבפנים, ומערכות יחסים יכולות אך ורק לשקף אותו ולא ליצור אותו. מערכת יחסים מושלמת מושפעת מהמחשבות והאמונות שלנו. היא כוללת אמצעים לעודד אותנו כשאנחנו מרגישים חלשים ולאתגר אותנו כשאנחנו מרגישים חזקים, ולפיכך היא מאזנת אותנו. לחגוג את מערכת היחסים ולחלוק אותה עם העולם זה צורך טבעי שנובע מתוך האיזון הזה, מתוך החיים שכאן ועכשיו, ומתוך הצלילות שמגיעה יחד עם ההוויה הזו – זה האושר שמערכת היחסים משקפת.

4. חמלה יכולה לחזור כמו בומרנג

הבן שמטפל באמו החולה אשר מתעלם מהעייפות והתשישות שלו; השכן שעוזר לכל השכנים האחרים, אפילו כשהוא עצמו אינו מקבל את העזרה לה הוא זקוק; האיש שתורם כמה שקלים לנזקקים כשהוא בעצמו נלחם במינוס בבנק. אולי אתם לא שומעים את השמות של הגיבורים האלה בחדשות, אך היו בטוחים שאלו שמסביבם רואים אותם ומתייחסים אליהם בהתאם וזו הסיבה לכך שהם לא מפחדים או נמנעים מלעזור לאחרים. ניסיון החיים שלהם כבר הוכיח להם בעבר שכך החיים עובדים – מה שאתה נותן זה מה שאתה מקבל בחזרה.

דברים שצריך לדעת

Enver Rahmanov

5. תזמון הוא דבר חשוב

יש זמן לשקט ויש זמן לדיבורים, יש זמן להישאר ויש זמן ללכת, יש זמן להחזיק חזק ויש זמן לשחרר. לכל דבר יש את הזמן שלו ועליכם להבין זאת. אתם כבר יודעים מתי הזמן הנכון לכל דבר ורוב הזמן המאבק שלנו הוא בדחפים הרגשיים, ולעתים האנוכיים, שמניעים אותנו לעשות את הדברים הלא נכונים. אם תדעו לתזמן את פעולותיכם כמו שצריך, תוכלו לזכות במערכות יחסים מאושרים יותר ובחיים מספקים יותר.

6. פעולה היא הדרך היעילה ביותר לתקשר

כשאתם מדברים חזק כך שכולם שומעים אתכם, מה שאתם עושים זה רק לדבר, וגם אז לכם קשה לפעמים לשמוע את עצמכם. נסו פחות להטיף ויותר לעשות. זכרו שבדרך כלל יש פער גדול בין מה שאנשים אומרים לבין מה שהם עושים, לכן עדיף לעתים להיות שקטים ולתת לפעולות לעשות את הדיבורים. בנוסף, אם תשפטו בעצמכם אחרים על פי הפעולות שלהם ולא על פי המילים שלהם, כנראה שאף אחד לא יצליח לעבוד עליכם עם הבטחות שווא ודברי סרק.

7. במערכת יחסים בריאה דואגים שהחלונות והדלתות יהיו פתוחים

כשהחלונות והדלתות פתוחים, יש תחלופה נעימה של אוויר ואף אחד לא מרגיש לכוד. מערכות יחסים משגשגות בסביבה שכזו, בה ניתן להסתכל החוצה אך לרוב בוחרים להישאר בפנים, והבחירה היא הדבר החשוב. אם מישהו אמור להיות חלק מהחיים שלכם, כל החלונות והדלתות הפתוחים שבעולם לא יוכלו לגרום לו לעזוב אתכם. שמירה עליהם פתוחים יכולה רק לסייע למערכת יחסים בריאה, לעומת שמירתם במצב סגור שיכולה לעתים לגרום לתחושה של כלא, שממנו הדבר היחידי שניתן לעשות הוא לנסות לתכנן תוכנית בריחה או לסבול בשקט עד שיגמר גזר הדין.

8. לעתים שתיקה אומרת יותר ממילים

שימו לב לדברים הקטנים האלה שנקראים שתיקות, משום שהם עשויים להגיד הרבה יותר ממה שיבחרו להגיד לכם במילים. אם אינכם מצליחים להבין את השתיקה, כנראה שיהיה לכם גם קשה להבין את המילים, ועל כן עליכם לעבוד על ההבנה הזו. פעמים רבות, יהיה עליכם להגיב לשתיקה בשתיקה משלכם, וזאת רק על מנת לתת זמן לאדם השני כדי לסדר את המחשבות ולהצליח לבטא במילים את מה שהוא משתוקק להגיד לכם.

דברים שצריך לדעת
 

9. מה שאחרים אומרים או עושים מושפע בעיקר מעולמם הפנימי שלהם

כשמישהו מדבר אתכם והוא עצבני או נסער, ואתם נשארים רגועים ומתייחסים אליו באדיבות ובכבוד, אתם ממקמים את עצמכם בעמדת כוח. אתם הופכים להיות האמצעי לריפוי ולנטרול המצב המלחיץ. כשמישהו דוחק את עצמו לפינה, סובבו את הראש עד שהוא יעזור לעצמו לצאת ממנה, ולאחר מכן התנהגו כאילו דבר לא קרה. אם תתנו לאנשים להתמודד כך עם הבעיות שלהם מבלי שתזכירו להם את כל מה שהם כבר יודעים על ההתנהגות שלהם באותו הרגע, תהיו אדיבים יותר משהם יוכלו לקוות. זה מתאפשר כשאתם מבינים שאנשים מתנהגים בצורה שבה הם מתנהגים רק משום שהם נמצאים במקום של סבל שנובע מתוכם. אנשים מגיבים למחשבות ולרגשות שלהם ובדרך כלל לא לדברים שקשורים ישירות אליכם.

10. כנות היא לתת ללא ציפייה לקבל בחזרה

אופי טוב וחברות אמת תלויים בטיפוח וביחס שאנו נותנים לחברינו בזמן שהם פגיעים, מבלי לצפות לדבר בחזרה. כשמדובר בחברות אמת, אין היא שונה ממערכת יחסים בין גבר לאישה, וכשרוצים לתת במצב כזה פשוט מרגישים את זה מבלי לחשוב על מה שנקבל בחזרה. בפעם הבאה שאתם נמצאים בצרה, הסתכלו סביב ותראו אילו אנשים עדיין עומדים סביבכם. אלו הם החברים האמתיים שלכם.

11. לא כל מערכת יחסים בחיים אמורה להימשך לנצח

יש אנשים שפשוט לא אמורים להיות בחיים שלנו לכל אורכם, וזה בסדר. אנחנו משתנים כל הזמן ויש אנשים שפשוט חולפים בחיינו ונותנים לנו משהו קטן – אולי שיעור שאנחנו צריכים ללמוד או זיכרון שיעזור לנו לחייך שנים לאחר מכן. כשמגיע הזמן, צריך לדעת כיצד לשחרר ולהמשיך הלאה בחיים. זה יעזור לכם להשאיר אותם פתוחים עבור אנשים אחרים שיכנסו אליהם, יתנו לכם את המתנות שלהם וימשיכו בדרכם. 

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו