print header

9 התמכרויות ש-90% מהאנשים נאבקים נגדם

כולנו מכורים לעשיית דברים שעלינו להיגמל מהם, ובין אם אתם חשים בכך ומודעים לכך או לא, זו האמת. יש כאלה שמכורים לעשיית דברים בדרך הלא נכונה רק משום שהיא נראית קלה ומהירה יותר. אחרים מכורים לשמירה על רגשות שליליים כמו כעס או פחד שגורמים למטרותיהם להיכשל מדי יום. זה לא משנה למה אתם מכורים, אם יש מאפיין בחייכם שמונע מכם מלהתקדם ולחיות חיים מלאים ומאושרים, הוא כנראה מגיע ישירות מתוככם משום שאתם מכורים אליו. ברגע שתלמדו לזהות ולשחרר את ההתמכרויות האלה, תוכלו לזכות בחיים שלהם אתם מייחלים. לפניכם 9 מנהגים ש-90% מהאנשים מכורים אליהם ונאבקים בהם מדי יום. דעו שאתם לא לבד, ושיש דרך לשנות את המצב.

היאבקות בהתמכרויות
Victoria Nevland

1. אנו מחכים ומצפים שהכול יהיה קל

כל ההישגים הגדולים דורשים זמן ועבודה. דברים טובים באמת לא מגיעים כל כך בקלות, וסבלנות היא הדרך היחידה שבה ניתן לשרוד את תקופת הציפייה הזו. כשאנחנו רוצים שהכול ילך חלק, אנחנו מצפים שהכול ילך חלק ובסופו של דבר מתאכזבים. האכזבות שלנו מעודדות אותנו לוותר, והבעיה בלוותר היא שלאחר מכן אנחנו נשארים במצב של חוסר ידיעה. לעולם לא תדעו אם מאמץ אחד קטן היה משתלם ומוביל לשיפור עצום בחייכם. צרו שינוי בחייכם אפילו רק כדי להפסיק לא לדעת.

מצאו את האומץ לעשות דברים שקשה לכם לעשות. אותם הדברים שמפחידים אתכם ושכמעט ואף אחד אחר לא עושה. אותם הדברים שגורמים לכם לשאול "כמה עוד אאלץ לחכות ולדחוף קדימה?", משום שאלו הם הדברים שיגדירו אתכם בסופו של דבר. אלו הם הדברים שיעשו את ההבדל בין להיות קיים בעולם לבין לחיות בעולם – בין לדעת מה המסלול שבו אתם צריכים ללכת לבין ללכת במסלול הזה – בין חיים שבהם אתם מסתפקים במה שיש לבין חיים שמלאים בכל טוב, אושר והצלחה. זכרו שהאומץ לא תמיד מגיע כשאגת אריה, אלא לפעמים הוא קול קטן שלוחש "מחר אנסה שוב".

2. אנו כובלים את עצמנו למה שאנחנו כבר יודעים

אנחנו כולנו תוצרים של העבר, אבל זה לא אומר שעלינו להיות אסירים שלו, וכשאתם מפסיקים ללמוד מחוויות ההווה, אתם מפסיקים לחיות חיים בעלי משמעות. העושר שהחיים מציעים לא תמיד מגיע ממקום מוכר ונוח. רק אם תצאו מהאזורים שבהם אתם מרגישים בטוחים תוכלו לגדול ולצמוח.

עם זאת, עליכם לאחוז חזק בערכים שלכם בזמן שאתם פותחים את הראש ואת הלב לרעיונות, רגשות וחוויות חדשות. נקודת המבט הייחודית שלכם תהפוך לברורה יותר כשתסתכלו על דברים שונים מזוויות שונות. מצאו דרכים לספק לעצמכם אתגרים בריאים שיעזרו לכם להבין את החיים ולגלות חוויות שיהפכו את ימיכם לטובים ומעשירים יותר. 

בשורה התחתונה: כל עוד אתם נושמים, אתם חיים. אל תעמידו פנים שאתם תקועים במקום משום שאתם לא. הדבר היחיד שתוקע אתכם במקום זה אתם.

3. אנו משווים את עצמנו לאחרים ומתחרים בהם

שחררו את הצורך הילדותי להשוות את עצמכם לאנשים אחרים, משום שרק כך תוכלו לפנות לעצמכם זמן להשיג את הדברים שחשובים לכם באמת. לפעמים אנחנו צריכים להזכיר לעצמנו שמטרתנו היא לא להיות כל מה שאנחנו לא ואחרים כן. אם תתחרו באחרים תהפכו להיות אנשים מרירים. לעומת זאת, אם תתחרו נגד גרסה קודמת של עצמכם תהפכו להיות גרסה משופרת של עצמכם. כן, זה כזה פשוט. אתם לא נמצאים בתחרות עם אף אחד פרט לעצמכם. 

זכרו שבמקום להתחרות באחרים, תוכלו לעבוד יחד איתם על מנת לזכות במטרה משותפת. תוכלו להשתמש ביכולות המשולבות שלכם כדי להשיג דבר מה שלא יכולתם להשיג לבדכם. כשמחליפים את התחרות שבמערכת היחסים בשיתוף פעולה, זוכים בצמיחה ולמידה שמשפרות את מערכת היחסים ואת איכות החיים של כל אחד בנפרד.

היאבקות בהתמכרויות
Michael Dorokhov

4. אנו מחפשים בסתר את האישור של כולם

אתם לא צריכים אישור מאף אחד כדי להיות טובים בעיניכם. חזרו על המשפט הזה והקדישו לו מחשבה. כשמישהו דוחה או נוטש אתכם99% מהפעמים זה לא ממש בגללכם, אלא שהסיבה לכך קשורה לבעיות האישיות, לחוסר הבטחון, למגבלות ולצרכים של האדם השני, ואתם לא צריכים להפנים את הדברים האלה ולקשר אותם תמיד אליכם. 

השווי שלכם לא תמיד עומד ביחס ישר לכמות האנשים שמקבלים אתכם, אך אתם חיים בדיוק כמוהם ולכן יש מקום בעולם לבטא גם את דעותיכם ורצונותיכם. מותר לכם לחשוב ולהרגיש דברים, מותר לכם לדרוש ולתפוס לעצמכם מקום בחייהם של אנשים, מותר לכם לאחוז באמת שאתם אכן שווים כפי שנראה לכם, והכי חשוב, מותר לכם להסיר מחייכם אנשים שמתעקשים לגרום לכם להרגיש אחרת.

5. אנו לוקחים דברים באופן אישי ודרמטי

מישהו חתך אתכם בכביש, אחד החברים אף פעם לא עונה או מחזיר הודעות, עמיתכם לעבודה הלך לארוחת צהריים בלעדיכם. כל אחד יכול למצוא סיבות להיפגע על בסיס יומיומי, אך מה באמת גורם לכם להיפגע? זו היא רק העובדה שבחרתם לקחת דברים באופן אישי ודרמטי. אתם רואים במצב כסובב סביבכם ומפרשים התנהגויות שעשויות להיות תמימות ככאלה שנבעו מתוך כוונות רעות. 

אל תעשו את זה לעצמכם! אל תדמיינו שכל פעולה של אדם אחר קשורה באופן ישיר אליכם, משום שכנראה היא לא. אנשים פועלים בעיקר מתוך מחשבה על עצמם, לכן מומלץ שתשחררו. רק דמיינו כיצד יראו חייכם ללא דרמה, רכילות והנחות הרסניות.

6. אנו אוהבים אחרים יותר משאנו אוהבים את עצמנו

החיים הופכים לקלים בהרבה יותר כשאנחנו הופכים להיות החברים הכי טובים שלנו. חברים שאוהבים אתכם זה דבר חשוב, אבל אל תשכחו שגם אתם צריכים להיות שם עבור עצמכם. נסו להיות פחות קשים עם עצמכם, יש מספיק אנשים בעולם שיעשו את זה בשבילכם. אין שום דבר אנוכי בדאגה לעצמכם, משום שאם לא תוכלו לטפל בעצמכם, לא תוכלו לטפל באחרים. איננו יכולים לתת את מה שאין לנו, לכן התייחסו לעצמכם כמו שצריך ותוכלו לתת את ההרגשה הזו גם לאחרים.

היאבקות בהתמכרויות
Janine

7. אנו מאמינים שאין לנו מספיק מה לתת

אמנם אין לכם הכול, אבל יש לכם מספיק. אל תפחדו לחלוק את מה שכבר יש לכם. נדיבות היא הדרך היחידה שלנו לשמור על כך שהדברים ששייכים לנו לא יהפכו אותנו לשייכים להם. הנתינה משחררת, ולכן לא באמת ניתן להרגיש חופשיים עד שנותנים ממלוא לבנו למישהו שאין לו את האפשרות לתת בחזרה. רובנו מאמינים שאין לנו מספיק לתת, אך האמת היא שיש לנו את כל מה שצריך כדי לתת. אחרים לא מצפים מכם להרבה, רק לתמיכתכם. אין תרגיל טוב יותר ללב ולנפש מלהושיט יד ולעזור למישהו אחר לקום.

8. אנו חושבים יותר מדי 

לפעמים המוח שלנו נאבק שלא כצורך באירועים שהסבירות לכך שיקרו הם קלושים מאוד. פתאום כאב הגרון נראה לנו כסכנת חיים, רישיון הנהיגה שהלך לאיבוד בטח נפל לידיו של איזה נוכל שינסה לגנוב לנו את הזהות ועוד דוגמאות מופרכות רבות. שליליות שכזו מובילה לחיים לא מספקים ויכולה למנוע אושר מכל רגע בהם. 

לעולם לא תחשבו יותר מדי על דילמות שכאלה. התשובות והפתרונות למצבים האלה יגיעו כשראשכם יהיה רגוע. כשאתם חרדים או מפוחדים ובוחנים נושאים לעומק, אתם לרוב תיצרו ותמציאו יותר בעיות במקום לתקן את הבעיה האמתית. אם תמשיכו לחשוב ולחשוב, כל המחשבות ישאבו מחייכם את האושר ויהיה לכם קשה מאוד לחזור אליו. אם אין דבר שאתם יכולים לעשות בנידון כרגע, הניחו לנושא עד אשר תהיה בידכם השליטה עליו.

9. אנו חולמים על מה שיכול היה להיות או אמור להיות

לפני שתוכלו לחיות את חייכם היום, עליכם להשאיר חלק מכם מאחור. עליכם לשחרר ולקבור את מה שיכול היה להיות, איך שהייתם אמורים להגיב ומה שהייתם אמורים לעשות אחרת. עליכם לקבל את העובדה שאינכם יכולים לשנות את חוויות העבר, דעותיהם של אחרים ברגע הנוכחי או את התוצאות של הבחירות שלכם. כשתקבלו את האמת הזו, תבינו לעומק מה היא המשמעות של מחילה עצמית ומחילה לאחרים. מהיום והלאה התעקשו להיות נוכחים ברגע וחופשיים. 

היאבקות בהתמכרויות
Moyan Brenn

אם אתם נאבקים עם אחד מהסעיפים האלה, דעו שאתם לא לבד. רובנו מרגישים ככה ועובדים קשה כדי להרגיש טוב יותר, לחשוב בצלילות ולחיות חיים חופשיים מההתמכרויות האלה. בסופו של דבר אף פעם לא מאוחר לקחת צעד בכיוון הנכון, להשתחרר מההתמכרות השלילית ולהפוך לאנשים שאנחנו רוצים, צריכים ויכולים להיות. אפשר לנצח כל התמכרות מכל סוג, והדבר היחיד שיכול למנוע זאת מכם זה אתם...

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו