maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

12 דברים שעליכם להפסיק לעשות כדי להיות מאושרים

רבים מאתנו מכאיבים לעצמנו עם מחשבות שאינן בריאות, אמונות שקריות ומנהגים מזיקים שסיגלנו לעצמנו. לרוב איננו מודעים אליהם ונוטים להאשים גורמים חיצוניים על המחסור שלנו באושר, אך כדי לפתור את הבעיות האמתיות שלנו עלינו לעבוד מבפנים ולבחון את עצמנו. לפניכם 12 מנהגים שעליכם להימנע מהם אם ברצונכם לשמור על ראש, לב, גוף וחיים נקיים מכל דבר שאינו משרת אתכם, עוזר לכם לצמוח, מסב לכם אושר ומאפשר לדברים הטובים של החיים להגיע אליכם.

דברים שצריך להפסיק לעשות
peasap

1. אל תדחו את האושר שלכם לעתיד

אושר הוא הדרך, לא היעד, והוא אינו תלוי במה שיש לכם או אין לכם, אלא בדברים שעליהם אתם בוחרים להסתכל שיש לכם או אין לכם. אם אינכם נותנים לעצמכם להיות מאושרים כרגע, רוב הסיכויים הם שלא תתנו לעצמכם להיות מאושרים גם בעתיד. זכרו שהזמן לא מחכה לכם. אל תחכו עד שתסיימו את הלימודים, תורידו 10 קילו, תביאו ילדים, תקבלו נכדים, תצאו לפנסיה, תתחתנו, תקנו מכונית חדשה, תקנו בית חדש ועוד ועוד ועוד... החליטו כבר היום שאין זמן טוב יותר להיות מאושר מאשר עכשיו. 

2. אל תזהמו את ראשכם במחשבות שליליות

איכות החיים שלכם נובעת ישירות מאיכות המחשבות שלכם. אם אתם רוצים שהחיים שלכם יראו וירגישו טוב יותר, הפסיקו לזהם את ראשכם במחשבות שליליות מכל סוג. בחרו שלא לחשוב על דברים שליליים שעשויים לקרות בעתיד, משום שיש להם בדיוק את אותו הסיכוי לקרות כמו שיש לדברים חיוביים. נקודת המבט שלכם היא מה שתקבע כיצד העתיד הזה יראה, ומומלץ שכבר עכשיו תשקיעו במחשבות חיוביות.

3. אל תהיו עבדים למוגבלויות שלכם

אין גבול למה שאנחנו מסוגלים להיות, לעשות או לחוות בחיים, חוץ ממה שאנחנו משכנעים את עצמנו שאיננו יכולים, וקיימים שלל סיפורים מלאי השראה מרחבי העולם שמוכיחים זאת. אלו שממשיכים להתווכח עם עצמם ומנסים להוכיח שהמוגבלויות שלהם מונעות מהם לעשות את מה שהם באמת רוצים, ימשיכו ליצור מכשולים בחייהם גם מעבר למוגבלויות שקיימות. רק כשאתם מתעקשים על המוגבלויות שלכם, אתם הופכים אותן לשלכם.

4. אל תספרו לעצמכם שאתם לא טובים מספיק

אם תמשיכו לספר לעצמכם את אותו הסיפור פעם אחר פעם על כך שאתם לא טובים מספיק, חכמים מספיק, צעירים מספיק וכדומה, אתם תמשיכו לפעול לפי האמונה הרעילה הזו ותמשיכו למשוך לחייכם אנשים וחוויות שיוכיחו לכם שאתם צודקים. יודעים למה? כי אתם רוצים להוכיח לעצמכם שאתם צודקים. במקום, הוכיחו לעצמכם שכולם טועים! אתם טובים מספיק לעשות כל דבר שמסב לכם הנאה, חכמים מספיק ובעלי ניסיון אישי שהוא רק שלכם וצעירים מספיק, הרי אתם חיים, זה לא מספיק?  

דברים שצריך להפסיק לעשות
Zach Dischner

5. אל תבלו עם אנשים שמזיקים לכם

מכירים את האמרה "הראה לי מי החברים שלך, ואגיד לך מי אתה"? האמרה הזו נכונה, משום שהאנשים שאיתם אנו מבלים את רוב זמננו משפיעים על מחשבותינו, ומחשבותינו משפיעות על פעולותינו. אלו הם האנשים שברצוננו להרשים ושאיננו רוצים לאכזב, איתם אנו מתייעצים ומהם אנו לומדים. אם תקיפו את עצמכם באנשים שליליים שמרעילים את מחשבותיכם, כאלה שאוהבים להתלונן על הכול ועל כולם, כאלה שמצפים מהעולם שישתנה רק כדי שהם סוף סוף יוכלו להיות שמחים, אתם תתחילו לחקות את ההתנהגות שלהם מבלי לשים לב, ואפילו תתחילו להאמין בדברים שהם מאמינים בהם. התרחקו מאנשים שמזיקים לכם ושאינכם רוצים להיות כמוהם.

6. אל תחכו שהחיים "יתחילו"

אתם חיים עכשיו, והרגע הנוכחי הוא החיים שלכם. אל תחכו שהחיים "יתחילו", משום שכך תבזבזו את החיים שהתחילו כבר מזמן, עוד כשנולדתם. הציפייה הזו מסמלת לכם שאתם רוצים את העתיד ולא את ההווה, כלומר את מה שאין לכם ולא את מה שיש לכם. בכל סוג של ציפייה אנו יוצרים קונפליקט בין ההווה שבו איננו רוצים להיות לבין העתיד המדומיין שבו היינו רוצים לחיות. הציפייה הזו מפחיתה באופן משמעותי את איכות החיים שלכם בהווה, ובמידה ולא תשיגו את העתיד שציפיתם אליו, תמשיכו לצפות לו עוד ועוד, ועל הדרך תשכחו לחיות. הרגע הנכון להתחיל את החיים שלכם הוא עכשיו, והחיים ימשיכו גם מחר וגם מחרתיים.

7. אל תיתקעו בעבר

בדיוק כמו שאין סיבה שתחכו לחיים שיתחילו בעתיד, אין סיבה שתחיו את החיים שלכם בעבר. כל יום חדש מספק לכם הזדמנות נוספת להתחיל את הכול מחדש, לזנוח את העבר ולהתחיל התחלה חדשה. לא משנה מה תעשו, לא תצליחו לשנות את העבר, אך ההווה והעתיד שלכם עדיין בהתהוות. השקיעו את האנרגיה שלכם ביצירת זיכרונות שתיהנו מהם בעתיד במקום במחשבה על הרגעים שגרמו לכם סבל בעבר. כבר עברתם אותם ואינכם צריכים לחוות אותם בשנית.

8. אל תשוו את עצמכם לאנשים אחרים

המטרה שלכם בחיים היא לא להיות טובים יותר מאנשים אחרים, אלא טובים יותר ממה שהייתם אתמול. הפסיקו להסתכל לצדדים ובחנו את עצמכם. כל אדם חי את חייו שלו, ובמקום להשוות את עצמכם לאנשים בעלי ניסיון חיים שונה, העדיפו להשוות את עצמכם לעצמכם. אם אינכם מרגישים שאתם טובים יותר ממה שהייתם לפני שנה, יתכן שעליכם ליצור שינוי בחייכם, אך אל תשנו את חייכם רק משום שאינכם טובים יותר ממישהו שאינו טוב כמוכם בדברים אחרים.

דברים שצריך להפסיק לעשות
Rach

9. אל תתלוננו

אף אחד לא אוהב לשמוע לאנשים אחרים מתלוננים, אך אנחנו אוהבים להתלונן באוזני אנשים אחרים. אם אינכם אוהבים דבר מה בחייכם, אל תתלוננו עליו, שנו אותו. אם אינכם יכולים לשנות אותו, שנו את נקודת המבט שלכם לגביו. תלונות לא משנות דבר, אלא ההפך, הן רק גורמות למצב להיות גרוע יותר ולכם לשקוע במחשבות שליליות.

10. אל תהיו כפויי טובה

אלו שאינם מכירים תודה על מה שיש להם יאבדו את המתנות שקיבלו מהחיים, וכשהמתנות האלה יילקחו מהם, הם יבינו כמה שהיה עליהם להכיר תודה בעבר. יש כל כך הרבה דברים שעלינו להגיד עליהם תודה בעולם הזה וכל כך הרבה דברים שעלינו להעריך. ככל שתעשו זאת יותר ותבטאו את ההערכה שלכם לחיים, כך הם יתנו לכם יותר. חשבו על כל הטוב שיש בחייכם מדי בוקר. הודו על כך שיש לכם מיטה לישון בה, גג מעל הראש, פרנסה ששומרת על כך שלא יחסר לכם דבר, וכמובן החיים עצמם – המתנה הגדולה ביותר שקיבלתם מאז ומעולם.

11. אל תנסו לגרום לכולם לחבב אתכם

אם אתם רוצים שאנשים יאהבו אתכם אל תתאמצו כל כך קשה. במקום לרדוף אחריהם ולהתחנן שיאהבו ויקבלו אתכם, חיו את החיים שלכם בדרך שבה תגרמו לאנשים אחרים להתעניין בכם. עשו דברים שיש לכם תשוקה לגביהם ושגורמים ללב שלכם לשיר. אם תעשו זאת, לא רק שהאנשים הנכונים לחייכם יאהבו ויקבלו אתכם, גם אתם תאהבו ותקבלו את עצמכם, וזה מה שיסב לכם סיפוק אמתי.

12. אל תפקפקו בעצמכם

האמינו במי שאתם תמיד! דעו שיש בתוככם כוח חזק יותר מכל דבר שאתם מכירים. אל תפקפקו בעצמכם, והאמינו בכוח הזה. למדו כיצד לבטוח בעצמכם, בחכמה שצברתם לאורך השנים ובכוח שהניע אתכם עד היום. איש מאתנו אינו פגום, לכולנו יש מתנה וכשרון מיוחד שהעולם הזה זקוק לו. אם אתם מרגישים שמצאתם את המטרה שלכם, לכו אחריה בשיא הכוח. אם התשוקה שלכם אמתית, שום דבר לא יוכל לעצור אתכם.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו