print header

20 דברים שצריך להודות בהם כדי לחיות חיים מאושרים

מדי יום אנחנו מתנהלים בין מאבקים שונים שקשורים לרצון שלנו להצליח יותר מבחינה מקצועית, להימנע מפספוס חוויות או ליהנות ממערכות היחסים עם האנשים סביבנו. כל אלה מובילים אותנו לאי נחת וחרדה, אך הדבר שמשותף למצבים האלה, שנראים לנו קשים ואף בלתי אפשריים להתמודדות, הוא שאת כולם יצרנו בעצמנו. הם אמתיים רק בגלל שהצמדנו להם פנטזיות ורעיונות בדבר האופן שבו החיים אמורים להיראות, וכאשר דברים לא הולכים כמתוכנן, איננו יודעים מה לעשות. רוב האנשים מתקשים להשתחרר מהמאבקים הללו כי הם חוששים להודות בכמה הנחות יסוד מרכזיות, כמו אלה המופיעות ב-20 הסעיפים הבאים. כל סעיף כולל עקרון מפתח חשוב, וההכרה בכל אחד מהם תאפשר לכם להרגיש שלווים, חזקים ובטוחים יותר, ולחיות את החיים שמגיעים לכם באמת. 
 
אישה עומד על גשר עם הגב למצלמה
 
1. קיימים דברים רבים בחיים שאיננו יכולים לשלוט בהם – אינכם צריכים לחוש כעס או תסכול בשל העובדה הזו, שכן למרות שיש דברים שהם מחוץ לשליטתכם, הדבר החשוב ביותר הוא לחלוטין בידיים שלכם וזו התגובה שלכם למה שקורה. 
 
2. הציפיות שלנו גורמות לנו לעתים לאומללות – אושר הוא היכולת להרפות מההנחות המוקדמות בדבר האופן שבו החיים שלנו אמורים להיראות, ולהעריך את כל מה שקורה גם כאשר מדובר בהפתעה מוחלטת שלא ציפינו לה. 
 
3. לעולם לא נהיה מושלמים – אם תחליטו שהיכולות שלכם בתחום מסוים צריכות להפוך למושלמות לפני שתשתפו אחרים ברעיונות ובכישרון שלכם, איש לא יזכה לשמוע את מה שיש לכם לומר.
 
4. בזבוז הזמן הגדול ביותר הוא בדאגה – זכרו שדאגה מעולם לא שינתה דבר. ביצוע פעולות כדי להשיג מטרות מסוימות ואימון המוח כדי לראות את השיעור שניתן ללמוד מכל תקלה, הם הדברים היחידים שיקדמו אתכם הלאה. 
אישה עומדת בתוך המים הרדודים שבים
5. הלקחים הטובים ביותר נלמדים בימים הקשים ביותר  זה אמנם נשמע כמו אמרה שחוקה, אך לא פעם עלינו להפסיד ולחוש כאב רק כדי להגיע להישגים ולהפיק לקחים שלא היינו מצליחים ללמוד אחרת. 
 
6. ההצלחה עולה לנו לראש, והכישלון מתנחל אצלנו בלב – האופי האמתי של אנשים מתגלה לפי האופן שבו הם מגיבים לעליות ולמורדות של החיים. היו צנועים כאשר אתם מצליחים, היו חזקים כאשר אתם נכשלים, וגלו אמונה ברגעים שבין לבין.  
 
7. אנשים יכולים להיות עסוקים מבלי להיות יעילים – אם אתם מבלים את כל היום במרדף אחרי המטלות שלכם, כדאי לעצור לפעמים ולשאול את עצמכם האם אתם מתרכזים במה שחשוב. תעדפו משימות, התמקדו בתחומים שחשובים לכם והרפו מהדברים השוליים. 
 
8. כסף רב שמנוהל לא נכון, יוצר לא יותר מאשר בעיות – כולנו זקוקים לכסף כדי לחיות ורוצים להרוויח כמה שיותר ממנו, אך חשוב להשקיע אותו במקומות הנכונים, להימנע מרכישת דברים מיותרים ולהפסיק להרשים אנשים בבזבוזים עודפים. דעו כמה יש לכם, ולא רק כמה אתם רוצים שיהיה לכם.
דברים שקשה להודות בהם
 
9. רובנו לא צריכים שיהיה לנו יותר כדי להיות מאושרים, אלא להיפך – כאשר דברים לא מסתדרים בחיים, התחילו להחסיר מהם את מה שמיותר. היפטרו מעומס נפשי וגופני שגוזל מכם זמן ואנרגיה, ותגלו כיצד אתם מרגישים טוב יותר במהירות.
 
10. סמיילי בהודעה הוא לא תחליף לחיוך אמתי – הגאדג'טים השונים השכיחו מרבים מאתנו כיצד ליצור קשר עין, לחייך לאנשים ברחוב ולהקשיב לסיפורים שלהם מכל הלב. קחו חופש יזום מהסמארטפון ומהמחשב בכל פעם שיש לכם הזדמנות, והתחברו מחדש אל האנשים שמקיפים אתכם. 
 
11. היופי שהכי קשה לראות, הוא גם החשוב ביותר – כולנו שקועים ביופי החיצוני שלנו ושל אחרים, אך האם היה לכם מה להציע לסביבה גם אם כל העולם היה מתעוור לפתע? התמקדו ביופי הפנימי שלכם, טפחו אותו לא פחות מהיופי הבולט למראית עין, ועשו תמיד את המרב כדי לראות גם את יופיים הפנימי של אחרים. 
 
12. רוב הוויכוחים שאנו מנהלים הם מיותרים לחלוטין – הפסיקו לבזבז זמן ומרץ בניסיון להוכיח לאחרים שאתם צודקים, וזכרו ששקט נפשי הוא לעתים תגמול טוב בהרבה מאשר ניצחון במריבה. גם כשאחרים הם אלה שמתחילים את הוויכוח, חכו רגע ונשמו עמוק לפני שתחליטו אם עליכם להצטרף לשיחה. 
זוג יושב על ספסל עם הגב אחד לשני
13. אנחנו שופטים אחרים על פי מעשיהם, ואת עצמנו על פי האידיאלים שלנו – במקום להיות מתוסכלים מהפערים בין מי שאתם לבין מי שהייתם רוצים להיות, התייחסו למעשים, למילים ולערכים שמובילים אתכם כיום, כדי להחליט אם אתם מרוצים מהאדם שנגלה אליכם במראה מדי בוקר.
 
14. אנחנו לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו נותנים – אל תצפו שאנשים יעשו בשבילכם דברים שאתם הייתם עושים למענם. לא כולם נדיבים וחרוצים כמוכם, ובמקום לצפות ולהתאכזב עשו דברים מבלי לחכות לתמורה ושאבו סיפוק מעצם היכולת שלכם לתת לסביבה.
 
15. אף אחד לא שווה שנקדיש לו זמן מיותר – שמרו על הכוח והאנרגיות שלכם, ושחררו כעסים ישנים שמעייפים אתכם. תרגישו טוב יותר, ותוכלו לנתב את המרץ והזמן שהתפנה לאפיקים חיוביים.
 
16. קל יותר להיאחז בעבר מאשר להרפות ממנו – במקום ללכת קדימה ולהמשיך להתבונן לאחור, קבלו את העובדה שישנם דברים שהם חלק מההיסטוריה שלכם אבל לא חלק מהגורל שלכם. העבר של כל אחד מאתנו מלא ברגעים ומצבים שהיינו שמחים לשכוח, אך אין סיבה שאלה ימשיכו להשפיע על הפעולות שלכם גם כיום.
אישה הולכת עם אסופת בלונים
17. כדי ליהנות מהיתרונות של דברים מסוימים, צריך להכיר את העלויות שלהם – רוב האנשים חולמים על התגמולים של פעולות מסוימות ללא לקיחה בחשבון של הסיכונים שכרוכים בהן. זכרו שהחיים הם הרבה יותר מורכבים, וכדי להבין עד כמה אתם ממוקדים במטרה שאלו את עצמכם: על מה אני מוכן לוותר כדי לקבל את מבוקשי? 
 
18. טכנולוגיה לעולם לא תחליף את העבודה שדרושה כדי להתקדם – בתרבות העכשוויות שנעה סביב השגת תוצאות בקלות ובמהירות, קל לשכוח שכדי להצליח דרושים עדיין מאמץ, סבלנות והתמדה. אף שכלול או פיתוח לא יחליפו את שלוש הפעולות החשובות הללו.
 
 
19. אף הזדמנות לא תתפוס אותנו מוכנים לקראתה לחלוטין – הזדמנויות גדולות מאלצות אותנו לא פעם לוותר, לאלתר ולצאת מאזור הנוחות שלנו. אל תניחו שכאשר מדובר יהיה בהזדמנות שנכונה עבורכם, תרגישו מוכנים לקחת אותה בשתי הידיים. לעתים דווקא הדברים שהכי מתאימים לנו הם גם אלה שהכי מפחידים אותנו.
 
20. החיים קצרים – אין איש שלא שמע את המשפט הזה פעמים רבות בחייו, אך בפועל כולנו מתנהלים ביומיום מבלי לחשוב על המשמעות האמתית של העובדה שאף אחד לא חי לנצח. הרבה יותר קשה לשנות את אורך החיים שלנו מאשר את האופן בו אנחנו חיים אותם, כך שהמסקנה היעילה ביותר שתוכלו להסיק מהמשפט הזה היא שאתם צריכים להיות מודעים לכל רגע שחולף ולעשות כל שביכולתכם כדי להעניק לו משמעות אמתית.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.