maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

סרן טל ברדוגו ז"ל

הרצל דוסטן

בנם הבכור של רונית ומוריס. נולד בחול המועד סוכות, ביום י"ט בתשרי תשמ"ג (5.10.1982) בירושלים.

טל גויס לצה"ל במרץ 2001 ובחר להתנדב לחטיבת גבעתי.

ביום חמישי, ח' בתשרי תשס"ה (23.9.2004) חדרו שלושה מחבלים למוצב הסמוך ליישוב מורג ברצועה. טל ניסה לצאת מחדרו בנשק דרוך בכוונה לחתור למגע עם המחבלים, אך נורה ונהרג עוד בטרם הספיק לפתוח את הדלת.

לזכרו

נר זכרון

טל היה אדם חייכן, בעל חוש הומור ורגיש לזולת. מגיל צעיר היה בעל עקרונות. הוא התגלה כספורטאי מוכשר. לטל הייתה נטייה למקצועות הריאליים ובתיכון בחר בפיזיקה ובכימיה כמקצועות מגמה.
טל בחר להתגייס ל"גבעתי". במהלך שירותו הוענקו לטל חמש תעודות הצטיינות: הראשונה כשסיים את הטירונות והאימון המתקדם כמצטיין פלוגתי, השניה בקורס מכי"ם כשסיים כחניך מצטיין. השלישית כמפקד מחלקה ממפקד האוגדה, תת-אלוף גד שמני, על מצוינות, מקצועיות, מסירות ודוגמה אישית, הרביעית הוענקה לו בנובמבר 2003 מהמפקדים והלוחמים של גדוד "שקד" על היותו קצין מצטיין גדודי. את החמישית קיבל באפריל 2004 כסגן מפקד פלוגת החוד ממח"ט גבעתי אל"מ אייל איזנברג על הצטיינות במילוי תפקידו תוך גילוי מקצועיות ודבקות במשימה.
לאחר כחמישה חודשים שבהם שימש סמ"פ, הוצע לטל להמשיך לתפקיד מ"פ,
ב 1 באוגוסט 2004 צורף טל למשלחת "עדים במדים"- משלחת קציני צה"ל לפולין. חוויה שהייתה קשה לו מאוד והותירה בו רושם עז. ניכר היה כי גאה הוא על עצם היותו קצין במדים, המניף את דגל ישראל על אדמת פולין. החוויה חידדה והעצימה בו את תחושת האחריות והשליחות בתפקידו כקצין בצה"ל. כך אמר טל לאחר הביקור בפולין: "אם מישהו לא יודע מה הוא עושה כאן בארץ הזאת ובשביל מה הוא נלחם, הוא צריך לנסוע לפולין ולהבין"
ביום ה', 23.9.2004, קצת לפני השעה שש בבוקר, הגיעו לאזור היישוב מורג שלושה מחבלים. רוב חיילי המוצב היו עסוקים בשעה זו בפתיחת ציר במורג, כדי לאפשר לאנשי היישוב לצאת ממנו. המחבלים ניצלו עובדה זו וחדרו למוצב הסמוך ליישוב. בשלב הראשון ירו צרור לעבר החמ"ל והרגו שני חיילים, טל שהה בחדרו בשעה זו. הוא שמע את קולות הירי, ניסה לצאת מהחדר בנשק דרוך בכוונה לחתור למגע עם המחבלים, אך נורה ונהרג, עוד בטרם הספיק לפתוח את הדלת. בן 22 היה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. לאחר מותו הועלה לדרגת סרן. הוריו ביקשו לתרום את אבריו ולסייע בהצלת חייהם של אחרים, והם אכן נענו.
סא"ל עופר לוי, מג"ד שקד, מציין: " טל היווה דמות פיקודית משמעותית וחשובה בחיי הפלוגה. התבלט והפגין יכולת מנהיגות לצד שאיפה מתמדת למצוינות. טל היה הקצין הטוב ביותר בגדוד, ובשל כך היה המועמד המוביל לתפקיד המ"פ. בכל תפקידיו בגדוד השפיע טל באופן יוצא דופן על עשרות לוחמים ששירתו תחת פיקודו והעריצו אותו. טל התאפיין במנהיגות ייחודית, המשלבת סטנדרטים מקצועיים גבוהים, בד בבד עם חמימות אנושית".
לזכרו של טל הוקם אתר אינטרנט בכתובת:
http://tal-bardugo.ad-olam.co.il/.
טל אהב מאוד את שירותו בגבעתי, ולאורך כל הדרך הציב יעדים וכבש אותם, כל יעד קשה מקודמיו.
טל התגייס והביא עימו לצבא אמונה גדולה בזכות קיומה של המדינה, ערכים חינוכיים וערכים ציוניים - שאותם דרש מעצמו תחילה ואחר כך מפקודיו.
יהי זכרו ברוך
סרט לזכרו

http://yes.walla.co.il/?w=/8616/1475608

 

מנציחה: רונית ברדוגו.

יהי זכרו ברוך
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו