print header

סוגים שונים של בחורים נחמדים

'בחורים נחמדים מסיימים אחרונים' - כך אומרת הקלישאה הידועה. ולמרות זאת עוד יש בחורים נחמדים לרוב. לפחות כך הם נראים במבט ראשון, אך כל מי שיצאה לדייטים, וכל מי שרכש חבר חדש, יודע כי הנחמדות לא תמיד מחזיקה מעמד, ורבים המשתמשים בה כמסיכה המכסה אופי לא נעים. אז הנה עבורכם ועבורכן - הסוגים השונים של בחורים 'נחמדים'.

נחמד מדי מהר מדי - הדבר הראשון שתראו הוא חיוך רחב ובוהק. הבחור הזה כמעט מזיל ריר מרוב התלהבות, הוא כל כך שמח לפגוש אתכם, ומיד נראה כאילו הוא זוכר היסטוריה שלמה של חברות, ואתם לפתע נעשיתם החברים הכי טובים שלו בלי שמישהו טרח לשאול אתכם בכלל. בהתלהבות גדולה והבעה חביבה תמידית, לפעמים אנחנו ניפול בפח ונחשוב כי זהו פשוט אדם לבבי ביותר. הוא גם נוטה להחמיא לנו, ולצחוק בקול גדול מכל רמז לבדיחה היוצאת מהפה שלנו. זה יכול לעלות לנו לראש וללטף לנו את האגו.

אך כדאי להיזהר, משום שאנשים שנוטים לקיצוניות בצד אחד של הקשת מסוגלים לעבור במהירות אדירה לקצה השני, ואנשים שהם נחמדים מדי מהר מדי, לעיתים קרובות מחביאים אופי לא יציב, וברגע הראשון שתאכזבו אותם הם יגיבו בזעם שבסוף יתגלגל לשנאה. ככל שהיו נחמדים קודם לכן, כך הם יהיו לא נעימים עכשיו, ואתן תצטרכו להמנע מהם. במיוחד נכון הדבר לגבי נשים, כאשר יכול להיות שבפעם הראשונה שתסרבו לחיזוריו - הוא יהפוך עורו.

לעומת זאת, יש את אלה שיודעים בדיוק מה הם עושים, ובעצם מה שהם רוצים זה שתעשו להם טובות בעתיד. הם יתחילו בתור החברים הכי טובים שלכן, יציעו לעזור לכם בכל דבר החל מנשיאת התיק שלכן וכלה במעבר דירה. כל זאת משום שהם רוצים שתהיו חייבות להם - ויום אחד, יגיע זמן התשלום, והוא יהיה גדול בהרבה מכל מה שעשה למענכם עד כה.

עצה שלנו: היזהרו מחיוכים מזויפים!

הנחמד עד ש - כולנו מכירים את הבחורים הללו. הם מאוד נחמדים, עד ש... לא היה לכן כסף להלוות להם, עד שחלקתן על דעתם מול הבוס או עד שהתווכחתן איתם על איזה נושא פוליטי או פילוסופי. אלה בחורים נחמדים באמת, בהתחלה, והנחמדות היא אמיתית, אך משהו באופי שלהם קצת משובש, והפיוז שלהם קופץ ללא התראה מוקדמת. אלה אנשים שנכנסים לכעסים מאוד בקלות, אך אתם לא מגלים את זה עד שאתם מתווכחים איתם על משהו. ברגע שהם מגלים שדעתכם שונה משלהם, הנחמדות עושה קמיקאזי מהחלון, ואתן נשארות עם יצור כועס ומריר, שמזכיר אך בקצת את הבחור החביב שעמד לפניכם קודם לכן. נחמדות אמיתית מחזיקה מעמד גם מול חוסר הסכמה וערכים שונים, ולכן בחורים נחמדים אלה - אינם נחמדים כלל וכלל.

עצה שלנו: היו נחמדים אליו עד הרגע שיכנס לכעסים - ואז נתקו קשר. הוא יבין במהרה שדרך התנהגות זו תגרום לו לאבד חברים לצד הדרך, ושווה להפגין מעט יותר סבלנות.
 

הנחמד באמת - זה אולי מין בסכנת הכחדה, אך אם תהפכו אבן, תלכו לכמה תערוכות מדע בדיוני ותחפשו בנרות - עוד תצליחו למצוא אותו. הבחור הנחמד הוא אדם נחמד באמת, ורוב הזמן היה 'חנון' עדין בבית הספר. לא ברור מאיפה קיבל את ההכשרה הזו או אם הוא נולד עם מצפון מוסרי באמת. הבחור הנחמד באמת יהפוך עולמות בשביל לתת לבן אדם השני הרגשה טובה. הוא יקריב מזמנו ומכספו על מנת לעזור לכן, לא בגלל שהוא רוצה משהו אלא בגלל שהוא מקבל סיפוק עמוק מהבעת התודה שלכן.

למרבה הצער, ברוב המקרים הנחמדות הזו נובעת מכך שלא קיבל מספיק הכרת תודה או אהבה בחייו, ולכן הוא מחפש את אישורם ואהבתם של אחרים בכל דרך בה הוא יכול. בשבילו, אין תענוג יותר גדול מלהרגיש שמחבבים אותו. הסכנה פה היא דווקא ממכן. יש סיבה שבחורים נחמדים באמת נמצאים בסכנת הכחדה, וזאת משום שכל כך קל ומפתה לנצל את טוב ליבם. זה לא אומר שאת אדם רע, אלא שפשוט קל לקבל את עזרתו של אדם שנהנה כל כך לעזור. הבעיה מתחילה כשאנו מתחילים לנצל אותו יותר מדי, ולקבל כמובן מאליו את עזרתו וטוב ליבו. הרבה נשים לא נמשכות לאדם שכל כך נזקק לאהבה. בואו נודה בזה - תלותיות זה לא סקסי. ומכאן שיש פה סכנה להרוס את אופיו העדין של הבחור החביב, ולהפכו לנחמד לשעבר. בנוסף, גם אם אתן נמשכות אליו, יכול להיווצר מקרה שתתחילו להרגיש אשמה על כך שאתן לא נחמדות כמוהו, ולא עושות מספיק בכדי להחזיר לו על כל הטוב שעשה. אשמה מובילה לעיתים קרובות לחוסר נוחות, ומשם לכעס ומרירות. הישמרו לכן.

עצה: היו כנות איתו, הבהירו לו עוד בהתחלה אם אתן לא מעוניינות בקשר אמיתי, ואל תקבלו ממנו טובות או מתנות מוגזמות, שאחר כך תרגישו אשמה עליהן. אל תתנו לו לעשות את כל שהוא רוצה לעשות עבורכן. לעומת זאת, אם אתן גם אוהבות לתת לא פחות מלקבל, יכול להימצא כאן אושר אמיתי - אחרי הכל, זהו בחור נחמד באמת.


הנחמד לשעבר - בחורים נחמדים מסיימים אחרונים. זהו משפט שהוכנס באלימות למוחו של דור שלם של בחורים מתוקים, שלמדו כי הבחורה בתיכון שעשו לה עיניים במשך כל השנה, מעדיפה בחורים שמדברים קצת פחות מתוק ועם קצת יותר בטחון ותעוזה, לרוב גם לא נחמדים יתר על המידה. אף אחד לא סיפר להם שנשים עוברות את שלב התיכון הזה, ולעיתים מבינות שבחורים נחמדים שווים הרבה יותר מילדים רעים עם מעיל עור וקעקועים. אז, מה שאנחנו מקבלים זה בחור שנחמד בליבו, אך משתדל בכל כוחו להיות 'ילד רע'. לא תמיד קל להבדיל בינו לבין אדם מגעיל באמת, אך תזהו אותו בדרך כלל משום שהוא פשוט לא טוב בזה במיוחד; לעיתים הוא יגזים בכמות ה'רוע' שהוא מפגין, ואחר כך הוא יבהל מעצמו וינסה להתנצל, להתחנף או להתנהג נחמד במיוחד. גם כשהוא מפגין חוסר נימוס, הוא עושה זאת בחוסר ביטחון מסוים, משום שזה לא בא מהרגשה אלא זו התנהגות מכוונת, האמורה להוציא לו שם של בחור קשוח יותר. פה ושם תמצאו את אלה שלא יפסיקו, ויהיו לא נעימים באופן כללי, בעיקר לנשים, משום שהם בטוחים לגמרי שזה מה שמושך נשים.

לאלה כדאי לומר: בחור חביב, היה עצמך. נשים מכבדות ביטחון, ולא גסות רוח.

ילד טוב של אמא - זהו בחור שיודע את כללי הנימוס. אמא שלו (או השפעה נשית אחרת) היוותה חלק גדול מהחינוך שלו, והכניסה בו נימוסים טובים. הוא יזיז לכן את הכיסא כשתשבו, יפתח את הדלת כשתעברו. הוא יתעקש לשלם את החשבון במסעדה, ולעולם לא יתן לכן להרים משהו כבד כאשר הוא נמצא שם. כל זאת יעשה עם חיוך על פניו, שמחה בליבו וקולה של אימו באוזניו, מחמיאה לו על שהוא ילד טוב ומחונך.

הבעיה היא שנחמדות אמיתית באה מהרצון לעזור ולשפר חיי זולת, לא רק מכללי נימוסים שאמא לימדה אותנו. ולכן הנחמדון הזה יהיה נחמד רק עד גבול מסוים, בו נגמר הנימוס ומתחילה המציאות. אל תצפו שיהיה נחמד בדברים אחרים, משום שהנחמדות שלו היא בעצם הנחמדות של אמא שלו, ומה שהיא לא סובלת גם הוא לא יסבול. אם היא שונאת שלועסים מסטיק בפה פתוח, את תקבלי הערה מיידית על זה, עד כדי ריב. אל תצפו שידבר אתכן כל הלילה על מה שמטריד אתכן, או יתעניין בחייכן, משום שאת כל תשומת הלב בבית הוא קיבל. הוא רק עושה את מה שאמא אמרה לו.

בנוסף, אדם שקשור כל כך לדברי אימו גם מצפה באיזשהו מקום שתתנהגו כמוה. זה אומר שתנקו לו את הבגדים ותכינו לו ארוחות. אם הוא חונך על ידי אשה חכמה במיוחד, ידע לעשות כל זאת עבור עצמו, אבל עדיין יעדיף את הבישול של אמא או של עצמו על שלכן, משום שעם אמא כזו - לעולם לא תוכלו להתחרות.
 

לאלה נאמר: בחורצ'יק, זה טוב לרצות את אמא, אך יותר חשוב לרצות את האישה. תשכח מנימוסים ותדבוק במעשים.

לסיכום: היזהרו מרשמים ראשונים ומהסקות פזיזות לגבי מידת הנחמדות של הגבר. לעיתים, הנחמדות היא דווקא סימן אזהרה, וחשוב לדעת מה המקור שלה. אל תמהרו למערכת יחסים עם גבר בגלל שהוא נראה לכן נחמד, אלא חכו, העמיקו וגלו אם הנחמדות הזו מגיעה לעומק, ולא נמצאת אך ורק על פני השטח.

 

חיבר: שי קוריצקי, בחור נחמד
 

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.