print header

7 המחסומים שמונעים מכם לפתח מערכת יחסים חדשה אחרי הגירושין

גירושין זה לא דבר קל, והתהליך הזה משפיע באופן משמעותי על נפשו של כל אדם, ולעיתים משאיר אותנו להיאבק ביכולת להיכנס למערכת יחסים זוגית חדשה ולהצליח לה. לחלקנו זה אף נראה ומרגיש כמו מטלה מייגעת, כשקולות העבר חוזרים אלינו ויוצרים מחסומים אשר מקשים עלינו לחקור התחלות חדשות ולחבק את האפשרות לאהבה. פחד, ספקות עצמיות ושלל בעיות שנותרו לא פתורות הם לרוב המרכיבים של הקשיים שאתם חווים, והבנתם יחד עם האתגר שעומד בפניכם פותחת את הדלת לפרק ב׳ של החיים. נציג בפניכם כעת את 7 הבעיות העיקריות, וכן את הפתרונות שכדאי לכם לאמץ כדי להיפתח בפני אהבה וזוגיות חדשים.
 

1. הצורך בריפוי הנפש: הבסיס למערכת היחסים החדשה

גירושין לרוב משאירים בנו צלקת רגשית. יתכן שעדיין קיימות בכם תחושות של כעס, עצב או אכזבה, מה שמקשה עליכם לבטוח באחרים, וכן לאחרים להיפתח באופן מלא בפניכם באופן שתוכלו להכיל. לדוגמה, אדם שנבגד על ידי בן או בת זוגו יוכל לנטור טינה, מה שיפגע ביכולתו לבטוח באדם אחר במערכת יחסים חדשה.
 
הפתרון: ריפוי הנפש הוא מסע אישי שמצריך הרבה זמן וסבלנות. יעוץ או טיפול מקצועי יכולים לסייע מאוד לתהליך, כשאיש מקצוע יוכל לסייע לכם לחקור את הרגשות שלכם וללמוד כיצד לבטוח באחרים ואיך להיפתח בפני אנשים חדשים.
איך לפתח זוגיות חדשה אחרי הגירושין: זוג יושב על ספסל

2. בעיות לא פתורות: רוח היחסים של זוגיות העבר

נושאים מסוימים שהובילו לגירושין יכולים להישאר איתנו ולהשפיע גם על מערכות היחסים העתידיות שלנו. אם יש נושאים מסוימים שאינכם מוכנים לדבר עליהם עם בן או בת הזוג החדשים או אם יש בעיות בתקשורת ביניכם, יתכן שזה המצב. דוגמה לכך היא אדם שנוטה להימנע משיחות על כסף, מאחר שהנושא הזה בעבר הביא למפלת מערכת היחסים, ויתכן שאף במידת מה באשמתו.
 
הפתרון: חשוב לזהות את הבעיות האלה, מאחר שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן ולעיתים אף מכחישים אותן. גם במקרה זה איש מקצוע שיוכל לסייע לכם לחקור את עצמכם הוא הכתובת הנכונה, אולם אם אתם מודעים לבעיות שמהן אתם סובלים ומוכנים להתמודד איתן לבד, תוכלו לנסות ללמוד כיצד לשפר את יכולות התקשורת והאינטליגנציה הרגשית שלכם. לעיתים הקשבה היא הדבר היחידי שנדרש מכם.

3. פחד לחזור על טעויות העבר: שגיאה בניווט לזוגיות

כמעט כולם מפחדים לחזור על אותן הטעויות שהובילו לגירושין הקודמים, ולעיתים זה אף גורם לאדם להסתגר עם עצמו ולא לחפש מערכת יחסים חדשה. לדוגמה, אדם שבגד בעבר בבן או בבת זוגו עלול לחשוש שאין ביכולתו להימנע מהתנהגות שכזו, ואין ברצונו לפגוע שוב באדם אחר. על כן הוא ינסה להימנע מאהבה ואף לא ינסה לחפש אותה.
 
הפתרון: אם אתם נמצאים במקום שכזה אך לא מעוניינים להיות בו, תוכלו לפנות למטפל מקצועי שיעזור לכם להבין את הסיבה לטעויות העבר האלה וללמוד מהן, או שתבינו מה הנסיבות שמובילות לבגידה ותדעו ממה להימנעמנגד תוכלו לקרוא ספרים בנושא, כשקיימים כאלה לא מעט, בין אם אלו רומנים שבהם זוגות נשארו נאמנים אחד לשני על אף נסיבות שפיתו אותם לבגוד, ובין אם אלו ספרים מאת אנשי מקצוע שנוגעים בנושא זה ישירות. 
איך לפתח זוגיות חדשה אחרי הגירושין: זוג מחובק שט על סירה

4. חוסר ביטחון עצמי: אתם לא יד שנייה

תהליך הגירושין עלול לפגוע בתחושת הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלנו. יתכן שתרגישו פחות מושכים או נחשקים, או שפשוט תאמינו שנכשלתם ועל כן אתם ״מקולקלים״. לדוגמה, אדם יכול לחוש שהוא כבר לא מושך כמו שהיה בצעירותו, יתכן שגם בגלל הערות שקיבל מבן או בת זוגו הקודמים, מה שיפחית את תחושת הביטחון העצמי שלו וימנע ממנו לנסות לגשת לאחרים בהצעות רומנטיות.
 
הפתרון: לוקח זמן לפתח בחזרה את הבטחון העצמי, אך זה בהחלט אפשרי. עליכם בעיקר לעסוק בפעילויות טיפוח לנפש ולגוף, בין אם אלו יהיו תחביבים, אימוני כושר קבועים או כל דבר אחר שיכול לחזק את הביטחון העצמי שלכם ולספר לכם סיפור אחר על מי שאתם. גם כאן טיפול מקצועי יכול לסייע לתהליך, כשתלמדו במהלכו אסטרטגיות שיסייעו להפוך את המחשבות השליליות לחיוביות.

5. הסתגלות לחיי הגירושין: לקבל את המציאות החדשה

המעבר ממערכת יחסים ארוכת טווח לסטטוס ״גרוש/ה״ יכול להיות די מאתגר. יתכן שתרגישו שפגישת אנשים חדשים זו מטלה מפרכת, במיוחד אם אתם מבוגרים או אם יש לכם ילדים. השגרה הישנה כבר לא תקפה, וכעת החיים שלכם נמצאים במציאות חדשה, אולם קשה לכם להסתגל אליה, אפילו אם למדתם לקבל אותה.
 
הפתרון: קחו את הזמן ונסו להיכנס בהדרגה לחיי הגירושין החדשים – יתכן שיעזור לכם להבין באיזה שלב בדיוק אתם נמצאיםבנוסף תוכלו להירשם לדוגמה לחוג שבו תלמדו לא רק יכולת חדשה, אלא גם תהיה לכם הזדמנות לפגוש אנשים חדשים על הדרך. בנוסף לכו לאירועים חברתיים או תנו לעצמכם לחקור את עולם הדייטים המודרני – ברשת. 
איך לפתח זוגיות חדשה אחרי הגירושין: זוג עם מזרני יוגה

6. ילדים ותחומי אחריות אחרים: האיזון בין הורות לבין זוגיות

אנשים עם ילדים ו/או בעלי תחומי אחריות אחרים שגוזלים זמן ומאמצים רבים נאבקים בניהול זוגיות או אפילו במציאת זוגיות חדשה. דמיינו למשל הורה שעובד בשתי עבודות וילדיו חיים איתו – מתי בדיוק יהיה לו זמן לצאת לבלות, שלא לדבר על להתחיל מערכת יחסים רצינית?
 
הפתרון: ניהול זמן נכון הוא המפתח, וזה בהחלט אפשרי. צריך לשים בצד זמן קבוע שמוקדש אך ורק למען מטרה זו, גם אם אלו הם רק מספר שעות בשבוע, וגם לדבר על כך בפתיחות עם בן הזוג הפוטנציאלי ולציין שהזמן שלכם די מוגבל לעת עתה. בנוסף תוכלו לבקש עזרה מחברים או בני משפחה, שישמחו לשמור לכם על הילדים כדי שאתם תוכלו לחזור לעמוד על הרגליים.

7. הסתגלות לדינמיקה של מערכת יחסים חדשה: דייטים וזוגיות בעולם המודרני

יתכן שנורמות רבות השתנו מאז שהתחלתם את מערכת היחסים הקודמת שלכם, ולכן הכניסה לעולם הדייטים של היום אולי מרגישה לכם כמו מסע לתוך שטח זר ולא מוכר. זה עלול להוריד לכם את המוטיבציה, לערער אתכם במידת מה או אפילו לפגוע ביכולתכם להצליח בדייטים. קחו לדוגמה אדם שלא רגיל להתכתב בהודעות בעת ההיכרות הראשונה – יתכן שיעשה טעויות שיפגעו בצד השני או ידחו אותו.
 
הפתרון: בקשו עזרה מחברים, בני משפחה ומכרים שיסייעו לכם להיכנס לעולם הדייטים המודרני מבלי לפחד, וללמוד מה נהוג לעשות ומה פחות, וגם ממה להיזהר. מומלץ שתתנסו באפליקציות ואתרי הכרויות שונים ותחקרו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם, מאחר שיש הרבה, וחלקם אף מתאימים לאנשים בעלי אופי, מסלול חיים או נטיות מיניות ספציפיים.
איך לפתח זוגיות חדשה אחרי הגירושין: זוג מבוגר עושה סלפי
כמה מילים לסיום
תהליך הריפוי שלאחר הגירושין ומציאת אהבה מחדש זה מסע ארוך שהולך להיות חלק משמעותי בחיים שלכם. עליכם להיות סבלניים, בין היתר כלפי עצמכם, ולנסות לטפל בבעיות שלכם בצורה בריאה כדי שתוכלו לזכות במערכת יחסים מוצלחת בעתיד. בסופו של דבר מדובר באתגר של התפתחות אישית, ובמקרים רבים התהליך הזה דורש גם ליווי של איש מקצוע או חבר טוב, לכן אל תחששו לפנות לעזרה במידת הצורך. זכרו שגם לכם מגיעה הזדמנות שנייה לזכות באהבה.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.