print header

9 תחנות חשובות בדרך למציאת התשוקה שלכם בחיים

  החיים מביאים עמם לא מעט מהמורות שאנו צריכים לעבור כדי להרגיש מסופקים ושמחים בחלקנו. למרבה הצער, רבים מאיתנו לא מצליחים למנף את הרצונות שלנו ולמצוא את מה שגורם לנו לאושר אמיתי – התשוקות שלנו, שיכולות להיות גלויות או חבויות עמוק, במקומות שאנחנו פוחדים להציץ בהם לעתים. ההגשמה של הרגשות הכמוסים שלנו עשויה להיות קשה, בייחוד אם אנו לא יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, אך חשוב להבין שחיים עם תחושה של חוסר סיפוק תמידי קשים אף יותר. עם מעט מחשבה והרבה אומץ, גם אתם תוכלו לגלות מה התשוקות שלכם ולהגשים אותן, אך חשוב שתדעו גם מה הם המכשולים שעלולים להעמיד אתכם במבחן ושעליהם תצטרכו לגבור. הדרך למציאת התשוקה שלכם והשגתה עוברת דרך 9 התחנות והשאלות הבאות שחשוב שתכירו כדי להשיג את מה שנפשכם רוצה.
 
אישה עומדת על סלע מול נוף סלעי ושמיים מעוננים
 

3 שאלות שעליכם לשאול את עצמכם בכל יום: 

כדי להקשיב לרצונות הפנימיים שלכם, חשוב שתסננו רעשים חיצוניים, ותשבו במקום בו תוכלו לעשות זאת. רישום של המחשבות שלכם ומציאת מענה לשאלות הבאות יעזור לכם למקד את המחשבות שלכם ולהתחיל במסע לעבר התשוקה שלכם:
 
1. האם אני חש התרגשות ממה שאני עושה בחיי?
רבים מאיתנו התרגלו לשגרה של קימה בבוקר, ארגון של עצמנו ושל בני המשפחה שלנו ויציאה לעבודה ולסידורים. רבים מאיתנו גם עושים זאת בחוסר חשק, ורק סופרים אחורה את השעות עד שהיום ייגמר ונוכל לחזור לביתנו ולנוח מעט גם מהעומס וגם מהתחושות המעיקות. אם אתם בין אלו שחשים כך במרבית הימים, כנראה שאתם לא עושים את הדבר שיגרום לשמחה בחייכם, ומומלץ לשקול הסבה כלשהי לכיוון שאתם מעוניינים להתקדם אליו.
 
2. האם הזמן עובר מהר עבורי?
האמרה "הזמן עובר מהר יותר כשנהנים" היא לא רק קלישאה, אלא עובדה שכולנו מזדהים איתה בחיי היומיום. כשאנו עוסקים בפעילויות שמסבות לנו הנאה, נדמה כאילו הזמן ממש "טס", ושאנו יכולים להמשיך לעשותן במשך שעות ארוכות. לעומת זאת, פעילויות שאנו לא נהנים מהן גורמות לכל דקה להיראות ארוכה יותר מכפי שהיא, וליום להשתרך. אלו שמזדהים עם התחושה השנייה עלולים למצוא את עצמם ממשיכים בשגרה של שעמום מהחיים, אך חשוב שלא להיכנע לפחדים שגורמים לנו להיתקע במצב הזה.
שעון ישן
3. האם הייתי עושה את מה שאני עושה כיום אם לא היה כסף בעולם?
אנשים רבים כיום הולכים מדי יום לעבודה במטרה מאוד ברורה – להרוויח כסף כדי לשלם חשבונות ולחיות ברמת חיים סבירה. זוהי סיבה נכונה וחשובה, אך האם היא היחידה שמניעה אתכם? האם אתם חושבים שעדיין הייתם עובדים באותה העבודה אם לא היה בעולם צורך בכסף? אם התשובה חיובית, כנראה שאתם בין ברי המזל שעוסקים במה שהם אוהבים, אך אם עניתם "לא", יש בסיס לשקול מחדש את העיסוק שלכם.
 
 

3 תהיות מכשילות שעלולות לצוץ בדרך להגשמת התשוקות שלכם

אם לפי 3 השאלות המופיעות מעלה גיליתם שאתם לא נמצאים בנתיב הנכון עבורכם, חשוב שתתקדמו לעבר מה שעושה לכם טוב, שכן בילוי של שעות ארוכות בכל יום בעבודה שאינכם אוהבים היא לא חיובית עבורכם, והשינוי הוא נחוץ במצבים שכאלו. אם אתם יודעים מה ברצונכם לעשות בחייכם, חתרו לכיוונו, והשתדלו להימנע מכניעה לשאלות המרתיעות הבאות שעלולות להכשיל אתכם:
 
1. למה אחרים הצליחו להשיג את מה שאני עדיין לא הצלחתי להשיג?
אין דבר צורם יותר מתחושה של הפסד כשאנו מתחרים עם אחרים, אך זה קורה רק כאשר אנחנו אכן מעמידים את עצמנו בתחרות עם אנשים שמנסים לעשות את אותם הדברים כמונו. אם תשוו את עצמכם לאחרים ותתייחסו למטרה שלכם כמו יעד בתחרות בה אתם ניצבים מול אנשים אחרים, תחושות של אכזבה יחלחלו בקרביכם חדשות לבקרים. הימנעו מכך על ידי הפסקה של השוואה ביניכם ובין אחרים, תוך ההבנה שכולנו שונים זה מזה, ואין רק דרך אחת להצליח. אם מישהו משיג מטרה דומה לזו שאתם הצבתם לעצמכם, לפני שאתם מצליחים לעשות זאת, זה לא מעיד דבר על כשרונכם. המשיכו לעשות את מה שאתם עושים בלי לבזבז זמן יקר על השוואות לא נחוצות.
לוח חיצים עם שני חיצים נעוצים במרכזו
2. ומה אם יש לי כמה תחומי עניין ותשוקות?
בדרך למציאת התחום שאתם מרגישים רצון לעסוק בו, תגלו שאתם מתעניינים במספר דברים, מה שעלול לגרום לבלבול. במקרים הללו, מומלץ לחזור לשאלות המופיעות למעלה, כדי לדעת איזה תחום בדיוק הכי מתאים לכם, ועל מנת שתוכלו לחתור אליו בהצלחה ולסנן דברים אחרים שמבלבלים אתכם.
 
3. אולי מאוחר מדי עבורי?
אנשים רבים ששוקלים לעשות הסבה מקצועית, או לשנות דברים משמעותיים בחייהם, נסוגים אחורה בגלל המחשבה שמאוחר מדי עבורם להתחיל דברים מהתחלה. ישנם אינספור סיפורים על אנשים שהחלו את חייהם מחדש גם בעשורים בהם מקובל לשבת בבית ופשוט לתת לחיים להמשיך כפי שהם, והאנשים הללו הם ההוכחה הטובה ביותר לכך שאפשר לעשות שינויים אם רק רוצים בכך. חוסר סיפוק הוא גורם מוטיבציה גדול מאוד, וניסויים וטעיות עדיפים בהרבה על בזבוז של שארית חייכם.
גבר יושב על הרצפה עם ראשו רכון בין ברכיו הכפופות

3 טיפים למציאת התשוקה שלכם והשגתה:

לאחר שעניתם על השאלות המופיעות למעלה והגעתם למסקנה שברצונכם לעשות שינוי בחייכם ולמצוא מה מעורר בכם תשוקה לחיים, תוכלו להתחיל בדרך להשגתה. אחרי שנים של שגרה, אתם עלולים לשכוח או להרגיש שאתם לא יודעים מה היא התשוקה שלכם, ו-3 הטיפים הבאים יסייעו לכם למצוא אותה בחזרה:
 
1. חשבו מה רציתם לעשות כשהייתם ילדים
זה אולי יישמע מגוחך, אך בתור ילדים, ידענו להקשיב לתחושות הבטן שלנו ולדעת מה אנחנו רוצים בצורה טובה יותר מאשר בבגרות. ככל שאנו מתבגרים, ראשנו מתמלא בקולות שליליים שגורמים לנו לחשוב שאנו לא יכולים להשיג את מה שאנו רוצים, וכך נוצר מעגל של חוסר שביעות רצון וחרטות שקשה לצאת ממנו. כדי שתוכלו לגלות את התשוקה שלכם, תשאלו את עצמכם מה רציתם לעשות כשהייתם צעירים. לא מדובר כמובן על להיות אסטרונאוטים, קאובויים, או כל דבר אחר שראינו בספרים ובטלוויזיה, אלא מה שגרם לנו לשמחה אמיתית ותחושה של ייעוד. זה יכול להיות כתיבה, הכנת תכשיטים, גידול צמחים או כל דבר אחר שמעלה חיוך על פניכם ברגע שאתם מדמיינים את עצמכם עושים אותו.
 
2. הכירו את עצמכם ואת המגבלות שלכם
הרצון לרדוף אחר התשוקה שלנו עלול להוביל פעמים רבות למאמץ יתר שגורם לשחיקה וקושי להמשיך בדרך. כדי שזה לא יקרה, חשוב שתכירו את המגבלות שלכם, ואל תעשו יותר מדי דברים בו זמנית. בנו לכם תכנית מסודרת שתכלול את מה שעליכם לעשות בכל יום או שבוע בדרך למטרה שלכם. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הצעדים להגשמת המטרות שלכם, וגם שיש לכם תכנית ממשית לבצע אותן ולא רק פנטזיות, מה שמדרבן אנשים לפעול בצורה יותר טובה.
מחברת עם עט מונח עליה וניירות מקומטים לצידה
3. אל תחששו להתחיל מחדש מספר פעמים
כשמנסים להשיג את המאווים שלנו, החלום הוא תמיד להצליח בניסיון ראשון, אך המציאות היא אחרת. פעמים רבות נחווה יותר נפילות מאשר הצלחות בדרך למציאה של התשוקה שלנו וגם להגשמתה, אך זה לא תירוץ להפסיק לנסות. אתם יכולים למזער את כמות הניסיונות החוזרים על ידי לימוד לעומק וחקר של האופן בו אתם צריכים לבצע את הדברים שאתם רוצים להשיג. קחו בחשבון שהדרך לשם לא תהיה קלה, אך למרות הכישלונות, צריך רק הצלחה אחת ששווה את כל המאמץ.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.