print header

רק בריאות: הבדיקות המומלצות לגברים ונשים

אורח החיים המודרני מספק לנו איכות חיים גבוהה בכל מה שקשור לטכנולוגיה, מדע, רפואה, תרבות וחיי חברה, אך ללא ספק הוא גורע מהבריאות שלנו. לחץ נפשי, תזונה לקויה, שינה משובשת, פעילות גופנית מועטת, עישון ושתיית אלכוהול, הם רק חלק מהמאפיינים הבולטים של החיים המודרניים שעלולים להזיק לבריאות.

בדיקה מקיפה תאפשר לכם להקשיב לגופכם ולשמור טוב יותר על בריאות תקינה. אספנו עבורכם את כל בדיקות ה-Check Up המומלצות לגברים ונשים.

בריאות

Check up לגברים ונשים כאחד

* בדיקות תקופתיות
מסלול הבדיקות הוא מודולארי ומותאם אישית לפי צורך רפואי, מין וגיל. הבדיקות כוללות בדיקות דם כימיות והמטולוגיות (25 מדדים), בדיקת פרופיל שומנים בדם (HDL + LDL), בדיקת שתן, בדיקת דם סמוי בצואה, מדידות גופניות הכוללות: לחץ דם, דופק, משקל וגובה. בדיקות ראייה ושמיעה מקיפות, א.ק.ג לבדיקת לב ובדיקת תפקודי ריאה.

* קולונוסקופיה וירטואלית
סרטן המעי הגס הינו הגידול הפנימי השכיח ביותר בקרב גברים ונשים, כאשר גילוי מוקדם של סרטן המעי הגס מגדיל את הסיכוי להירפא. בדיקת קולונוסקופיה וירטואלית, נעשית באמצעות מכשיר CT חדשני, המאפשר שחזור מדוייק של הדופן הפנימית של המעי. מדובר בסריקה קצרה במהלכה נבדקים כלל איברי הבטן והאגן, ביניהם: הכבד, הלבלב, הכליות, דרכי המרה, כיס המרה ועמוד השדרה. אצל גברים נבדקת גם הפרוסטטה, ואצל נשים - הרחם והשחלות.

* C.T. ריאה
סרטן הריאה הוא אחת המחלות השכיחות ביותר בקרב מעשנים ומעשנים לשעבר. גילוי מוקדם של סרטן הריאות מאפשר להגדיל את סיכויי הריפוי וההחלמה. מטרת הבדיקה לזהות נגעים קטנים בריאה בשלב שהגידול טרם התפשט ושלח גרורות, או נתן סימנים קליניים. אבחון מוקדם באמצעות C.T מביא לשיעורי החלמה של כ-85%-90%, בהשוואה לאבחון באמצעות צילומי חזה רגילים (רנטגן).

* אולטרה סאונד
בדיקת אולטרה סאונד של הבטן היא סריקה חיצונית בטכניקת גלי-קול בתדירות גבוהה, לצורך אבחון תקינות הרקמות הפנימיות של הגוף, ללא קרינה וללא כאב. הבדיקה כוללת סריקה חיצונית של איברי הבטן ומאפשרת אבחון תהליכים בלתי תקינים באיברי הבטן הפנימיים, הכוללים: כבד, טחול, לבלב, כיס מרה, כליות, דרכי שתן וערמונית.

* ארגומטריה
בדיקת לב במאמץ מאפשרת להעריך את תפקוד הלב בתנאי מאמץ מבוקרים ולאבחן מחלות לב סמויות, כגון: חסימות בעורקים כליליים המספקים דם וחמצן לשריר הלב. מטרת הבדיקה בגילוי מוקדם של מחלת לב כלילית וכבדיקת מעקב בחולי לב, לצורך הערכת מצבם.

* בדיקת דם – הומוציסטאין
לגילוי מוקדם ומניעה של מחלות לב. הומוציסטאין נחשב היום כגורם סיכון נוסף למחלות לב ויתר קרישיות הדם. עודף הומוציסטאין בדם פוגע בדפנות העורקים ומחיש את התהליך הטרשתי, אשר עלול להביא לחסימת זרימת הדם בעורק. מציאת הומוציסטאין מוגבר היא בעלת ערך נוסף באבחון של חסרים תזונתיים, או של מפגעים במערכת העיכול הגורמים לתת-ספיגה של הויטמינים מקבוצה B.

* C.T תלת מימדי של עורקי הלב
טרשת העורקים בלב מהווה את סיבת התחלואה והתמותה העיקרית בעולם המערבי.
המחלה מתבטאת בהיצרות עורקי הלב, כתוצאה מנזק לדופן הפנימי של העורק. נזק זה קשור עם גורמי סיכון, כגון: עישון, יתר לחץ דם, סוכרת, עליית רמת שומני הדם ושקיעת סידן. לרוב, המחלה אינה מלווה בסימפטומים מוקדמים, אך עלולה בשלבים מתקדמים לגרום לכאבי חזה, אוטם שריר הלב, אי ספיקת לב, הפרעות קצב ומוות. גילוי מוקדם מאפשר טיפול המונע התפתחות והתקדמות התהליך הטרשתי בעורקי הלב, ובכך למנוע התקף לב ועשוי להציל חיים.

בריאות

Check up לגברים בלבד

* בדיקת דם PSA
בדיקת PSA היא בדיקת דם שנועדה לבדוק את רמת ה-PSA - חלבון המיוצר על-ידי בלוטת הערמונית. אם רמתו בדם גבוהה, יכול הדבר להעיד על סרטן הערמונית, אך על הרופא לערוך בדיקות נוספות כדי לוודא זאת. גברים מעל גיל 50 נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר.

Check up לנשים בלבד

* צפיפות העצם
האוסטאופורוזיס הינו תהליך של הדלדלות רקמת העצם. מחלת עצמות זו, נגרמת עקב נסיגה בצפיפות החומר המרכיב את עצמות השלד, כך שהעצמות הולכות ונחלשות וקיימת סכנה להופעת שברים בעמוד השדרה, צוואר הירך ובשורש כף היד. מדידת צפיפות העצם מאפשרת לדעת את מידת הסיכון של האדם הנבדק להיפגע משבר. ככל שרמת צפיפות העצם נמוכה יותר, כך הסיכון לשברים רב יותר.

* ממוגרפיה
סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בקרב נשים. אחת מתוך 8-9 נשים עלולה לחלות בסרטן השד. הגידול הסרטני מתפתח, ברוב המקרים, באיטיות רבה, כאשר הסימן הקלאסי הוא גוש בשד, שאינו גורם לכאב.
הבדיקה היא צילום רנטגן של השד, הנעשה בעזרת מכשור משוכלל ברמת קרינה נמוכה מאוד, ומאפשרת איתור נגעים עוד בטרם ניתן לחוש בהם בבדיקה ידנית.

* בדיקה גניקולוגית
בדיקה כללית של המערכות הגינקולוגיות, כולל לקיחת משטח ציטולוגי מצוואר הרחם - PAP SMEAR - לאבחון וגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. הבדיקה מבוצעת באמצעות דגימה של תאים הנלקחים מצוואר הרחם, במטרה לזהות שינויים בתאים המצביעים על תהליכים סרטניים וקדם סרטניים.


מחקרים רבים מוכיחים כי אבחון וגילוי מוקדם של מחלה או הפרעה בריאותית, קובע במידה רבה את אחוזי ההחלמה. מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסוגים שונים של סרטן יכולים להימנע בזכות גילוי מוקדם. מכון מור מאפשר לערוך את כל בדיקות ה-Check Up המומלצות תחת קורת גג אחת, תוך מתן שירותי אבחון וטיפול רפואי מהמתקדמים והמקצועיים בארץ. אל תזניחו את בריאותכם, הקדימו כבר היום תרופה למכה.
 

מעוניינים לבצע בדיקת check up? לחצו כאן ומלאו את פרטיכם!

 

מקור תמונות: FreeDigitalPhotos.net

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.